آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاههای ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 08-02-2014

(08-02-2014, 08:47 PM)'remo' نوشته: سلام
من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ام رو 6 سال پیش گرفتم و الان می خوام برای کارشناسی معماری دانشگاه میلان اقدام کنم
می خواستم ببینم شرایطش برای من که 6 سال از گرفتن مدارک تحصیلیم می گذره فرق داره ؟ با مثل بقیه با امتحان ورودی و تافل و ایلتس یکسان است ؟
ممنون

برای ایتالیا مشکلی نداره. میتونی با داشتن مدرک زبان اقدام کنی.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ali89 - 21-02-2014

با سلام 
یه سوال برام پیش اومده، شاید این سوال جاش اینجا نباشه
امروز نامه پذیرش من از دانشگاه سیه نا اومده اما من نمیخوام برم،چون قصدم اینه که برم پلیتو و منتظر جواب اون دانشگاه هستم
حالا سوال من اینه که من چون سربازی نرفتم باید معافیت تحصیلی بگیرم،‌ حالا میشه با این نامه پذیرش برای گرفتن معافیت تحصیلی استفاده کنم و زودتر پاسپورتم رو  بگیرم و بعد از پذیرش از پلیتو کارای سفارت رو سریع انجام بدم؟ چون بعد از پذیرش گرفتن از پلیتو وقت خیلی کمی میمونه برای این کارا و پروسه گرفتن معافیت تحصیلی و پاسپورت. 
شاید سوالم عجیب غریب باشه ولی اگه راهنماییم کنید ممنون میشم 

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - spt - 25-02-2014

(21-02-2014, 06:59 PM)'ali89' نوشته: با سلام 
یه سوال برام پیش اومده، شاید این سوال جاش اینجا نباشه
امروز نامه پذیرش من از دانشگاه سیه نا اومده اما من نمیخوام برم،چون قصدم اینه که برم پلیتو و منتظر جواب اون دانشگاه هستم
حالا سوال من اینه که من چون سربازی نرفتم باید معافیت تحصیلی بگیرم،‌ حالا میشه با این نامه پذیرش برای گرفتن معافیت تحصیلی استفاده کنم و زودتر پاسپورتم رو  بگیرم و بعد از پذیرش از پلیتو کارای سفارت رو سریع انجام بدم؟ چون بعد از پذیرش گرفتن از پلیتو وقت خیلی کمی میمونه برای این کارا و پروسه گرفتن معافیت تحصیلی و پاسپورت. 
شاید سوالم عجیب غریب باشه ولی اگه راهنماییم کنید ممنون میشم 

بله میتونید این کار رو بکنید...  این مورد بار ها راجع بهش صحبت شده و اگه میخوندید حتما میدیدید...
باید دقت کنید که با این پذیرشِ الانتون وقتی برای معافیت و آزاد کردنِ مدرک استفاده میکنید، باید توی وزارت علوم پرونده تشکیل بدید و بعدش که خاستید یه دانشگاه دیگه برید دوباره مراجعه کنید و دانشگاهتون رو عوض کنید...
به این انجمن مراجعه کنید و تاپیک های مرتبط رو بخونید...  فک کنم خیلی از سوال هاتون پاسخ داده بشه...
موفق باشید   Smile

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ali89 - 28-02-2014

با سلام
​یه سوال مهم داشتم خدمتتون، اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
دانشگاه Goethe University Frankfurt am Main در رشته کامپیوتر حرفی برای گفتن داره؟ (برای مستر)
آخه کشور آلمان از نظر اقتصادی بسیار قدرتمنده و این دانشگاه در فرانکفورت واقع شده واز این حیث ادامه تحصیل در اونجا میتونه بسیار خوب باشه اما این دانشگاه در رشته کامپیوتر در رنکینگ QS جایگاه خوبی نداره.
من برای دانشگاههای ایتالیا هم اقدام کردم الان از دانشگاه سیه نا پذیرش دارم اما هدف اصلی من پلیتو تورین هست، حالا به نظر شما ادامه تحصیل در ایتالیا در یک دانشگاه خوب مثل پولیتو بهتره یا دانشگاهی در آلمان مثل دانشگاه گوته؟ (این موضوع رو عرض کنم که چون در دانشگاه گوته آشنا دارم،این دانشگاه رو انتخاب کردم) خواهشا راهنماییم کنید این موضوع برام خیلی حیاتیه

