آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 18-01-2014

(18-01-2014, 03:23 AM)'aryangolden' نوشته:
بله رزومه ام رو براش فرستاده بودم که توش به طور خلاصه بوده! حس کردم که شاید میخواد جزئی تر بدونه
این رو گفته:
Could you please elaborate on what type of research skills you have, or have experience with, related to biomaterial development and tissue engineering?

خوب یک صفحه راجع به مهارتهای تحقیقاتی و تجارب کاری احیانا اگه داشتین بنویسین. نوشتن این صفحه خودش میتونه سکوی پرتاب مهمی باشه و سعی کنید اگه بخواین متنش رو تو قسمت sop یا قسمت متناسب قرار بدین تا دوستان ویرایش کنن.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - giga - 19-01-2014

سلام من دیشب به این استاد ایمیل زدم جوابی که داده ظاهرا فاند نداره آیا توصیه می کنید برای یه استاد دیگه این دانشگاه ایمیل بزنم . منظورم اینه که ممکنه شرایط این استاد تغییر کنه. ایمیل این بود
I presume that you can financially support yourself, if that is the case plus apply and once we have your file, I will review and let you know of the outcome

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 19-01-2014

(19-01-2014, 11:09 PM)'giga' نوشته: سلام من دیشب به این استاد ایمیل زدم جوابی که داده ظاهرا فاند نداره آیا توصیه می کنید برای یه استاد دیگه این دانشگاه ایمیل بزنم . منظورم اینه که ممکنه شرایط این استاد تغییر کنه. ایمیل این بود
I presume that you can financially support yourself, if that is the case plus apply and once we have your file, I will review and let you know of the outcome

نظر خودم رو میگم:
دوست عزیز دنیا عوض شده و دنیا دنیای قدیم نیست. دنیای انتظار هم نیست. اینجور ایمیل ها با اینکه کاملا محترمانه هستن و جای تقدیر دارن که جواب داده البته اگه تمپلیت نباشه ولی به نظر من انتظار کار بیخودیه.
شما بله به اساتید دیگر که زمینشون به شما نزدیکه حتما ایمیل بزنین...اصلا این حق شماست وقتی نسبت به کسی مسوولیتی ندارید.
اصلا از کجا میدونید استاد دیگه ممکنه فاند داشته باشه و به شما هم نظر مثبتش رو اعلام کنه...
هیچ کسی نه به شما قولی داده و نه شما به هیچ کس قولی داده اید!
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - giga - 03-02-2014

سلام . من رشتم برق- کنترل هست.  لیسانس دانشگاه تهران بودم . فوق لیسانس دانشگاه علم وصنعت . معدل فوق لیسانسم 17 هست . معدل لیسانسم یه خرده پایینه . 4 تا ژورنال دارم . یکیش اکسپت شده (فقط اسم خودم هست). 3 تا سابمیت (یکیش اسم اول هستم دو تاش اسم سوم) . رتبه کنکور لیسانس 168 . تافل و جی آر ای رو در فروردین و اردیبهشت می خوام بدم . روزومم رو برای 20 تا از استاد های دانشگاه های کانادا 15 روز پیش تا الان فرستادم . فقط سه تاشون جواب دادند . یکیشون گفته فاند نداره. یکیشون گفته position  نداره ولی برای دانشگاه اگه دوست دارم اپلای کنم.  یکیشون گفته  من فعلا رو یه موضوع دیگه دارم کار می کنم ولی پیشنهاد می کنم برای دانشگاه اپلای کنی و اسم من رو هم مد نظر داشته باش. من با جوابهایی که گرفتم دارم نا امید می شم . آیا این جوابها طبیعی هست؟ البته من برای ترم spring دارم اپلای می کنم.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - m0h3n - 03-02-2014

(03-02-2014, 01:02 AM)'giga' نوشته: سلام . من رشتم برق- کنترل هست.  لیسانس دانشگاه تهران بودم . فوق لیسانس دانشگاه علم وصنعت . معدل فوق لیسانسم 17 هست . معدل لیسانسم یه خرده پایینه . 4 تا ژورنال دارم . یکیش اکسپت شده (فقط اسم خودم هست). 3 تا سابمیت (یکیش اسم اول هستم دو تاش اسم سوم) . رتبه کنکور لیسانس 168 . تافل و جی آر ای رو در فروردین و اردیبهشت می خوام بدم . روزومم رو برای 20 تا از استاد های دانشگاه های کانادا 15 روز پیش تا الان فرستادم . فقط سه تاشون جواب دادند . یکیشون گفته فاند نداره. یکیشون گفته position  نداره ولی برای دانشگاه اگه دوست دارم اپلای کنم.  یکیشون گفته  من فعلا رو یه موضوع دیگه دارم کار می کنم ولی پیشنهاد می کنم برای دانشگاه اپلای کنی و اسم من رو هم مد نظر داشته باش. من با جوابهایی که گرفتم دارم نا امید می شم . آیا این جوابها طبیعی هست؟ البته من برای ترم spring دارم اپلای می کنم.

