آکادمیا کافه
پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 07-08-2014

(07-08-2014, 10:10 PM)'pira' نوشته: سلام دوستان
من ترم آخر آموزش زبان هستم با معدل ۱۸.۵ و می خوام تغییر رشته بدم
به نظرتون برای ارشد آموزش زبان و یا زبان شناسی بورس می کنن؟ و آیا در کنارش می تونم یه رشته مهندسی از لیسانس شروع کنم به خوندن ؟
اگر نه میشه کاری پیدا کرد که از پس هزینه هامون بر بیایم؟
ممنون از کمکتون

سلام دوست جدید به فروم اکادمیا خوش امدید
در مورد رشته شما در فنلاند می توانید برای رشته های زیر اپلای کنید :
1- Early Language Education for Intercultural Communication/ University of Eastern Finland
2- Education and Globalisation/ University of Oulu
3- Education/ University of Jyvaskyla
4- English Language and Culture/ University of Eastern Finland
در فنلاند بورس مستر تنها برای دو رشته کامپیوتر و شیمی و ان هم فقط در یک دانشگاه ارائه می شود . مگر شما از طریق بورس اراسموسن اتحادیه اروپا و یا برنامه بورس خاص اتحادیه اروپا برای ایران و عراق و لیبی بنام سلام در یکی از دانشگاه های فنلاند بورس بشی که بسیار رقابتی هست
بطور کلی فنلاند به دلیل نداشتن شهریه و دانشگاه های بسیار مطرح و معتبر در دنیا معروف می باشد.
در مورد کار نمیشه روش حساب کرد چون بدون دانستن زبان فنلاندی کار پیدا کردن بسیار دشوار هست مگر مهارتی مثل خیاطی یا ارایشگری داشته باشید تا از طریق ان در جامعه محدود ایرانی در فنلاند کار بگیرید. ولی کار دانشجویی مثل روزنامه پخش کنی در شهرهایی مثل هلسینکی و تورکو امکان پذیر هست نه شهرهایی که برای شما دانشگاه پیدا کردم.
شما حساب کنید حداقل برای یکسال ماهی 500 یورو هزینه زندگی باید داشته باشید تا سال بعد یا کار بگیرید و یا بقیه درس را بطور مجازی و اینترنتی مطالعه کنید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - pira - 07-08-2014

(07-08-2014, 10:39 PM)'saaaaam' نوشته:
1- Early Language Education for Intercultural Communication/ University of Eastern Finland
در فنلاند بورس مستر تنها برای دو رشته کامپیوتر و شیمی و ان هم فقط در یک دانشگاه ارائه می شود . مگر شما از طریق بورس اراسموسن اتحادیه اروپا و یا برنامه بورس خاص اتحادیه اروپا برای ایران و عراق و لیبی بنام سلام در یکی از دانشگاه های فنلاند بورس بشی که بسیار رقابتی هست
بطور کلی فنلاند به دلیل نداشتن شهریه و دانشگاه های بسیار مطرح و معتبر در دنیا معروف می باشد.
در مورد کار نمیشه روش حساب کرد چون بدون دانستن زبان فنلاندی کار پیدا کردن بسیار دشوار هست مگر مهارتی مثل خیاطی یا ارایشگری داشته باشید تا از طریق ان در جامعه محدود ایرانی در فنلاند کار بگیرید. ولی کار دانشجویی مثل روزنامه پخش کنی در شهرهایی مثل هلسینکی و تورکو امکان پذیر هست نه شهرهایی که برای شما دانشگاه پیدا کردم.
شما حساب کنید حداقل برای یکسال ماهی 500 یورو هزینه زندگی باید داشته باشید تا سال بعد یا کار بگیرید و یا بقیه درس را بطور مجازی و اینترنتی مطالعه کنید

سلام سام عزیز
خیلی ممنون بابتت معرفی این تاپیک عالی
و بسیار بسیار ممنون از وقتی که گذاشتین و سرچی که کردین . پس با این اوصاف باید قید فنلاند رو بزنم Sad
موفق باشید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - pira - 07-08-2014

(07-08-2014, 10:39 PM)'saaaaam' نوشته:

دوست عزیز این لینک چطور؟ کمکی نمیکنه؟
http://www.fulbright.fi/en/fulbright-us-student-program/fulbright-university-helsinki-graduate-award

