آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

راهنمایی - selma - 12-06-2016

سلام من تازه عضو این سایت شدم. نمیدونم چجوری و از کجا باید انجمنم رو انتخاب کنم و اونجا پیام بذارم. لطفا راهنماییم کنید.
میخواستم از دانشگاههای استرالیا و یا نیوزلند در مقطع phd پذیرش بگیرم.البته من نیاز به بورس دارم چون شرایطم جوری نیست که بتونم هزینه تحصیل و زندگی بدم. 
رشته کارشناسی ارشدم ژنتیک هستش و دارم رو پایان نامه ام کار میکنم. یه مقاله دارم که در کنگره بین المللی 2016 قبول شده و ارائه دادم. مدرک GRE دارم و آیلتس 6.5 داشتم که البته اکسپایر شده ولی دوباره امتحان میدم. تا اینجا هم بدون احتساب نمره پایان نامه معدلم 14.15 هستش. آیا میتونم اقدام کنم؟ برا کدوم دانشگاها و چجوری؟
و میخواستم ببینم آیا امکان کار کردن وجود داره؟ چجوری میتونم کار پیدا کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 12-06-2016

(23-05-2016, 08:26 PM)Milad8320 نوشته: سلام دوستان. پست من خیلی طولانیه. عذرخواهی میکنم اگه وقتتون رو میگیره.

رشته من برقه و برای دکتری دارم برای استرالیا اقدام کنم. الحمدالله رزومه تحقیقاتیم خیلی خوبه، معدل لیسانسم 14.5، ارشدم 17.65 نمره تافلم هم کمه (79). یه ایمیل به یکی از اساتید بنام دپارتمان برق دانشگاه سیدنی دادم. بعد از یک ماه جواب داد و گفت اپلای کن من به شما اسکولارشیپ میدم. اصلا خودش گفت یکی از اسکولارشیپ های دانشگاه رو انتخاب کن و یه ریسرچ پلن بنویس و من رو برای کمک گرفتن برای پلن ارجاع داد به یه استاد دیگه و حتی گفت خیلی لازم نیست دقیق باشه ریسرچ پلنت و میتونه بعدا که اومدی اینجا حتی استادت رو هم عوض کنی!! بعدا فهمیدم که اون یه ماه دیرکرد به خاطر این بوده که داشته درباره من با یکی از reference هام مکاتبه میکرده. لازمه بگم که من سه تا reference خیلی خوب دارم که دوتای اونا خارجی هستند و یکی از اونا هم بدون اقراق جزء 5 نفر برتر دنیاست! خلاصه همه چیز داشت خوب پیش میرفت که اون استادی که قرار بود برای پلن بهم کمک کنه گفت رزومه شما به اندازه کافی قوی نیست   Angry . اصلا مگه میشه اینجوری؟ خیلی ناراحت شدم. بعدش به استاد اصلیه ایمیل دادم که من توی ریسرچ پلن خودم رو به شما ثابت میکنم. یک هفته بدون وقفه درگیر پلن بودم و بعد براش فرستادم و ازش خواستم که جواب نهایی رو به من بده درباره اپلای ولی یک ماهه که جواب نداده! این چه معنی ای میده؟ به نظرتون دیگه بیخیال اون دانشگاه بشم یا این استاده هنوز داره بررسی میکنه؟ از طرفی هم نمیخوام به استاده ایمیل بدم که چی شد بالاخره چون نمیخوام ایشون اذیت شه و بگه اقا برخلاف حرفای قبلیم رزومه شما خوب نیست یا من از خودم اختیار ندارم و ... .