بله کاملا طبیعی هست بعلاوه اینکه شما نمره تافل (بطور کلی زبان) و gre تون هنوز مشخص نیست که خوب فاکتورهای مهمی هستند در گرفتن پذیرش.
بهرحال فرآیند ایمیل زدن به اساتید همینه و معمولا بالای 100 ایمیل ارسال میشه به اساتید مختلف که شاید حول و حوش 10 تا از اونها جواب بدن (تجربه خودم این بوده، ممکنه واسه بقیه متفاوت باشه)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - ekin - 04-03-2014

دوستان بزرگوار من برای تجربه کردن ارتباط و مکاتبه با اساتید یک دانشگاهی را در آمریکا در نظر گرفتم و به همه اساتید رشته مورد نظر خود یکی-یکی ریزومه خودم را فرستادم. از بین همه اساتید اون دانشگاه تنها یکیشان به ایمیل بنده جواب داده:
[align=right]Thanks for your interest in ABE. Please note that you need to apply to the program and be accepted before you can be considered for a research assistantship, etc. For application info, please visit our website.
[align=right] 
بنده با مطالعه کامنت ها و نظرات دوستان در این سایت و تاپیک به این نتیجه رسیدم که هم خود دانشگاه و هم استاد در پروسه گرفتن پذیرش خیلی مهم هستند. با این تفاسیر آیا به نظر شما من می تونم رو این استاده حساب باز کنم. البته هنوز امتحان تافل و جی آر ای رو نداده ام، اما تا حدودی آماده امتحان هستم. به نظر شما این استاده صرفا خواسته بنده را راهنمایی کنه یا اینکه (با کمی خوشبینی) آیا بنده می تونم مکاتبه ام را با این استاد ادامه بدم و وی را در جریان فرستادن مدارکم (البته بعد از اخذ و کسب نمرات خوب در تافل و جی آر ای؛ زیرا که معدل لیسانسم پایین) به دانشگاهشان را بگذارم؟. و یا اینکه مستقیما ازش بپرسم که بنده را ساپورت می کند یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم دوستان گرانقدر.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 04-03-2014

به نظرم نباید همزمان برای استادهای یک دانشگاه ایمیل بزنید. این کار خیلی حرفه ای نیست و نشون میده شما به کار هیچکدوم از اونها علاقه زیادی ندارید و طبیعتا اگر اینها متوجه بشوند تاثیر خوبی نداره. گاهی وقتی شما ایمیلی می فرستید و درخواستی رو مطرخ می کنید ممکنه اون استاد پیغام شما رو برای استاد دیگری که در زمینه مرتبط هست یا ظرفیت خالی داره فوروارد کنه و اگر ایمیل تکراری فرستاده باشید خیلی برداشت خوبی نمیشه.

جدای از بحث تکراری بودن ایمیل ها، تا زمانی که شما نمره تافل و جی آر ای رو نداشته باشید نباید انتظار داشته باشید که پاسخ خیلی خاصی از استادی دریافت کنید مگر اینکه بقیه شرایط شما مثل معدل و مقاله ها واقعا قوی و متمایز از بقیه باشه. با توجه به اینکه معدل کارشناسی تون هم پایین هست این فرض هم تا حد زیادی منتفی هست.

در مجموع به نظر من ایمیلی که فرستادن حالت تمپلیت و معمولی داره و صرفا شما رو تشویق کرده که از راه رسمی ثبت نام کنید و هیچ علائمی از اظهار علاقه به موضوع کاری شما یا دیگر شرایط پرونده شما در اون به چشم نمی خوره.

