آکادمیا کافه
سوال در مورد اعتبار ژورنال - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: ژورنال‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: سوال در مورد اعتبار ژورنال (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Shahrouz - 25-07-2013

درود

از اونجا که موضوع بسیار عجیب هست من به دقت چک کردم. حتی در نگاه اول همینطوری که شما می فرمایید هست و خود من رو هم به شک انداخت.

ولی خب به هر حال:
Jokull ، یا  Journal of The Glaciological and Geological Societies of Iceland  یک ژورنال معتبر ایسلندی است که در زمینه های زمین شناسی و ... ( و نه علوم زیستی ) فعالیت می کند و در Web of knowledge  و تامسون رویترز ایندکس شده . JOKULLAnnual ISSN: 0449-0576
ICELAND GLACIOLOGICAL SOC, PO BOX 5128, REYKJAVIKICELAND, IS-125

ولی Jokull journal نه در سایت scopus  نه در web of knowledge  و نه در تامسون رویترز ایندکس نشده و مقالاتی هم که منتشر می کند در زمینه علوم زمین شناسی نیست الزاما.

به نظر من ژورنال معتبری نیست. 

دقت کنید به اسامی. ما ممکن است ژورنال Chemistry داشته باشیم یا Chemistry journal  یا Journal of chemistry  و اینها سه ژورنال مختلف باشند که برخی معتبر و برخی نا معتبر باشند.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - blur - 25-07-2013

ISSNش رو من چک کردم با لیستی که دستم بود و درست بود...اولش به اسمش مشکوک شدم ولی چون ISSN درست بود....یعنی تقلب به این عظمت می کنن و کسی چیزی نمیگه؟ برام جالب بود!
ممنونم.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Tornado - 25-07-2013

من زیاد با سایت هایی که ایندکس می کنند مقالات رو آشنا نیستم. چون بیشتر کنفرانس ها و جورنال هایی که بهشون مقاله می فرستیم مشخص هست.
اما نکات جالبی از بحث های بچه ها اینجا یاد گرفتم. اگه اشتباه نکنم ISI بودن یک مقاله رو باید از Web of knowledge چک کنیم و scopus هم سایت دیگری هست که ایندکس می کنه.
می خواستم خواهش کنم اگه ممکنه یک نفر در مورد این سایت هایی که ایندکس می کنند و اعتبارشون یک توضیح کامل بده. من به اکثرشون توسط کتابخانه دانشگاه دسترسی دارم ولی نمی دونم دقیقا باید از کدوم استفاده کرد و کدوم اعتبار بیشتری داره.

(25-07-2013, 12:38 PM)'blur' نوشته: ISSNش رو من چک کردم با لیستی که دستم بود و درست بود...اولش به اسمش مشکوک شدم ولی چون ISSN درست بود....یعنی تقلب به این عظمت می کنن و کسی چیزی نمیگه؟ برام جالب بود!
ممنونم.

درود
ISSN ارائه شده برای  JOKKUL هست و نه برای JOKKUL JOURNAL.

(25-07-2013, 12:54 PM)'Tornado' نوشته: من زیاد با سایت هایی که ایندکس می کنند مقالات رو آشنا نیستم. چون بیشتر کنفرانس ها و جورنال هایی که بهشون مقاله می فرستیم مشخص هست.
اما نکات جالبی از بحث های بچه ها اینجا یاد گرفتم. اگه اشتباه نکنم ISIبودن یک مقاله رو باید از Web of knowledge چک کنیم و scopus هم سایت دیگری هست که ایندکس می کنه.
می خواستم خواهش کنم اگه ممکنه یک نفر در مورد این سایت هایی که ایندکس می کنند و اعتبارشون یک توضیح کامل بده. من به اکثرشون توسط کتابخانه دانشگاه دسترسی دارم ولی نمی دونم دقیقا باید از کدوم استفاده کرد و کدوم اعتبار بیشتری داره.

