آکادمیا کافه
انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%AC%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - sara231 - 27-02-2018

سلام و تشکر از راهنماییتون
من به علت مهاجرت میخوام دارایی نقدیم رو (حدود ۱۵۰ هزار یورو) منتقل کنم هلند، اداره مالیات اینجا از من کاغذی میخواد که گمرگ ایران تایید کنه این دارایی بک روندش روشنه( پولشویی نیست). اگر بخوام از طریق صرافی اقدام کنم، آیا صرافی خدماتی در این ضمینه هم ارایه میدند؟ آیا افرادی رو میشناسید که تجربه مشابه داشتند، چه جوری انجام دادن؟ اگر از طریق صرافی مبلغ بیش از ۱۰۰۰۰ یورو وارد حساب بشه و از قبل هماهنگ نشده باشه حساب رو بلوک میکنند. از طرف دیگه اینجا تو هلند امکان پذیر نیست ۱۵ حساب بانکی داشته باشه که تو هر کدوم ۱۰۰۰۰ تا بذاری. من هیچ تجربه و دانشی در این ضمینه ندارم دارم ولی اونچه که از ظواهر امر به نظر میرسه از طریق صرافی ها خارج کردن پول امکان پذیره ولی توی کشور مقصد هم نیاز هست که مدارکی ارایه بشه. آیا صرافی هایی رو میشناسید که در این ضمینه هم کمک یا راهنمایی کنند که چه مراحل و روندی در تهران باید طی بشه؟

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - Torkan - 27-02-2018

(27-02-2018, 03:21 AM)sara231 نوشته: سلام و تشکر از راهنماییتون
من به علت مهاجرت میخوام دارایی نقدیم رو (حدود ۱۵۰ هزار یورو) منتقل کنم هلند، اداره مالیات اینجا از من کاغذی میخواد که گمرگ ایران تایید کنه این دارایی بک روندش روشنه( پولشویی نیست). اگر بخوام از طریق صرافی اقدام کنم، آیا صرافی خدماتی در این ضمینه هم ارایه میدند؟ آیا افرادی رو میشناسید که تجربه مشابه داشتند، چه جوری انجام دادن؟ اگر از طریق صرافی مبلغ بیش از ۱۰۰۰۰ یورو وارد حساب بشه و از قبل هماهنگ نشده باشه حساب رو بلوک میکنند. از طرف دیگه اینجا تو هلند امکان پذیر نیست ۱۵ حساب بانکی داشته باشه که تو هر کدوم ۱۰۰۰۰ تا بذاری. من هیچ تجربه و دانشی در این ضمینه ندارم دارم ولی اونچه که از ظواهر امر به نظر میرسه از طریق صرافی ها خارج کردن پول امکان پذیره ولی توی کشور مقصد هم نیاز هست که مدارکی ارایه بشه. آیا صرافی هایی رو میشناسید که در این ضمینه هم کمک یا راهنمایی کنند که چه مراحل و روندی در تهران باید طی بشه؟

اولین باره میشنوم هلند از گمرک ایران تایید بخاد 
یه جوری گفتن انگار گمرک ایران مثلا هیچ فسادی درش نیست!
خیلی عجیبه کار این اروپایی ها!
شید بشه مبالغ رو کم کم به حساب ریخت شما باید از صراف های معتبر و تایید شده بخوانید این کار رو بکنم و یا در هلند فردی پیدا کنید اون مبلغ رو بده بهتون شما ریال بریزین به حسابش در ایران 
حتما تو هلند هم صراف هست
بگین یکی از آشناها بره در ایران یا چند تا صراف حرف بزنه

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - sara231 - 27-02-2018

(27-02-2018, 12:52 PM)Torkan نوشته: اولین باره میشنوم هلند از گمرک ایران تایید بخاد 
یه جوری گفتن انگار گمرک ایران مثلا هیچ فسادی درش نیست!
خیلی عجیبه کار این اروپایی ها!
شید بشه مبالغ رو کم کم به حساب ریخت شما باید از صراف های معتبر و تایید شده بخوانید این کار رو بکنم و یا در هلند فردی پیدا کنید اون مبلغ رو بده بهتون شما ریال بریزین به حسابش در ایران 
حتما تو هلند هم صراف هست
بگین یکی از آشناها بره در ایران یا چند تا صراف حرف بزنه

میدونیم در انگلیس صرافی به اسم راوندی کمک میکنه که مدارکی تهیه بشه در ایران که همزمان که پول منتقل میشه مدارکی هم مبنی بر اینکه این پول دارایی شخصی( حالا یا پس انداز یا ارث یا فروش دارایی) بوده. و به طبع اینجا هم باید باشه، فقط اینکه نمیدونم چه جوری پیدا میشه کردشون. یا شایدم راه دیگه ای باشه؟ در حال حاضر از هلند و انگلیس خبر دارم که ریسکش زیاده بدون اعلام کردن اینکه میخوایم مبلغ بالا وارد کنیم انجام بدیم. سیستم مالیات اینجا کنترل و دسترسیش خیلی بالاست، هر سال باید صورت دارای ها رو اعلام کنی و مو رو از ماست میکشن. با این وجود سپردم که از ایران برام پرس و جو کنن. شما هم لطف میکنید اگر با کسی مواجه شدید شرایط مشابه داشت بپرسید. باز هم ممنون

RE: انتقال وجه نقد به خارج از کشور از طریق صرافی ها و بانک ها - automotive - 20-08-2018

بانک ملت در گذشته برای افراد حقیقی با کارمزد بسیار پایین انقال وجه انجام م‌یداد، در مراجعه حضوری و پیگیری وضعیت اعلام کردند که تحت هیچ شرایطی، هیچ وجهی را منتقل نمی‌کنند.
بانک تجارت به برخی کشورها با دریافت کارمزد این کار را انجام میدهد.

مساله مهم این است که در نهایت پس از بازگشایی صرافی‌ها، حواله مجاز شناخته شده و می‌توانید از طریق آن ها وجه مورد نظر خود را به خارج از کشور منتقل کنید.