(07-08-2014, 10:47 PM)'pira' نوشته:
سلام سام عزیز
خیلی ممنون بابتت معرفی این تاپیک عالی
و بسیار بسیار ممنون از وقتی که گذاشتین و سرچی که کردین . پس با این اوصاف باید قید فنلاند رو بزنم Sad
موفق باشید
همانطور که عرض کردم شانس پذیرش بسیار بالایی دارید و کلا شهریه ای هم نباید بپردازید و به عنوان دانشجوی مستر می توانید از مزایایی چون خانه دانشجویی با هزینه تقریبا نصف هزینه عادی و تخفیف در هزینه حمل و نقل عمومی و غذای دانشجویی به مبلغ 2.5 یورو بجای 7 یورو و بسیاری مزایای دگیر استفاده کنید.
توجه داشته باشید رشته شما از جمله رشته هایی نیست که بورس مستر برای ان زیاد باشد. بنظر من یک پرتفوی تشکیل بدهید از چند دانشگاه در چند کشور و هم برای دانشگاه هایی که مثل فنلاند شهریه ندارند و هم چند دانشگاه که بورسیه دارند اپلای کنید. من شخصا در مورد رشته شما بجز چند دانشگاه در انگلستان و کانادا و امریکا موردی ندیدم که بورس مستر داشته باشد. خیلی باید بگردین 
و بنظر من یکی از گزینه های خود را فنلاند قرار دهید چون شانس اقامت گرفتن هم وجود دارد البته پس از گرفتن دکتری در فنلاند.

(07-08-2014, 11:00 PM)'pira' نوشته:
دوست عزیز این لینک چطور؟ کمکی نمیکنه؟
http://www.fulbright.fi/en/fulbright-us-student-program/fulbright-university-helsinki-graduate-award
سلام دوست خوبم 
این بورسها بسیار بسیار رقابتی هست من تا الان یکنفر از ایران ندیدم که بورس شده باشه و اینکه در کنار سایت فیلد ها را هم نوشته بخوانید: 
  • Advanced Spectroscopy in Chemistry
  • Atmosphere-Biosphere Studies
  • Bayesian Statistics and Decision Analysis
  • Bioinformatics
  • Biotechnology
  • Economy, State and Society
  • Forestry and Environmental Engineering
  • Forest Sciences and Business
  • Geoinformatics
  • History
  • Plant Production Science
  • Space Sciences 
بنظر من با دانشگاه مکاتبه کنید ولی اصلا روش حساب نکنید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ALIREZA77 - 30-08-2014

سلام دوستان من ارشد اموزش محور مدیریت اجرایی و در ایران گرفتم خواستم این سوال و بپرسم که برای ارشد مجدد رشته بازاریابی برای کدوم دانشگاه های فنلاند اقدام کنم؟ به نظر شما فنلاند بورسی هم میده مثل ایتالیا چون برای ایتالیا یکی از دوستانم میگفت بورس جهان سوم هست که شهریه دانشکاه و حذف میکنه و اینکه یه مقداری هم واست میمونه. با این تفاسیر ایتالیا بهتره یا فنلاند؟ در ضمن معدل ارشد هم 17.61 هستش وس وابق پژوهشیه نسبتا خوبی دارم. با تشکر

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ALIREZA77 - 01-09-2014

سلام دوستان من ارشد اموزش محور مدیریت اجرایی و در ایران گرفتم خواستم این سوال و بپرسم که برای ارشد مجدد رشته بازاریابی برای کدوم دانشگاه های فنلاند اقدام کنم؟ به نظر شما فنلاند بورسی هم میده مثل ایتالیا چون برای ایتالیا یکی از دوستانم میگفت بورس جهان سوم هست که شهریه دانشکاه و حذف میکنه و اینکه یه مقداری هم واست میمونه. با این تفاسیر ایتالیا بهتره یا فنلاند؟ در ضمن معدل ارشد هم 17.61 هستش وس وابق پژوهشیه نسبتا خوبی دارم. با تشکر

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 01-09-2014

(01-09-2014, 11:53 AM)'ALIREZA77' نوشته: سلام دوستان من ارشد اموزش محور مدیریت اجرایی و در ایران گرفتم خواستم این سوال و بپرسم که برای ارشد مجدد رشته بازاریابی برای کدوم دانشگاه های فنلاند اقدام کنم؟ به نظر شما فنلاند بورسی هم میده مثل ایتالیا چون برای ایتالیا یکی از دوستانم میگفت بورس جهان سوم هست که شهریه دانشکاه و حذف میکنه و اینکه یه مقداری هم واست میمونه. با این تفاسیر ایتالیا بهتره یا فنلاند؟ در ضمن معدل ارشد هم 17.61 هستش وس وابق پژوهشیه نسبتا خوبی دارم. با تشکر

