آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 22-11-2013

(21-11-2013, 12:09 PM)'Daren' نوشته: سلام 
برای گرفتن پذیرش برای لیسانس واسه رشته علوم کامپیوتری شرایط دانشگاها به طور کلی چطوریه؟
من تو مدرسه اینگلیسی زبان درس خوندم ، امسالم نتایج O-level رو به مدرک IGCSE میگیرم که بیشتر مال اینگلیس ئه.
شرایط امریکا چطوریه؟ 

سلام
متاسفانه من در مورد پذیرش گرفتن در دوره لیسانس چندان مجرب نیستم و اطلاعاتم کمه، اما در این انجمن می‌تونید یک سری اطلاعات کلی در این مورد کسب کنید.
مساله‌ای که باید مدنظر داشته باشید اینه که در اغلب اوقات دانشگاه‌های امریکا برای دوره کارشناسی به شما فاند نخواهند داد و بیشتر هزینه رو باید خودتون پرداخت کنید و دانشگاه‌ها هم چندان ارزون نیستند. به همین خاطر شاید برخی از کشورهای اروپایی که به شما امکان تحصیل رایگان یا ارزون رو برای دوره کارشناسی می‌دند مناسب‌تر باشند. بعد از اتمام دوره کارشناسی می‌تونید برای ادامه تحصیل به امریکا بیایید و احتمالا فاند هم بگیرید. به این ترتیب تحصیل مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-11-2013

(21-11-2013, 08:17 PM)'US2014' نوشته: سلام بابک جان
خیلی ممنون می شم که منو راهنمایی کنی
با این شرایط به نظرت کجاها اپلای کنم، شهرش خیلی مهم نیست، بیشتر فاندش برام مهمه
1رشته/مقطع:  مهندسی کامپیوتر/ کارشناسی ارشد
2-دانشگاه محل تحصیل:   کارشناسی صنعتی اصفهان/ کارشناسی ارشد امیرکبیر تهران
3-معدل کل : کارشناسی 15.02  کارشناسی ارشد 18.26
4-نمره زبان:   (R:23,L:19,S:22,W:23)87  TOEFL، GRE(V:146, Q:160,W:3)
5-تعداد مقالات فعلا هیچی، دارم می نویسم
6-تعداد توصیه نامه ها:مشکلی ندارم از چند تا استادای خوب توصیه نامه خوب می تونم بگیرم( در زمان دانشجویی خیلی فعال بودم)
الان خیلی مرددم ، به نظرت نیازی هست دوباره تافل بدم؟ یا الان بشینم روی مقاله کار کنم، چون مقاله ام خیلی اش آماده اس
ممنون می شم راهنمایی ام کنی، کجا ها اپلای کنم که مطمئن باشم می تونم فاند بگیرم؟
البته من یه GRE دیگه هم ثبت نام کرده بودم که اونو خیلی بهتر از اولی دادم، لااقل احتمالش بالاست که کوانتشو کامل شم
خیلی ممنونم

درود بر شما

نمره تافل شما یک کم پایینه و بهتره که حداقل ۹۰ بیارید. به این ترتیب گزینه‌های بیشتری در انتخاب دانشگاه خواهید داشت و حد نصاب بیشتر دانشگاه‌ها رو خواهید داشت. با توجه به این که معدل کارشناسی شما پایینه، بهتره که نمره GRE‌تون بالا باشه و امیدوارم که نمره بهتری در امتحان اخیر بیارید. اگر بتونید بالای ۳۱۵ بشید خوب خواهد بود.

در مورد این که کجا اپلای کنید که فاند بگیرید، هیچ کسی نمی‌تونه نظر قطعی بده. شما باید با استادهای دانشگاه‌های مختلف تماس بگیرید و ببینید از کدوم از اون‌ها جواب بهتری می‌گیرید. با شرایط فعلی‌ای که دارید فکر می‌کنم برای دانشگاه‌هایی تو بازه ۵۰ تا ۱۰۰ شانس پذیرش دارید، به خصوص اگر نمره بهتری در GRE بیارید، اما همون طور که احتمالا خودتون هم می‌دونید در مورد گرفتن پذیرش و به خصوص گرفتن فاند نمی‌شه با قطعیت نظر داد و شانس هم بی‌تاثیر نیست.

شما می‌خواهید برای امسال اپلای کنید یا سال آینده؟ اگر امسال قصد اپلای دارید که ددلاین‌ها حدود یک الی دو ماه دیگه است و بعید می‌دونم بتونید مقاله رو قبل از ارسال مدارک بفرسید و قبولیش رو بگیرید. اگر این طوره شاید بهتر باشه که اگر می‌رسید یک بار دیگه تافل امتحان بدید. اگر هم می‌خواهید سال دیگه اپلای کنید که فرصت دارید تا هر دو رو انجام بدید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - mahnaz103 - 23-11-2013

سلام بابک جان 
مثل همیشه دوستان رو خوب راهنمایی میکنید 
من سوالم رو قبلا جای دیگه ای پرسیدم اما جواب کاملی دریافت نکردم 
درسته رشته ی شما کامپیوتر بوده اما من میخواستم بپرسم ببینم شما اطلاعی راجع به رشته ی Transportation یا همون حمل ونقل که یکی از گرایش های ارشد عمران هستش تو ایران ، خبری دارید ؟(دکتری این رشته منظورمه ) اینکه وضعیتش تو امریکا (صرف نظر از رنکینگ) چطوره؟ قبلا ها خوب بود یعنی دوسال پیش رو خبر دارم ! شما میدونید وضعیتش الان چطوره؟ بیشتر از لحاظ فاند منظورمه ! کلا آخه بعضی رشته ها انگار موقعیت خوبی دارند 

ممنون میشم پاسخ  بدید 

درهرصورت ممنونم ...Smile

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-11-2013

درود بر شما
متاسفانه من از وضعیت این رشته در سال‌های اخیر خبر ندارم و نمی‌دونم که چقدر راحت می‌شه درش فاند پیدا کرد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 24-11-2013

سلام.