با این شرایط من جای شما بودم زیاد وقت خودم رو صرف جنین ایمیل هایی که بیشتر اطلاعات اون فرضی هست (نمره تاقل و جی آر ای) و بقیه شرایط هم خیلی تعریفی نداره نمی کردم و وفتم رو روی آزمون ها می گذاشتم. پیشنهاد شخصی من اینه که دست کم در یکی از این امتحان ها نمره خوبی بیارین که نشون بده احتمال این وجود داره که در دیگری هم نمره خوبی بیارین و بعد ایمیل بزنید. حتی اگر فرصت بود نمره هر دو رو بگیرید و بعد ایمیل بزنید. کسانی با یکی از مدرک ها ایمیل می زنند که فرصت زیادی به ددلاین نمونده باشه.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 04-03-2014

(04-03-2014, 03:21 AM)'ekin' نوشته:
دوستان بزرگوار من برای تجربه کردن ارتباط و مکاتبه با اساتید یک دانشگاهی را در آمریکا در نظر گرفتم و به همه اساتید رشته مورد نظر خود یکی-یکی ریزومه خودم را فرستادم. از بین همه اساتید اون دانشگاه تنها یکیشان به ایمیل بنده جواب داده:

Thanks for your interest in ABE. Please note that you need to apply to the program and be accepted before you can be considered for a research assistantship, etc. For application info, please visit our website.

بنده با مطالعه کامنت ها و نظرات دوستان در این سایت و تاپیک به این نتیجه رسیدم که هم خود دانشگاه و هم استاد در پروسه گرفتن پذیرش خیلی مهم هستند. با این تفاسیر آیا به نظر شما من می تونم رو این استاده حساب باز کنم. البته هنوز امتحان تافل و جی آر ای رو نداده ام، اما تا حدودی آماده امتحان هستم. به نظر شما این استاده صرفا خواسته بنده را راهنمایی کنه یا اینکه (با کمی خوشبینی) آیا بنده می تونم مکاتبه ام را با این استاد ادامه بدم و وی را در جریان فرستادن مدارکم (البته بعد از اخذ و کسب نمرات خوب در تافل و جی آر ای؛ زیرا که معدل لیسانسم پایین) به دانشگاهشان را بگذارم؟. و یا اینکه مستقیما ازش بپرسم که بنده را ساپورت می کند یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم دوستان گرانقدر.

دوست عزیز سلام
متاسفانه به احتمال زیاد ایمیل تمپلیت هست. این رو خیلی از اساتید مد شده میگن. اپلای کن ببین چی میشه؟ خوب یعنی چی اخه؟![img]images/smilies/undecided.gif[/img]
این جمله شما """هم خود دانشگاه و هم استاد در پروسه گرفتن پذیرش خیلی مهم هستند""" زیاد هم درست نیست. بستگی به کشور داره. مثلا امریکا بدون استاد به راحتی میشه پذیرش و حتی فاند گرفت. در ضمن باید خیلی ایمیل بزنید تا جواب مطمین تری بگیرید؟
ایا رزومتون رو اتچ کرده بودین؟
این رو به طور کلی میگم:
استاد که عاشق چشم و ابروی ما نیست! اون عاشق رزومه و معدل بالا و نمرات زبان و مقاله هستش. پس انصافا هم منطقی نیست که افرادی با رزومه ناقص رو همینجوری بگه بیا ساپورت میکنم!
توصیه من به شما اینه که رزومتون رو کامل کنید دوست عزیز بعد ایمیل های فراوان بزنید تا جواب مطمین تری بگیرید. در ضمن نگران نباشید اگر استاد هم پیدا نشد چون امریکا استاد محور نیست.
پ.ن: الان متوجه شدم دوست خوبمون MIKE پاسخ دادن. نقل قول نشده بود خواستم فوری جواب بدمSmile
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - ekin - 04-03-2014

دوستان عزیز Charming و M1KE از لطف و راهنمایی تان بینهایت سپاسگذارم. 
1) بله ریزومه تقریبا مناسب و خوبی دارم (مقاله ISI ، تجربه کاری و دوره های مهارت) و فکر می کنم که احتمالا ریزومه ام نظرش را جلب کرده بود.
2) این اولین تجربه مکاتبه با استاد بود. ار این به بعد به همه اساتید یک دانشکده نمی فرستم، ممنون از راهنماییتون.
3) حداقل تا کسب نمره خوب در تافل، فرستادن ایمیل و مکاتبه با اساتید را به تعویق خواهم انداخت. 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - m0h3n - 09-03-2014

(04-03-2014, 03:21 AM)'ekin' نوشته:

Thanks for your interest in ABE. Please note that you need to apply to the program and be accepted before you can be considered for a research assistantship, etc. For application info, please visit our website.

دوست عزیز،

ایمیل دریافتی خیلی چیز خاصی نیست و بنظرم روی این استاد حساب نکنید.