آکادمیا کافه
مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - مهمان - 22-05-2015

سلام.میتونم یه سوالی بپرسم؟
اینکه میگن مدرک پردیس در خارج از کشور ترجمه نمیشه صحت داره؟کسیو میشناسین که با پردیس پذیرش گرفته باشه؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Emir - 11-06-2015

(22-05-2015, 09:55 AM)مهمان نوشته: سلام.میتونم یه سوالی بپرسم؟
اینکه میگن مدرک پردیس در خارج از کشور ترجمه نمیشه صحت داره؟کسیو میشناسین که با پردیس پذیرش گرفته باشه؟
سلام
کی میگه ترجمه نمیشن . دوستان با مدارک مجازی پذیرش میگیرن چه برسه به مدارک پردیس . نگران نباشین .

[برش] بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Mohammad salar - 22-06-2015

سلام بنده یک سؤال داشتم می خواستم بدونم تفاوت ارزش علمی مدارک دانشگاه آزاد با مؤسسات غیر انتفاعی چقدره؟ با داشتم نمره آیلتس 7.5، GRE بالا و معدل بالای 19.5 بازم همی شه از یک دانشگاه معتبر خارجی پذیزش گرفت؟ اگر مقالات خوبی بشه ارائه داد و سواد واقعی (جدا از مدرک تحصیلی) بالایی داشته باشی می شه برای دکترای مستقیم از لیسانس پذیرش گرفت. بنده تمایل دارم در رشته عمران تحصیل کنم ولی انتخاب هایی که پیش رو دارم یکی اینکه در کنکور سراسری شرکت کنم و در یک دانشگاه معتبر ایرانی درس بخونم و بعد برای ادامه تحصیل اقدام کنم یکی دیگر اینکه همین امسال وارد یکی از دانشگاه هایی بشم که بدون کنکور قبول می کنن خب یکی از این دانشگاه ها دانشگاه آزاد هست و دیگر مؤسسات غیر انتفاعی خب مزیتی که مؤسسات غیر انتفاعی نسبت به دانشگاه آزاد دارند؛ کم بودن هزینه برای شهریه و گرفتن نمره بالاتر در مؤسسه غیر انتفاعی حتی میشه معدل 20 یا حداقل نزدیک به 20 یعنی بالای 19.5 رو کسب کرد ولی درد انشگاه آزاد گرفتن معدل تا بالای 17 آسونه ولی بالای 19 خیلی سخته و حتی 20 تقریبا غیر ممکنه بنا بر سیاست ها و اخلاقی که اساتید دانشگاه آزاد دارند برای قبول شدن دانشجو ها نمره می دنو خیلی سخت نمی گیرن ولی برای نمره 20 شدیدا سخت گیرند و بعضی ها حتی نمره دادن رو از 19 می دونن! یعنی 20 اصلا حق هیچ دانشجویی نیست!!!!سؤال اصلی بنده این است که مؤسسات غیر انتفاعی برای دانشگاه های خارجی خصوصا آمریکا یا کشور های آسیایی مانند ژاپن یا کره جنوبی چقدر ارزش داند. با تحصیل در این دانشگاه ها شانسی برای ادامه تحصیل وجود داره؟ منظورم در یک دانشگاه خوب معتبر در خارج از ایران هست. لطفا اگر می شه بنده رو در این تصمیم گیری راهنمایی بفرمائید.
با تشکر

اعتبار مدرک و سطح علمی پیام نور و غیر انتفاهی - ehsan187926 - 29-07-2015

سلام 
من امسال کنکور دادم و میخوام برم عمران.مشهد زندگی میکنم و از مشاور پرسیدم غیر انتفاهی های مشهد(به جز سجاد و خیام) اگر دانشگاه دیگه ای برم بهتره یا پیام نور؟به من پیشنهاد داد برم پیام نور .حالا به نظر شما پیام نور با توجه به این که کلاس شنیدم نداره و یه جورایی غیر حظوری هستش ارزش مدرک داره یا همون غیر انتفاهی های دیگه رو برم.چون فکر کنم با توجه به این که من از چند تا از دوستام شنیدم کلاس تدریس نداره پاس کردن هم سخت تره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید...

