آکادمیا کافه
سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا (/Thread-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - delbina - 14-09-2015

ببخشید من چند تا سوال دارم:
1- میشه همزمان برای دو تا اسکولارشیپ اقدام کرد؟؟
2-بعد اینکه من فرم application برای اقدام واسه خود دانشگاه رو پیدا نمیکنم همچنین اینکه application fee چقدر هس؟؟
3- آیا اینکه استاد قبول کنه سوپروایزر بشه کافیه یا اینکه باید از دانشگاه پذیرش بگیریم؟؟ 
4-اینکه واسه دانشگاه سیدنی نیاز هست پروپزال بنویسیم چه موقع باید انجام بشه ، منظورم این هس که ابتدا باید پذیرش بگیریم بعد استاد میگه چیکار بکن یا اینکه قبل از اپلای یعنی تو همین مسیر اپلای کردن استاد خودش باید یه موضوع بده و ما درموردش پروپزال بنوسیم؟؟(استادا که اولش میگن اقدام کن دیگه میرن پیداشون نمیشه و ادم میمونه چیکار کنه Rolleyes )
متاسفانه در این تاپیک خیلی کم نظر بیان شده (از اینکه در هر مورد سوال میپرسم عذرخواهی میکنم چون اولین بارم هست و یه کم سر درگم هستم از اینکه با صبر و حوصله جواب می دهید سپاسگزارم)

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - blur - 15-09-2015

(14-09-2015, 11:00 PM)delbina نوشته: ببخشید من چند تا سوال دارم:
1- میشه همزمان برای دو تا اسکولارشیپ اقدام کرد؟؟
2-بعد اینکه من فرم application برای اقدام واسه خود دانشگاه رو پیدا نمیکنم همچنین اینکه application fee چقدر هس؟؟
3- آیا اینکه استاد قبول کنه سوپروایزر بشه کافیه یا اینکه باید از دانشگاه پذیرش بگیریم؟؟ 
4-اینکه واسه دانشگاه سیدنی نیاز هست پروپزال بنویسیم چه موقع باید انجام بشه ، منظورم این هس که ابتدا باید پذیرش بگیریم بعد استاد میگه چیکار بکن یا اینکه قبل از اپلای یعنی تو همین مسیر اپلای کردن استاد خودش باید یه موضوع بده و ما درموردش پروپزال بنوسیم؟؟(استادا که اولش میگن اقدام کن دیگه میرن پیداشون نمیشه و ادم میمونه چیکار کنه Rolleyes )
متاسفانه در این تاپیک خیلی کم نظر بیان شده (از اینکه در هر مورد سوال میپرسم عذرخواهی میکنم چون اولین بارم هست و یه کم سر درگم هستم از اینکه با صبر و حوصله جواب می دهید سپاسگزارم)

1- بستگی به شرایط اسکولارشیپ داره. معمولا اگر کسی فول اسکولارشیپ داشته باشه، خیلی از اسکولارشیپ های دیگه بهش تعلق نمی گیره.
2. شما که می خواید اپلای کنید یه مقدار در مورد سرچ و مطالعه سایت های دانشگاه ها صبورتر باشید. اطلاعات مورد نیازتون رو از اینجا بگیرید. رشته تون رو هم پیدا کنید که شاید requirement های خاص خودش رو داشته باشه. فی 100 دلار باید باشه ولی ممکنه برا دانشکده های مختلف تفاوت هایی هم وجود داشته باشه. 
3.استاد که قبول کرد تنها قدم اول برای اپلای هست. شما باید پروپوزال بنویسید (با هماهنگی استاد). تمام requirement هارو آماده کنید و اپلای کنید. نهایتا همه چیز دست کمیته پذیرشه.
4. برای اپلای پروپوزال لازم هست معمولا. باز هم می تونید فرم اپلیکیشن رو چک کنید.

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - mgorji - 28-09-2015

سلام دوستان
تقریبا دو ماه قبل با استادی در استرالیا مکاتبه داشتم ایشون در پاسخ به من گفتند دانشنامه و ریز نمراتت رو برام بفرست و اینکه آیا دوست داری روی فلان موضوع کار کنی یا نه و در آخر هم گفتن الان 5 تا دانشجو دارم دو تاشون تا آخر سال دفاع می کنن و می تونم دانشجو بگیرم 
من در ایمیلی که بهشون زدم اشاره ای نکردم که فاند می خوام ایشون هم در جواب من اشاره ای به این موضوع نکردن حالا می خوام قبل از اینکه اقدام به ترجمه مدارک کنم و جلوتر برم ازشون در این مورد بپرسم می خواستم بدونم در این مرحله ایرادی نداره که این کار رو کنم؟ 
اصلا لزومی داره سوال کنم یا روال عادی اینه که فاند دارن اگر نداشته باشن خودشون می گن