بعدش به یه استاد دیگه توی دانشگاه UQ ایمیل دادم. اونم بعد از حدود 40روز جواب داد که برای اسکولارشیپ اپلای کن اگر توی اسکولارشیپ موفق شدی من خوشحال میشم supervisor شما باشم. من اپلای کردم و ریسرچ پلنی که توی فرایند اپلای آپلود کرده بودم رو براش فرستادم به صورت pdf. بعد به من ایمیل داد که فرمت وورد رو بفرست که بشه اون رو ویرایش کرد و کامنت گذاشت! این یه خورده گیچ کننده نیست؟ اول میگن اگه موفق شدی توی اسکولارشیپ بعدش یه دفعه تاحد ویرایش ریسرچ پلن جلو میرن! ممنون میشم این رو یه خوره برام باز کنید. اصلا فرایند گرفتن اسکولارشیپ توی استرالیا چجوریه؟ خلاصه منم کلی ذوق کردم و براش وورد رو فرستادم. الان حدود یک هفتس که جواب نداده. به نظرتون اینم پشیمون شده؟ لازمه بگم که من چون حدود 7تا مقاله معتبر توی یه زمینه خاص دارم (به لطف خدا) تقریبا توی این زمینه چیزی از دانشجوهای دکتری کم ندارم الحمدلله. ریسرچ پلن رو در ادامه کارای قبلیم نوشتم که این مورد در فرایند اپلای هم خواسته شده بود (اینکه آیا اسکولارشیپ رو میخوای طوری بگیری که در راستای کارای قبلیت باشه؟ اگه اره چرا تا الان ادامه ندادی و از این حرفا که من هم جواب دادم). راستی درباره نمره زبانم هم موقع اپلای خودشون پرسیدند احتیاج به دوره داری که جواب داده بودم آره.
حالا به نظرتون چی میشه؟ من الان باید چیکار کنم؟ خیلی استرس دارم. آخه من از یه دانشگاه دیگه که توی استرالیا نیست و خیلی هم رنکش خوبه نامه پذیرش دارم (فول فاند) ولی اولویتم استرالیاست. باید زودتر تکلیفم مشخص شه چون باید برم دنبال ویزا و ... برای دانشگاه پذیرفته شده از طرفی هم میترسم اگه به استاده بگم من باید زودتر تصمیم بگیرم زود بهش بر بخوره و جا بزنه.

بازم پوزش میطلبم. یک دنیا ممنون بابت وقتتون
امید که مشکلتون تابحال حل شده باشه. ولی من یه چندتا توضیح کوچولو بدم خدمتتون. اولا نمره زبان خیلی برای دانشگاه های استرالیا مهمه و رک بگم این نمره شما کارتون رو حداقل برای گرفتن اسکولارشیپ سخت می کنه. 
در مورد کیس اولتون،  بعد از یه مدت اصولا بهتر هم هست که یه میلی بدین یا تماس بگیرین و در مورد پیشرفت کار سوال کنید. این نشون میده که پیگیر هستین. در غیر اینصورت اون استاد فکر می کنه که چندان هم جدی نیستین.
مورد بعدی این که واقعا در استرالیا باید کمیته پذیرش تایید کنه و اعطای اسکولارشیپ ها در نود درصد مواقع ارتباطی با استاد و گرنتش نداره و دانشگاه در این مورد تصمیم می گیره و فاند هم از طرف دانشگاه (و یا IPRS) داده میشه.
در مورد کیس دوم شما، این که استاد به پروپوزال شما تمایل نشون داده و میخواد کامنت بذاره نکته مثبتی میتونه باشه. شما هم در اپلیکیشنتون اسم ایشون رو میدین.

RE: راهنمایی - blur - 12-06-2016

(12-06-2016, 11:02 AM)selma نوشته: سلام من تازه عضو این سایت شدم. نمیدونم چجوری و از کجا باید انجمنم رو انتخاب کنم و اونجا پیام بذارم. لطفا راهنماییم کنید.
میخواستم از دانشگاههای استرالیا و یا نیوزلند در مقطع phd پذیرش بگیرم.البته من نیاز به بورس دارم چون شرایطم جوری نیست که بتونم هزینه تحصیل و زندگی بدم. 
رشته کارشناسی ارشدم ژنتیک هستش و دارم رو پایان نامه ام کار میکنم. یه مقاله دارم که در کنگره بین المللی 2016 قبول شده و ارائه دادم. مدرک GRE دارم و آیلتس 6.5 داشتم که البته اکسپایر شده ولی دوباره امتحان میدم. تا اینجا هم بدون احتساب نمره پایان نامه معدلم 14.15 هستش. آیا میتونم اقدام کنم؟ برا کدوم دانشگاها و چجوری؟
و میخواستم ببینم آیا امکان کار کردن وجود داره؟ چجوری میتونم کار پیدا کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید.

