آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - alirezaz - 01-08-2014

سلام به همه دوستان
اميدوارم كه همه خوب باشيد،
بچه ها من به استادي در امريكا ايميل زدم و از اون درخواست فاند كردم و گفت كه اپلاي كن و من در جواب ايميلش پاسخ دادم:
I do apologize to bother you again.
Is it possible to fill out application and send my IELTS in Des.
Do I have chance to recieve a finance aid without GRE?
و اون به من جواب داد كه :
No GRE results are needed for evaluation
نظر شما چيست؟
ايا اين استاد مي خواد منو از ارائه مدرك جي ار اي حذف كنه و نيازي نيست يا منظورش اينه كه بايد حتما باشه رو پروندت اما نمرش تاثيري نداره
اخه اين دانشگاه تو سايتش نوشته نياز به جي ار اي است اما يكي از دوستام نداشت و استادي از همين دانشگاه اون رو واسش ويو كرد( يه استاد متفاوت)
ممنون مي شوم نظرات شما را بشنوم.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - reza_1st - 01-08-2014

(01-08-2014, 02:26 AM)'alirezaz' نوشته: سلام به همه دوستان
اميدوارم كه همه خوب باشيد،
بچه ها من به استادي در امريكا ايميل زدم و از اون درخواست فاند كردم و گفت كه اپلاي كن و من در جواب ايميلش پاسخ دادم:
I do apologize to bother you again.
Is it possible to fill out application and send my IELTS in Des.
نظر شما چيست؟
ايا اين استاد مي خواد منو از ارائه مدرك جي ار اي حذف كنه و نيازي نيست يا منظورش اينه كه بايد حتما باشه رو پروندت اما نمرش تاثيري نداره
اخه اين دانشگاه تو سايتش نوشته نياز به جي ار اي است اما يكي از دوستام نداشت و استادي از همين دانشگاه اون رو واسش ويو كرد( يه استاد متفاوت)
ممنون مي شوم نظرات شما را بشنوم.

منظور اینه که نیازی به امتحان GRE ندارین و بدون داشتن GRE هم پرونده شما بررسی می‌شه، احتمالاً داشتن نمره GRE خوب تاثیر مثبت داشته باشه، ولی ضروری نیست.
موفق باشین

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 01-08-2014

بسته به اینکه که "،" را در کجای جمله بگذاریم میشه به هر دو شکل اون رو خوند.

No, GRE results are needed for evaluation
خیر [شانسی نخواهید داشت]، نتایج جی آر ای برای ارزیابی نیاز هستند.

خیر نیازی به نتایج جی آر ای برای ارزیابی نیست.

با توجه به اینکه بعد از No، کاما گذاشته نشده، به شرطی که استاد موردنظر در انگلیسی Native باشه و قواعد نوشتار رو به خوبی رعایت کرده باشه، میشه معنی دوم رو برداشت کرد. ولی در این حالت به نظرم اشاره کردن به Evaluation اضافی هست و بیشتر به منظور جمله اول نزدیک میشه. به نظرم باید جمله های دیگه ایمیل هم وجود داشته باشه تا بشه بر اساس اون نظر دقیق تری داد. اگر در سایت دانشگاه هم آزمون GRE رو برای رشته شما اجباری در نظر گرفته باشن یک مقدار بعیده که استاد به این سادگی بگه که نیازی به اون نیست.

(01-08-2014, 02:26 AM)'alirezaz' نوشته: .

