آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - z.a.moghadam - 17-10-2016

سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد محیط زیست از دانشگاه تهران هستم
معدلم ۱۹ هست، یکسال سابقه تدریس در دانشگاه و کار پژوهشی دارم با گواهی رسمی
یک مقاله آی اس آی دارم با ایمپکت دو و دوتا آی اس آی دیگه هم سابمیت دارم
اما متاسفانه نمره زبانم پایینه ۸۴ تافل
به دنبال پذیرش در دانشگاه های گروه هشت هستم البته برای مستر، به نظرتون شدنیه؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Matinking - 17-10-2016

(17-10-2016, 02:28 AM)z.a.moghadam نوشته: سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد محیط زیست از دانشگاه تهران هستم
معدلم ۱۹ هست، یکسال سابقه تدریس در دانشگاه و کار پژوهشی دارم با گواهی رسمی
یک مقاله آی اس آی دارم با ایمپکت دو و دوتا آی اس آی دیگه هم سابمیت دارم
اما متاسفانه نمره زبانم پایینه ۸۴ تافل
به دنبال پذیرش در دانشگاه های گروه هشت هستم البته برای مستر، به نظرتون شدنیه؟

سلام

خوش آمدید Smile

پذیرش در مقطع master در استرالیا عمدتا بوسیله کمیته انجام میشه و اساتید در اون نقش خیلی پررنگی ندارند... طبیعتا در چنین شرایطی رقابتی نبودن حتی یکی از پارامترهای رزومه هم می تونه مشکل ساز باشه...

توصیه من این هست که نمره TOEFL تون رو تجدید بفرمایید و با یک نمره مناسب تر، شانستون رو به طرز قابل توجهی بالاتر ببرید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - faeze23 - 03-11-2016

سلام
من به استادی در استرالیا برای مستر ایمیل زدم و زمینه کاریم گفتم خیلی استقبال خوبی کرد از موضوع که خیلی خوبه و... ولی گفت کلا برای دانشگاه ملبورن اقدام کن و اون دانشگاه برای این زمینه پژوهشی بورسیه و فاند خوبی داره و ما فاند زیادی نداریم. الان مساله اینجاست در زمینه علوم محیط زیست که من میخام اقدام کنم برای اپلای دانشگاه ملبورن کلا مستر آو ریسرچ نداره ولی زمینه تحقیاتی چندتا از اساتید دقیقا زمینه کار و علاقه من هست. حالا من چندتا سوال دارم
برای گرایش محیط زیست این دانشگاه چندتا گرایش مختلف داره با عناوین تقریبا یکسان که من تفاوت این رشته ها رو متوجه نشدم کاملا

MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE
Master of Environment
Master of Engineering (Environmental)
Master of Environmental Engineering

و همه شون کورس استادی هستند. ولی یک عنوان دارند تو دپارتمان علوم  MASTER OF PHILOSOPHY - SCIENCE  هست و تا جاییکه من متوجه شدم میتونیم با استادی مشورت کنیم و در یکی از زیر گروههای دپارتمان مستر آو ریسرچ یا فیلسوفی با زمینه پژوهشی مورد علاقه خودمون برداریم که این لینکش هست
http://science-courses.unimelb.edu.au/study/degrees/master-of-philosophy-science/overview

با این تفاسیر الان من به استاد بخام میل بزنم چی بگم؟بگم میخام برای مستر او ریسرچ اقدام کنم در این دپارتمان؟ برای کورس استادی که نیازی به استاد نیست کلا؟درسته؟ و برای ائن مستر او ریسرچ من خودم باید دپارتمان انتخاب کنم؟؟ مستر آو فیلسوفی نمیشه اقدام کرد و شامل دکترا میشه؟؟ 
ببخشید طولانی شد ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس فراوان

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - e.motazed - 07-11-2016

با سلام
رزومه من به شرح زیر است و می خواهم نظر شما را در مورد شانس گرفتن پذیرش فول فاند از کشور استرالیا یا نیوزلند جویا شوم.