RE: اعتبار مدرک و سطح علمی پیام نور و غیر انتفاهی - ashkan065 - 29-07-2015

سلام
پیام نور یک سری مزیا وو معایبی داره
ببین پیام نور ساعت درسیش کمتز از دانشگاهه ای دیگست نه اینکه کلاس نباشه هست اما ساعت درسیش کمتره.حضورش هم اجباری نیست استاد بیاد توضیح میده خواستی میری نخواستی نمیری.
نمره فقط 6 نمره دست استاد داری بقیش امتحان سراسریه  که از کتاب چند صد صفحه ای طرح میشه
به هیچ وجح تو کلاس فرصته تدریس کامل نیست حجم کتاب خیلی زیاده اما ساعت درسی کمه
مدرکش میگن بد نیست یکی از اساتید پیام نور میگفن الان از ازاد بهتره. البته فکر نمیکنم جا افتاده باشه در بین شرکتای خصوصی دانشگاه پیام نور.

برای رشته های علوم انسانی خیلی خوبه چون فقط کتاب میخونی اممتحان میدی اما رشته ها مهندسی قضیه فرق میکنه البته واحد های عملی رو برگزار میکنن هم ازمایشگاه دارن تجهیزات نقشه برداری  اما نممیدونم کیفیت واحد های عملی در چه سطحیه.
3 سال بیشتر نیست که پیام نور مشهد این رشترو اورده.
پاس کردن درسای نظری هم نسبتا سخته...اخر بلوار معلم 4 راه ستاری اونجا برو هم دانشگاه هست هم کتاب فروشی هست کتابای که مربوط به عمرانه رو بگیر از کتاب فروشی یک نگاه به حجمش و مطالبش بنداز.واحدهای درسی و لیست کتاب ها رو هم از سایت خود دانشگاه پیام نور میتونی بگیری ببینی.
کلا پیام نور دانشجو محوره...
البته بازم میگم در مورده رشته های مهندس مثل عمران نمیدونم دقیق ساعت درسیش و نحوه ی تدریسه اساتد چه طوره...رواله کار اینه که رفع اشکال باشه یعنی دانشجو کتاب رو بخونه در کلاس رفع اشکال کنه اما اکثر اساتید تدریس میکنن.اساتید مدعو هستن که از فردوسی ازاد و غیر انتفاعی میان پیام نور برای تدریس.
یک جم بندی از حرفای من انجام بده به واحد های درسی هم توجح کن یک نگاه به کتاب ها هم بنداز مجدد برو پیش مشاور تحصیلیت ببین چه میگه 
این حرفای من رو بگو بهش تا بتونید جم بندی کنید .
  من در خدمتم کاری داشتی حتما جواب میدم

این رو هم اضافه کنم که میتونی بری دانشگاه بخش اموزش کارشناس رشته ی عمران هست اونجا
یک لیسته دیگه هم هست که اسامی مدیر گروه تلفن و ایمیل رو نوشته
این کارشناس رشته و مدیر گروه میتونی راجبه جزیات تدریس رشتت سوال کنی

RE: اعتبار مدرک و سطح علمی پیام نور و غیر انتفاهی - Emir - 29-07-2015

با سلام 
دوستان باید عرض کنم این بحث مدارک خیلی مفصله 
ولی چیزی که من تا حالا دیدم تقریبا تمامی مدارک دانشگاه های ایران مورد قبول هستش ولی 
متاسفانه اخیرا شاهد این هستیم که ارزش مدارک ازاد کم کم داره افت میکنه . همین یه سال یت 2 سال پیش بود که اتریش مدارک دانشگاه ازاد رو قبول نداره و المان هم زیاد به این مدارک خوشبین نیست 
در صورتی که المان مدارک پیام نور را همانند سراسری میپذیره و اتریش هم قبولش داره. 
البته باید ذکر کنم قبلا مدارک پیام نور برای کشورهایی مثل ترکیه و هند مورد داشت ولی این موراد هم حل شده . 
در کل بازم این یک موضوع کلیشه ای هست ولی با توجه به شواهد من میتونم بگم الان پیام نور از غیر انتفاعی و ازاد معتبر تره . 
گرچه حرف اول رو رزومه میزنه 
با تشکر
Smile

