آکادمیا کافه
تائید و مهر وزارت علوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تائید و مهر وزارت علوم (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Leopold - 01-11-2013

1- باید مهر وزارت علوم روی ریزنمرات خورده باشه.
2- شما ابتدا از مدارکی که میخوای مهر وزارت علوم بخوره اسکن میگیری+ نامه لغو تعهد و...(تو سایت زده چه چیزهایی لازمه). بعدش در سامانه ثبت نام و مدراک لازم رو آپلود میکنی و در نهایت هزینه رو پرداخت میکنی. بعدش به شما یک شماره رهگیری داده میشه. معمولا یک روز پس از ثبت نام در سامانه دانشگاه مدارک شما رو تایید میکنه و بعدش در همون سایت به شما اطلاع داده میشه که مدراکی که قراره مهر بخوره رو بعد از فلان تاریخ به اداره پست ببر. بعد اینکه مدارک رو مهر زدن با پست واستون میفرستن.
3- نامه لغو تعهد نیازی نیست چون شما اسکنش رو آپلود کردید. کلا مدارکی که قراره مهر بخوره رو باید بفرستید. 
(01-11-2013, 01:31 PM)'alpachino10' نوشته: دوستان من چندتا سوال داشتم. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید:
1- من دانشنامه ام رو از دانشگاه گرفتم. حالا می خوام ریزنمرات رو ببرم دارالترجمه واسه ترجمه. آیا دارالترجمه برای ترجمه ریزنمرات هم مهر وزارت علوم رو لازم داره؟ (فعلا فقط میخوام ریزنمرات رو ترجمه کنم و دانشنامه رو نه. آیا برای ترجمه ریزنمرات مثل دانشنامه باید مهر وزارت علوم روش خورده باشه یا بدون اون مهر برام ترجمه رسمی میکنن؟ خود ریزنمرات رسمی هستش و توسط دانشگاه صادر شده)
2- میشه لطفا روند پله به پله برای تایید دانشنامه رو بدونم؟ منظورم اینه که اول باید چکار کنم؟ مدارکو باید پست کنم و بعد برم توی سایت ثبت نام کنم یا چی؟ من یه مقدار در مورد این روند گیج شدم.
3- در هنگام پست مدارک کدوم یکی از این ها باید فرستاده بشه واسشون: 1-دانشنامه 2-ریزنمرات 3- نامه لغو تعهد ؟
خیلی متشکرم

RE: تائید و مهر وزارت علوم - alpachino10 - 03-11-2013

دوستان به طور معمول چند روز بعد از ارسال درخواست در سیستم و پرداخت پول طول میکشه تا دانشگاه و اداره دانش آموختگان وضعیت مدارک رو تایید کنه؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Leopold - 03-11-2013

بستگی به دانشگاه داره. واسه من فرداش تایید کردن. اگه به دانشگاه زنگ بزنی همون لحظه معمولا واست انجامش میدن.
(03-11-2013, 06:36 PM)'alpachino10' نوشته: دوستان به طور معمول چند روز بعد از ارسال درخواست در سیستم و پرداخت پول طول میکشه تا دانشگاه و اداره دانش آموختگان وضعیت مدارک رو تایید کنه؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - alpachino10 - 03-11-2013

(03-11-2013, 07:18 PM)'Leopold' نوشته: بستگی به دانشگاه داره. واسه من فرداش تایید کردن. اگه به دانشگاه زنگ بزنی همون لحظه معمولا واست انجامش میدن.

خیلی متشکرم. من دو روزه ثبت درخواست کردم ولی هنوز دانشگاه بررسی نکرده! کدوم قسمت دانشگاه مسئول این کار هستش و باید باهاش تماس بگیرم؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Leopold - 03-11-2013

باید با بخش دانش آموختگان دانشگاه که زیر نظر معاونت آموزشی یا تحصیلات تکمیلی هست تماس بگیرید. اگه واستون مقدور هست حضوری برید که همونجا تیک تایید بزنه.
(03-11-2013, 10:37 PM)'alpachino10' نوشته:
خیلی متشکرم. من دو روزه ثبت درخواست کردم ولی هنوز دانشگاه بررسی نکرده! کدوم قسمت دانشگاه مسئول این کار هستش و باید باهاش تماس بگیرم؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - sara-dz - 19-12-2013

سلام دوستان همون طور که میدونید اخیرا گرفتن مهر وزارت علوم سیستمی شده یعنی باید مدارک رو اسکن کرد در سامانه ثبت کرد و بعد پست کرد به وزارت علوم الان من چندین و چند مشکل دارم، توی سایت وزارت نوشته اگر مدارک شما دارای لمینیت می باشد قبل از ارسال 10 سانتی متر طول و عرض را باز کنید و بعد ارسال نمایید در غیر این صورت  مدرک بدون تایید عودت میگردد.
سوال-1 دانش نامه من دارای لمینیت هست پشتش رو دانشگاه باز کرده، اما میترسم بخوام لمینت روی دانش نامه رو دست بزنم فاقد اعتبار بشه کسی هست انجام داده باشه راهنمایی کنه؟؟
2-مهروزارت علوم مگه اصلا کجای دانش نامه میخوره؟؟
3 ریز نمره ها هم  مهر وزارت لازم دارن؟؟

دوستان سوال دیگه این که من دانشجوی ارشدم و هنوز دفاع نکردم اما برای گرفتن ریز نمره با دانشگاه تصفیه کامل کردم و تعهد خدمت رو انجام دادم، آیا باید ازدانشگاهی که در اون شاغل به تحصیلم فرم نحوه انجام تعهد خدمت بگیرم؟؟
ضمنا آیا کسی شماره ای از وزارت داره تماس بگیریم برای این جور مشکلات؟؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - alpachino10 - 19-12-2013

