آکادمیا کافه
ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 17-02-2014

ایمیل رو پیدا کردم آدرسو اشتباه نوشته بودم به جای auswaertiges نوشته بودم auswertiges ایمیل هم زدم همون روز جواب هم دادند.گفتند ویزات واسه ثبت نامت که اواخر مارس هست حاضر نمیشه.چون ثبت نام حضوریه .حالا از دانشگاه پرسیدم میتونم ترم را با تاخیر شروع کنم؟خدا کنه جواب منفی نده.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 19-02-2014

خوب دوستان..بالاخره بعد همه دوندگیها دانشگاه راه نیومد و معلوم شد حتی واسه وقت فوری هم سفارت به 2 ماه وقت و حداقل 6 هفته وقت احتیاج داره تا ویزا رو اماده کنه پس دلتونو به وقت فوری خوش نکنید.درسته که به ثبت نام این ترم نرسیدم اما حالا اطلاعات بیشتری دارم واسه ترم بعد و دانشگاه گفت خیلیها مشکل ویزا داشتند و واسه ترم بعد پذیرشهای ما رو زودتر میفرسته که به ویزا برسیم.حالا نکته اینجاست کی میدونه سفارت معمولا کی وقتها رو واسه رزرو باز میکنه؟منظورم وقتهای معمولیه.و وقت چند ماهو باز میکنه.دیدم تا اپریل وقتها پره.اینم بگم که خوشحالم فوقمو اینجا ول نکردم و تمام مدت سعی خودمو واسه پایان نامه ام اینجا کردم.اگه هیچی نمینوشتم چی؟پس نتیجه میگیریم درحال دویدن دنبال پذیرش کارهای ایران رو رها نکنید تا در صورت منفی بودن جواب به زندگی عادیتون برگردید.خدارو شکر نصف پایان نامه رو نوشتم.بقیشم مینویسم.در ضمن دوستای واقعیمو هم شناختم.همونایی که واسه حساب بانکی کمک کردند.ولی بعد از اینکه همه کاراتون جور میشه تازه میفهمید چقدر ایرانو دوست دارید و چقدر همه دوستون دارن.اینجاست که آدم سست میشه.اگه موفق نشدید غصه نخورید.ترم بعد هست و از نظر دانشگاه الویت ثبت نام با شماست.البته باید اقدام مجدد کنید.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 24-02-2014

خوب بچه ها چه تو بانک دولتی حساب باز کنید چه خصوصی باید پول 48 ساعت تو حساب بمونه بعد پرینت میدن قابل توجه اونایی که میخوان پول قرض کنن

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 27-02-2014

وضع من واقعا خنده داره. دانشگاه باز میگه همون دو ماه قبل از ثبت نام پذیرش میده.باز که نمیتونم ویزا بگیرم همین اش و همین کاسه میشه.کلافه ام.نمیشه پذیرش رو موقع تحویل گرفتن ویزا برد؟
خواهش میکنم  sptSmile

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - spt - 01-03-2014

(27-02-2014, 09:27 PM)'nixe2006' نوشته: وضع من واقعا خنده داره. دانشگاه باز میگه همون دو ماه قبل از ثبت نام پذیرش میده.باز که نمیتونم ویزا بگیرم همین اش و همین کاسه میشه.کلافه ام.نمیشه پذیرش رو موقع تحویل گرفتن ویزا برد؟
خواهش میکنم  sptSmile

متاسفانه نمیشه و خودتون هم میدونید که نمیشه....
خب شما میتونید با دانشگاهتون مکاتبه کنید و بگید که یکم دیر تر میرسید و حتی یه ترم دیفر کنید...  معمولا دانشگاه ها این رو قبول میکنن...

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 01-03-2014

اما تو سایت سفارت اون قسمتی که شماره ویزاهای آماده رو نوشته واسه بعضیا نوشته zulassungجدید و معتبر.مطمئنم پشت این قضیه چیزی هست که ما نمیدونیم

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - خانوم میم - 02-03-2014

(27-02-2014, 09:27 PM)'nixe2006' نوشته: وضع من واقعا خنده داره. دانشگاه باز میگه همون دو ماه قبل از ثبت نام پذیرش میده.باز که نمیتونم ویزا بگیرم همین اش و همین کاسه میشه.کلافه ام.نمیشه پذیرش رو موقع تحویل گرفتن ویزا برد؟
خواهش میکنم  sptSmile

