آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - nader - 02-04-2016

(02-04-2016, 05:37 PM)Dx_djrasoul نوشته: سلام خدمت دوستان
بنده متولد 1368 و لیسانس از دانشگاه علمی کاربردی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار و کاردانی IT . دانشگاه علمی کاربردی . ترم اول کارشناسی ارشد ای تی دانشگاه آزاد بودم . که اواسط ترم برای یه مدت طولانی مجبور به ترک کشور شدم. هم اینک در آلمان .(1395/فروردين) هستم.
چند تا سوال داشتم خدمت اساتید .
البته بنده سابقه کار به مدت 7 سال به صورت گسسته در شرکتهای مختلف رو دارم. مدارک فنی و حرفه ای و امنیت و مدرک شبکه رسمی مایکروسافت هم دارم.
در ایران دو سال کلاس زبان رفتم. اما مدرک ايلتس ندارم. الان هم در آلمان کلاس زبان الماني A1 دارم میروم.اما زبان زود یاد میگیرم.

_آیا با اینکه نام دانشگاه علمی و کاربردي من در لیست سازمان بررسی کننده مدارک کشور آلمان نیست . میتونم ادامه تحصیل بدهم ( برای فوق لیسانس) ?
_واقعا چطوری میتونم کار تخصصی پیدا کنم ?
_لطفا نام چند دانشگاه که تو زمینه IT بتونم با این شرایط اپلاي کنم . نام ببرید . بنده در ایالت بایرن یا باواریا و در شهر نورنبرگ هست.

ممنون میشم یه نسخه از پاسخ رو به ایمیل من ارسال نمایید.
با تشکر
درود
شما میتونید پذیرش بگیرید و مشکلی نیست
من شاهد بودم به شخصه که با مدرک دانشگاه علمی کاربدردی همین رشته شما رو در دانشگاه بن در دو مقطع مستر و همینطور پی اچ  دی ادامه تحصیل دادن

در مورد بقیه دانشگاه ها در زمینه شما باید جستجو کنید من دقیق نمیدونم کروما کورس های انگلیسی ارائه میدن
فقط همون دانشگاه بن رو میدونم و همینطور دانشگاه هی بزرگ و مطرحش که کورس انگلیسی دارن
همون دانشگاه مونشن هم داره اما اونجا رقابتش بالاس
ولی بقیه جاها میتونی فوکوس کنی
اگه هم کورس آلمانی بخوای که باید تا سطح b1 برسونی زبانتو

موفق باشید

RE: شانس پذیرش کارشناسی از دانشگاههای آلمان - amirfarokh - 10-04-2016

سلام دوستان خواهشا جواب منو بدید من تو یه دو راهی بزرگ گیر کردم ..... ممنوم میشم اگه امکانش هست  اطلاعات و تجربیاتتون  در اختیار من قرار بدید ...
چند تا سوال دارم ... 
و یه مورد رو قبلش بگم که من تازه مدارکم رو جمع اوری کردم و به تایید رسوندم و امروز میدم واس ترجمه ...قصدم اتریش بود و هست اما یکی از دوستان یه مطلبی رو بیان کرد و پیشنهاد داد که شدیدا ذهنم رو درگیر کرده ....من دانشگاه ازادیم و معدل پایین رشتم نفته گرایش بهره برداری ...قرار شد پذیرش لئوبن اتریش رو بگیرم برم یک سال و نیم المانی بخونم و بعدش یکی دوسال معادل تا مدرکم تایید شه و بتونم ارشد بخونم .....در صورتی که دوستم گفت که در المان دانشگاه هایی هم هست که به معدل پایین پذیرش میدن . دانشگاه ازاد و سراسری هم براشون تفاوتی نداره و میتونی برای ارشد اقدام کنی نیازی به اینهمه وقت گذاشتن تو اتریش نیست  و سوالاتم 
اصلا همچین چیزی صحت داره ؟
اگه بله کدوم دانشگاه های المان رشته منو داره ؟
پذیرش مشروط که نمیدن درسته ؟ باید مدرک ایلتس یا ب یک رو بگیرم !
مرسی

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - amirfarokh - 10-04-2016

سلام دوستان خواهشا جواب منو بدید من تو یه دو راهی بزرگ گیر کردم ..... ممنوم میشم اگه امکانش هست  اطلاعات و تجربیاتتون  در اختیار من قرار بدید ...
چند تا سوال دارم ... 
و یه مورد رو قبلش بگم که من تازه مدارکم رو جمع اوری کردم و به تایید رسوندم و امروز میدم واس ترجمه ...قصدم اتریش بود و هست اما یکی از دوستان یه مطلبی رو بیان کرد و پیشنهاد داد که شدیدا ذهنم رو درگیر کرده ....من دانشگاه ازادیم و معدل پایین رشتم نفته گرایش بهره برداری ...قرار شد پذیرش لئوبن اتریش رو بگیرم برم یک سال و نیم المانی بخونم و بعدش یکی دوسال معادل تا مدرکم تایید شه و بتونم ارشد بخونم .....در صورتی که دوستم گفت که در المان دانشگاه هایی هم هست که به معدل پایین پذیرش میدن . دانشگاه ازاد و سراسری هم براشون تفاوتی نداره و میتونی برای ارشد اقدام کنی نیازی به اینهمه وقت گذاشتن تو اتریش نیست  و سوالاتم 
اصلا همچین چیزی صحت داره ؟
اگه بله کدوم دانشگاه های المان رشته منو داره ؟
پذیرش مشروط که نمیدن درسته ؟ باید مدرک ایلتس یا ب یک رو بگیرم !
مرسی

