آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 02-12-2014

'persevere dateline='' نوشته:
البته همه دانشگاه های استرالیا نیاز به معرفی potential supervisor دارند و به نظر من این تنها استاد هست که میتونه نقش مهمی در گرفتن فاند تحقیقاتی ایفا کنه. البته برا scholarship و سایر مراحل پذیرش حرف شما دقیقا درسته.
والا تجربه من که همه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند اپلای کردم و همه هم استاد پیدا کردم و حتی سه تا استاد هم سوپروایزم شدن در یک دانشگاه و نامه به شورای بورس نوشتن این را نشان داد که نقش استاد در بورس شدن زیاد نیست بلکه باید بکگراند لازم را داشته باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - persevere - 02-12-2014

(02-12-2014, 12:40 AM)'saaaaam' نوشته:
والا تجربه من که همه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند اپلای کردم و همه هم استاد پیدا کردم و حتی سه تا استاد هم سوپروایزم شدن در یک دانشگاه و نامه به شورای بورس نوشتن این را نشان داد که نقش استاد در بورس شدن زیاد نیست بلکه باید بکگراند لازم را داشته باشید

البته که اینطور هست، داشتن معدل مناسب برا لیسانس شرط مهم (تقریبا شرط نهایی) برای همه دانشگاه هاست. به نظر من اگه کسی معدل پایین در لیسانس داره بهتره اپلای نکنه چون بیهوده هستش. داشتن استاد سوپروایزر و رزومه خوب در حالتی هست که شرایط یکسان باشه و دانشگاه برای تصمیم گیری بخاد یه نفر رو انتخاب کنه. مسلما در این مورد شانس با کسی هست که سوپروایزر تاییدش کنه. البته باز هم این تمام قضایا نیست. من با توجه به تجربیات دوستانم که برا دکترا اقدام کردند شرایط زیادی رو دیدم که باید لحاظ بشه.
بهترین کار به نظر من فرستادن مدارک ومنتظر بودن نظر دانشگاه هاست.
If you have a rich background then the fund and scholarship are yours

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mohamad amin - 03-01-2015

1:لیسانس : مترجمی زبان از دانشگاه آزاد معدل :15.672:فوق لیسانس :فناوری اطلاعات 19.333:نمره زبانم :6.54:سابقه کار : 6 سال در زمینه تخصصی network -cisco . یک سال دستیار استاد در دانشگاه فوق لیسانس خودم . یک سال تدریس در موسسه زبان شکوه5 : دو توصیه نامه از استاد دانشگاه میخواستم بدونم برای دانشگاههای hاسترلیا میتونم apply کنم البته با فاند

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 03-01-2015

(03-01-2015, 07:42 PM)'mohamad amin' نوشته: 1:لیسانس : مترجمی زبان از دانشگاه آزاد معدل :15.672:فوق لیسانس :فناوری اطلاعات 19.333:نمره زبانم :6.54:سابقه کار : 6 سال در زمینه تخصصی network -cisco . یک سال دستیار استاد در دانشگاه فوق لیسانس خودم . یک سال تدریس در موسسه زبان شکوه5 : دو توصیه نامه از استاد دانشگاهمیخواستم بدونم برای دانشگاههای hاسترلیا میتونم apply کنم البته با فاند
سلام 
والا من این چند سال اخیر دیدم چند نفر با شرایط مشابه شما دانشگاه ولونگونگ البته با پیدا کردن استاد و یک مقاله ای اس ای درست حسابی بورس شدند ولی تفاوت رشته شما کار را خیلی سخت می کند بنظر من فقط دانشگاه های پژوهش محور مثل ولونگونگ مک کوری نیو کسل و گریفیت را بطور جدی پیگیری کنید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - drmms - 08-02-2015