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - m.123 - 28-09-2015

(28-09-2015, 05:42 PM)mgorji نوشته: سلام دوستان
تقریبا دو ماه قبل با استادی در استرالیا مکاتبه داشتم ایشون در پاسخ به من گفتند دانشنامه و ریز نمراتت رو برام بفرست و اینکه آیا دوست داری روی فلان موضوع کار کنی یا نه و در آخر هم گفتن الان 5 تا دانشجو دارم دو تاشون تا آخر سال دفاع می کنن و می تونم دانشجو بگیرم 
من در ایمیلی که بهشون زدم اشاره ای نکردم که فاند می خوام ایشون هم در جواب من اشاره ای به این موضوع نکردن حالا می خوام قبل از اینکه اقدام به ترجمه مدارک کنم و جلوتر برم ازشون در این مورد بپرسم می خواستم بدونم در این مرحله ایرادی نداره که این کار رو کنم؟ 
اصلا لزومی داره سوال کنم یا روال عادی اینه که فاند دارن اگر نداشته باشن خودشون می گن

سلام.
خود استادا میدونند که دانشجویان اینترنشنال اصولا دنبال اسکالرشیپ هستند ولی اگر میخوای خیالت راحت باشه بپرس. من خودم پرسیدم که از چه طریقی هزینه های دانشگاه رو میشه تامین کرد و استاد گفت اپلی کن برای بورس. پرسیدنش مشکلی نیست.

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - Andre - 28-09-2015

(28-09-2015, 05:42 PM)mgorji نوشته: سلام دوستان

مطرح کردن بحث بورسیه و کمک هزینه در این مرحله خیلی جالب نیست. اگر خواستید میتونید به طور کوتاه اشاره کنید که برای بورسیه هم اپلای می کنید. بورسیه دانشگاههای استرالیا اغلب از کنترل اساتید به تنهایی خارجه و استاد تنها میتونه رای مثبتی داشته باشه.

ایشون اگر شما رو به عنوان دانشجو بپذیرن و فرآیند رو تکمیل کنید حداکثر بعد از 6 هفته نامه پذیرش شما میاد و این مسأله سوای مسائل بورسیه هست. بورسیه ها اغلب به طور مجزا درخواست داده میشوند.

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - lkkk - 30-09-2015

سلام 
ببخشید توی پیج یکی از استادا نوشته ARC Future Fellow. کسی میدونه این پوزیشن چی هست؟
آیا این استاد میتونه دانشجو ارشد یا دکتری بگیره؟

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - amirfriendship - 12-11-2015

دوستان برخی اساتید می گن تو اپلای کن خود دانشگاه سوپروایزر انتخاب می کنه.
چه کنم؟

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - blur - 12-11-2015

(30-09-2015, 05:49 PM)lkkk نوشته: سلام 
ببخشید توی پیج یکی از استادا نوشته ARC Future Fellow. کسی میدونه این پوزیشن چی هست؟
آیا این استاد میتونه دانشجو ارشد یا دکتری بگیره؟

نه فکر نمی کنم. ولی باز اگر لینکش رو بدین مطمئن تر میشیم

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - blur - 12-11-2015

(12-11-2015, 06:03 PM)amirfriendship نوشته: دوستان برخی اساتید می گن تو اپلای کن خود دانشگاه سوپروایزر انتخاب می کنه.
چه کنم؟

اگر به استاد میل زدین اینو گفته بعدش برای اطمینان از graduate office سوال کنید که تکلیف پروپوزال و اسم potential supervisor چی میشه موقع اپلای (اصلا اسم سوپروایز رو شاید اون دانشگاه خاص نخواد. بعضی از دانشگاه های استرالیا میخوان). اگر دیدین واقعا روند دانشگاه اینطوره می تونید اپلای کنید. اسکولارشیپ هم تو استرالیا در بالای نود درصد مواقع دست کمیته پذیرشه.

RE: سایر مباحث در مورد اسکالرشیپ استرالیا - sunflower - 08-07-2016

ُسلام دوستان
برای دریافت اسکالرشیب گرفتن مینیمم نمره زبان کافی یا هرچی نمره زبان افزایش پیدا کنه شانس دریافت هم می ره بالا. در رشته های ساینس در خیلی از دانشگاه های نمره های زبان پایینه. حول و حوش 80. حتی اگر اشتباه نکنم آدلاید 60 هم زده بود. من از یکی از دانشگاه ها مستقیما این رو سوال کردم جواب دقیقی نداد. لطلفا اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید