آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - mona_mah_m - 10-07-2016

داشتن جی ار ای شانس پذیرش رو بالا میبره؟ چون اصلا نیدیدم جز مدارک مورد نیاز دانشگاه یا اونی اسیست باشه

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 10-07-2016

(10-07-2016, 12:54 PM)mona_mah_m نوشته: داشتن جی ار ای شانس پذیرش رو بالا میبره؟ چون اصلا نیدیدم جز مدارک مورد نیاز دانشگاه یا اونی اسیست باشه

دقیق کسی این مورد رو نمیدونه، برخی رشته ها در دانشگاههای Aachen , TUM و TTH از دانشجوها توصیه میکنن که بهتره داشته باشی و برخی دانشگاههای رشته مدیریت هم به همین  نحو. به نظرم اگر رزومه  قوی ندارید بهتره این ازمون و مدرکش رو داشته باشید تاثیر مثبت ممکنه داشته باشه.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - houshidari - 16-07-2016

سلام دوستان عزیز
من فارغ التحصیل مهندسی عمران هستم و واسه سپتامبر از دانشگاه Jacobs University Bremen واسه فوق لیسانس پذیرش گرفتم. رزومه ام رو اینجا آپلود میکنم. ممنون میشم اگر نگاهی بهش بندازید و ببینید جای بهتری میتونم برم؟ و اگر میتونم چطور؟

ممنون از وقتتون

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Green_Tree - 20-07-2016

سلام
من فارغ التحصیل مهندسی فناوری اطلاعات با معدل 1.40 به سیستم آلمانی هستم. (جزو ممتازین دانشگاه شدم)
میخوام بدونم چه دانشگاه و شهری برم که بعدا توی آلمان بتونم کار گیر بیارم؟
و چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید؟
میخوام رشته مربوط به ساختن اپلیکیشن های تحت وب و موبایل و ویندوز باشه.
من چه جوری باید توی daad.de سرچ کنم؟
مثلا اینجوری سرچ کردم این اومد:
https://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programs/en/?p=l&q=&degree[]=2&fos=3&subject[]=350&cit[]=19&fee[]=0&sortBy=1&page=1&display=list
اشتباهه؟
میشه لطفا یکی منو راهنمایی کنه؟

ارشد عمران در آلمان - Amiinnzz - 20-07-2016

سلام دوستان,من.دانشجو سال آخر عمران دانشگاه آزادم,معدلم 15 هست,زبان آلمانی هم دارم میخونم و میتونم تا 1 سال دیگه تموم کنم و b1 بگیرم,میخاستم ببینم با این شرایط میتونم برم آلمان؟از چه طریق باید اقدام کنم؟تو رزومه هم 3 تا مدرک ترجمه شده از دوره های مرتبط با عمران دارم,و یک مقاله هم دارم کار میکنم,با این رزومه میشه بورس گرفت؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - فلو - 20-07-2016

سلام
من رشته ام مهندسی نرم افزار هست و با معدل   15.2از دانشگاه دولتی : (فقط برای پذیرش ارشدSmile
(خانواده من توانایی پرداخت هزینه و کمک تحصیلی را ندارند.)

1-با داشتن   Toefl & GRE با نمره مناسب آیا شانس کمک هزینه تحصیلی هست به طوری که نیاز به کار کردن در آنجا نباشد؟

2-اگه لازم باشه کار کنم آیا لطمه ای به درس خوندنم نمیزنه و اینکه با 20 ساعت کار هزینه ها پوشش داده می شوندو...؟

3-  برای ارشد من بین تحصیل در دانشگاهی مثل تهران یا شیراز و ... و بین تحصیل در دانشگاههای آلمان، در رشته هوش مصنوعی و بیو انفورماتیک و میان رشته ای هوش و پزشکی برای پذیرش در مقطع دکترا ی هوش مصنوعی در امریکا مانده ام،راهنمایی بفرمایید.تهران بخونم و برای دکترا از امریکا پذیرش بگیرم یا ارشد رو در آلمان بخونم و برای دکترا از دانشگاههای تاپ امریکا مثل   UCSD پذیرش بگیرم؟؟؟
سپاسگزارم .