اين استاد از دانشگاه UNLV هست نمي دونم مورد مشابهي داشتيد يا نه اما كلا جملات كوتاه جواب مي ده
در ايميل بعدي برا اينكه مطمعا بشم فقط اسم ielts رو اوردم و نوشتم:
Thank you very much for your comments and replying emails.
I am going to apply for fall semester when I am recieved my IELTS score in Des.
It would be a honor for me if had you as my professor.
Thank you again.
Regards,
اونم جمله زير رو جواب داد و چيزي از جي ار ني نگفت:
sounds good and good luck Alireza

دوستان من ايميل زير رو از استاد از دانشگاه Tsinghua در چين دريافت كردم كه ٣ سوال دارم:
١. رنك جهاني اين دانشگاه رو من ٣٦ پيدا كردم از طرفي رنك اين دانشگاه وسوسه مي كنه ادم رو كه با كله بره از طرفي هم موقعيت جغرافيايي چين و اينده كاري ادم رو منصرف مي كنه، مي گم شايد از يه دانشگاهي با رنك بالاتر از كانادا يا استراليا بشه بورس گرفت بهتره؟
٢. ايا با اين مبلغي كه استاد گفته واقعا مي شه زندگي رو چرخوند؟
٣. اين ايميل رو بعد از ٢ ايميل دريافت كردم به نظرتون ايا استاد رو اسكايپ هم ديگه زنگ مي زنه يا نه؟
ممنون مي شوم با تجربيات خود من را راهنمايي كنيد و نظراتتون را بفرماييد
I can pay all your cost here. It's enough for your living cost. However, it's not high, only 5000RMB or so.
If you publish International journal papers, we will reward you. About 2000-5000RMB each. Is it OK for you?
For the international air ticket, we can pay you a return ticket each year.

Best regards

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - saaaaam - 01-08-2014

(01-08-2014, 07:32 AM)'alirezaz' نوشته: دوستان من ايميل زير رو از استاد از دانشگاه Tsinghua در چين دريافت كردم كه ٣ سوال دارم:
١. رنك جهاني اين دانشگاه رو من ٣٦ پيدا كردم از طرفي رنك اين دانشگاه وسوسه مي كنه ادم رو كه با كله بره از طرفي هم موقعيت جغرافيايي چين و اينده كاري ادم رو منصرف مي كنه، مي گم شايد از يه دانشگاهي با رنك بالاتر از كانادا يا استراليا بشه بورس گرفت بهتره؟
٣. اين ايميل رو بعد از ٢ ايميل دريافت كردم به نظرتون ايا استاد رو اسكايپ هم ديگه زنگ مي زنه يا نه؟
I can pay all your cost here. It's enough for your living cost. However, it's not high, only 5000RMB or so.
If you publish International journal papers, we will reward you. About 2000-5000RMB each. Is it OK for you?
Best regards

سلام دوست عزیز
1- بله درسته رنک 36 هست ذکر نکردین رزومتون را ولی بطور کلی عرض کنم استرالیا و امریکا رقابت خیلی بالاست من جای شما بودم نقد را می چسبیدم و نه نسیه را! بنظر من شما اگه با معدل بالا از این دانشگاه فارغ التحصیل بشی میتونی برای مقطع پست داک بهترین دانشگاه ها مثلا در امریکا اقدام کنی
2- نظری ندارم
3- والا این استاد بنده خدا میگه همه هزینه های شما را می پردازیم یعنی کلا همه جوره ساپورتیو هست من باشم بله را می گم! حدس من اینه که رزومه قوی داری و این استادم شما را همه جوره ساپورت می کنه!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 01-08-2014

رتبه دانشگاهش همونطور که خودتون و سام عزیز اشاره کردن خیلی خوبه. با این حال معمولا برای ما ایرانی ها جنبه های تحصیلی و آکادمیک تنها عامل مهم در تصمیم گیری برای انتخاب دانشگاه ها نیست. خیلی وقت ها دانشجوها برای ادامه تحصیل به کشورهایی میرن که علاقه ای به کار یا زندگی در اونها ندارند و بعد از پایان تحصیل می بینند تاره در نقطه صفر هستند و قصد دارند به کشور دیگه ای برن و در این نقطه هست که گاهی با خودشون فکر می کنند کاش از ابتدا وقت شون رو در جایی صرف کرده بودن که می خواستند در طولانی مدت در همون جا بمونند.