سلام دوست عزیز
من نقل قول نمیزارم تا اگه دوستان در مورد سوالات شما نظر دیگه ای داشتن بیان کنن:
به نظر بنده شما چاره ای ندارید جز اینکه لمینت رو باز کنید. توی راهنمای خود سایتشون گفتن که حتما لمینت باید باز شده باشه. هم روی دانشنامه و هم روی ریز نمرات مهر میزنن. با وجود لمینت که نمیشه مهر زد.
برای من مهر وزارت رو پشت دانشنامه(اگر اشتباه نکنم) و پشت صفحه اول ریزنمرات زدن.
بله ریزنمرات هم نیاز به تایید داره (اگه می خوایید ترجمه رسمی بشه)
در مورد پست 47 تون هم من منظورتون رو متوجه نشدم. شما هنوز دارید درس میخونید و توی اون دانشگاه تسویه حساب کردید؟! چه جوری میشه؟!

RE: تائید و مهر وزارت علوم - sara-dz - 19-12-2013

(19-12-2013, 06:24 PM)'alpachino10' نوشته: سلام دوست عزیز
من نقل قول نمیزارم تا اگه دوستان در مورد سوالات شما نظر دیگه ای داشتن بیان کنن:
به نظر بنده شما چاره ای ندارید جز اینکه لمینت رو باز کنید. توی راهنمای خود سایتشون گفتن که حتما لمینت باید باز شده باشه. هم روی دانشنامه و هم روی ریز نمرات مهر میزنن. با وجود لمینت که نمیشه مهر زد.
برای من مهر وزارت رو پشت دانشنامه(اگر اشتباه نکنم) و پشت صفحه اول ریزنمرات زدن.
بله ریزنمرات هم نیاز به تایید داره (اگه می خوایید ترجمه رسمی بشه)
در مورد پست 47 تون هم من منظورتون رو متوجه نشدم. شما هنوز دارید درس میخونید و توی اون دانشگاه تسویه حساب کردید؟! چه جوری میشه؟!

خوب اگه مهر رو پشت میزنن من چرا لمینت رو را باید باز کنم؟؟
بله من دانشگاه شیراز تحصیل میکنم اینجا اینا مثل زالو هستن من چون مدرک گواهی موقتم دستشون بود و بهم نمیدادن که برم اون دانشگاه قبلی دانش نامه بگیره کل هزینه رایگان رو از من گرفتن ،من فقط دفاعم مونده ، ایشالا تا 1 ماه آینده از شرشون خلاص میشم، تازه تخفیف هم به من ندادن گفتن این تخفیف 10 درصدی مال کسی هست که بلافاصله بعد از تحصیل اقدام میکنه نه کسی که قبلش تصفیه میکنه !!!!
جالبه که ریز نمره انگلیسی هم دانشگاه شیراز نمیده ، همین اخیرا دارن میدن که حتی اون هم پولی هست و حکم official داره ، بعد مدارک رو هم بدون مهر وزارت خارجه توی پاکت نمیذارن در صورتی که دانشگاه قبلی به من 10 تا پاکت مهر شده داد گفت خودتون ترجمه ها رو بذارید توش

RE: تائید و مهر وزارت علوم - ice - 20-12-2013

(19-12-2013, 06:40 PM)'sara-dz' نوشته:
مطمئن نيستم دليلش اين باشه ولي مهرشون از نوع فشاري هست و ممكنه پلاستيك لمينيت مانع مهر بشه.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Torkan - 20-12-2013

(19-12-2013, 06:40 PM)'sara-dz' نوشته:
بله من دانشگاه شیراز تحصیل میکنم اینجا اینا مثل زالو هستن من چون مدرک گواهی موقتم دستشون بود و بهم نمیدادن که برم اون دانشگاه قبلی دانش نامه بگیره کل هزینه رایگان رو از من گرفتن ،من فقط دفاعم مونده ، ایشالا تا 1 ماه آینده از شرشون خلاص میشم، تازه تخفیف هم به من ندادن گفتن این تخفیف 10 درصدی مال کسی هست که بلافاصله بعد از تحصیل اقدام میکنه نه کسی که قبلش تصفیه میکنه !!!!
جالبه که ریز نمره انگلیسی هم دانشگاه شیراز نمیده ، همین اخیرا دارن میدن که حتی اون هم پولی هست و حکم official داره ، بعد مدارک رو هم بدون مهر وزارت خارجه توی پاکت نمیذارن در صورتی که دانشگاه قبلی به من 10 تا پاکت مهر شده داد گفت خودتون ترجمه ها رو بذارید توش

دوست عزیز زالو که خیلی از دانشگاه ها تشریف دارن نه تنها شیراز ...
باز اونجا ریزنمره انگلیسی میده خوب!
ولی مهر وزارت خارجه نه ولی باید مهرjusticeبخوره تا بتونن تو پاکت بذارن چون مهر justice وقتی میخوره که شما ریزنمراتت به تایید وزارت علوم برسه اونا هم به خاطر اون دنبال مهر هستن ولی نه مهر وزارت خارجه که اصلا خیلی از کشورا لازم ندارن...
بله بعضی از دانشگاهها پاکت رو مهر میزنن ولی خودشون ریزنمراتی رو که دارالترجمه ترجمه کرده و یا خودشون انگلیسی دادن به دانشجویان میذارن تو پاکت  و سرش رو هم با چسب میبندن.
در ضمن خیلی از دانشگاهها چول میگیرن واسه پاکت که چیز عجیبی نیست تو این اشفته بازار.
مهر هم از نوع فشاری هست که در واقع تو هر دو طرف کاغذ قابل لمس هستش.