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 25-07-2016

(30-06-2016, 08:30 PM)Tranquiility نوشته: درود. دانشجوى كارشناسى دانشگاه گيلان با معدل ١٥ و خرده اى رشته مهندسى برق (هنوز كارشناسيم تموم نشده) هستم. به نظر شما براى دانشگاه هاى آلمان (خوب و ممتاز) شانس پذيرش دارم؟ مدرك زبان هم حداقل IELTS 6/5 ميتونم بگيرم. به نظر شما راهى براى بهتر كردن رزومه وجود داره؟ با اين وضعيت از كدوم دانشگاه هاى آلمان يا كشورهاى ديگر ميتونم در رشته هاى مربوط به الكترونيك و پردازش سيگنال پذيرش بگيرم (تحصيل به زبان انگليسى باشه حتماً)
فنلاند هم مدنظرم بود ولى مثل اين كه دانشگاه هاش از سال ٢٠١٧ شهريه ميگيرن. كشورهاى ديگر رو ميتونيد پيشنهاد بديد؟

ممکنه شانس داشته باشی اما بهتره معدلت رو کمی بالاتر داشته باشی و رشته های مربوطه رو در نظر بگیری شانست در کل خوبه. میتونی برخی دانشگاههای مناسب تا متوسط رو برای خودت در نظر بگیری. دانشگاه های اسپانیا و اتریش و ایتالیا هم از شهریه پایینی برخوردار هستن.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 25-07-2016

(20-07-2016, 10:21 PM)فلو نوشته: سلام
من رشته ام مهندسی نرم افزار هست و با معدل   15.2از دانشگاه دولتی : (فقط برای پذیرش ارشدSmile
(خانواده من توانایی پرداخت هزینه و کمک تحصیلی را ندارند.)

1-با داشتن   Toefl & GRE با نمره مناسب آیا شانس کمک هزینه تحصیلی هست به طوری که نیاز به کار کردن در آنجا نباشد؟

2-اگه لازم باشه کار کنم آیا لطمه ای به درس خوندنم نمیزنه و اینکه با 20 ساعت کار هزینه ها پوشش داده می شوندو...؟

3-  برای ارشد من بین تحصیل در دانشگاهی مثل تهران یا شیراز و ... و بین تحصیل در دانشگاههای آلمان، در رشته هوش مصنوعی و بیو انفورماتیک و میان رشته ای هوش و پزشکی برای پذیرش در مقطع دکترا ی هوش مصنوعی در امریکا مانده ام،راهنمایی بفرمایید.تهران بخونم و برای دکترا از امریکا پذیرش بگیرم یا ارشد رو در آلمان بخونم و برای دکترا از دانشگاههای تاپ امریکا مثل   UCSD پذیرش بگیرم؟؟؟
سپاسگزارم .

1 - خیر شانس ندارید!

2- بستگی به رشته و سطح دشواری دروس در اون ترم داره. در کل برای دانشجوی فوق لیسانس وقت کافی ندارید.

3- برای امریکا و کانادا مسلماً دانشگاههای پیشین شما ، برای اونها شناخته شده است اما برای المان خیلی بندرت پیش میاد دانشگاههای خاصی در ایران رو بشناسن مگر دوره هایی که دوره مشترک دارن (اخن - شریف ، هانوفر - خواجه نصیر )

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - شروين - 11-08-2016

سلام
من فارغ التحصیل لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتی با معدل ۱۴/۱۱ در سال ۸۸ هستم و ارشد رو هم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۹۰ در سال ۹۱ گرفتم، ضمن اینکه b1 هم دارم، و در حال گذروندن دوره b2 هستم
خواستم بدونم واسه ارشد مجدد تو همین گرایش برق، یا گرایشهای دیگه از کدوم دانشگاهها راحت تر پذیرش می گیرم؟؟
لطفا راهنمایی کنید!

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 12-08-2016

(11-08-2016, 03:56 PM)شروين نوشته: سلام
من فارغ التحصیل لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتی با معدل ۱۴/۱۱ در سال ۸۸ هستم و ارشد رو هم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۹۰ در سال ۹۱ گرفتم، ضمن اینکه b1 هم دارم، و در حال گذروندن دوره b2 هستم
خواستم بدونم واسه ارشد مجدد تو همین گرایش برق، یا گرایشهای دیگه از کدوم دانشگاهها راحت تر پذیرش می گیرم؟؟
لطفا راهنمایی کنید!

با داشتن سطح بالای زبان المانی شانست بالاست که پذیرش بگیری. دانشگاههای Hannover , TU Bransweig , TU Dortmund , از دانشگاههاییی هستن که راحتر پذیرش زبان+فوق باهم ارائه میکنند.