آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 29-09-2015

(26-09-2015, 12:40 AM)hamed3322 نوشته: سلام
رشته ام برق هست و معدل کارشناسیم 15 و ارشدم 17
5 تا مقاله ژورنال ISI دارم که در یکی اسم اول و دو تا اسم دوم و دوتای دیگه سوم (اصلا مهمه ترتیب اسامی؟!)
2 مقاله کنفرانس بین المللی هم دارم
زبان رو هنوز نگرفتم ولی برای تافل آماده شدم و شرکت می‌کنم و اصلا در جو استرالیا نبودم که برای آیلتس بخونم
2 سال سابقه کار و سابقه تدریس هم دارم و احتمالا یک ثبت اختراع هم جور کنم در 3 ماه آینده

بنظرتون شانس من برای گرفتن فول فاند چقدر هست؟ اصلا فاندی که در نظر می‌گیرن در حدی هست که در ماه بشه حداقل 600-500 تا ذخیره کرد!؟
و اینکه اگر من در یک دانشگاه متوسط پذیرش گرفتم و دکترا رو گذروندم فکر می‌کنید چقدر سخت خواهد بود کار پیدا کردن و اقامت گرفتن؟
میبخشین سوالاتم زیاد شد...واقعا ممنون از وقتی که میذارین و بنده رو راهنمایی می‌کنین

بله ترتیب اسامی و اعتبار ژورنال براشون مهم هست. معدل کارشناسیتون کمه و این شانستون رو برای دانشگاه های گروه 8 کم میکنه ولی در هرحال از بین نمیبره چون مقالات ظاهرا خوبی دارین. ولی برای بقیه دانشگاه ها شانس خوبی دارین. در هرحال شما راند اصلی اکثر دانشگاه هارو برای سال بعد از دست دادین. فرصت دارین که نمره زبانتون رو بگیرید و حواستون باشه که مینی مم رایتینگشون بالاست و کلا مینی مم تافل رو برای دانشگاه های استرالیا محقق کردن مشکل تر از آیلتسه. باید بعد گرفتن نمره زبان میل بزنید و پروپوزال بنویسید. هرجا که جواب گرفتین اپلای کنید.
 در مورد پس انداز هم باید بگم بستگی به شهر و نحوه خرج کردن شما داره!! مثلا سیدنی شهر گرونیه. ضمنا فول فاندها هم حدود سالانه پنج هزار تا میتونن باهم متفاوت باشن که این هم فاکتور اثرگذاری هست.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - morteza narvan - 07-10-2015

با سلام 

دوستان من با روزمه زیر شانس پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه UNSW دارم؟

1) لیسانس مکانیک-ساخت و تولید- آزاد تبریز- معدل17.77 (3.75/4)(نفر سوم دوره هم شدم)
2) فوق لیسانس مکانیک-ساخت و تولید- دانشگاه تهران- معدل 18.10( 3.82/4)
3) 6 مقاله آی اس آی (اسم اول-اسم دوم-اسم سوم-اسم سوم-اسم چهارم- اسم پنجم----ترتیب اسمم تو شش مقاله)
4) تافل 98 (R26 L26 S26 W20)
5) جی آر ای ( وربال 146 کوونت 157 رایتینگ 3)

از یه استاد هم چراغ سبز گرفتم برای اپلای.....

ممنون میشم منو راهنماییم کنین

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Andre - 07-10-2015

(07-10-2015, 10:45 AM)morteza narvan نوشته: با سلام 

دوستان من با روزمه زیر شانس پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه UNSW دارم؟

1) لیسانس مکانیک-ساخت و تولید- آزاد تبریز- معدل17.77 (3.75/4)(نفر سوم دوره هم شدم)
2) فوق لیسانس مکانیک-ساخت و تولید- دانشگاه تهران- معدل 18.10( 3.82/4)
3) 6 مقاله آی اس آی (اسم اول-اسم دوم-اسم سوم-اسم سوم-اسم چهارم- اسم پنجم----ترتیب اسمم تو شش مقاله)
4) تافل 98 (R26 L26 S26 W20)
5) جی آر ای ( وربال 146 کوونت 157 رایتینگ 3)

از یه استاد هم چراغ سبز گرفتم برای اپلای.....

ممنون میشم منو راهنماییم کنین

رزومه خوبی برای رشته مکانیک دارید. در استرالیا همیشه پیش از اپلای کردن بین استاد و دانشجو توافق میشه و چراغ سبز معنی ای نداره. در واقع برای اپلای کردن در این دانشگاه شما باید یک Proof از توافق با استاد راهنمای مورد نظر رو ارائه کنید که اغلب خود استاد براتون مینویسه یا بهتون میگه که از کپی این ایمیل استفاده کنید. بعد از تکمیل فرآیند اپلای و صبر کردن به مدت حداکثر 6 هفته براتون پذیرش خواهد اومد مگر اینکه استادتون نظرش رو تغییر بده. در نهایت هم برای بورسیه اپلای میکنید که در این مرحله از دست استاد خارجه و باید کمیته ای برای بورس شدن شما نظر بدن.

موفق باشید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - morteza narvan - 08-10-2015

(07-10-2015, 12:46 PM)Andre نوشته:
رزومه خوبی برای رشته مکانیک دارید. در استرالیا همیشه پیش از اپلای کردن بین استاد و دانشجو توافق میشه و چراغ سبز معنی ای نداره. در واقع برای اپلای کردن در این دانشگاه شما باید یک Proof از توافق با استاد راهنمای مورد نظر رو ارائه کنید که اغلب خود استاد براتون مینویسه یا بهتون میگه که از کپی این ایمیل استفاده کنید. بعد از تکمیل فرآیند اپلای و صبر کردن به مدت حداکثر 6 هفته براتون پذیرش خواهد اومد مگر اینکه استادتون نظرش رو تغییر بده. در نهایت هم برای بورسیه اپلای میکنید که در این مرحله از دست استاد خارجه و باید کمیته ای برای بورس شدن شما نظر بدن.

