آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - marcopolo1347 - 30-10-2013

با سلام
دختر من با مشخصات زیر مایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای معتبر  ترجیحا در کشورهای اروپایی فنلاند - دانمارک  یا هلند  در رشته ی پزشکی میباشد:
1) پیش دانشگاهی با معدل 3 ساله ی بالای  19.5
2) دارای مدال نقره ی المپیاد کشوری در سال دوم دبیرستان
3) دارای مدال طلای المپیاد کشوری در سال سوم دبیرستان
4)زبان انگلیسی قوی با قابلیت اخذ  مدرک آیتلس 7  در 3 ماه
و اما سوالات :
1) لطفا بفرمایید  با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی برای اکثریت دانشگاهها در سال 2014 پر شده ( ددکیت رشته پزشکی در سال 2014 ) آیا امکان راهکاری برای اخذ پذیرش  برای 2014 وجود دارد؟
2) در صورت پذیرش چند درصد امکان پذیرش بصورت فاند هست؟
3) چنانچه پذیرش برای 2014  امکان پذیر نباشد آیا بهتر است پزشکی پایه را ایران گذرانده و راهی شود یا ارزش یک سال تاخیر در پذیرش را دارد؟
ممنون از راهنمایی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 31-10-2013

(30-10-2013, 04:11 PM)'marcopolo1347' نوشته:
 با سلام
دختر من با مشخصات زیر مایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای معتبر  ترجیحا در کشورهای اروپایی فنلاند - دانمارک  یا هلند  در رشته ی پزشکی میباشد:
1) پیش دانشگاهی با معدل 3 ساله ی بالای  19.5
2) دارای مدال نقره ی المپیاد کشوری در سال دوم دبیرستان
3) دارای مدال طلای المپیاد کشوری در سال سوم دبیرستان
4)زبان انگلیسی قوی با قابلیت اخذ  مدرک آیتلس 7  در 3 ماه
و اما سوالات :
1) لطفا بفرمایید  با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی برای اکثریت دانشگاهها در سال 2014 پر شده ( ددکیت رشته پزشکی در سال 2014 ) آیا امکان راهکاری برای اخذ پذیرش  برای 2014 وجود دارد؟
2) در صورت پذیرش چند درصد امکان پذیرش بصورت فاند هست؟
3) چنانچه پذیرش برای 2014  امکان پذیر نباشد آیا بهتر است پزشکی پایه را ایران گذرانده و راهی شود یا ارزش یک سال تاخیر در پذیرش را دارد؟
ممنون از راهنمایی

سلام   Smile
متاسفانه من خیلی راجع به پزشکی اطلاع ندارم، تا اون حد که میدونم جواب میدم و امیدوارم بقیه بچه ها که بیشتر میدونن هم بیان و کمک کنن...
1. اگه ددلاین گذشته باشه دیگه کاری نمیشه کرد، تبصره اینا خیلی توی فنلاند وجود نداره..   اما فک میکنم شما از یه نظر اشتباه کردید...  اکثر ددلاین ها برای بهار 2014 که ژانویه باشه گذشته و ددلاین ها برای ثبت نام اصلی که پاییز یا سپتامبر 2014 باشه هنوز نرسیده...  توی ژانویه خیلی دانشجو گرفته نمیشه برای همین نگران نباشید...   اکثر ددلاین ها برای پاییز سال دیگه حدود فبریه و ژانویه هست...   یعنی دی و بهمن...
2. تقریبا صفر در صد...  مگه اینکه بعد از اینکه رفتن و شروع به درس کردن از این موسسه های خیریه و غیر وابسته به دانشگاه فاند بگیرن که برای اون ها باید بعدا جداگانه اپلای کنن.
3. به نظر من بهتره صبر کنن و سال بعد اپلای کنن...   متاسفانه علی رغم اینکه خیلی خیلی دانشجو های پزشکی ایران قوی هستن و دروسی که توی عمومی درس داده میشه توی ایران خیلی سنگین تر از معادل خارجی ها هست، مدرک پزشکی ایران رو اکثرا قبول ندارن...   (در حالی که دقیقا باید برعکس باشه)   برای همین اگه میخان پزشکی رو ادامه بدن باید دوباره از اول شروع کنن...

