آکادمیا کافه
مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Torkan - 10-08-2015

(09-08-2015, 09:32 PM)UNFORGIVEN نوشته: با سلام خدمت دوستان
بنده کامپیوتر خوندم
کاردانی با معدل 13 و کارشناسی ناپیوسته با معدل 14.5 حالا در مقطع ارشد در دو رشته قبول شدم. هوش مصنوعی دانشگاه علوم و تحقیقات و رشته مهندسی ایتی گرایش شبکه در موسسه غیرانتفاعی صنعتی مازندران که باید از مهر امسال در یکی ازین دو رشته ثبت نام کنم
نمره ielts 7 دارم و میخوام برا gre شروع کنم
به رشته ایتی علاقه بیشتری دارم ولی با این رزومه نچندان خوب نگران اینم که که بخوام ارشدم رو از غیرانتفاعی بگیرم برا پذیرش در مقطع دکترا  از دانشگاههای امریکا تاثیر منفی بذاره،لطفا درین خصوص راهنماییم کنین.

درود

با احترام به نظر دوستمون، من فقط در یک جمله نظرم رو میگم:

علایق خود را فدای درس خواندن در رشته دیگر حتی در بهترین دانشگاههای جهان نکنید.

بااحترام،
ترکان

کارشناسی ارشد پردیس خودگردان - PAndroid - 30-08-2015

سلام.

دوستان، برای اپلای دکتری خارج از کشور اصولا تفاوتی بین فارغ التحصیل روزانه یا شبانه دانشگاه های دولتی با پردیس خودگردان از زاویه دید دانشگاه ها و اساتید خارج از کشور وجود داره؟ مثلا پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی.. ممنون.

RE: کارشناسی ارشد پردیس خودگردان - nasim1234 - 03-09-2015

(30-08-2015, 12:17 PM)PAndroid نوشته: سلام.

دوستان، برای اپلای دکتری خارج از کشور اصولا تفاوتی بین فارغ التحصیل روزانه یا شبانه دانشگاه های دولتی با پردیس خودگردان از زاویه دید دانشگاه ها و اساتید خارج از کشور وجود داره؟ مثلا پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی.. ممنون.

خواهر من پرسیده که تو مدرک به پردیس بودن اشاره میشه یا نه بهش گفتن نه!
حالا نمیدونم واقعا این طوره یا نه. ولی اگر ننویسن که مدرک میشه مال همون دانشگاه اصلیه مثلا مدرک خواهر من میشه دانشگاه تهران!
یکم عجیبه البته. یادمه ما که ایران بودیم میگفتن پردیس کیش رو تو مدرک مینویسن. حالا باز شما هم بپرسین نتیجشم اگر وقت داشتین به ما هم بگین.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - MaMi - 03-09-2015

همون طور که در ارسال های پیشین هم اشاره کردم، در مدرک صادره کلمه "پردیس" ذکر خواهد شد و این موضوع منحصر به پردیس کیش یا ... نیست (در مدرک صادره از تمامی پردیس های دانشگاه تهران، کلمه "پردیس" ذکر خواهد شد). ضمن اینکه از بابت اعتبار مشکلی متوجه شما نخواهد بود.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - username_exists - 29-10-2015

سلام شنیدم با مدرک دکترای پردیس کیش نمیتونیم عضو هیات علمی جایی شویم.این موضوع صحت دارد؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - مهمان - 05-02-2016

من كارداني عمران از دانشگاه فني و حرفه اي دارم الان برا كارشناسي برم ازاد يا غير انتفاعي ؟ هدف از اين پرسش اين سوال اينه كه من ميخوام ارشد رو برم خارج برام مهمه بدونم مدرك ازاد معتبره يا غير انتفاعي؟

کدام دانشگاه ایران? - meys - 27-03-2016

سلام به همه بزرگواران.
میخواستم بدونم بالاخره کدام دانشگاه ایران در امریکا شناخته شده تر هست? یعنی اگر فقط و فقط بخواهیم به دانشگاه نگاه کنیم کدام یک از دانشگاه های امیرکبیر،تهران یا شریف در ذهن استاد خارجی ذهنیت بهتری ایجاد میکنه ورزومه رو قوی تر. چون در هر رنکینگ یه نتیجه هست. در یک سری اصلا اسمی از امیر کبیر نیست و در یک سری امیر کبیر از همه بالا تره. و همیچنین در سفارت مجازی امریکا اسمی از شریف نیست و فقط گفته تهران و امیرکبیر اما رنکینگهای امریکا اسمی از امیر کبیر نمیارند اما شریف هست و از تهران هم بالا تره… بالاخره تکلیف چیه?