بابک جان یه سوال از خود شما دارم.

شما الان که درستون تموم شده و در حال کار کردن هستین. میشه بگین چه درسایی بیشترین تاثیر رو توی شغل پیدا کردن و تسلط بر کاری که پیدا کردین شده ؟ دروسی که توی دانشگاه پاس کردین

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-11-2013

(24-11-2013, 02:14 AM)'M0TRIX' نوشته: سلام.
بابک جان یه سوال از خود شما دارم.
شما الان که درستون تموم شده و در حال کار کردن هستین. میشه بگین چه درسایی بیشترین تاثیر رو توی شغل پیدا کردن و تسلط بر کاری که پیدا کردین شده ؟ دروسی که توی دانشگاه پاس کردین

سخت می‌شه گفت، چون مجموعه درس‌هاست که دید مناسب رو ایجاد می‌کنه و بعد تجربیات کاری هست که باعث تسلط بیشتر می‌شه. به همین خاطر سخت می‌شه به یک درس خاص اشاره کرد، اما خوب با توجه به این که تخصص من کامپایلر و امنیت نرم‌افزاره، درس‌هایی مثل برنامه‌نویسی پیشرفته و سیستم‌عامل پایه اصلی رو ایجاد کردند و بعد درس کامپایلر پیشرفته که در دانشگاه UCI گذروندم کمک زیادی بهم کرد. در کنار این‌ها خوندن مقالات هم خیلی خیلی مهم بود و همچنان هست.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - saeid_00 - 05-12-2013

سلام دوستان
[align=right]من دانشجوی سال سوم پیام نورم اما چون واحدهای کمی رو پاس کردم می خوام از دانشگاه انصراف بدم و تو امریکا ادامه تحصیل بدم(در مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار) .می خواستم بدونم با شرایطی که دارم ایا این کار امکان پذیر هست یا نه؟
[align=right]معدل دیپلم و پیش:12  ; معافیت تحصیلی دارم و مشکل مالی ندارم ; مدرک زبان نافل gre و ایلتس رو هم تا چند وقته دیگه می گیرم. ; سن:21 سال تمام
[align=right][align=right]ایا امکان پذیرش از دانشگاه های امریکا رو دارم؟البته پیشبینیم اینه که نمرات زبان  gre و تافلم رو بالا می گیرم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-12-2013

شما برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در امریکا به نمره امتحان زبان (معمولا TOEFL) و امتحان SAT یا ACT نیاز دارید، نه امتحان GRE. نمره GRE برای مقاطع بالاتر از کارشناسی لازمه.
در مورد شانس شما، بدون داشتن نمرات امتحان‌ها سخت می‌شه نظر داد. به هر حال در نظر داشته باشید که معدل دیپلم شما خیلی پایینه و این کار رو برای شما سخت خواهد کرد.

سلام - javidhood - 10-12-2013

سلام
معدلم تا ترم دوم تقریبا : 17 شده و معدل کل را به 18 میرسانم.
 در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه اما رضا مشهد هستم.
رشته ام تربیت بدنی است و میخواهم در گرایش طب ورزشی ادامه تحصیل بدهم.
در حال گرفتن مدرک ایلتس هم میباشم.
دو تا مقاله هم دارم.
میخواهم برای " کارشناسی ارشد " از دانشگاه کانادا بورس بگیرم. بنظر شما، ایا با این شرایط و در این مقطع میتوانم بورس کانادا را بگیرم؟

خیلی ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 11-12-2013

(10-12-2013, 09:16 PM)'javidhood' نوشته: سلام
معدلم تا ترم دوم تقریبا : 17 شده و معدل کل را به 18 میرسانم.
 در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه اما رضا مشهد هستم.
رشته ام تربیت بدنی است و میخواهم در گرایش طب ورزشی ادامه تحصیل بدهم.
در حال گرفتن مدرک ایلتس هم میباشم.
دو تا مقاله هم دارم.
میخواهم برای " کارشناسی ارشد " از دانشگاه کانادا بورس بگیرم. بنظر شما، ایا با این شرایط و در این مقطع میتوانم بورس کانادا را بگیرم؟
خیلی ممنون

من در زمینه رشته شما اطلاعاتم زیاد نیست، اما چندین سال پیش که در دانشگاه ویکتوریا کانادا بودم، دو تا از دوستان ایرانی اونجا بودند که تونسته بودند در رشته Kinesiology از دانشگاه ویکتوریا پذیرش و فاند بگیرند. با توجه به این که معدل شما هم خوبه، اگر بتونید در IELTS نمره بالا بیارید شاید بتونید در رشته‌های مرتبط پذیرش بگیرید، اما برای رشته‌های گروه پزشکی فکر نمی‌کنم بتونید به این راحتی وارد دانشگاه‌های کانادا بشید و بتونید فاند بگیرید. ورود به سیستم پزشکی کانادا تا اونجا که من اطلاع دارم بسیار مشکله.