آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Andre - 01-11-2015

(01-11-2015, 11:04 PM)roia نوشته: خیلی ممنون از توضیحات خوب تون
فقط من متوجه نشدم که ایا امکان اش هست که برای ترم جولای فاند بتونم بگیرم ؟ چون من شنیدم معمولا برای ترم دوم تعداد فاندهای کمتری تعلق می گیره

کاملاً درسته. برای ترم 2 استرالیایی (جولای) معمولاً دانشگاه‌ها و پذیرش و بویژه بورسیه هاشون محدوده، ولی امکان پذیره. بعضی دانشگاهها در صورت پذیرش به تنهایی (بورس نشدن) امکان دیفر کردن آفر موجود رو میدن، مثل UNSW، که در اون صورت میتونید برای ترم بعد مجدد درخواست بررسی بورس کنید البته به شرط اعتبار نمره زبان.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - سمپادسمپاد - 08-11-2015

سلام به دوستان
اگر لطف کنید به دو سوال من جواب بدین سپاسگزار میشم

اول اینکه نزدیکترین زمان برای دادن اسکالرشیب دانشگاه کوینزلند تکنولوژی چه زمانیه؟

دوم اینکه من با این رزومه چقد شانس پذیرش با فاند در دانشگاه های کوینزلند و کوینزلند تکنولوژی دارم؟

شیمی ارشد دانشگاه تهران: معدل 18.5
لیسانس دانشگاه شیراز: معدل 12.5
Gre subject: 800 (77% below
  Gre general: 306 (v:144 q:162
Toefl: 75
یه مقاله ایمپکت 4 هم accept دارم.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 08-11-2015

@سمپادسمپاد
طبق این لینک ددلاین سی سپتامبر هست. حالا به این نکات توجه کنید. دانشگاه های گروه 8 به معدل حساسند و معدل لیسانس شما پایینه و مینی مم دانشگاه های با رنک خیلی خوب رو برآورده نمی کنه. شما بهتره که روی رنج وسیع تری از دانشگاه ها تمرکز کنید که مقاله تون بیشتر بتونه براتون کمک کننده باشه و نه فقط دو دانشگاه. دومین مساله هم نمره تافل شماست. که تقریبا هیچ دانشگاهی این نمره رو از شما قبول نمی کنه. به فکر امتحان باشید. اگر تونستید مقاله دیگری هم بدین که فبها!

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - سمپادسمپاد - 08-11-2015

(08-11-2015, 06:24 AM)blur نوشته: @سمپادسمپاد
طبق این لینک ددلاین سی سپتامبر هست. حالا به این نکات توجه کنید. دانشگاه های گروه 8 به معدل حساسند و معدل لیسانس شما پایینه و مینی مم دانشگاه های با رنک خیلی خوب رو برآورده نمی کنه. شما بهتره که روی رنج وسیع تری از دانشگاه ها تمرکز کنید که مقاله تون بیشتر بتونه براتون کمک کننده باشه و نه فقط دو دانشگاه. دومین مساله هم نمره تافل شماست. که تقریبا هیچ دانشگاهی این نمره رو از شما قبول نمی کنه. به فکر امتحان باشید. اگر تونستید مقاله دیگری هم بدین که فبها!

ممنون بابت جوابتون
من یه سوال دارم
آیا تنها راه پذیرش با فاند واسه گروه 8 از طریق اسکولارشیپه؟
یا راههای دیگه ای هم وجود داره؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 09-11-2015

(08-11-2015, 07:44 PM)سمپادسمپاد نوشته: ممنون بابت جوابتون
من یه سوال دارم
آیا تنها راه پذیرش با فاند واسه گروه 8 از طریق اسکولارشیپه؟
یا راههای دیگه ای هم وجود داره؟
اسکولارشیپ راه پذیرش نیست. اسکولارشیپ کمک هزینه تحصیلیه. اگر شما می تونید که هزینه تحصیل و زندگی خودتون رو بپردازین که تنها نیاز به گرفتن پذیرش دارین که خب احتمالش بیشتره و میتونه کمتر سختگیرانه باشه. منتها برای گرفتن پذیرش هم مینی مم ها بهرحال بررسی میشن.
پیشنهاد میکنم یه نگاهی به جزوه هم بندازین.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - aminpolymer87 - 10-11-2015