RE: کدام دانشگاه ایران? - nasim1234 - 28-03-2016

(27-03-2016, 10:55 PM)meys نوشته: سلام به همه بزرگواران.
میخواستم بدونم بالاخره کدام دانشگاه ایران در امریکا شناخته شده تر هست? یعنی اگر فقط و فقط بخواهیم به دانشگاه نگاه کنیم کدام یک از دانشگاه های امیرکبیر،تهران یا شریف در ذهن استاد خارجی ذهنیت بهتری ایجاد میکنه ورزومه رو قوی تر. چون در هر رنکینگ یه نتیجه هست. در یک سری اصلا اسمی از امیر کبیر نیست و در یک سری امیر کبیر از همه بالا تره. و همیچنین در سفارت مجازی امریکا اسمی از شریف نیست و فقط گفته تهران و امیرکبیر اما رنکینگهای امریکا اسمی از امیر کبیر نمیارند اما شریف هست و از تهران هم بالا تره… بالاخره تکلیف چیه?

بستگی به استاد داره. مثلا اگر استاد شاگردی از یه دانشگاه ایران قبلا داشته خب اون دانشگاه رو میشناسه. حتی اگر دانشکده قبلا دانشجوی ایرانی داشته (یا در حال حاضر داره) یادشونه که اون دانشجو از کجا اومده. البته این بیشتر مربوط به دانشکده هایی هستش که تعداد دانشجوهای دکتراشون کمه. در کل شما هر کدوم از دانشگاه های نسبتا معروف باشید تو SOP‌مینویسید که من در یکی از دانشگاه های تاپ ایران درس خوندم و این احتمالا تاثیر مثبت هم داره. علاوه بر این ها که نام بردید خیلی اساتید دانشگاه شیراز رو هم میشناسن. اما بین خود آمریکایی ها اکثرا یه شهر ایران رو میشناسن اونم تهرانه پس شاید در کل درس خوندن تو شهر تهران براشون مثبت تر باشه نسبت به شهری غیر تهران که نمیشناسن. 
نهایتا اسم دانشگاه کمک خاصی نمیکنه پرونده شما رو ریسرچ مقالات و ریکام هاتونه که بالا میبره.

موفق باشید

RE: کدام دانشگاه ایران? - iman7 - 28-03-2016

(28-03-2016, 12:37 AM)nasim1234 نوشته: بستگی به استاد داره. مثلا اگر استاد شاگردی از یه دانشگاه ایران قبلا داشته خب اون دانشگاه رو میشناسه. حتی اگر دانشکده قبلا دانشجوی ایرانی داشته (یا در حال حاضر داره) یادشونه که اون دانشجو از کجا اومده. البته این بیشتر مربوط به دانشکده هایی هستش که تعداد دانشجوهای دکتراشون کمه. در کل شما هر کدوم از دانشگاه های نسبتا معروف باشید تو SOP‌مینویسید که من در یکی از دانشگاه های تاپ ایران درس خوندم و این احتمالا تاثیر مثبت هم داره. علاوه بر این ها که نام بردید خیلی اساتید دانشگاه شیراز رو هم میشناسن. اما بین خود آمریکایی ها اکثرا یه شهر ایران رو میشناسن اونم تهرانه پس شاید در کل درس خوندن تو شهر تهران براشون مثبت تر باشه نسبت به شهری غیر تهران که نمیشناسن. 
نهایتا اسم دانشگاه کمک خاصی نمیکنه پرونده شما رو ریسرچ مقالات و ریکام هاتونه که بالا میبره.

موفق باشید

ضمن تایید نظرات شما، اما خود من حداقل از یه دانشگاه تو امریکا مطمئن شدم که اسم شریف رو برتری میده. یعنی رزومه پایین تر رو از دانشگاه شریف میگیره. یکی دوتای دیگه هم هستن که در موردشون مظنونم.
در مورد بقیه دانشگاه ها باز مثلا امیرکبیر در کل معروفتره تا تربیت مدرس، هرچند از نظر سطح علمی لزوما چنین برتری ای وجود نداره. مثلا خودم از منبع موثق شنیدم که توی بینگهمتون به دلیل شناخته شده بودن امیرکبیر، مدیر گروه علیرغم معدل نسبتا پایینم نظر مثبت داده به پذیرش من.
در حالت کلی شناخته شده بودن دانشگاه مهمه اما معنیش این نیست که فقط به این ایتم نگاه می کنن.
بیشتر برمیگرده به اینکه قبلا چه تجربه ای از دانشجوی ایرانی چه دانشکاهی در ایران داشته باشن.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - shahab.ad - 13-05-2016

با درود 
بنده 25 سال سن دارم
مدرک لیسانس مکانیک جامدات رو از دانشگاه ازادبا معدل 13 گرفتم
مدرک فوق لیسانس مکانیک گرایش طراحی کاربردی رو از دانشگاه سراسری با معدل 18.5 گرفتم
دارای ایلتس 7
مدرک ربان المانی
4 مفاله isi
تالیف یک کتاب تخصصی عنوان "دینامیک کوانتومی "
3 سال سابقه کار مرتبط با رشته
بنده چیزی برام تو کشورم باقی نمانده از این جهت برای دکتری میخوام دانشگاه فنی مونیخ المان پدیرش کنم . اما پول زیادی ندارم ایا؟ شانسی دارم. خیلی برام ارزشمند اگر راهنماییم بفرمایید فقط با فاند و بورسیه میتونم برم وضع مالی خیلی خوبی ندارم.... ممنون