سلام. لطفا به عناوین تاپیک ها یه نگاهی بندازین و یا برای پیدا کردن تاپیک مورد نیازتون سرچ کنید. 
1. معدلتون پایین هست، اونم برای ارشد. امید که با نمره تزتون بهتر شه چون دانشگاه های استرالیا به معدل هر دو مقطع اهمیت میدن (minimum requirement های دانشگاه ها رو ببینید)
2. دانشگاه های استرالیا به مقاله هم وزن زیادی میدن. پس سعی کنیدمقاله ISI خوب کار کنید و ضمنا نمره آیلتس 6.5 رو حتما بیارین
3. یه تعداد ساعت محدودی با ویزای دانشجویی می تونید کار کنید (میزان دقیقش رو بخاطر نمیارم) ولی کسایی که اسکولارشیپ دارن حتی محدودتر هم هستن. چون در نامه اسکولارشیپ بوضوح ذکر میشه که مثلا از 20 ساعت در هفته بیشتر نمی تونید کار کنید
4. اولین مرحله پیدا کردن استادی هست که شما و پروپوزالتون رو قبول کنه (یا بهتون پروپوزال بده)البته با این پیش فرض که مینی مم های دانشگاه رو داشته باشین می تونید اپلای کنید.
موفق باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - tahaaa - 13-06-2016

د،اميدوارم هرجا كه هستيد شاد و سلامت باشيد،
تقریبا میشه گفت رزومه ی من تکمیل شده و میخواستم رزومه ي منم مورد بررسى قرار بديد،

كارشناسى:فيزيك دامغان١٢/٨٠

كارشناسى ارشد:فوتونيك شهيد بهشتي١٥/٨٧
ت
افل:100

جى ار اى جنرال:verbal156 Quantitative165-writing4

جي ار اي سابجكت:910-97%

مقاله:١عددًبا ايمپكت تقريبا خوب ٢/٧-يكي ديگه هم ميشه داد

توصيه نامه:٣عدد،ميشه گفت بهترين اساتيد خاورميانه توو زمينه ي پلاسما و فوتونيكه
تا اونجایی که من اطلاع دارم مشکل معدل برای بچه های فیزیک همه گیره متاسفانه,
فقط من به فاند نياز دارم،
از پاسختون ممنونم،واقعبينانه بگيد نميخوام الكي اميدوار شم

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - lkkk - 14-06-2016

(13-06-2016, 09:42 PM)tahaaa نوشته: د،اميدوارم هرجا كه هستيد شاد و سلامت باشيد،
تقریبا میشه گفت رزومه ی من تکمیل شده و میخواستم رزومه ي منم مورد بررسى قرار بديد،

كارشناسى:فيزيك دامغان١٢/٨٠

كارشناسى ارشد:فوتونيك شهيد بهشتي١٥/٨٧
ت
افل:100

جى ار اى جنرال:verbal156 Quantitative165-writing4

جي ار اي سابجكت:910-97%

مقاله:١عددًبا ايمپكت تقريبا خوب ٢/٧-يكي ديگه هم ميشه داد

توصيه نامه:٣عدد،ميشه گفت بهترين اساتيد خاورميانه توو زمينه ي پلاسما و فوتونيكه
تا اونجایی که من اطلاع دارم مشکل معدل برای بچه های فیزیک همه گیره متاسفانه,
فقط من به فاند نياز دارم،
از پاسختون ممنونم،واقعبينانه بگيد نميخوام الكي اميدوار شم

سلام
به نظر من شانس زیادی برای اسکالرشیپ های استرالیا نمیشه قایل بود. چون برای استرالیا معدل و مقالات حرف اول را می زند و عملا نمرات تافل و GRE هاتون مورد بررسی قرار نمیگیرند ولی در کل پیشنهاد من این هست که با این نمره GRE و تافل برای دانشگاههای امریکا اقدام کنید که ارزش وزنی زیادی به نمرات GRE شما می دهند.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Milad8320 - 16-07-2016

(12-06-2016, 05:26 PM)blur نوشته: امید که مشکلتون تابحال حل شده باشه. ولی من یه چندتا توضیح کوچولو بدم خدمتتون. اولا نمره زبان خیلی برای دانشگاه های استرالیا مهمه و رک بگم این نمره شما کارتون رو حداقل برای گرفتن اسکولارشیپ سخت می کنه. 
در مورد کیس اولتون،  بعد از یه مدت اصولا بهتر هم هست که یه میلی بدین یا تماس بگیرین و در مورد پیشرفت کار سوال کنید. این نشون میده که پیگیر هستین. در غیر اینصورت اون استاد فکر می کنه که چندان هم جدی نیستین.
مورد بعدی این که واقعا در استرالیا باید کمیته پذیرش تایید کنه و اعطای اسکولارشیپ ها در نود درصد مواقع ارتباطی با استاد و گرنتش نداره و دانشگاه در این مورد تصمیم می گیره و فاند هم از طرف دانشگاه (و یا IPRS) داده میشه.
در مورد کیس دوم شما، این که استاد به پروپوزال شما تمایل نشون داده و میخواد کامنت بذاره نکته مثبتی میتونه باشه. شما هم در اپلیکیشنتون اسم ایشون رو میدین.

