آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - mova - 13-06-2015

سلام. ببخشید جای دیگری رو مرتبط با سوالم پیدا نکردم.
احتمالا این ماه (جوون) ایمیل پاس ریکوئست من و همسرم میاد. یک موضوعی که واقعا دربارش سردرگم هستیم، ماهی هست که میخایم بلیط بگیریم. با توجه به فرصتهای شغلی (چه تخصصی و چه جنرال) چه ماهی بریم؟ بعضی میگن که اواخر سپتامبر، بعضی میگن ژانویه. خواهش میکنم راهنماییمون کنید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 13-06-2015

نمیشه خیلی دقیق گفت. خیلی از شغل ها متاثر از فصل خاصی نیستن و خیلی هاشون هم معمولا در فصل های گرم که گشت و گذار و تحرک مردم بیشتر میشه فعالتر میشن و احتمالا نیروی بیشتری میخوان. برخی پروژه های عمرانی و مشابه اون هم در فصل های گرم بیشتر انجام میشن. بنابراین در مجموع برای همین ماه جون یا جولای بگیرید به نظرم خوبه.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 13-06-2015

تجربه مهاجرت من قسمت اول:
ما پرواز ترکیش ایر گرفتیم چون برای خانم باردار شرایطش راحتتر از بقیه بود،یک توقف تو استانبول داشت و بعد حدودا 11 ساعت پرواز با بویینگ 777 به مقصد تورنتو،متاسفانه از لحظه ای که تو هواپیما نشستیم دو ساعت معطل شدیم.تا هواپیما پرواز کرد. مقصد نهایی ما کلگری بود و با ترکیش ایر فقط تا تورنتو پرواز داشتیم و مسیر تورنتو کلگری با ایر کانادا بود،سعی کنید فرمی که داخل هواپیما به همه مسافرها میدن رو همون اول پرواز تکمیل کنید چون اواخر پرواز واقعا خسته میشید و حوصله هیچ کاری را نخواهید داشت.وقتی وارد فرودگاه تورنتو میشوید اولین افیسر این فرم را بررسی میکند و مثلا اگر آجیل یا سبزی یا پول بیشتر از ده هزارتا همراه دارید (که توصیه می کنم در این موارد کاملا صادق باشید چون هیچ نگرانی وجود ندارد)آن قسمتها را های لایت می کند و سپس شما به قسمت بعد هدایت میشوید،افیسر دوم اطلاعاتی مثل آدرس برای کارت پی آر وامثالهم را یادداشت کرد و در مورد مبلغ پول همراهم پرسید ولی چیزی یادداشت نکرد و وقتی آخر کار بهش گفتم که آیا برگه ای برای همره داشتن این پول و باز کردن حساب بانکی لازم ندارم به طرز احمقانه ای جواب داد که اینجا بانک نیست و من اطلاعاتی در مورد بانک ندارم! در واقع افیسر بعدی بود که فرم مبلغ پول همراه را پر کرد و ما آنرا امضا کردیم اما چیزی به ما نداد.ما فرم وسایل همراه را پر نکردیم و کسی هم چیزی نخواست.وسایلی که در آینده می‌آوریم هم نداشتیم و اصلا هیچکدام از افیسر ها در این مورد سوالی نکردند.با تاخیر های پیش آمده سرانجام ایر کانادا یک پرواز دیگر برای ما گرفت و چمدانها را تحویل داده و کارت پرواز گرفتیم و به جای هشت شب ساعت یازده پرواز کردیم.در فرودگاه کلگری تاکسی گرفتیم و ساعت سه نیمه شب رسیدیم به محلی که از قبل بوک کرده بودیم.
پایان قسمت اول.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 14-06-2015

توجه:
مهمترین چیزی که یک مهاجر باید بهمراه داشته باشد حداقل یک travel kit adapter است برای وصل کردن  همه انواع دو شاخه ها و سه شاخه های موجود در ایران به پریز برق در کانادا(قیمت در ایران ده هزار تومان.قیمت در کانادا بین  سی تا پنجاه دلار)
و در مرحله بعد دسترسی به اینترنت برای یافتن آدرس ها و مسیرها مهمترین نیاز یک مهاجر است.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 14-06-2015

یک نکته ای که باید در زمان ورود در نظر بگیرید اینه که در سه ماه نخست تازه مهاجران منتظر صدور کارت سلامت هستند و نمی تونند از بیمه همگانی استفاده کنند. می تونید البته به طور مستقل بیمه خصوصی بگیرید. به همین دلیل اگر بچه کوچیک دارین بهتره در ماه های گرم باشه. از نظر آغاز سال تحصیلی هم بهتره و در میانه کار نخواهد بود.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - mandiman - 19-06-2015