از این نظر اگر مقطع ارشد باشه که یکی دو سال هست شاید بشه با اون کنار اومد ولی دکترا طولانی تر هست و بهتره همه جوانب موضوع دیده بشه. برای فردی که تونسته باشه از دانشگاه 36 پذیرش بگیره قاعدتا نباید گرفتن پذیرش از دانشگاه های 50 تا 200 کشورهای پیشرفته دیگه چندان سخت باشه که معمولا با روحیات ایرانی ها از یک سری جنبه های دیگه سازگارتر هستند.

ایشون به شما معادل ماهی 800 دلار میدن و گفتن برای هر مقاله بین المللی که بدین حدود 300 تا 800 به شما میدن. اگر بتونید از آمریکا یا کانادا پذیرش با فاند بگیرین حدود 1000 تا 1500 دلار ماهانه به شما داده میشه که با رزومه شما قاعدتا نباید خیلی سخت باشه.
(01-08-2014, 07:32 AM)'alirezaz' نوشته: دوستان من ايميل زير رو از استاد از دانشگاه Tsinghua در چين دريافت كردم كه ٣ سوال دارم:
Best regards

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - giga - 02-08-2014

سلام من می خوام برای یه دانشگاه در آمریکا اپلای کنم ولی اون دانشگاه پذیرش برای spring نداره ولی به استاد اون دانشگاه ایمیل که زدم گفت سریع نمره زبانم رو براش بفرستم ( اون موقع نمره زبان نداشتم) آیا اگه استاد من رو بخواد با اینکه دانشگاه پذیرش spring نداره آیا می تونه من رو پذیرش کنه ؟ با تشکر 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 03-08-2014

بله در مورد زمان شروع دوره دکترا، استاد خیلی نفش موثری داره و اگر موافق باشه میتونه این کار رو انجام بده. فقط مطمئن بشین که برای همون Spring شما رو میخوان. چون برخی استادها خیلی با شرایط گرفتن ویزا آشنایی ندارند و فکر می کنند چون مثلا خودشون از آلمان یا فرانسه یک هفته ای برای آمریکا ویزا گرفتن شما هم می تونید یک هفته ای ویزا بگیرید. (البته نیازی نیست به سختی های گرفتن ویزا برای ایرانی ها اشاره کنید چون به این شکل خیلی هاشون بی خیال گرفتن دانشجوی ایرانی میشن). این رو از اینرو گفتم که ممکنه اون استاد شما رو برای همین ترم پیشرو مدنظر داشته باشه و برای همین گفته سریع نمره رو براش بفرستین. یک دلیل این اتفاق اینه که خیلی از دانشجوهایی که از چند جا پذیرش دارند در چند هفته مونده به ترم پاسخ رد به بقیه پذیرش هاشون میدن و سراغ یکی که بهتر از بقیه هست میرن و به این شکل اون استادها بدون دانشجو میشن و به تکاپو میفتن که ظرفیت خالی شون رو برای اون ترم پر کنند.
(02-08-2014, 03:28 PM)'giga' نوشته: سلام من می خوام برای یه دانشگاه در آمریکا اپلای کنم ولی اون دانشگاه پذیرش برای spring نداره ولی به استاد اون دانشگاه ایمیل که زدم گفت سریع نمره زبانم رو براش بفرستم ( اون موقع نمره زبان نداشتم) آیا اگه استاد من رو بخواد با اینکه دانشگاه پذیرش spring نداره آیا می تونه من رو پذیرش کنه ؟ با تشکر 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - ashkan065 - 03-08-2014

(02-08-2014, 03:28 PM)'giga' نوشته: سلام من می خوام برای یه دانشگاه در آمریکا اپلای کنم ولی اون دانشگاه پذیرش برای spring نداره ولی به استاد اون دانشگاه ایمیل که زدم گفت سریع نمره زبانم رو براش بفرستم ( اون موقع نمره زبان نداشتم) آیا اگه استاد من رو بخواد با اینکه دانشگاه پذیرش spring نداره آیا می تونه من رو پذیرش کنه ؟ با تشکر 

كاري كه گفترو حتما انجام بده فكر نكنم پشيمون بشي