آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - nader - 01-03-2016

(01-03-2016, 03:57 PM)sj_89 نوشته: سلام دوستان

من با معدل کارشناسی 16.32 از دانشگاه سراسری زنجان و معدل 18.52 از دانشگاه تهران، آیلتس 6.5، 1 مقاله اینترنشنال، 1 مقاله ISI، و دو تا هم در کنفرانس داخلی برای مستر دوم در دانشگاه های (Hohenheim & Goettingen) اقدام کردم.( در رشته کشاورزی). به نطر شما شانسی برای قبول شدن دارم؟

ممنون

درود
دوست عزیز شما رزومه خوبی دارید اما دلیل گرفتن مستر دومتون رو نمیدونم چیه
من به نظرم شما با یکم پیگیری بیشتر برای پیدا کردن استاد دوم و همین طور ارتقاء نمره زبان حتی بیستر از این ۶/۵ میتونید به فکر phd با فاند خوب بشید

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - sj_89 - 01-03-2016

(01-03-2016, 05:49 PM)nader نوشته: درود
دوست عزیز شما رزومه خوبی دارید اما دلیل گرفتن مستر دومتون رو نمیدونم چیه
من به نظرم شما با یکم پیگیری بیشتر برای پیدا کردن استاد دوم و همین طور ارتقاء نمره زبان حتی بیستر از این ۶/۵ میتونید به فکر phd با فاند خوب بشید

ممنون از جوابتون
راستش من برای دکتری هم اقدام کردم و استاد پیدا کردم. اما اونها فاند نداشتند. اقدام از طریق دااد هم خیلی وقت گیره و برای من دیره. به همین خاطر ترجیح دادم در یکی از همین دانشگاه هایی که نوشتم (چون از هر کدوم یک استاد برای دکتری قبولم کرده اند) مستر دوم رو بخونم تا واسه دکتری راحتت تر باشه شرایطم. اما شک دارم اصلا مستر هم قبول بشم. الان اپلای کردم و منتظر جواب هستم

(01-03-2016, 06:57 PM)sj_89 نوشته:  ممنون از جوابتون
راستش من برای دکتری هم اقدام کردم و استاد پیدا کردم. اما اونها فاند نداشتند. اقدام از طریق دااد هم خیلی وقت گیره و برای من دیره. به همین خاطر ترجیح دادم در یکی از همین دانشگاه هایی که نوشتم (چون از هر کدوم یک استاد برای دکتری قبولم کرده اند) مستر دوم رو بخونم تا واسه دکتری راحتت تر باشه شرایطم. اما شک دارم اصلا مستر هم قبول بشم. الان اپلای کردم و منتظر جواب هستم

من فکر کنم برای مستر دوم مشکلی نباشه اما شاید سفارت یکم سوالات بپرسه و دلیلشو بخواد بدونه یا این چیزا
اما من نظرم به شخصه اینه که اولا یکم رزومه رو قوی ترش کنی و بازم بگردی برای استاد و همین طور دد لاین ها رو چک کنی
و ثانیا این که شما حتی اگه فاند ناقص هم بگیری بازم نظر من با تحصیل در دکتراست
در کل هم امیدوارم سن شما زیر ۳۰ باشه حداقل 
موفق باشید

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - sj_89 - 01-03-2016

(01-03-2016, 07:12 PM)nader نوشته: من فکر کنم برای مستر دوم مشکلی نباشه اما شاید سفارت یکم سوالات بپرسه و دلیلشو بخواد بدونه یا این چیزا
اما من نظرم به شخصه اینه که اولا یکم رزومه رو قوی ترش کنی و بازم بگردی برای استاد و همین طور دد لاین ها رو چک کنی
و ثانیا این که شما حتی اگه فاند ناقص هم بگیری بازم نظر من با تحصیل در دکتراست
در کل هم امیدوارم سن شما زیر ۳۰ باشه حداقل 
موفق باشید

من 26 سالمه و برای ویزا هم از خارج از ایران اقدام می کنم. اما من نمی دونم سفارت در کشورهای  دیگه هم برای مستر دوم سخت می گیرن یا نه؟
منطورتون از فاند ناقص چیه؟

(01-03-2016, 07:29 PM)sj_89 نوشته: من 26 سالمه و برای ویزا هم از خارج از ایران اقدام می کنم. اما من نمی دونم از جای دیگه هم برای مستر دوم سخت می گیرن یا نه؟
منطورتون از فاند ناقص چیه؟