سلام blur
ممنون بابت پاسخ کاملتون.
من درباره دانشگاه های اسنرالیا خیلی تجربه ندارم ولی توی همین یکی دوتا تماس هایی که به دانشگاه های برجسته استرالیا داشتم تقریبا مطمئن شدم استرالیا فقط کار تحقیقاتی براش مهمه و به نمره زبان خیلی کم اهمیت میده. حتی کار عملی هم خیلی براش مهم نیست. از دانشگاه UQ برای من ایمیل اومد که شما پذیرفته شدید برای Research Higher Degree (که با بورس کامل هستش) و پروفسور ... شما رو confirm کردند. البته جواب دانشگاه سیدنی هنوز نیومده. من خیلی دوست داشتم برم UQ ولی اساتیدم اون دانشگاهی که قبلا قبول شدم رو خیلی تایید کردند و گفتند برو همون دانشگاه هر چند رنک UQ بهتره. ولی توی زمینه تحقیقاتی من خوب اون دانشگاه اولی که قبول شدم قویتره و البته کار استادش هم خیلی با کارای قبلیم نزدیکه و مهمتر از همه این که یکی از اساتید خیلی برجسته توی زمینه کاری من اون دانشگاه رو تایید کرد (هم دانشگاه هم استاد و هم اون کشور از لحاظ پروژه های صنعتی در دست اقدام). خلاصه تصمیم گرفتم برم دانشگاه اول.
اینارو گفتم که شاید به درد بقیه بخوره که بتونن انتخاب بهتری داشته باشند. صرف اسم دانشگاه مهم نیست (برای من خیلی مهم بود). به نظر من خیلی باید تحقیق کرد و سبک سنگین کرد که کدوم کشور یا کدوم دانشگاه برای فرد بهترینه. مثلا درباره UQ شابد حدود 200 تا دانشجوی دکتری برق دارند همزمان اونجا درس میخونند که توی یه گروه تحقیقاتی هستند که اساتیدش خیلی سرشون شلوغه و پروژه های عملی به نسبت کل اساتید و دانشجوهای استرالیا طبعا زیاد نیست و engineering job شاید خیلی توی استرالیا زیاد نباشه (البته به نسبت برخی کشورای دیگه که خیلی شناخته نشده اند و اسمشون دهن پر کن نیست). ولی توی اون یکی دانشگاه خودم هستم و یه استاد راهنما و نهایتا دوتا دانشجوی دیگه با کلی پروژه های صنعتی و Laboratory و .... . و یه سری مزایای دیگه. البته که دانشگاه UQ هم حتما در زمینه های دیگه خیلی مزایا داره.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - میرافشار - 19-07-2016

باسلام
ممنون می شم منو راهنمایی کنین
من کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری در رشته مدیریت با معدل 18.55 دارم و یه مقاله isi و چند مقاله داخلی و یک کتاب تالیف و ترجمه هم دارم. نمره IELTS 6.5 و نمره GRE 305 هم دارم. آیا شانسی برای پذیرش با فاند در مقطع دکترا در دانشگاههای استرالیادارم؟
خواستم بپرسم چطوری باید برای دانشگاههای استرالیا اقدام کنم و اینکه برای رشته مدیریت در مقطع دکترا چه دانشگاههایی رو شما پیشنهاد می کنین.

ممنون از وقتی که می گذارید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 19-07-2016

(19-07-2016, 10:26 AM)میرافشار نوشته: باسلام
ممنون می شم منو راهنمایی کنین
من کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری در رشته مدیریت با معدل 18.55 دارم و یه مقاله isi و چند مقاله داخلی و یک کتاب تالیف و ترجمه هم دارم. نمره IELTS 6.5 و نمره GRE 305 هم دارم. آیا شانسی برای پذیرش با فاند در مقطع دکترا در دانشگاههای استرالیادارم؟
خواستم بپرسم چطوری باید برای دانشگاههای استرالیا اقدام کنم و اینکه برای رشته مدیریت در مقطع دکترا چه دانشگاههایی رو شما پیشنهاد می کنین.

