آکادمیا کافه
روادید تحصیلی برای کشور تایوان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: تایلند، تایوان، اندونزی و هنگ کنگ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%86%DA%AF)
+----- انجمن: روادید (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF--260)
+----- موضوع: روادید تحصیلی برای کشور تایوان (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Ebish - 29-06-2017

(29-06-2017, 08:06 PM)comboy نوشته: قبل از اینکه مدارک را ببرم دوبی، باید سفارت امارات در ایران و وزارت اومور خارجه ایران تائیدشون کنن؟
و قبل از اینکه ببرم کنسول تایوان در دوبی(خیابان خالد ابن ولید)، باید ببرم وزارت امور خارجه امارات در دوبی (700متر پایین تر همون خیابون)؟

وقتی می رم دوبی باید چی دستم باشه؟ گزارش پزشکی با نتایج آزمایش و مهر بیمارستان، یا اینکه اول باید برم سفارت و وزارت امور خارجه؟ چه فرمهایی این تائیده ها رو نیاز دارن، فقط مدرک و کارنامه یا اینکه نامه تمکین بانک هم باید تائید سفارت بگیره؟

چرا کنسول تایوان تو دوبی فرم عدم سوء پیشنیه را نفرستاد برام؟ penal record

البته من ایمیل زدم بهشون، شما می دونین چند تا مهر نیاز داره این مدارک. اینجوری که کارنامه ام خالکوبی میشه.

سلام

شما نامه عدم سوء پیشینه رو از ایران میگیرید. میدید ترجمه میکنن با مهرهای وزارت امور خارجه و دادگستری
در رابطه با گزارش پزشکی؛ یک فرم هست که باید یکسری آزمایش رو انجام بدید و ببرید بیمارستان تا مهر و امضا کنن؛ همونجا از دکترشون بخواهید که رو یک برگه براتون بنویسن که شما بیماریهای فلان و فلان را ندارید ( موارد ذکر شده در برگه گزارش پزشکی). بعد هم دکتر و بیمارستان این برگه رو مهر کنن؛ بعدش ببرید سازمان نظام پزشکی بدید مهر دکتر رو تایید کنن. بعد ببرید بدید ترجمش کنن و مهر های دادگستری و امور خارجه رو هم براش بگیرید.
در رابطه با مدارک تحصیلی هم مهر دادگستری و امور خارجه لازم هست.
بعد مدارک رو به صورت کامل ( مدارک کامل در فایل ورد؛ در سایت سفارت هست) میبرید سفارت امارات در تهران تا همه رو تایید کنه ( مطمئن نیستم اما حدودا 150 درهم هزینه داره)
بعد میرید دبی؛ مدارک رو میبرید سفارت ایران تو دبی تا تایید کنن؛ بعدش باید برید امورخارجه امارات در دبی اونجا هم مدارک رو تایید میکنن ( تا جایی که شنیدم همون هزینه 150 درهم رو هم اینجا میگیرن ازتون)
بعد میرید سفارت تایوان برای تایید مدارک و درخواست ویزا.

گویا جدیدا با یک سفر هم امکان تایید مدارک و دریافت ویزا وجود داره ( در این رابطه هنوز مطمئن نیستم)

موفق باشید

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - comboy - 01-07-2017

@Ebish
وزارت امور خارجه گفت که همه مدارک باید ترجمه بشن تا تائید کنه، حتی مدارکی که انگلیسی هستند. آیا این مدارک باید به تائید دادگستری هم
برسند؟ (دادگستری برای هر سندی 60 هزار تومن می گیره، دارالترجمه 30 تومن) اگه وزارت امور خارجه و سفارت امارات هم پول بگیرین یعنی برای هر
مدرکی قبل از رفتن به امارات باید 200 تومن پول بدیم؟
اون 150 درهمی که گفتین برای همه مدارک هست یا هر کدوم 150 درهم. سوء پیشینه 150 درهم، بانک 150، پزشکی 150 درهم.

واقعا اینطوری هست که وزارت، بخش تائید اسناد گفت؟ یعنی مدرک انگلیسی هم باید ترجمه بشه؟

من از یک دارالترجمه پرسیدم گفتن که مدرک انگلیسی را اجازه ندارن ترجمه کنن.