لیسانس: مدیریت بازرگانی/دانشگاه پیام نور تهران/معدل پانزده و نیم.
فوق لیسانس: مدیریت دولتی (گرایش مدیریت امور شهری)/ دانشکده مدیریت دانشگاه تهران/ معدل چهارده و نیم/آموزش الکترونیکی(مجازی)/بدون پایان نامه
سوابق کاری: کارمند بخش بازرگانی/کارمند صرافی/مدیر منطقه ای یک بانک خارجی در ایران/مدیر عامل یک شرکت ایرانی/ مدیرعامل یک شرکت در گرجستان
رشته و مقطع تحصیلی مورد درخواست: مقطع دکترا/مدیریت بازرگانی بین الملل یا مدیریت مالی و سرمایه گذاری یا امور بانکی (بین الملل)
زبان انگلیسی : در حد آیلتس 6 (مدرک آیلتس ندارم)
مدارک GRE/GMAT : ندارم
تالیف کتاب و مقاله: مقاله علمی ندارم اما دو جلد کتاب در خصوص تحلیل و معامله در بازارهای پولی و مالی بین الملل تالیف کردم.

در ضمن، ممنون خواهم شد اگر دانشگاه ها یا اساتیدی را برای مذاکره و دریافت پذیرش به بنده معرفی بفرمایید.

با سپاس و تجدید احترام

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mohandes-031 - 14-01-2017

معدل: 18.5
رشته و دانشگاه: کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش بیومکانیک دانشگاه اصفهان
شرح و تعداد مقالات: 1
نمره زبان: IELTS 6
سایر توضیحات: خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و گرفتن فاند لطفا راهنمایی بفرمایین.سپاس

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 22-01-2017

(14-01-2017, 08:41 PM)mohandes-031 نوشته: معدل: 18.5
رشته و دانشگاه: کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش بیومکانیک دانشگاه اصفهان
شرح و تعداد مقالات: 1
نمره زبان: IELTS 6
سایر توضیحات: خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و گرفتن فاند لطفا راهنمایی بفرمایین.سپاس

اغلب دانشگاه های استرالیا آیلتس 6.5 رو میخوان و بدون اون کارتون اغلب برای گرفتن اسکولارشیپ مشکله. شما باید وارد پروسه تماس با اساتید بشید  و کسی رو پیدا کنید تا اپلیکیشنتون رو ساپورت کنه که امید اینه که مقاله تون در همین راستا کمکتون کنه. البته من از رشته شما و احیانا اقتضائات خاصش اطلاعی ندارم.

(07-11-2016, 01:43 AM)e.motazed نوشته: با سلام
رزومه من به شرح زیر است و می خواهم نظر شما را در مورد شانس گرفتن پذیرش فول فاند از کشور استرالیا یا نیوزلند جویا شوم.

لیسانس: مدیریت بازرگانی/دانشگاه پیام نور تهران/معدل پانزده و نیم.
فوق لیسانس: مدیریت دولتی (گرایش مدیریت امور شهری)/ دانشکده مدیریت دانشگاه تهران/ معدل چهارده و نیم/آموزش الکترونیکی(مجازی)/بدون پایان نامه
سوابق کاری: کارمند بخش بازرگانی/کارمند صرافی/مدیر منطقه ای یک بانک خارجی در ایران/مدیر عامل یک شرکت ایرانی/ مدیرعامل یک شرکت در گرجستان
رشته و مقطع تحصیلی مورد درخواست: مقطع دکترا/مدیریت بازرگانی بین الملل یا مدیریت مالی و سرمایه گذاری یا امور بانکی (بین الملل)
زبان انگلیسی : در حد آیلتس 6 (مدرک آیلتس ندارم)
مدارک GRE/GMAT : ندارم
تالیف کتاب و مقاله: مقاله علمی ندارم اما دو جلد کتاب در خصوص تحلیل و معامله در بازارهای پولی و مالی بین الملل تالیف کردم.

در ضمن، ممنون خواهم شد اگر دانشگاه ها یا اساتیدی را برای مذاکره و دریافت پذیرش به بنده معرفی بفرمایید.

با سپاس و تجدید احترام

متاسفانه معدل ارشد شما خیلی پایینه. من فکر می کنم شما به رزومه قوی تری نیازمندین بخصوص اگر نیاز به اسکولارشیپ دارین. ضمن این که استاد که نمی تونه از محتوای کتابی که به فارسی نگارش شده اطلاع حاصل بکنه. بهمین دلیله که مقالات انگلیسی اهمیت خاصی بخصوص برای استرالیا دارن. آیلتش 6.5 هم یک الزام دیگه هست که باید به فکرش باشین. بهرحال میتونم پیشنهاد کنم که با بولد کردن سوابق کاری و پروژه هاتون تو رزومه تون اوضاع رو بسنجین. ضمنا کسی بهتر از شما نمی تونه برای پیدا کردن اساتیدی که تو فیلد شما شاخص هستن بهتون کمک کنه. موفق باشید