معدل : 14.04
مهندسی پلیمر از دانشگاه آزاد امیدیه
ان شاالله تا 8 ماه دیگه تافل حداقل 89 میگیرم
معدلم بالا نیست ولی نمره ی دروس تخصصیم بالاست
پایان خدمت هم دارم .
میخوام برای فوق در استرالیا درس بخونم ولی نمیدونم کدوم دانشگاه برام خوبه

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sj_89 - 27-11-2015

سلام دوستان

من با معدل کارشناسی 16.32(دولتی زنجان) و فوق 18.52( دانشگاه تهران). آیلتس 6.5 و یک مقاله در ژورنال خوب+ دو کنفرانس بین المللی در رشته کشاورزی برای دانشگاه سیدنی در تاریخ 25 سپتامبر اپلای کردم, میخواستم بدونم شانسی برای قبولی و گرفتن بورس دارم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - مهمان - 01-12-2015

سلام دوستان
من اخیرا با یک استاد تو ولونگونگ مکاتبه کردم و ایشون مشتاقند که سوپوایزر من بشن.
معدل لیسانس : ۱۴
فوق : ۱۶/۵
تعدا مقالات isi معتبر حدود ده تا و البته بیشتر هم میشه ( البته کثرا تو الزویر و وایلی و...)
همایشهای خارجی: ۳
داخلی ها که دیگه نیاز نیست

بنظرتون شانس گرفتن بورس رو دارم؟ دانشگاه ادلاید چطور؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - PeymanSa - 04-12-2015

با سلام -( مهندسی عمران)

معدل کارشناسی 13.43 از غیر انتفاعی
معدل ارشد انتظار میره 16 باشه از دانشگاه تاپ تو ایتالیا
IELTS 7
با یک مقاله ی ISI  و دو حضور در کنفرانس در اروپا ( یک مقاله ی غیر رسمی ارائه شده با گواهی حضور)

آیا شانسی دارم واسه دکترا تو رنک های پرت تر تو استرالیا ( با فاند یا بی فاند) 
سپاس ...

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - iman7 - 24-12-2015

سلام - اگه ممکنه این رزومه رو ارزیابی کنید که برای چه دانشگاه هایی شانس بورس وجود داره.

دانشگاه کارشناسی : علم و صنعت

معدل کارشناسی : 16
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مکانیک
دانشگاه کارشناسی ارشد : امیر کبیر
معدل کارشناسی ارشد : 17.8
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مکانیک
تعداد مقالات : 6 مقاله بین المللی ولی با ملاحظات زیر 

1 مقاله ISI ناشر Elsevier با ایمپکت 2.6 (نفر سوم) - 1 مقاله ISI ناشر Begellhouse با ایمپکت 0.8 (نفر دوم) - 1 مقاله ISI ناشر Sage با ایمکت 0.7 (نفر چهارم) - 2 مقاله ISI بدون ایمپکت که طبق لیست وزارت علوم جدیدا ژورنال غیرمعتبری اعلام شدن متاسفانه (نفر اول) - 1 مقاله غیر ISI در ژورنال اروپایی IREME (نفر اول)
سابقه کار: 6 سال تدریس دانشگاه ازاد
سابقه دریافت بورس : -
تالیف و یا ترجمه کتاب : شرکت در تالیف 2 کتاب فارسی (فکر نکنم مهم باشه)
نمره زبان انگلیسی: تافل 98
دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: رشته مهندسی مکانیک دکترا
اسکلارشیپ مد نظرتون : فرقی نمی کنه
همونطور که گفتم تو مقالات خوب نفر اول نیست و تو مقالات سطح پایین تر نفر اول هستش. با توجه به تاکید رو نفر اول تو استرالیا (که یه استادی تو Adelaide هم گفته شانس بورست به همین دلیل کمه) چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد می کنید؟