خانوم نیکس، نمی دونم منظورت رو درست فهمیدم یا نه. اما خواستم بگم که لزومی نداره حتما موقع مصاحبه نامه ی پذیرش به دستت رسیده باشه. من خودم برای بهاری که می آد اقدام کردم. نامه اصلی پذیرش هم هنوز به دستم نرسیده. اما وقتم رو زودتر گرفتم و مصاحبه ام رو هم رفتم. اگر به چک لیست ویزا یک نگاهی بندازی، می بینی که یک گزینه اش نوشته یا نامه ی پذیرش یا اینکه تاییدیه ای از اینترنشنال آفیس دانشگاه بیاری که تو در این دانشگاه اپلای کردی و منتظر جواب نهایی هستی. من این نامه رو از دانشگاه گرفتم. سفارت هم از من پذیرفت و گفت ما مدارکت رو می فرستیم آلمان و هر وقت پذیرشت اومد، در اولین فرصت بیا تحویلمون بده. خلاصه غصه نخورید. اینم نامه ی من و نامه ای که از دانشگاه گرفتم:
Hello,

[font]I was just going through the checklist of the embassy for my visa appointment, which is this Thursday. One of the requirements is "Zulassung o.Bewerberbestätigung". Is it possible for the university to give me a confirmation of the receipt of my application today, or tomorrow at the latest, stating that I have indeed sent an application to this university and that I am awaiting my result? Apparently, a confirmation letter will suffice for my visa procedure at this stage.[/font]

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 02-03-2014

وای خانوم میم واقعا ممنونم چه راهنمایی عالی کردین منو.دقیقا منظورم همین بود.حالا من از این پذیرشی که تو دستمه هیچ استفاده ای نمیتونم بکنم؟یعنی این ترم که از دستش دادم نمیشه اونو نشون بدم؟
من همین الان سفارت بودم.خواستم بگم بچه ها کارمنداش خوب برخورد کردند.با آرامش.اگه بعضیا رو اعصابشون نرن اونا خوبن.واقعا واسه بعضیا متاسفم که انگار اومدن هیئت و همون شلوغکاریها و بی نظمیهایی که جلو هیئت درمیارن اونجا هم دراوردن.اشکال از ماست نه اونا
یک تیکه کاغذ کوچیک همه دستشون بود علاوه بر پرینت وقت که نمیدونم چی بود.نگهبان اونارو میدید میذاشت برن داخل

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 02-03-2014

(02-03-2014, 10:45 AM)'خانوم میم' نوشته:
خانوم نیکس، نمی دونم منظورت رو درست فهمیدم یا نه. اما خواستم بگم که لزومی نداره حتما موقع مصاحبه نامه ی پذیرش به دستت رسیده باشه. من خودم برای بهاری که می آد اقدام کردم. نامه اصلی پذیرش هم هنوز به دستم نرسیده. اما وقتم رو زودتر گرفتم و مصاحبه ام رو هم رفتم. اگر به چک لیست ویزا یک نگاهی بندازی، می بینی که یک گزینه اش نوشته یا نامه ی پذیرش یا اینکه تاییدیه ای از اینترنشنال آفیس دانشگاه بیاری که تو در این دانشگاه اپلای کردی و منتظر جواب نهایی هستی. من این نامه رو از دانشگاه گرفتم. سفارت هم از من پذیرفت و گفت ما مدارکت رو می فرستیم آلمان و هر وقت پذیرشت اومد، در اولین فرصت بیا تحویلمون بده. خلاصه غصه نخورید. اینم نامه ی من و نامه ای که از دانشگاه گرفتم:
Hello,
I was just going through the checklist of the embassy for my visa appointment, which is this Thursday. One of the requirements is "Zulassung o.Bewerberbestätigung". Is it possible for the university to give me a confirmation of the receipt of my application today, or tomorrow at the latest, stating that I have indeed sent an application to this university and that I am awaiting my result? Apparently, a confirmation letter will suffice for my visa procedure at this stage.

عالی بود.دانشگاه وقتی مدارکم رسیده بود همچین میلی خودبه خود داده بود.واسه ترم دیگه هم حتما میده.که مدارکتون رسید به محض تصمیم گرفتن در مورد zulassung خبر میدیم.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - maarjaan - 03-03-2014

سلام من لیسانس مدیریت بحران از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 18/18 دارم و درحال حاضر هم دارم زبان آلمانی میخونم,میخواستم ببینم میتونم برای ارشد رشته خودم اقدام کنم؟چقدر شانس پذیرش دارم?