آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - m.isari89 - 23-09-2013

با سلام
فکر می کنید با رزومه زیر شرایط من برای گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاه های خوب امریکا چطوریه؟
کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه کردستان با معدل 16 رتبه سوم
ارشد عمران دانشگاه تبریز با معدل 18.5 رتبه اول
یک مقاله isi
سه مقاله isc
دو مقاله کنفرانس بین المللی عمران
دو سال سابقه کار در یک شرکت مهندسی
زبانم بد نیست ولی برای امتحان تافل اقدام نکردم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 23-09-2013

(23-09-2013, 11:50 AM)'m.isari89' نوشته: با سلام
فکر می کنید با رزومه زیر شرایط من برای گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاه های خوب امریکا چطوریه؟
کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه کردستان با معدل 16 رتبه سوم
ارشد عمران دانشگاه تبریز با معدل 18.5 رتبه اول
یک مقاله isi
سه مقاله isc
دو مقاله کنفرانس بین المللی عمران
دو سال سابقه کار در یک شرکت مهندسی
زبانم بد نیست ولی برای امتحان تافل اقدام نکردم

بدون نمره ي زبان شرايطتون رو نميشه راحت ارزيابي كرد. به فرض تمسا با اساتيد و داشتن تافل حدود 100 به بالا و GRE حدود 315 به بالا ميتونيد اميدوار باشيد كهبتونيد پذيرش بگيريد و با فاند. در مورد فاند تمسا با اساتيد هم مهمه و در مورد نمره ي تافل اگر اسپيكينگتون خوب باشه ممكنه TA‌شامل حالتون بشه. توجه داشته باشيد بودن كساني كه با رزومه ايي ضعيف تر گرفتند و با رزومه ايي قويتر از شما موفق نشدند. پس درصدي از شانس رو دخيل بدونيد. شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - zoha - 24-09-2013

سلام . معدل لیسانسم 15 خورده ای و از دانشگاه ازاد و ارشدم از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات با معدل 16/88
میخوام برای دکتری عمران رشته مدیریت ساخت یا مکانیک خاک و پی اقدام کنم برای کانادا و دانشگاه واترلو یا کنکوردیا .
11 مقاله فارسی دادم . یکی هم ای اس ای دادم . زبان هم هنوز نگرفتم  .
میتونم امیدوار باشم برای دانشگاه واترلو یا کنکوردیا ؟
اگه تا عید زبانم رو بگیرم برای کی میتونم اقدام کنم ؟

ممنونم
فک کنم میبایست درباره خورد بیشتر توضیح میدادم :
شش هفت سال سابقه کار دارم و حدود یکسال هم معاون اجرایی سازمان مسکن بودم
پنج یا شش ساله که دانشگاه ازاد و علمی کاربردی تدریس میکنم .
الان هم مدیر عامل یک شرکت ساختمانی هستم .
دارم یک کتاب هم مینویسم .
کارهای پژوهشی خوبی رو هم انجام دادم .

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mhz_ir - 24-09-2013

دوستان میشه بگید زمان اعلام نتایج پذیرش چند روز یا ماه بعد از ددلاینش هست.
مثلا اگه ددلاین یه دانشگاه به صورت زیر باشه و من برای فلوشیپ و کمک مالی(گروه اول) اقدام کنم
چند روز بعد از ددلاین از قبول شدن یا نشدنم خبردار میشم.میخام بدونم اگر تا قبل از -January 1, 2014 اپلای کنم
چون گروه آخر تا May 15 فرصت داره، برای اینکه همه رو با هم مقایسه کنن نتیجه خبر پذیرش من هم
تا بعد از May 15 خواهد بود؟

(*Fellowship & Financial Aid-January 1, 2014);
February 15, 2014 - international;
May 15, 2014 - domestic

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 24-09-2013

(24-09-2013, 07:14 PM)'mhz_ir' نوشته: دوستان میشه بگید زمان اعلام نتایج پذیرش چند روز یا ماه بعد از ددلاینش هست.
مثلا اگه ددلاین یه دانشگاه به صورت زیر باشه و من برای فلوشیپ و کمک مالی(گروه اول) اقدام کنم
چند روز بعد از ددلاین از قبول شدن یا نشدنم خبردار میشم.میخام بدونم اگر تا قبل از -January 1, 2014 اپلای کنم
چون گروه آخر تا May 15 فرصت داره، برای اینکه همه رو با هم مقایسه کنن نتیجه خبر پذیرش من هم
تا بعد از May 15 خواهد بود؟

(*Fellowship & Financial Aid-January 1, 2014);
February 15, 2014 - international;
May 15, 2014 - domestic

سلام
ببینید اصلا نمیشه گفت که جریان چه جوری هستش
مثلا من به عینه دوستم رو دیدم که واسه پاییز اقدام کرده بود یک هفته بعد نتیجه پذیرش رو دادن واسش چون ظاهرا دقت کنید میگم ظاهرا رزومش قوی بود به خاطر اون دانشگاه هم پذیرش رو داد و تاکید کرد تا مثلا ماه می هم فلوشیپ تصمیم میگیرن
اینطوری نیست که چون domestic ددلاینش می هستش پس مثلا تا می صبر میکنن
مثلا به عینه خودم فکر میکردم صبر میکنن (واسه ترم بهار) تا مهر تا همه مدارکشون رو بفرستن بعد بررسی کنن...چون فکر میکردم اینا مال همه رو با هم مقایسه میکنن و مثلا 10 نفر گزینش میکنن ولی بعدا دیدم گاهی شده که نتیجه حتی خیلی زود تر هم اعلام بشه
تجربه من میگه بستگی به فرد و صد البته دانشگاه مروبطه هم داره
مثلا یه دانشگاهی هست (فکر کنم nebraska lincoln ) ظاهرا منتظر میمونه ددلاین برسه تا بررسی کنن مدارک همه رو
ولی نتیجه پذیرش شما به احتمال فراوان قبل 15 می هستش (چون ویزا هم مساله هستش)
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mhz_ir - 25-09-2013