ممنون از وقتی که می گذارید

من اطلاعاتی در مورد رشته شما ندارم. بهتره اگر از دوستان اطلاعات بیشتری در مورد رشته شما داشت نظرشو بده. ولی بطور کلی شما باید نظر استادی رو جلب کنید و با ایشون پروپوزالی بنویسید یا اینکه تایید پرویوزالی که از قبل نوشتین رو بگیرین و  اگر مینی مم های دانشگاه رو داشتین بعدش اپلای کنید. اگرچه اساتید معمولا تو استرالیا فاند نمیدن ولی عموما نیاز دارین قبل اپلای استادی پیدا کنید که تو پروسه اپلای ساپورتتون کنه. معمولا همزمان با اپلای برای پذیرش برای اسکولارشیپ ها هم در نظر گرفته میشین.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Anid - 11-09-2016

با عرض سلام
من چندتا سوال دارم که جواب بدین ممنون میشم
1- کدام دانشگاههای استرالیا رشته شیمی دارند؟
2- ددلاین آنها چ زمانیه؟
3- با رزومه زیر آیا احتمال گرفتن پذیرش و اسکالرشیب دارم؟اگه دارم واسه کدوم دانشگاههای استرالیا ( و چندتا از دانشگاهها)اقدام کنم؟
کارشناسی شیمی محض دانشگاه شهرستان معدل 16/55
کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا  معدل  17/88
4تا مقاله isi ( یکیش نفر دوم بقیه اش نفر سوم)
مدرک زبان هنوز ندارم اما تا اواسط بهار انشالله می گیرم
4-واسه پاییز سال آینده کی باید اپلای کنم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - lkkk - 12-09-2016

(11-09-2016, 06:56 PM)Anid نوشته: با عرض سلام
من چندتا سوال دارم که جواب بدین ممنون میشم
1- کدام دانشگاههای استرالیا رشته شیمی دارند؟
2- ددلاین آنها چ زمانیه؟
3- با رزومه زیر آیا احتمال گرفتن پذیرش و اسکالرشیب دارم؟اگه دارم واسه کدوم دانشگاههای استرالیا ( و چندتا از دانشگاهها)اقدام کنم؟
کارشناسی شیمی محض دانشگاه شهرستان معدل 16/55
کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا  معدل  17/88
4تا مقاله isi ( یکیش نفر دوم بقیه اش نفر سوم)
مدرک زبان هنوز ندارم اما تا اواسط بهار انشالله می گیرم
4-واسه پاییز سال آینده کی باید اپلای کنم؟

سلام
1- اکثر دانشگاههای استرالیا رشته شیمی را دارند.
2- ددلاین دانشگاهها در استرالیا متفاوت هستند باید از سایت دانشگاه چک شوند. البته دقت کنید این ددلاین ها بیشتر برای اسکالرشیپ ها گذاشته میشوند. چون استرالیا بیشتر شیوه by research را دارند شما میتوانید هر وقت از سال اپلای کنید ولی اگر برای اسکالرشیپ می خواهید حتما به ددلاین ها توجه کنید.
3- به نظر من از نظر معدل وضعیت بدی ندارید. ولی توجه کنید که در استرالیا بسیار به پابلیکیشن اهمیت می دهند. ترتیب اسم و IF مقاله و ژورنال ( ژوزنال های ACS , RSC ) هم بسیار مهم هستند. پس به دنبال چاپ یک مقاله با اسم اول حتما باشید تا شانس خودتون را برای اسکالرشیپ افزایش دهید. در هر حال با همین رزومه شانس متوسط دارید برای بورس.
4- برای ددلاین اسکالرشیپ ها به سایت دانشگاه مراجعه کنید. فکر کنم به عنوان مثال دانشگاه ملبورن تا آخر اکتبر فرصت برای بورس IPRS دارد. حتما سایت دانشگاه را برای ددلاین و اطمینان از اینکه استاد در زمینه کاری شما وجود دارد یا نه را حتما چک کنید. در استرالیا حتما قبل اپلای برای بورس باید سوپروایزر شما داشته باشید.