هیچ اجنتی هست کار گرفتن ویرای دانشجویی امارات را انجام بده. مثلن 100 میلیون بهش بدیم بره ویزای تایوان را بگیره؟ یا مثلن به ناسا بگیم دفعه بعد
 به جای مریخ یه پروزه برای رفتن به تایوان استارت بزنه شاید تا 9 سال دیگه رباتاش از تایوان تصاویر یخ و آب ارسال کردن.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Ebish - 01-07-2017

(01-07-2017, 11:37 AM)comboy نوشته: @Ebish
وزارت امور خارجه گفت که همه مدارک باید ترجمه بشن تا تائید کنه، حتی مدارکی که انگلیسی هستند. آیا این مدارک باید به تائید دادگستری هم
برسند؟ (دادگستری برای هر سندی 60 هزار تومن می گیره، دارالترجمه 30 تومن) اگه وزارت امور خارجه و سفارت امارات هم پول بگیرین یعنی برای هر
مدرکی قبل از رفتن به امارات باید 200 تومن پول بدیم؟
اون 150 درهمی که گفتین برای همه مدارک هست یا هر کدوم 150 درهم. سوء پیشینه 150 درهم، بانک 150، پزشکی 150 درهم.

واقعا اینطوری هست که وزارت، بخش تائید اسناد گفت؟ یعنی مدرک انگلیسی هم باید ترجمه بشه؟

من از یک دارالترجمه پرسیدم گفتن که مدرک انگلیسی را اجازه ندارن ترجمه کنن.

هیچ اجنتی هست کار گرفتن ویرای دانشجویی امارات را انجام بده. مثلن 100 میلیون بهش بدیم بره ویزای تایوان را بگیره؟ یا مثلن به ناسا بگیم دفعه بعد
 به جای مریخ یه پروزه برای رفتن به تایوان استارت بزنه شاید تا 9 سال دیگه رباتاش از تایوان تصاویر یخ و آب ارسال کردن.
@comboy
سلام
دقیقا شما تمام مدارکتون رو باید ترجمه کنین و مهر ها رو بگیرید. ( هزینه ها هم بله تقریبا همین حدود در میاد. اون 150 درهم فکر کنم به صورت کلی هست)
مدرک انگلیسی هم که خوب ترجمه نمیشه ( خودش انگلیسی هست دیگه). به همین دلیل هم دارالترجمه گفته که ترجمه نمیکنیم.
هیچ موسسه ای نیست که براتون این کار رو انجام بده؛ شما خودتون باید پیگیری کنید. علاوه بر این که برای گرفتن ویزا باید شخصا اقدام کنید ( ویزای تحصیلی منظورم هست)
شما کدوم مدارکتون انگلیسی هست؟
پروژه ناسا هم بد فکری نیست

موفق باشید

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - comboy - 01-07-2017

نامه بانک را میشه انگلیسی گرفت. فرم بیمارستان که همش تیک و عدده سوالهاشم انگلیسیه. دکتر هم گفت اسمت را انگلیسی می نویسیم.
سفارت گفت مهر وزارت را ببینه، تائید می کنه، به هر زبونی که باشه. وزارت گفت هر چی را دارالترجمه ترجمه نکنه هم، مهر می زنه (البته وزارت تهران یه جور دیگه گفت)
من لیسانس و کارنامه ام اصلش انگلیسی که یعنی از مسیر طوفانهای خورشیدی هم باید رد بشم. یعنی یکی لیسانسش را توی برزیل گرفته باشه، قبل از تایوان رفتن باید دوباره بره برزیل در حالیکه ممکنه تماشاچیها ورزشگاه را ترک کرده باشند.

جان اف کندی در 12 سپتامبر سال 1962 در استادیوم دانشگاه رایس تگزاس گفت:
we choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.

اون 150 درهم هم فکر نکن، می تونی مطمئن باشی کلی هست.
مشکل ترجمه نکردن دارالترجمه اینه که وزارت را باید متقاعد کنی مهر بزنه روش. لکن متقاعدن. بعد پزشکی بدم فشار خونم را ترجمه کنن؟ پرینترهای سوزنی متصل به دستگاههای آزمایش قادر به چاپ حروف غیر لاتین نیستند. دارالترجمه فقط باید "یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکْرُهُ شِفآءٌ" را ترجمه کنه.

بعد یه سوالی، مثلن ترجمه سوء پیشینه را باید حتمن دادگستری تیغ بزنه بعد بره وزارت، یا وزرات می تونه مثل نامه بانک که انگلیسی هست خودش اوکی را بچسبونه.

من نمی دونم منظور کندی از the other things چی بوده. یه کاسه ای زیر نیمکاسه است.

وزارت تهران گفت : اگر اصلش انگلیسی هست، بدهید دارالترجمه کپی پیست کنن. دارالترجمه هم خاطر نشان کرد: کپی پیست عمه ته، مجاز نیستیم.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Ebish - 01-07-2017