راجع به تاخیر ارسال مدارک(ترنزکشن) از طریق دانشگاه مبدا به مقصد اگر از ددلاین رد شده باشه ولی شما اپلای کرده باشید
ترتیب اثر میدن یا نه؟من میخام برای اسپرینگ 2014 اپلای کنم ولی ریزنمراتم رو تازه زمان ددلاین ارسال میکنن و احتمالا چند روز بعد
از ددلاین برسه،برای همین میخاستم بدونم اگر دیگه اثر نمیدن اپلای نکنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - gity68 - 25-09-2013

باید حتما از خود دانشگاه بپرسید و پیگیر باشید ولی احتمال اینکه قبول کنن هست

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 25-09-2013

(25-09-2013, 06:47 PM)'mhz_ir' نوشته: راجع به تاخیر ارسال مدارک(ترنزکشن) از طریق دانشگاه مبدا به مقصد اگر از ددلاین رد شده باشه ولی شما اپلای کرده باشید
ترتیب اثر میدن یا نه؟من میخام برای اسپرینگ 2014 اپلای کنم ولی ریزنمراتم رو تازه زمان ددلاین ارسال میکنن و احتمالا چند روز بعد
از ددلاین برسه،برای همین میخاستم بدونم اگر دیگه اثر نمیدن اپلای نکنم؟

یه چیز هم من بگم با اجازه دوستمون
شما میتونی به دانشگاه بگی که نمرات من امادس و اون رو اسکن اپلود کنی و مثلا قول بدی تا یه هفته به صورت پستی دستشون برسه
پستی گفتین دیگه ددلاین رو رد میکنه یا نه؟
یکی از دوستای من این کار رو کرد واسه دانشگاه فک کنم syracuse بود فک کنم یادم نیس و قبول کردن و خوششون هم اومد
ولی شما از دانشگاه هم بپرس
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mhz_ir - 25-09-2013

(25-09-2013, 08:36 PM)Charming نوشته:
یه چیز هم من بگم با اجازه دوستمون
شما میتونی به دانشگاه بگی که نمرات من امادس و اون رو اسکن اپلود کنی و مثلا قول بدی تا یه هفته به صورت پستی دستشون برسه
پستی گفتین دیگه ددلاین رو رد میکنه یا نه؟
یکی از دوستای من این کار رو کرد واسه دانشگاه فک کنم syracuse بود فک کنم یادم نیس و قبول کردن و خوششون هم اومد
ولی شما از دانشگاه هم بپرس
بااحترام
ﺁﺭﻩ ﺩﺍﻧﺸـﮕﺎﻩ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﻣﻬﺮﻭﻣﻮﻡ ﺷﺪﻩ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺑﺸﻪ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺷﺪﺷﻮ ﺧﻮﺩﻡ ﺩﺍﺭﻡ ﺑﺮﺍﻱ ﻫﻤﻴﻦ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﭘﺴﺘﻲ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﺩﺩﻻﻳﻦ ﻫﺴﺖ

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pouyan.B - 25-09-2013

با سلام  و عرض خسته نباشید . من دانشجوي رشته "مهندسي مکانيک" دانشگاه دولتي هستم و به دلايلي تصميم به عدم ادامه تحصيل در اين رشته و ناچارا اخذ مدرک کاداني هستم. با توجه به علاقه و توانايي هايم در زمينه طراحي قطعه ، خودرو ، آمادگي نسبي کار با نرم افزار و همچنين استعداد ذاتي طراحي در سطح عالي ؛  مايل به تحصيل "رشته طراحي صنعتي" در اروپا با کمترين هزينه ها هستم. با در نظر گرفتن شرايطم و اينکه از نظر "زبان" مشکلي ندارم،  چه پيشنهاداتي به من داريد؟ کلا باید چکار کنم؟ آیا مدرک کاردانی مکانیک من کمکی به افزایش شانس برای پذیرش می کنه؟ اگر بدون سپردن کار  به موسسات ، خودم بخوام اقدام کنم باید چه مدارکیو برای اخذ پذیرش bachelor  بفرستم؟ این فرستادن باید به صورت پستی باشه یا از طریق ایمیل؟ کلا میشه هر مدرک و طرحی که تواناییمو نشون بده بفرستم؟ اصلا معیار پذیرش چیه واسه رشته و مقطع من؟!  آیا با ایمیل زدن به چند  دانشگاه  و در آخر پذیرش در یک دانشگاه میشه خیلی راحت بیخیال بقیه دانشگاهها شد؟ اگر بخوام امتحان تافل یا آیلتس در نزدیکترین فرصت بدم چه مدت بعدش جوابش میاد!؟! ووااای این همه سوال!!!  بهرحال خیلی سوالها توی ذهنم هست ! امیدوارم بتونید تا حدی کمکم کنید!
  از لطفتون صميمانه سپاسگزارم!