ایتالیا - baran2013 - 12-04-2014

سلام
من کارشناسی مکاترونیک از یکی از دانشگاه های دولتی که تو ایران جز دانشگاه های متوسط محسوب میشه دارم. معدل 15.50 . به نظر شما شانس پذیرش گرفتن از دانشگاه های ایتالیا رو دارم؟ برای اپلای کردن چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟ من تصمیم دارم ارشدمو امیرکبیر بخونم  و  تو این مدت رزومه بهتری مهیا کنم به نظر شما کار درستیه؟
مرسی

RE: ایتالیا - yousi - 12-04-2014

سلام باران جان
معدل شما تقریبا لب مرزه! یعنی تقریبا تو همون بازه 3 از 4 قرار داره. مینیمم خیلی دانشگاه هارو داره اما بازم این مطلوب نیست. اما اینکه شما میگید دانشگاه های ایتالیا خوب خیلی کلی گوییه. مثلا فک کن یکی به شما بگه از دانشگاه های ایران مدرک گرفتم. دانشگاه علمی کاربردی یا موسسه غیرانتفاعی یک روستای دورافتاده هم دانشگاهه! دانشگاه شریف هم دانشگاهه. (گرچه اون اولی بیشتر جنبه سربند کنی داره ولی خب اسمش دانشگاهه!)
حالا ایتالیا هم همینه. شما اگه بتونی از یک دانشگاه خوب پذیرش بگیری و اگه بتونی از پس هزینه ها بر بیای چرا که نه! برو همین کشور. موقعیت جدید، فرهنگ جدید ، تجربه جدید و تجربه کردن محیط آموزشی بهتر خیلی موقعیت خوبیه! اما اگر میخوای هزینه آنجنانی نکنی و شانس و امکان رفتن به امیرکبیر رو داری. چرا که نه؟ امیر کبیر هم از دانشگاه های خوبه که شما با امکان کار کردن با اساتید خوب میتونی تعداد مقالات رو بالا ببری و رزومه خوبی برای خودت دست و پا کنی و ایتالیا که سهله آمریکا پذیرش دکتری با فاند بگیری.
موفق باشی

[برش] رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - Mousavi - 13-04-2014

سلام
دوستان بنده لیسانس برق مخابرات از دانشگاه تهران جنوب با معدل 16/9 دارم
میخواستم بدونم دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا رشته برق گرایش مخابرات به زبان انگیلیسی برای فوق لیسانس داره یا نه؟
طریقه بورس گرفتن هم به چه صورته؟
ممنون

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - ahmadpashaei - 13-04-2014

(13-04-2014, 09:01 PM)'Mousavi' نوشته: سلام
میخواستم بدونم دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا رشته برق گرایش مخابرات به زبان انگیلیسی برای فوق لیسانس داره یا نه؟
ممنون