سنت که خیلی خوبه که 
فاند معقوله رقابتی هستش
همیشه کسی که رزومه بهتری داره و ارتباط با استاد بهتر از بقیه برقرار کرده و اون استاد رو متقاعد کرده باشه فاند بیشتر و کامل تری میگیره

من نظرم اینه که اولا وی اچ دی توی اروپا یک شغل محسوب میشه نه فقط آلمان بلکه کشورهای دیگه
ثانیا دانشگاه های آلمان رایگانه و ثالثا شرایط کار برای دانشجو هست و در یه جمع بندی کلی اون قدرا ارزش نداره بخواید برای مستر دوم اقدام کنید وقتی میتونی رزومتو تقویت کنی و برای پی اچ دی پذیرش بگیری و دنبال فاند باشی

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - alavi46 - 05-03-2016

سلام
من لیسانس عمران سراسری تهران معدل 13.8 ارشد مدیریت ساخت علوم تحقیقات معدل 17.6 ،دو مقاله isi در مورد ریسک و b1 دارم(دارم برای b2 می خوانم)
برای یک ارشد دیگه تو المان یا اتریش کدام گرایش راحت تر پذیرش می دهد؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Emir - 05-03-2016

(05-03-2016, 10:25 AM)alavi46 نوشته: سلام
من لیسانس عمران سراسری تهران معدل 13.8 ارشد مدیریت ساخت علوم تحقیقات معدل 17.6 ،دو مقاله isi در مورد ریسک و b1 دارم(دارم برای b2 می خوانم)
برای یک ارشد دیگه تو المان یا اتریش کدام گرایش راحت تر پذیرش می دهد؟

با سلام 

دوست عزیز برای اتریش که همان رشته  و گرایشی که در ارشد خوندین رو باید ادامه بدین.
برای المان هم اولا به هیچ وجه ارشدتون را رو نکنین که رد ویزا نشین.
در ثانی برای المان هم اگر مدرک B2 رو بگیرین شانس برای پدیرش خواهین داشت. در مورد گرایش هم زیاد فرقی نمیکنه اگه ریزنمرات برای اون رشته بخوره حله .

موفق باشین

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - alavi46 - 07-03-2016

(05-03-2016, 07:20 PM)Emir نوشته: با سلام 

دوست عزیز برای اتریش که همان رشته  و گرایشی که در ارشد خوندین رو باید ادامه بدین.
برای المان هم اولا به هیچ وجه ارشدتون را رو نکنین که رد ویزا نشین.
در ثانی برای المان هم اگر مدرک B2 رو بگیرین شانس برای پدیرش خواهین داشت. در مورد گرایش هم زیاد فرقی نمیکنه اگه ریزنمرات برای اون رشته بخوره حله .

موفق باشین

سلام و تشکر از راهنمایی شما
1- مطمئن هستید اگه ارشد را رو کنم ویزا نمی دهند الان چند تا هم کلاسیم تو okf هم مثل من می خواهند برای ارشد دیگه برن
2- برای پذیرش گرفتن به دانشگاه بگم ارشد دارم؟
خیلی ممنون

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 08-03-2016

(07-03-2016, 05:32 PM)alavi46 نوشته: سلام و تشکر از راهنمایی شما
1- مطمئن هستید اگه ارشد را رو کنم ویزا نمی دهند الان چند تا هم کلاسیم تو okf هم مثل من می خواهند برای ارشد دیگه برن
2- برای پذیرش گرفتن به دانشگاه بگم ارشد دارم؟
خیلی ممنون

دوست عزیز

ارائه و بیان ارشد مجدد شانس شما رو بیشتر علاوه بر پذیرش در ویزا کاهش خواهد داد. اما به هر حال ممکنه متقاضی باشه که بطور شانسی و با بخت از این مورد گذشته باشه ما در اینجا بهترین شیوه و راه حل رو پیشنهاد میکنیم که متقاضی درصد خطا اش پایین بیاد.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - sadegh6 - 15-03-2016

سلام دوستان . یه سوال داشتم .
 من دانشجوی برق قدرت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هستم / 
بعضی از دانشگاه های آلمان برای مقطع ارشد ، گواهی قبولی در کنکور کارشناسی رو میخوان .
و الان در این زمان دانشگاه های آزاد برای مقطع کارشناسی بدون کنکور هستن!!  
با این شرایط کسایی که میخوان برای مقطع ارشد ( آلمان ) اپلای کنن نیازی برا ارائه این گواهی نیست ؟!