سلام
لطف کنین پاسخ قبلی من رو کامل بخونید، گفتم شما باید از دکتر نامه ای مبنی بر اینکه شما بیماریهای ذکر شده در فرم را ندارید بگیرید. این نامه را فارسی مینویسه دکتر، بعد مهر بیمارستان و سازمان نظام پزشکی را میگیرید، میدید دارالترجمه. اون برگه های دانشگاه رو هم میدید مهرو امضا کنن براتون مسئولین بیمارستان.
در رابطه با سو پیشینه، شما اگر تهران هستید، میرید پلیس +۱۰ و درخواست میدید، بعد بقیه مراحل رو طی میکنید تا گواهی رو بگیرید. این گواهی هم فارسی هست و قابلیت ترجمه رو داره.
در رابطه با مدارکتون، برای چنین حالتی اطلاع دقیق ندارم، اما میدونم حتما باید ممهور باشه وگرنه امورخارجه امارات قبول نمیکنه.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - comboy - 02-07-2017

زنگ می زنیم دوبی، هر وقت خانم هندیه جواب می ده، صداش از ته چاه (شاید تلفن را از زیر امواج نیلگون خلیج فارس جواب می ده) می آد بیرون. یک ماه پیش ایمیل که می داد گفت corocdxb@gmail.com B like Bombay
بعد همون شماره را امروز گرفتم، خانم چینی جواب داد، همچین صداش صاف می اومد انگار رفتم مغازه اش دارم ازش سیب می خرم. 
زنگ ترکیه که می زنی، صداش همچین می آد انگار تو استودیو دوبله هستی. انگار مهمان برنامه دو قدم مانده به صبح شدی، مجری داره باهات حرف می زنه.

فرم های انگلیسی مهر نمی خواد. مثل اینکه خبر ندارین تمبر دادگستری خیلی نرخش رفته بالا.

ترتیبش اینه: هر چی انگلیسیه ترجمه نمی شه، هر چی دارالترجمه ترجمه نمی کنه امور خارجه مهر می زنه، هر چی امور خارجه مهر بزنه سفارت مهر می زنه، هر چی سفارت مهر بزنه امور خارجه تو امارات مهر می زنه، هر چی امور خارجه تو امارات مهر بزنه کنسول تایوان مهر می زنه. و هر چی کنسول تایوان مهر بزنه این خانمه تائید می کنه:

[عکس: 20150218235442173.jpg]
فکر کنم داره فکر می کنه که گربه هه به چی داره فکر می کنه.

نامه پزشکی الان روی میزه؛ چیزی مبنی بر انشای دکتر برای فلان و فلان نمی بینم. عکس قفسه برای سل، آزمایش گلاب به روتون برای انگل، آزمایش خون برای سرخک و سرخچه، و پوست و جزام. بقیه صفحات هم به زبان شیرین تایلندی، فیلیپینی و ویتنامی توضیح داده که اگه از کشورهای باکلاس هستید لازم نیست تست پی پی بدید. خرج مراقبت از بیماران ایدزی هم یاد آوری کرده.

لکن اگر دوبی موضوع انشاء را مشخص کرد، شما را مطلع و از نگرانی در خواهم آورد. لطفن اگه در طی مراحل، یکی مهر نزد باهاش دست به یقه نشید چون سوء پیشینه تون ویرایش می شه.

اگر هم دکتر چیزی بنویسه، جز خودش و داروخونه کسی نمی تونه بخونه. همون مهر سازمان نظام پزشکی را بذار جلو امور خارجه و ادامه بده.
وقتی بیماری نداری (غیر از بیماری هایی که با تیک می شه مشخص کرد توی خود فرم) نمی گن بیماری نداری، می گن نورمال و اوکی هستی و برای تحصیل سلامت داری. مثلن توقع دارین دکتر بنویسه میگرن نداری، سنگ کلیه نداری، سرطان استخوان نداری، هزار تا فلان و فلان که نمی تونه یکی یکی لیست کنه بگه نداری. مرض که یکی دو تا نیست.

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Ebish - 11-07-2017

(01-07-2017, 06:41 PM)comboy نوشته: نامه بانک را میشه انگلیسی گرفت. فرم بیمارستان که همش تیک و عدده سوالهاشم انگلیسیه. دکتر هم گفت اسمت را انگلیسی می نویسیم.
سفارت گفت مهر وزارت را ببینه، تائید می کنه، به هر زبونی که باشه. وزارت گفت هر چی را دارالترجمه ترجمه نکنه هم، مهر می زنه (البته وزارت تهران یه جور دیگه گفت)
من لیسانس و کارنامه ام اصلش انگلیسی که یعنی از مسیر طوفانهای خورشیدی هم باید رد بشم. یعنی یکی لیسانسش را توی برزیل گرفته باشه، قبل از تایوان رفتن باید دوباره بره برزیل در حالیکه ممکنه تماشاچیها ورزشگاه را ترک کرده باشند.

جان اف کندی در 12 سپتامبر سال 1962 در استادیوم دانشگاه رایس تگزاس گفت:
we choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.