نقل قول:Canada journal  p
نقل قول:بسیار کار جالبیه این ژورنال شما و مفید‌, فقط خواهش می‌کنم ریزه کاریهارو هم با تجربتون به ما بگین چون این به روز ترین اطلاعاته‌. ولی‌ کارتون بسیار بسیار ارزشمنده
مثلا : تورکیشو به چه قیمتی گرفتین و چرا emirates نگرفتین �?‌
یا چقدر پروسهٔ فرودگاه طول کشید‌??� و چه سوالایی می‌پرسیدن �?‌
چه خونه ا‌ی گرفتین و چجوری و با چه قیمتی �?‌
گفتین تاکسی گرفتین‌. آیا گرون بود �?‌
و از همه مهمتر �بعد از لندینگ و خروج از فرودگاه آیا به ادارهٔ مهاجرت مراجعه کردین ( آیا لازمه) ?‌
حساب بانکی‌ رو چیکار کردین �?‌
ازتون بخاطر این اطلاعاته مفید و همینطور حسی کمکتون بسیار ممنونم‌  بازم ازتون ممنونم 

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 21-06-2015

تجربه مهاجرت من قسمت دوم:
قیمت بلیط هواپیما کاملا متغیر است و به عوامل زیادی بستگی دارد،هزینه ما حدودا نه و نیم میلیون شد اما شما ممکن است رقمی بسیار کمتر از این پرداخت کنید.در فرودگاه کانادا مهم نیست که از شما چه می پرسند مهم این است که شما حقیقت را بگویید.برای اجاره خانه گشت و گذار کوتاه من در شهر موجب شد که تصمیم بگیرم با یک آدم وارد معامله نشوم و از یک شرکت بزرگ خانه اجاره کنم،شرکتهای بزرگ معمولا کلاهبرداری نمیکنند و دروغ نمی گویند اما اگر بخواهید خانه ای ارزانتر از 1000 دلار در ماه پیدا کنید باز هم انتخابهای زیادی دارید اما با این رقم توقع خانه خوب و تمیز در یک محله خوب و با دسترسی آسان به همه جای شهر نداشته باشید.قیمت تاکسی اینجا مسلما گران است و شما همینکه داخل تاکسی مینشینید با رقم چهار دلار داستان آغاز میشود و اگر ون باشد چند دلار بیشتر،و اگر آدرسی را بلد نباشید که مسلما یک تازه وارد هیچ جا را بلد نیست و اگر راننده هوس کند شما را کمی بیشتر بچرخاند این رقم همینطور تصاعدی زیاد می شود و مثلا شما از فرودگاه تا جایی که میخواهید بروید حداقل سی دلاری باید پرداخت کنید و اضافه کنید بقیه پولی را که راننده به‌عنوان انعام بر میدارد و به شما نمیدهد!
افسر مهاجرت در فرودگاه است و شما حداقل یک ساعتی باید در فرودگاه منتظر انجام کارهای ابتدایی مهاجرت باشید،بقیه کارها را میتوانید روزهای بعد در شهر انجام دهید.
افتتاح حساب ساده ترین کاریست که شما اینجا انجام میدهید، کارمندهای بانک در اینجا همانطور با شما برخورد می کنند که گویی در ایران هستید و با چند تا پارتی وکلی سفارش شده به بانک مراجعه کرده اید.
با هر روشی که می خواهید مهاجرت کنید بدانید و آگا ه باشید که در کانادا به پول زیادی احتیاج خواهید داشت،به عنوان یک تازه وارد شما هیچ اعتبار و سابقه ای ندارید و ممکن است برای اجاره خانه مثل من مجبور شوید اجاره‌ یک سال را یکجا پرداخت کنید،در فرودگاه ایران کسی در مورد چند و چون دلارهای همراه سوالی نپرسید،پولهای همراهتان را هر چقدر که باشد می توانید در در لابلای مدارک و کاغذهایی که بهمراه دارید بگذارید یا با هر روشی که سراغ دارید حواله کنید اما به خاطر داشته باشید مهاجرت با کمتر از بیست هزار دلار بسیار دشوار و چالش بر انگیز خواهد بود هرچند غیر ممکن نیست.
در پروسه مهاجرت و بعد از آن از هر کس و هر جایی که میتوانید اطلاعات کسب کنید اما تنها مرجع قابل اطمینان سایت های رسمی کشور کانادا در همان موضوع مورد جستجو است و شما با جستجو و کسب اطلاعات در این سایت‌های رسمی از هر مشاوره دیگری بی نیاز خواهید بود.
اگرخوش شانس هستید و در اینجا دوست واشنا یا فامیلی دارید دلیل نمیشود در همه موارد به کمک انها دلخوش باشید،آنها هر چقدر هم که آدمهایی خوبی باشند مشکلات خودشان را دارند و ممکن است از عهده توقعات شما بر نیایند،برای تقویت زبان انگلیسی دنبال فرمولهای پیچیده و کلاس های عجیب و غریب و کتابهای رنگ و وارنگ نباشید،همینکه از عهده مکالمات روز مره بر بیایید و قبل از انجام هر کاری مثلا افتتاح حساب بانکی یا اجاره خانه در مورد آن تحقیق کنید می توانید موفق باشید،اعتماد به نفس و داشتن آگاهی قبلی در مورد موضوعات مختلف هنگام مکالمه خیلی بیشتر از دانش زبان به کار می آید.
پایان قسمت دوم.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - mandiman - 21-06-2015