موفق باشید.

سلام
با تشکر از جواب راه گشاتون....

من داشتم ریکووایرمنت های زبان UNSW رو چک میکردم، تافل 90 میخواد با رایتینگ 23. من نمره م 98 ولی رایتینگ 20 گرفتم...... میخواستم ببینم ریجکت میشم؟ 

ممنون میشم لطف کنین راهنماییم کنین

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - blur - 08-10-2015

(08-10-2015, 04:29 PM)morteza narvan نوشته: سلام

من داشتم ریکووایرمنت های زبان UNSW رو چک میکردم، تافل 90 میخواد با رایتینگ 23. من نمره م 98 ولی رایتینگ 20 گرفتم...... میخواستم ببینم ریجکت میشم؟ 

تجربه من میگه تقریبا محاله قبول کنن. رو مینی مم های زبانشون سخت گیرن، منتها شما باز می تونید میل بزنید از graduate office بپرسید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Andre - 08-10-2015

(08-10-2015, 04:29 PM)morteza narvan نوشته: سلام

این مورد هم اضافه کنم که، ددلاین Main Scholarships برای ترم 1 2016 هم اکنون بسته شده و شما در صورت پذیرش میتونید برای ترم 2 اقدام کنید. با همین نمره زبان به شما پذیرش میدهند ولی نمیتونید برای Scholarships اپلای کنید. در نامه پذیرش قطعی (مشروط نه) لینکی هست که از طریق اون میتونید برای Scholarships اقدام کنید.

بر اساس این لینک، شما تا تاریخ 19 February 2016 فرصت دارید که برای بورسیه ترم 2 اقدام کنید و تا تاریخ 7th April 2016 باید نمره زبانتون آماده باشه.

موفق باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sharif - 12-10-2015

سلام من رشته ام مهندسی برق هست معدل 14.90 یک مقاله ieee مستخرج از پروژه کارشناسی دارم و نمره پروژه کارشناسی 20 میخاستم بدونم امکانش هست از این کشور پذیرش با فاند بگیرم ؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amirfriendship - 15-10-2015

یک سوال کلی...
دانشگاههای استرالیا پذیرش کاندیشنال می دن.
آیا بورس کاندیشنال هم می دن؟ اگر کسی شرایطش اوکی باشه , آیا بورس و میدن تا مثلا مدرک آیلتس مورد نظر و ارائه بده؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - santi48 - 23-10-2015

سلام
1) لیسانس شریف معدل 15.5
2) فوق دانشگاه تهران معدل 18
3) 2 تا مقاله ی کنفرانس بین المللی که کنفرانس های معتبری توی رشته ام بوده
4) آیلس 7

حقیقت با رزومه های 20 تا مقاله و معدل های بالایی که اینجا دوستان اعلام می کنن و این که می فرمایید استرالیا خیلی مقاله محور هست من انگیزه ای برای اپلای استرالیا برام نمونده حالا سوالم از دوستان اینه که مثل دانشگاه های آمریکا استرالیا به دانشگاه لیسانس و ارشد و یا کیفیت مقاله توجه می کنه یا فقط صرف معدل و ISI بودن مقاله ها رو مورد ارزیابی قرار میده؟
خیلی ممنون 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Andre - 23-10-2015

(23-10-2015, 03:34 AM)santi48 نوشته: سلام
1) لیسانس شریف معدل 15.5
2) فوق دانشگاه تهران معدل 18
3) 2 تا مقاله ی کنفرانس بین المللی که کنفرانس های معتبری توی رشته ام بوده
4) آیلس 7

حقیقت با رزومه های 20 تا مقاله و معدل های بالایی که اینجا دوستان اعلام می کنن و این که می فرمایید استرالیا خیلی مقاله محور هست من انگیزه ای برای اپلای استرالیا برام نمونده حالا سوالم از دوستان اینه که مثل دانشگاه های آمریکا استرالیا به دانشگاه لیسانس و ارشد و یا کیفیت مقاله توجه می کنه یا فقط صرف معدل و ISI بودن مقاله ها رو مورد ارزیابی قرار میده؟
خیلی ممنون 

رزومه تحصیلی تون مناسبه. وضعیت مقاله رو باید در رشته و گرایش خودتون بررسی کنید. مقاله کنفرانسی (داخلی) خیلی قابل استناد نیست، ولی در بعضی رشته و گرایش ها همین رزومه به خودی خود چشمگیره. شرایط عمومی اقدام برای استرالیا رو دارید. شما باید با اساتید در مورد یک پروپوزال به توافق برسید و در اثبات توانایی شما برای انجام آن پژوهش باید کارهای علمی (ترجیعاً مقالات قابل استناد) ارائه کنید. هر چقدر مقالاتی که چاپ کردید به پروپوزال توافق شده نزدیک تر باشه، شانس بهتری در استرالیا خواهید داشت. در نهایت خود دانشگاه و یا نهاد اهدای بورسیه برای وضعیت بورس شدن شما تصمیم خواهد گرفت.

پیشنهاد من: اگر رشته تون فنی مهندسی و یا رشته ای هست که داشتن یکی دوتا مقاله ISI در آن چیز غیر منتظره ای نیست، برای مقطع دکتری خیلی رزومه پژوهشی چشم گیری ندارید و بهتره که با یک GRE مناسب برای آمریکا اقدام کنید. البته این فقط پیشنهاد منه و به منظور اتلاف وقت و انرژی ارائه میشه. تصمیم گیری با خودتونه.