(03-11-2016, 12:54 PM)faeze23 نوشته: سلام
من به استادی در استرالیا برای مستر ایمیل زدم و زمینه کاریم گفتم خیلی استقبال خوبی کرد از موضوع که خیلی خوبه و... ولی گفت کلا برای دانشگاه ملبورن اقدام کن و اون دانشگاه برای این زمینه پژوهشی بورسیه و فاند خوبی داره و ما فاند زیادی نداریم. الان مساله اینجاست در زمینه علوم محیط زیست که من میخام اقدام کنم برای اپلای دانشگاه ملبورن کلا مستر آو ریسرچ نداره ولی زمینه تحقیاتی چندتا از اساتید دقیقا زمینه کار و علاقه من هست. حالا من چندتا سوال دارم
برای گرایش محیط زیست این دانشگاه چندتا گرایش مختلف داره با عناوین تقریبا یکسان که من تفاوت این رشته ها رو متوجه نشدم کاملا

MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE
Master of Environment
Master of Engineering (Environmental)
Master of Environmental Engineering

و همه شون کورس استادی هستند. ولی یک عنوان دارند تو دپارتمان علوم  MASTER OF PHILOSOPHY - SCIENCE  هست و تا جاییکه من متوجه شدم میتونیم با استادی مشورت کنیم و در یکی از زیر گروههای دپارتمان مستر آو ریسرچ یا فیلسوفی با زمینه پژوهشی مورد علاقه خودمون برداریم که این لینکش هست
http://science-courses.unimelb.edu.au/study/degrees/master-of-philosophy-science/overview

با این تفاسیر الان من به استاد بخام میل بزنم چی بگم؟بگم میخام برای مستر او ریسرچ اقدام کنم در این دپارتمان؟ برای کورس استادی که نیازی به استاد نیست کلا؟درسته؟ و برای ائن مستر او ریسرچ من خودم باید دپارتمان انتخاب کنم؟؟ مستر آو فیلسوفی نمیشه اقدام کرد و شامل دکترا میشه؟؟ 
ببخشید طولانی شد ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس فراوان

در مورد تفاوت اون مسترها، شما به سابجکت های مورد مطالعه شون مراجعه کنید. من اون اولی و دومی رو که مقایسه کردم باهم تفاوت های بزرگی داشتن. البته مسترهاشون یه research project محدودی دارن ولی معمولا نیازی نیست که برای پذیرش با استادی حرف بزنین. در حین گذروندن کورس ها می تونین با اساتید و تخصص هاشون آشنا شین و بعد تصمیم بگیرین. شما تفاوت این دو نوع مدرک رو اینجا ببینید. ولی مسلما برای master of philosophy نیاز دارید که با استادی هماهنگ شید. یک نکته دیگه هم این هست که تقریبا در استرالیا برای اینترنشنال ها برای دوره مستر فول فاند وجود نداره. پس این قضیه رو در نظر بگیرید و برای اطمینان از graduate office دانشگاه هم سوال کنید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - malek2016 - 13-02-2017

دوستان شانس پذیرش و دریافت فاند رو با توجه به رزومه ی زیرچطور ارزیابی می کنید؟

معدل لیسانس: 16.46 دانشگاه صنعت نفت
معدل فوق لیسانس: 17.12 دانشگاه تهران
مقاله: یدونه سابمت به یه ژورنال ASME با ایمپکت 1.34 (هنوز اکسپت نشده ولی ریوایز خورده)- در حال آماده سازی دومیشم هستم.
سه سال سابقه کار غیر مرتبط
آیلتس آکادمیک با نمره ی اورال 7.0
رشته: مهندسی نفت-مخازن

من هدفم دانشگاه آدلاید، کرتین، و یا نیوساوث ولز هست. البته برای عمران-محیط زیست (مخصوصن دانشگاه سیدنی) هم دوس دارم برم منتها نمیدونم بشه با تغییر رشته از نفت به محیط زیست پذیرش و فاند گرفت یا نه؟ ؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - PeymanSa - 21-02-2017

درود دوستان

شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های رنک متوسط به چه شکله:

معدل لیسانس 13.50 - ایران
معدل ارشد 16.30 - ایتالیا
IELTS 7
یک مقاله ISI
سوپروایزر هم دارم یکی دو جا

با سپاس