خواهش و امیدوارم همه چی به خوبی پیش بره   Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - rahelehh - 05-11-2013

سلام با همه دوستان
اگه ممکنه نظرتون رو در مورد شرایط بنده بگین
لیسانس ریاضی محض معدل 13.08 دانشگاه شهید بهشتی
ارشد مهندسی صنایع معدل 18.20 آزاد تهران
1 مقاله کنفرانس ملی .1 کنفرانس بین المللی. 1 آی اس آی هم دارم ترجمه می کنم بفرستم تازه
زبان دارم میخونم واسه آیلتس 7
میخوام برا phd اپلای کنم ولی میخوام بدونم که آیا اختمال پذیرش دارم؟
برای چه رنکی اقدام کنم که احتمال فاند هم داشته باشم؟
آیا قبل از تکمیل نمره هام می تونم با اساتید صحبت کنم و ایمیل بزنم بهشون؟
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 05-11-2013

(05-11-2013, 11:48 AM)'rahelehh' نوشته: سلام با همه دوستان
اگه ممکنه نظرتون رو در مورد شرایط بنده بگین
لیسانس ریاضی محض معدل 13.08 دانشگاه شهید بهشتی
ارشد مهندسی صنایع معدل 18.20 آزاد تهران
1 مقاله کنفرانس ملی .1 کنفرانس بین المللی. 1 آی اس آی هم دارم ترجمه می کنم بفرستم تازه
زبان دارم میخونم واسه آیلتس 7
میخوام برا phd اپلای کنم ولی میخوام بدونم که آیا اختمال پذیرش دارم؟
برای چه رنکی اقدام کنم که احتمال فاند هم داشته باشم؟
آیا قبل از تکمیل نمره هام می تونم با اساتید صحبت کنم و ایمیل بزنم بهشون؟
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

سلام و خوش آمدید   Smile
اول باید بگم که لیسانس و ارشدتون خیلی متفاوته و حتما یادتون باشه که یه موضوعی تعریف کنید برای دکترا که از هر دوش استفاده بشه و بعد دنبال استاد مرتبط بگردید...
بله حتما احتمال پذیرش دارید   Smile
خیلی رنک مهم نیست...   فنلاند کلا حدود 20 تا دانشگاه بیشتر نداره که دکترا بدن، از بین همشون هم شاید 4 تا 5 تا دانشگاه استاد و دپارتمانِ مورد نظر شما رو داشته باشه...  برای همشون اقدام کنید...   آمریکا بحث رنک بیشتر مطرحه..
بله میتونید از همین الان با اساتید صحبت کنید..   قبل حتما جزوه رو کامل و با دقت بخونید و حتما موضوع خودتون رو مشخص کنید و بعد با استادا مکاتبه کنید..
موفق باشید    Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - farhang1372 - 20-11-2013

سلام
من رشته ام برقه-قدرت توی مقطع کارشناشی.ترمه 5 هستم و معدلم حدوده 14.برای ارشد شانسه پذیرشه با فاندم چقدره؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Shihan - 20-11-2013

(20-11-2013, 04:07 AM)'farhang1372' نوشته: سلام
من رشته ام برقه-قدرت توی مقطع کارشناشی.ترمه 5 هستم و معدلم حدوده 14.برای ارشد شانسه پذیرشه با فاندم چقدره؟

دوست عزیز، به نطرم شما خیلی داری زود شروع میکنی، اولاً که شما ترم 5 هستی تا ترم 8-9 کلی راه داری. دوماً فنلاند کشوریه که بسیاری از دانشگاههاش هزینه اشون رایگانه پس برا ارشد شانس فاند وجود نداره. ضمن اینکه رشته برق در فنلاند به 2-3 تا دانشگاه بیشتر محدود نمیشه. شما باید نمره زبان بالا و معدل مناسبی داشته باشی. فعلاً روی دروس دانشگاه متمرکز بشید و در ترم اخر به این موارد فکر کنید.
ازاد اندیش باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Amir_IT - 31-12-2013

با سلام و دروود خدمت همه دووستان
راستش این پستو بعد از خوندن پست های مختلف میذارم. یکسری سوال هنوز واسم سرتین نشده...
خواهشمندم هرکسی از رفقا میتونه با نظرش کمک کنه دریغ نکنه [عکس: smile.png] ممنون این ادونس...

من دانشجوی آی تی با 40 واحد باقی مونده. معدل تا اینجا 16.5 با تعدادی مدرک بین المللی و اینترستد در شبکه و امنیت (ترکو هم دارش و چند تا دیگه...)
آیا با این واحد های باقی مونده اپلای کنم؟
من بهمن سال 93 تموم میکنم.
نظر (گاهی هم در حد تز :| ) های زیادی از فنلاند شنیدم ولی نمیدونم چرا ازش دلسرد نشدم...
انگار جای جالب و دلنشینیه...