(21-06-2015, 04:36 AM)'alikanosala' نوشته: تجربه مهاجرت من قسمت دوم:
قیمت بلیط هواپیما کاملا متغیر است و به عوامل زیادی بستگی دارد،هزینه ما حدودا نه و نیم میلیون شد اما شما ممکن است رقمی بسیار کمتر از این پرداخت کنید.در فرودگاه کانادا مهم نیست که از شما چه می پرسند مهم این است که شما حقیقت را بگویید.برای اجاره خانه گشت و گذار کوتاه من در شهر موجب شد که تصمیم بگیرم با یک آدم وارد معامله نشوم و از یک شرکت بزرگ خانه اجاره کنم،شرکتهای بزرگ معمولا کلاهبرداری نمیکنند و دروغ نمی گویند اما اگر بخواهید خانه ای ارزانتر از 1000 دلار در ماه پیدا کنید باز هم انتخابهای زیادی دارید اما با این رقم توقع خانه خوب و تمیز در یک محله خوب و با دسترسی آسان به همه جای شهر نداشته باشید.قیمت تاکسی اینجا مسلما گران است و شما همینکه داخل تاکسی مینشینید با رقم چهار دلار داستان آغاز میشود و اگر ون باشد چند دلار بیشتر،و اگر آدرسی را بلد نباشید که مسلما یک تازه وارد هیچ جا را بلد نیست و اگر راننده هوس کند شما را کمی بیشتر بچرخاند این رقم همینطور تصاعدی زیاد می شود و مثلا شما از فرودگاه تا جایی که میخواهید بروید حداقل سی دلاری باید پرداخت کنید و اضافه کنید بقیه پولی را که راننده به‌عنوان انعام بر میدارد و به شما نمیدهد!
افسر مهاجرت در فرودگاه است و شما حداقل یک ساعتی باید در فرودگاه منتظر انجام کارهای ابتدایی مهاجرت باشید،بقیه کارها را میتوانید روزهای بعد در شهر انجام دهید.
افتتاح حساب ساده ترین کاریست که شما اینجا انجام میدهید، کارمندهای بانک در اینجا همانطور با شما برخورد می کنند که گویی در ایران هستید و با چند تا پارتی وکلی سفارش شده به بانک مراجعه کرده اید.
با هر روشی که می خواهید مهاجرت کنید بدانید و آگا ه باشید که در کانادا به پول زیادی احتیاج خواهید داشت،به عنوان یک تازه وارد شما هیچ اعتبار و سابقه ای ندارید و ممکن است برای اجاره خانه مثل من مجبور شوید اجاره‌ یک سال را یکجا پرداخت کنید،در فرودگاه ایران کسی در مورد چند و چون دلارهای همراه سوالی نپرسید،پولهای همراهتان را هر چقدر که باشد می توانید در در لابلای مدارک و کاغذهایی که بهمراه دارید بگذارید یا با هر روشی که سراغ دارید حواله کنید اما به خاطر داشته باشید مهاجرت با کمتر از بیست هزار دلار بسیار دشوار و چالش بر انگیز خواهد بود هرچند غیر ممکن نیست.
در پروسه مهاجرت و بعد از آن از هر کس و هر جایی که میتوانید اطلاعات کسب کنید اما تنها مرجع قابل اطمینان سایت های رسمی کشور کانادا در همان موضوع مورد جستجو است و شما با جستجو و کسب اطلاعات در این سایت‌های رسمی از هر مشاوره دیگری بی نیاز خواهید بود.
اگرخوش شانس هستید و در اینجا دوست واشنا یا فامیلی دارید دلیل نمیشود در همه موارد به کمک انها دلخوش باشید،آنها هر چقدر هم که آدمهایی خوبی باشند مشکلات خودشان را دارند و ممکن است از عهده توقعات شما بر نیایند،برای تقویت زبان انگلیسی دنبال فرمولهای پیچیده و کلاس های عجیب و غریب و کتابهای رنگ و وارنگ نباشید،همینکه از عهده مکالمات روز مره بر بیایید و قبل از انجام هر کاری مثلا افتتاح حساب بانکی یا اجاره خانه در مورد آن تحقیق کنید می توانید موفق باشید،اعتماد به نفس و داشتن آگاهی قبلی در مورد موضوعات مختلف هنگام مکالمه خیلی بیشتر از دانش زبان به کار می آید.
پایان قسمت دوم.