دوست خوب
دانشگاه های لاپرنتا - ترکو - واسا و اولو رشته های هم خانواده رشته بازاریابی را ارائه می دهند. نه فنلاند بورسی به این رشته و کلا رشته های علوم انسانی ارائه نمی دهند اما در شهرهای تورکو و هلسینکی میشه کار دانشجویی پیدا کردکما اینکه من 3 روز بعد رسیدنم به فنلاند کار گرفتم.
در مورد ایتالیا می دونم با دانستن زبان ایتالیایی امکان بورس شدن خیلی زیاد هست. در مورد مقایسه بین ایتالیا و فنلاند والا من فنلاند را ترجیح می دهم 90 درصد مردم انگلیسی حرف می زنند ولی ایتالیا شاید 10% و مشکل اساسی ادم بر می خوره حتی برای کارای روزمره
اینا البته نظر من هست و از پسر عمه خودم که ایتالیا درس می خونه شنیدم که می گفت با ایتالیایی داره کار روزمره خودش را انجام میده

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ALIREZA77 - 01-09-2014

(01-09-2014, 12:13 PM)'saaaaam' نوشته:
دوست خوب
دانشگاه های لاپرنتا - ترکو - واسا و اولو رشته های هم خانواده رشته بازاریابی را ارائه می دهند. نه فنلاند بورسی به این رشته و کلا رشته های علوم انسانی ارائه نمی دهند اما در شهرهای تورکو و هلسینکی میشه کار دانشجویی پیدا کردکما اینکه من 3 روز بعد رسیدنم به فنلاند کار گرفتم.
در مورد ایتالیا می دونم با دانستن زبان ایتالیایی امکان بورس شدن خیلی زیاد هست. در مورد مقایسه بین ایتالیا و فنلاند والا من فنلاند را ترجیح می دهم 90 درصد مردم انگلیسی حرف می زنند ولی ایتالیا شاید 10% و مشکل اساسی ادم بر می خوره حتی برای کارای روزمره
اینا البته نظر من هست و از پسر عمه خودم که ایتالیا درس می خونه شنیدم که می گفت با ایتالیایی داره کار روزمره خودش را انجام میده

saaaaam عزیز ممنون از راهنماییت
برای ایتالیا بورس جهان سوم تا اونجایی که من تحقیق کردم فکر نم یکنم دونستن زبان ایتالیایی نیاز باشه. در مورد فنلاند از بین دانشگاه های لاپرنتا - ترکو - واسا و اولو  رنکینگ کدوم بهتره و اینکه کدوم به معدل بیشتر توجه میکنه ؟ الان من ارشد مجدد می خوام بخونم باید مدرک ارشد فعلی رو بگم یا مدرک لیسانس و؟ و در اخر اینکه از بین این 4 دانشگاه کدوم راحت تر پذیرش میده؟ با تشکر

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - saaaaam - 01-09-2014

(01-09-2014, 12:22 PM)'ALIREZA77' نوشته:
saaaaam عزیز ممنون از راهنماییت
برای ایتالیا بورس جهان سوم تا اونجایی که من تحقیق کردم فکر نم یکنم دونستن زبان ایتالیایی نیاز باشه. در مورد فنلاند از بین دانشگاه های لاپرنتا - ترکو - واسا و اولو  رنکینگ کدوم بهتره و اینکه کدوم به معدل بیشتر توجه میکنه ؟ الان من ارشد مجدد می خوام بخونم باید مدرک ارشد فعلی رو بگم یا مدرک لیسانس و؟ و در اخر اینکه از بین این 4 دانشگاه کدوم راحت تر پذیرش میده؟ با تشکر
والا امسال رشته های علوم انسانی دانشگاه واسا خیلی کم قبولی داشت من هم زده بودم ولی چند نفر قبولی که دیدم معدل بالای 16 داشتند. دانشگاه لاپرنتا با معدل کم هم قبول شدن ولی نباید فوق لیسانست را رو کنی چون در سایتشون هم گفته کسی که مستر داره نمی تونه اپلای کنه. دانشگاه تورکو نسبتا معدل محوره و فکر کنم مسترت را نشان ندی بهتره.
اولو خیلی دانشگاه خوبی هست اون تا حدی کمتر از تورکو معدل محور هست. بنظرم از همه راحت تر لاپرنتا پذیرش میده بعد تورکو و اولو مثل هم هستن ولی واسا امثال زیاد پذیرش نداد