مبنی بر سختی زیاد در یادگیری زبانشون.
اصل قضیه رشته آی تی اونجا چیه؟ زبانش (فنلاندی) از فرانسوی و آلمانیم سخت تره!؟
کار واسه آی تی اونجا پیدا میشه؟ اصن از بچه های آی تی که رفتن تونست کار پیدا کنن؟

رنج حقوقشون چقدره واسه کارای تیپ ادکینی شبکه؟ و آی تی؟

میشه بعدش با داشتن تخصص  های  متعدد (شبکه و دیتابیس و امنیت) کار معقول گیرآورد آیا!؟
راست میگن دوستان اگه بعد تحصیل کار پیدا کنی نمیتونی برگردی ایران !؟ :[  چون تایم حضورت در اونجا ریست میشه!!
اصن معقول بنظر نمیاد!
 من پوزیشن های خوبیم در آلمان دیدم و همچنین در نروژ. ولی نمیدونم چرا دلم هنو با فنلانده!!!
ممنون [عکس: smile.png]

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - rulany - 01-01-2014

(31-12-2013, 07:29 PM)'Amir_IT' نوشته: با سلام و دروود خدمت همه دووستان
راستش این پستو بعد از خوندن پست های مختلف میذارم. یکسری سوال هنوز واسم سرتین نشده...
خواهشمندم هرکسی از رفقا میتونه با نظرش کمک کنه دریغ نکنه [عکس: smile.png] ممنون این ادونس...
من دانشجوی آی تی با 40 واحد باقی مونده. معدل تا اینجا 16.5 با تعدادی مدرک بین المللی و اینترستد در شبکه و امنیت (ترکو هم دارش و چند تا دیگه...)
آیا با این واحد های باقی مونده اپلای کنم؟
من بهمن سال 93 تموم میکنم.
نظر (گاهی هم در حد تز :| ) های زیادی از فنلاند شنیدم ولی نمیدونم چرا ازش دلسرد نشدم...
انگار جای جالب و دلنشینیه...
مبنی بر سختی زیاد در یادگیری زبانشون.
اصل قضیه رشته آی تی اونجا چیه؟ زبانش (فنلاندی) از فرانسوی و آلمانیم سخت تره!؟
کار واسه آی تی اونجا پیدا میشه؟ اصن از بچه های آی تی که رفتن تونست کار پیدا کنن؟
رنج حقوقشون چقدره واسه کارای تیپ ادکینی شبکه؟ و آی تی؟
میشه بعدش با داشتن تخصص  های  متعدد (شبکه و دیتابیس و امنیت) کار معقول گیرآورد آیا!؟
راست میگن دوستان اگه بعد تحصیل کار پیدا کنی نمیتونی برگردی ایران !؟ :[  چون تایم حضورت در اونجا ریست میشه!!
اصن معقول بنظر نمیاد!
 من پوزیشن های خوبیم در آلمان دیدم و همچنین در نروژ. ولی نمیدونم چرا دلم هنو با فنلانده!!!
ممنون [img]http://www.وب‌سایت قبلی.org/forum/images/smilies/smile.png

1- بله . ميتونين اپلاي كنين.البته براي سپتامبر 2015 ديگه! 
2-بله.مطمئنا از آلماني و فرانسوي سخت تره
3-دقيق اطلاع ندارم. اما كلا فنلاند به علم آي تي و كلا مباحث مربوط به اين مشهور. فكر كنم شرايط كاري خوبي باشه.
4-اگر آلمان ميتوني بري بهتر از فنلاند

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - coriolis - 03-01-2014

سلام

من لیسانس مکانیک از دانشگاه امام خمینی قزوین با معدل 13.7 و  فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه تبریز با معدل 16.45 دارم درضمن یک مقاله آی اس آی و تافل 87 می خواستم بدونم برای کدامیک از کشورهای اسکاندیناوی می تونم اپلای کنم ؟ و اصلا شانسی دارم ؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 03-01-2014

(03-01-2014, 12:02 PM)'coriolis' نوشته: سلام
من لیسانس مکانیک از دانشگاه امام خمینی قزوین با معدل 13.7 و  فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه تبریز با معدل 16.45 دارم درضمن یک مقاله آی اس آی و تافل 87 می خواستم بدونم برای کدامیک از کشورهای اسکاندیناوی می تونم اپلای کنم ؟ و اصلا شانسی دارم ؟

دوست گرامی 
در مورد فنلاند به شرط پیدا کردن استاد شانس گرفتن پذیرش شما بالاست ولی در مورد گرفتن پوزیشن متاسفانه خیلی کم هست. در مورد سوید و نروژ و دانمارک با توجه به رقابت بسیار بالا من شانس شما را کم می دانم
بهترین کار اول: مکاتبه با اساتید دانشگاه های فنلاند بجز دانشگاه هلسینکی - التو - اولو هست دوم: پس از پیدا کردن استاد و قبول سوپروایزری شما اپلای برای گرفتن پذیرش سوم: اپلای برای پوزیشن یا بورسهای موجود در دانشگاه هست
البته بنظر من نمره زبان شما چون کم هست باید یکی یکی دانشگاه ها را چک کنید بنظر من 
این دانشگاه شانست خوبه