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Simon2007 - 30-07-2015

(29-07-2015, 06:26 PM)ehsan187926 نوشته: سلام 
من امسال کنکور دادم و میخوام برم عمران.مشهد زندگی میکنم و از مشاور پرسیدم غیر انتفاهی های مشهد(به جز سجاد و خیام) اگر دانشگاه دیگه ای برم بهتره یا پیام نور؟به من پیشنهاد داد برم پیام نور .حالا به نظر شما پیام نور با توجه به این که کلاس شنیدم نداره و یه جورایی غیر حظوری هستش ارزش مدرک داره یا همون غیر انتفاهی های دیگه رو برم.چون فکر کنم با توجه به این که من از چند تا از دوستام شنیدم کلاس تدریس نداره پاس کردن هم سخت تره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید...

سلام 

این قضیه تا حد زیادی به خود شما مربوطه اگر مطمئنید تا کلاس و اجبار استاد نباشه ممکنه درس نخونید جایی رو انتخاب کنید که این مورد فراهم هست. هرچند در دانشگاه عملا حرف از اجبار بی معنی هست و دانشجو باید آنقدر به بلوغ فکری رسیده باشد که نیازی به اجبار برای امتداد مطالعه حس نشود. اما در خصوص پیام نور همانطور که دوستان گفتند در آلمان کمی سختگیری هست و مدرک پیام نور راحت تر پذیرفته می شود ولی این به این معنی نیست که مدرک دانشگاه های دیگر را نپذیرند. برای این امر باید قارد باشید دانشگاه خود را به سیستم این کشور معرفی کنید. در آمریکا و کانادا هم در اکثر جاها فرقی بین این دو مدرک نیست.

موفق باشید

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - ehsan187926 - 31-07-2015

ممنون از دوستان . فردا روز آخر انتخاب رشته هست . میخواستم برم علمی-کاربردی اگر من امروز انتخاب رشته کنم بعدن برای ورود به علمی کاربردی مشکل ساز نمیشه؟اصلن علمی-کاربردی خوب هست؟

تاثیر دانشگاه مبدا در روند پذیرش - UNFORGIVEN - 09-08-2015

با سلام خدمت دوستان
بنده کامپیوتر خوندم
کاردانی با معدل 13 و کارشناسی ناپیوسته با معدل 14.5 حالا در مقطع ارشد در دو رشته قبول شدم. هوش مصنوعی دانشگاه علوم و تحقیقات و رشته مهندسی ایتی گرایش شبکه در موسسه غیرانتفاعی صنعتی مازندران که باید از مهر امسال در یکی ازین دو رشته ثبت نام کنم
نمره ielts 7 دارم و میخوام برا gre شروع کنم
به رشته ایتی علاقه بیشتری دارم ولی با این رزومه نچندان خوب نگران اینم که که بخوام ارشدم رو از غیرانتفاعی بگیرم برا پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاههای امریکا تاثیر منفی بذاره،لطفا درین خصوص راهنماییم کنین.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - nasim1234 - 09-08-2015

(09-08-2015, 09:32 PM)UNFORGIVEN نوشته: با سلام خدمت دوستان
بنده کامپیوتر خوندم
کاردانی با معدل 13 و کارشناسی ناپیوسته با معدل 14.5 حالا در مقطع ارشد در دو رشته قبول شدم. هوش مصنوعی دانشگاه علوم و تحقیقات و رشته مهندسی ایتی گرایش شبکه در موسسه غیرانتفاعی صنعتی مازندران که باید از مهر امسال در یکی ازین دو رشته ثبت نام کنم
نمره ielts 7 دارم و میخوام برا gre شروع کنم
به رشته ایتی علاقه بیشتری دارم ولی با این رزومه نچندان خوب نگران اینم که که بخوام ارشدم رو از غیرانتفاعی بگیرم برا پذیرش در مقطع دکترا  از دانشگاههای امریکا تاثیر منفی بذاره،لطفا درین خصوص راهنماییم کنین.

علوم تحقیقات بهتره به نظرم. چون من زیاد دیدم از علوم تحقیقات اپلای کنن (تو همین فروم مثلا). به هر حال شما در این دانشگاه امکان ریسرچ و دادن مقالتون بیشتر از غیرانتفاعیه مازندرانه و فکر کنم موفق تر بشین.
نظر من بود صرفا باز تحقیق کنید قبل از تصمیم گیری