اون 150 درهم هم فکر نکن، می تونی مطمئن باشی کلی هست.
مشکل ترجمه نکردن دارالترجمه اینه که وزارت را باید متقاعد کنی مهر بزنه روش. لکن متقاعدن. بعد پزشکی بدم فشار خونم را ترجمه کنن؟ پرینترهای سوزنی متصل به دستگاههای آزمایش قادر به چاپ حروف غیر لاتین نیستند. دارالترجمه فقط باید "یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکْرُهُ شِفآءٌ" را ترجمه کنه.

بعد یه سوالی، مثلن ترجمه سوء پیشینه را باید حتمن دادگستری تیغ بزنه بعد بره وزارت، یا وزرات می تونه مثل نامه بانک که انگلیسی هست خودش اوکی را بچسبونه.

من نمی دونم منظور کندی از the other things چی بوده. یه کاسه ای زیر نیمکاسه است.

وزارت تهران گفت : اگر اصلش انگلیسی هست، بدهید دارالترجمه کپی پیست کنن. دارالترجمه هم خاطر نشان کرد: کپی پیست عمه ته، مجاز نیستیم.
سلام
در رابطه با 150 درهم؛ که فرمودید مطمئن باشم.
هزینه تایید برای هر پانچ در سفارت امارات مبلغ 165 هزار تومان است.
@comboy

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - comboy - 11-07-2017

(11-07-2017, 11:41 AM)Ebish نوشته: سلام
در رابطه با 150 درهم؛ که فرمودید مطمئن باشم.
هزینه تایید برای هر پانچ در سفارت امارات مبلغ 165 هزار تومان است.
@comboy

کل مدارک را پلمب می کنن و ۱۶۵ می گیرن. از سفارت پرسیدم
راجب عکس قفسه سینه پرسیدن؟ اندازه فرشه، اونو چی کار کنیم؟

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - Ebish - 11-07-2017

(11-07-2017, 11:58 AM)comboy نوشته: کل مدارک را پلمب می کنن و ۱۶۵ می گیرن. از سفارت پرسیدم
راجب عکس قفسه سینه پرسیدن؟ اندازه فرشه، اونو چی کار کنیم؟

کل مدارک را پلمب میکنن؟
کی به شما چنین چیزی رو گفته؟ سفارت؟ ( من دیروز سفارت بودم و اصلا چنین بحثی نبود)
شما تاییدیه پزشکی دارید؛ کارمندهای سفارت پزشک نیستن که عکس رو بخوان.
از شما تنها مدارکی که مهر امورخارجه را دارن تحویل میگیرن؛ برای هر مدرک هم به صورت جدا مبلغ ذکر شده ( 165 هزار تومان) را میگیرن.
مبلغ رو به صورت ریال از طریق دستگاه کارتخوان ازتون میگیرن ( بابت پرسشتون)

RE: روادید تحصیلی برای کشور تایوان - comboy - 11-07-2017

(11-07-2017, 12:40 PM)Ebish نوشته: کل مدارک را پلمب میکنن؟
کی به شما چنین چیزی رو گفته؟ سفارت؟ ( من دیروز سفارت بودم و اصلا چنین بحثی نبود)
شما تاییدیه پزشکی دارید؛ کارمندهای سفارت پزشک نیستن که عکس رو بخوان.
از شما تنها مدارکی که مهر امورخارجه را دارن تحویل میگیرن؛ برای هر مدرک هم به صورت جدا مبلغ ذکر شده ( 165 هزار تومان) را میگیرن.
مبلغ رو به صورت ریال از طریق دستگاه کارتخوان ازتون میگیرن ( بابت پرسشتون)

هفته پیش یک نفر دیگه جواب داد گفت پلمب و 150 کلی، الان زنگ زدم گفتن جدا جدا هر کدوم 165 تومن.
اینطوری میشه سه تا 165 تومن درسته؟ (من لیسانسم را فرستادم آنکارا، اونو مستقیم می تونم ببرم دوبی)
بعد گفت تو دوبی هم جدا جدا برای هر مدرک پول می گیرن.

همین الان دوبی هم جواب ایمیلم را دادن و گفتن 83 درهم برای هر مدرک به صورت جداگانه.

اگه بشه وزارت امور خارجه پلمبش کنه شاید بشه خرج را آورد پایین. من بالای یک میلیون تومن باید برای تائید مدارک تو آنکارا پرداخت کنم.

شما عکس قفسه سینه را چی کار کردید؟ تا کردن، کاغذ چسبوندن بهش مهر کردن، روی خودش مهر زدن؟ آخه گفته تست پزشکی با نتیاج باید باشه.

از دوبی پرسیدم عکس روی فرم درخواست 3 در 4 باشه یا 2 در 2 اینچ؟ گفتن سایز پاسپورت. گفتم سایز پاسپورت 3 در 4 هست یا 2 در 2؟ گفتن سایز نورمال پاسپورت. دمای هوا اونجا 42 درجه است، فکر کنم در پاسخگوئی تاثیر داشته.