بله داره و ضمنا میتونید  از تاپیک میلان  و غیره دنبال اطلاعاتش بگردین

RE: رشته ها و دانشگاه های ایتالیا - pama - 13-04-2014

(13-04-2014, 09:01 PM)'Mousavi' نوشته: سلام
ممنون

سلام، به فروم خوش اومدین.
دوست من سوالتون خیلی کلی هست و میشه اونو به چند بخش تقسیم کرد و برای هر کدوم تاپیکهای مرتبط و مناسب در فروم موجوده.
ایتالیا پلی تکنیک میلان و پلی تکنیک تورین رو داره، که شما به اقتضای علاقه و گرایش مورد نظرتون میتونید برای این دو دانشگاه در کنار سایر دانشگاههای این کشور اقدام کنید.
شما میتونید برای بررسی پلی تکنیک میلان از این لینک کمک بگیرید، همینطور در این لینک میتونید کورسهایی که برای مستر در میلان ارائه میشه رو ببینید.
برای کورسهای رشته ی مورد نظر شما در دانشگاه پلی تکنیک تورین میتونید از این ارسال و سایر ارسال های دوستان در تاپیک اشاره شده کمک بگیرید.
همچنین اگر شما قصد اپلای برای سایر دانشگاههای ایتالیا رو داشته باشید میتونید اطلاعات مربوط به مستر برق رو در مورد دانشگاه Bologna از این لینک که کورسهای مستر رو معرفی کرده استخراج کنید، علاوه بر اون ارسال های این تاپیک  هم میتونه کمکتون کنه.
همچنین میتونید اطلاعات مربوط به کورسهای مختلف مستر برق رو در دانشگاه Sapienza در این لینک دنبال کنید.

بورسها تو دانشگاههای مختلف ایتالیا شرایط متفاوتی دارند، که شما میتونید اطلاعاتتون رو در این زمینه با مطالعه ی این تاپیک افزایش بدید، در یک نگاه اجمالی میشه گفت که پلی تکنیک تورین و میلان بورسهایی دارن که مرسوم به بورس پلاتینیوم و گلد و سیلور هستن، که همزمان با پروسه ی بررسی پرونده ی اپلای شما، به صورت اتومات تو پروسه ی بررسی بورس هم قرار میگیرید و همزمان با نتایج پذیرش بهتون اعلام میشه.
دانشگاه بلونیا 2 نوع بورس داره، بورسی معروف به Unibo Action 1 که تنها شهریه ی دانشگاه شما رو Waive میکنه، نوع دوم هم بورسی هست به نام Unibo Action 2 که به بورس جی آر ای هم معروفه و شما با ارائه ی جی آر ای و بردن این بورس از سالانه 11000 یورو برخوردار میشید.
هر دوی این بورسها رو شما بعد از پذیرش در Bologna میتونید اقدام کنید براشون.
سایر دانشگاههای ایتالیا مثل ساپینزا، سیه نا، پاویا و غیره، یه مقداری تعداد بورسهاشون محدود هست.
علاوه بر اینها ایتالیا اداره ای داره به نام Caf که به دوستان جهان سومی! بورسی رو ارائه میده به نام بورس استانی که اسم این بورس تو هر یک از استان های ایتالیا متفاوته، برای مثال بورس مربوط به بلونیا به اسم ER-GO شناخته میشه و یا بورس مربوط به دانشگاههایی که در رم هستند مثل ساپینزا به Laziodisu معروفه
در کل شما بعد از پذیرشتون میتونین برای این بورسها هم اپلای کنید که در صورت بردن این بورس ماکزیمم حدود 5000 یورو سالانه بهتون تعلق میگیره و شهریه دانشگاهتون هم ویو میشه.
ضمنا دوست من، ددلاینهای امسال تا جایی که من اطلاع دارم اکثرشون گذشتن...
پ.ن: دوست خوبم؛ شما باید به مرور و با خوندن تاپیکهای مرتبط با این بخش، همچنین چک کردن سایت دانشگاهها اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید.
​موفق باشید.

RE: پذیرش از ایتالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - milad_razaghi - 25-04-2014

سلام
من تیر 94 درسم تموم میشه  اینطور که شنیدم میتونم با ریز نمراتم پذیرش بگیرم ولی برای دریافت ویزا که توی شهویور هستش باید اصل مدرک لیانس رو داشته باشم تا اونجایی که من میدونم حدود 6 ماه طول میشکه برای دریافت اصل مدرک
ولی من برای دریافت ویزا یک ماه بیشتر وقت ندارم
راه حلی هستش که بتونم شهویور 94 برم یا اینکه باید تا شهریور 95 صبر کن که حتما اصل مدرک باید و اونو تحویل کسنول گری بدم تا قبول کنن
البته یکی از دوستان گفت میتونم یک گواهی فارغ التحصیلی از دانشگاه بگیرم ببرم وزرات علوم تایید کنه بعد ببرم امور خارجه مهر کنه و ترجمه کنم ایا چنین راهی ممکنه
ممنونم میشم راهنماییم کنید