بسیار عالی 
مساله ما اینست که نمیتوانیم در اولین ورودمان بیش از 2 هفته بمانیم و اگرچه روزها تو اینترنت چرخیدیم اما قیمت ها بسیار بالاست برای 2 هفته و ایا شما راهی دارین 
اگه لطف کنین چند نمونه از سوالاتی که تو فرودگاه پرسیدن رو بگین استرس مارو کم میکنه 
ایا فرمهایی که ابتدای این topic  گذاشتن به درد شما خورد 
ممنونم 

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 21-06-2015

(21-06-2015, 01:52 PM)'mandiman' نوشته:
بسیار عالی 
مساله ما اینست که نمیتوانیم در اولین ورودمان بیش از 2 هفته بمانیم و اگرچه روزها تو اینترنت چرخیدیم اما قیمت ها بسیار بالاست برای 2 هفته و ایا شما راهی دارین 
اگه لطف کنین چند نمونه از سوالاتی که تو فرودگاه پرسیدن رو بگین استرس مارو کم میکنه 
ایا فرمهایی که ابتدای این topic  گذاشتن به درد شما خورد 
ممنونم
قیمت بالا یا پایین برای هرکسی ممکن است تعریف متفاوتی داشته باشد.ما هم از ایران در اینترنت جستجو کردیم و وقت زیادی هم نداشتیم و با کارت اعتباری یکی از اشنایان مقیم خارج محلی را با شبی حدودا 80 دلار اجاره کردیم که انصافا بسیار عالی بود.سوالاتی که ممکن است در فرودگاه بپرسند از این قرار است: main applicant کدامیک از شما هستید , تاریخ تولد , آدرس شما در ایران و کانادا , چه وسایلی یا چه مقدار پول بهمراه دارید , شغل شما چیست , ایا criminal record دارید یا خیر و از قبیل چیزها. همانطور که گفتم ما فقط فرم لوازم همراه که در هواپیما به همه مسافرها داده می شود را پرکردیم.مقدار پول همراه را هم یکی از افیسر ها در قسمتی که چمدانها را برای اشیا مشکوک بررسی می کنند پرسید و یادداشت کرد و ما امضا کردیم و حتی فرم را هم به ما نداد.فریت هم نداشتیم که بخواهیم اعلام کنیم.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 23-06-2015

تجربه مهاجرت من قسمت سوم:
اینجا مدینه فاضله نیست.مهاجران قدیمی مخصوصا چینی ها در کانادا شغلهای بسیار کلیدی در اختیار دارند و حضور انها در بیشتر ادارات دولتی و رسمی به چشم می اید.
ما چند روز پیش برای ثبت نام alberta health card در یکی از رجیستری آفیسها فرم پر کردیم و مدارک را تحویل دادیم.امروز که از اداره مرکزی در ادمونتون پیگیر وضعیت ثبت نام شدم
کارمند مربوطه هیچ نشانی از ما در سیستم نیافت.نتیجه اینکه به رجیستری آفیس زنگ زدم و انها هم چیزی پیدا نکردند.بی اختیار یاد وطن افتادیم و دوباره مدارک را بردیم و فرم پر کردیم .اینجا بسیاری از کارها و اطلاعات از طریق تلفن رد و بدل میشود و کارمندهای مربوطه زمان زیادی را برای حل مشکلات مختلف پای تلفن صرف می کنند.بنابراین هیچگاه کارهای خود را به امید اینکه اینجا ایران نیست و همه کارشان را درست انجام میدهند رها نکنید.پیگیری امور از طریق تلفن یک ضرورت است.
پایان قسمت سوم.