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - PAndroid - 12-04-2016

سلام. از دوستانی که لیسانس علمی کاربردی دارن، کسی تونسته برای فوق لیسانس پذیرش به زبان انگلیسی بگیره؟ (ترجیحا کامپیوتر)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - nader - 12-04-2016

(12-04-2016, 01:13 PM)PAndroid نوشته: سلام. از دوستانی که لیسانس علمی کاربردی دارن، کسی تونسته برای فوق لیسانس پذیرش به زبان انگلیسی بگیره؟ (ترجیحا کامپیوتر)

درود
بله این امکان نیز برای دانشگاه علمی کاربردی هم هست و مشکلی نیست
بستگی به نمره زبان شما و معدلتون داره

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - automotive - 18-04-2016

@خسرو
درود بر شما،
بهترین وب سایت راهنمای تحصیل در چمهوری فدرال آلمان www.study-in.de هستش، در ارتباط با کار دانشجویی در اینجا نوشته شده که شما مجاز هستید سالیانه 120 روز را به صورت تمام وقت یا 240 روز را به صورت نیمه وقت کار کنید و اگر دستیار تدریس هم هستید می‌توانید از این میزان هم بیشتر کار کنید.
همچنین در اوایل صفحه اشاره شده به شغل‌های بسیار معمولی برای افرادی که نیاز به تامین هزینه‌های زندگی خود دارند، تسلط به زبان آلمانی اولین نیاز در این موضوع هستش.

طبق شنیده‌ها، شما در مقطع ازشد می‌توانید ماهیانه تقریبا 700 یورو درآمد بدون معاف از داشته باشید، اگر به عنوان نمونه 1200 یورو درآمد داشته باشید، هیچ تفاوتی ندارد به این دلیل که درآمد شما مشمول مالیات شده و همان 700 یورو برای شما باقی می‌ماند، نتیجه: شما می‌توانید با دانش آلمانی و کارهای ساده، نیازهای مالی خود را در آلمان برآورده کنید اما پس انداز به اندازه‌ی قابل توجهی نخواهید داشت (به دلیل درآمد پایین).
نکته: این میزان فقط یک نمونه بود و از میزان دقیق درآمد معاف از مالیات دانشجویی دولت فدرال آلمان اطلاعی ندارم.

پی نوشت: مسائل دیگری نیز همچون رتبه‌ی یک دانشگاه را باید مد نظر قرار بدهید، شهر مقصد، وجود شرکت‌های مرتبط با رشته‌ی شما، اقلیم مقصد و ... همگی در این انتخاب دخیل هستند.

با احترام

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - PAndroid - 25-04-2016

دوستان، لطف می کنید چند تا از دانشگاه های آلمانی رو معرفی کنید که برای Computer Science یا رشته های مشابه، نسبت به بقیه دانشگاه ها ساده تر پذیرش می دن. (البته به زبان انگلیسی)
حساسیت کمتری روی مدرک کارشناسی ناپیوسته و نوع دانشگاه مقطع لیسانس داشته باشن.

با سپاس.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - anis - 26-04-2016

سلام من ی سوال داشتم میخواستم برای مستر معماری برای المان اپلای کنم .میشه لطفا زیر شاخه های معماری برام بذارین اینجا .من نمیدونم توی سی وی م برای reserach interest چی باید بنویسم ..و اینکه کلا دانشگاه های المان برای چی زیر شاخه ای بیشتر پذیرش میدن ؟با تشکر

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 26-04-2016

(25-04-2016, 08:47 PM)PAndroid نوشته: دوستان، لطف می کنید چند تا از دانشگاه های آلمانی رو معرفی کنید که برای Computer Science یا رشته های مشابه، نسبت به بقیه دانشگاه ها ساده تر پذیرش می دن. (البته به زبان انگلیسی)
حساسیت کمتری روی مدرک کارشناسی ناپیوسته و نوع دانشگاه مقطع لیسانس داشته باشن.

با سپاس.
حساسیت روی مدرک ناپیوسته نیست، اما حداقل  معدل و نمره زبان خوبی باید در رزومه شما باشه، دانشگاههای زیادی هستن که رشته علوم کامپیوتر ، سیستمهای اطلاعات و گروههای سایبری و انتقال اطلاعات را ارائه می کنند. اا شاید بشه به دانشگاههای Munster , Cologne , Bochum , Frieburg اشاره کرد که راحت تر نسبت به باقی پذیرش بدهند. البته اگر مسیر رزومه شما نامناسبه میتونی برای اموزشگاههای علوم کاربردی applied science هم اقدام کنید که حداقل نیازمندی سختی نداره به نسبت دانشگاهها.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - HAMA - 27-04-2016

سلام دوستان. اگر میتونید چند دانشگاه با کیفیت خوب به بالا، بدون شهریه در شهرهای باآب و هوای معتدل و امکان کار پارت تایم معرفی کنید. بنده می خوام در مطع ارشد مجموعه ی علوم انسانی با هزینه ی شخصی ادامه تحصیل بدم. البته دانشگاههایی که کورس به زبان انگلیسی داشته باشند. در ضمن امکان پذیرش از دانشگاه های تاپ بدون درخواست برای فاند چقدر هست؟ منظورم اینه که اصل قضیه ی پذیرش به فاند هست، حالا اگه من درخواست فاند ندم چقدر شانس دارم؟ مرسی