درود
وابسته به رشته مورد نظر شما معتبر دونستن سایت متفاوت است. ولی معتبرترین سایتهای ایندکس مقالات، ژورنالها Scopus و Web of knowledge هستند. Pubmed هم به عنوان یکی از معتبرترین سایتهای ایندکس ژورنالهای پزشکی در نظر گرفته می شه. اگر ژورنالی در یکی از این سه سایت ایندکس شده باشه قطعا معتبر هست ولی در غیر این صورت هم می تونه معتبر باشه. وابسته به رشته شما باید اعتبار رو از جاهای دیگری جستجو کرد.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - Tornado - 25-07-2013

(25-07-2013, 02:16 PM)'Shahrouz' نوشته:
درود
وابسته به رشته مورد نظر شما معتبر دونستن سایت متفاوت است. ولی معتبرترین سایتهای ایندکس مقالات، ژورنالها Scopus و Web of knowledge هستند. Pubmed هم به عنوان یکی از معتبرترین سایتهای ایندکس ژورنالهای پزشکی در نظر گرفته می شه. اگر ژورنالی در یکی از این سه سایت ایندکس شده باشه قطعا معتبر هست ولی در غیر این صورت هم می تونه معتبر باشه. وابسته به رشته شما باید اعتبار رو از جاهای دیگری جستجو کرد.

منظور من این بود که اگه یکی از دوستان کلا درباره سیستم ایندکسینگ و موسسات ایندکس کننده توضیح جامعی بده می تونه خیلی مفید باشه. بیشتر برای اطلاعات عمومی مفید خواهد بود؛ وگرنه همونطور که گفتم برای فیلد کاری خودم، ژورنال ها و کنفرانس ها ی ما مشخص هست.

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - blur - 25-07-2013

(25-07-2013, 02:13 PM)'Shahrouz' نوشته:
درود
ISSN ارائه شده برای  JOKKUL هست و نه برای JOKKUL JOURNAL.

مشکل همینه! ISSN مربوط به Jokkul J که تو سایتش نوشته با اونی که شما آوردین، یکیه! البته خب همه چی ممکنه دیگه! به اضافه اینکه وقتی Jokkul سرچ میکنم ژورنال دیگه نمیاره...برا خودم مبهم شد!

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - redrose - 30-07-2013

به نظر من jkljournal.org کاملا قلابیه و کار یک ایرانیم هست، چون داشتم whois اشو چک میکردم دیدم تو ماه مارچ اول اومده سایت jkljournal.com  رو زده اما انگار نتونسته بوده اطلاعات whois اشو تغییر بده بعدش دو سه ماه بعد رفته jkljournal.org رو زده که دیگه تابلو نشه ایرانیه، jkljournal.org تو همین سال 2013 ساخته شده توسط این ایرانیه عزیز! [img]images/smilies/sad.gif[/img]
مقالاتشم داشتم میدیدم یا همش برای ایرانیا رو چاپ کرده بعدم برا اینکه تابلو نشه اومده چندتا مقاله خارجیم از اینور اونور کپی کرده واسه اینه که میبینید مقالات با نویسندگان خارجی قبلا جاهای دیگه چاپ شده!!!
این هم لینک اطلاعات سایت که اطلاعات سازندش هم داره با ایمیل و شماره تلفن ( حدس میزنم که احتمالا اطلاعات طراح سایت باشه و بشه ازش پرسید که کی گفته بوده این سایتو طراحی کنه !):
http://who.is/whois/jkljournal.com

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - adventure - 31-07-2013

سلام دوستان من اعتبار مجله ی european journal of scientefic research  رو می خوام بدونم. تو خارج معتبره اما تو ایران اعتبار نداره خواستم بدونم نظر شما چیه

RE: سوال در مورد اعتبار ژورنال - soilman - 01-08-2013

دوست عزیز
شما به پست های مشابه رجوع کنید توضیح داده شده که چگونه میشه فهمید
طبق جستجو در اینجا و اینجا ژورنال رده بندی نشده گرچه خود سایت مجله ی مورد نظرتون نوشته ایمپکت 0.736 داره
(31-07-2013, 08:26 PM)'adventure' نوشته: سلام دوستان من اعتبار مجله ی european journal of scientefic research  رو می خوام بدونم. تو خارج معتبره اما تو ایران اعتبار نداره خواستم بدونم نظر شما چیه