~~سلام. لطفا شانس من رو برای پذیرش به همراه فاند IPRS بررسی کنید.
دانشگاه کارشناسی : آزاد اسلامی-شهرستان
 معدل کارشناسی : 15.90
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی شیمی
 دانشگاه کارشناسی ارشد :آزاد اسلامی-شهرستان
 معدل کارشناسی ارشد :19.18
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی شیمی
 تعداد مقالات کنفرانس داخلی : 11 كنفرانس
 تعداد مقالات کنفرانس خارجی:2 (کانادا و امارات- هردو سخنرانی شفاهی)
تعداد مقالات ISI در الزویر: 12 (ایمپکت های 2.6و 2.3و 2.1) در تمام مقالات نفر اول هستم بجز یکی که دوم و یکی که سوم
 مقالات ISI در اشپرینگر : 4مقاله با ایمپکت 1 (در همه نفر اول هستم)
مقالات ISI در : 1Taylor&Francis عدد با ایمپکت حدود 1 (نفر دوم هستم)
مقالات ISI در ژورنال های Open Access نمایه شده در تامپسون (مورد تایید وزارت علوم خودمون و ستاد نانو و...)12 تا (در همه نفر اول هستم)
در تمام مقالات نویسنده ستاره دار هستم (بجز یکی دوتا).
نمره زبان انگلیسی: IELTS 6.5 اکادمیک
 پژوهشگر برتر 92
یک کتاب هم تحت داوری دارم +5 مقاله دیگر تحت داوری.
سابقه کار: حدود شش ماه مدیر تولید با بیمه و مزایا . خودم استعفا دادم بخاطر دکتری
 شانس پذیرش برای دکتری به همراه بورس IPRS چه قدره؟ اگه ممکنه کمی وضعیتم رو تحلیل کنید تا خیالم راحت بشه. دانشگاه ازاد بودنم ممکنه کارمو واسه بورس یا پذیرش خراب کنه؟ خیلی نگرانم.
دانشگاه های مورد نظر من به ترتیب: دانشگاه کوییزلند، دانشگاه موناش، دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی. لطفا شانس پذیرش رو به درصد بهم بگید. ممنونم ممنونم و ممنونم.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - rezaarya - 15-02-2015

سلام دوستان. با این شرایط آیا شانس گرفتن فاند  از استرالیا را دارم؟ چه دانشگاهی شانسم بیشتره؟
کارشناسی: صنعتی شاهرود با 14/91
ارشد: صنعتی شاهرود با 18/10 و شاگرد اول (رشته در هر دو مقطع: برق)
دو تا مقاله ای اس ای با ایمپکت بالا
سابقه تدریس و ثبت اختراع و کار پژوهشی
مشکل زبانم ندارم. 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 15-02-2015

(15-02-2015, 04:34 PM)'rezaarya' نوشته: سلام دوستان. با این شرایط آیا شانس گرفتن فاند  از استرالیا را دارم؟ چه دانشگاهی شانسم بیشتره؟
کارشناسی: صنعتی شاهرود با 14/91
ارشد: صنعتی شاهرود با 18/10 و شاگرد اول (رشته در هر دو مقطع: برق)
دو تا مقاله ای اس ای با ایمپکت بالا
سابقه تدریس و ثبت اختراع و کار پژوهشی
مشکل زبانم ندارم. 

درود
به نظرم اگر بتونید جواب مساعدی از اساتید بگیرید حتی برای دانشگاههای برتر استرالیا گروه هشت هم شانس دارید. فعلا دانشگاههای استرالیا سیاست سخت گیرانه ای در اعطای بورس به ایرانی ها دارند. لطفا پروپوزال رو طوری بنویسید که به sanction برنخوره. 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - rezaarya - 16-02-2015

(15-02-2015, 08:28 PM)'Shahrouz' نوشته:
درود
به نظرم اگر بتونید جواب مساعدی از اساتید بگیرید حتی برای دانشگاههای برتر استرالیا گروه هشت هم شانس دارید. فعلا دانشگاههای استرالیا سیاست سخت گیرانه ای در اعطای بورس به ایرانی ها دارند. لطفا پروپوزال رو طوری بنویسید که به sanction برنخوره. 

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و پاسخ دادین. پس با این حساب برای دانشگاه های غیر گروه هشت شانسم بد نیست؟ معدل کارشناسیم چقدر میتونه ضعف باشه تو رزومم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 17-02-2015

(16-02-2015, 07:09 PM)'rezaarya' نوشته:
ممنون از اینکه وقت گذاشتین و پاسخ دادین. پس با این حساب برای دانشگاه های غیر گروه هشت شانسم بد نیست؟ معدل کارشناسیم چقدر میتونه ضعف باشه تو رزومم؟

به وضوح برای دانشگاههای غیر گروه هشت شانس بهتری دارید. معدل کارشناسی شما برای برخی از دانشگاهها مثل نیوساوت ولز و یا سیدنی می تونه تاثیر منفی داشته باشه. به هر حال شما از دانشگاههای شناخته شده ای نیستید. به نظر من برای هر دو دسته از دانشگاهها اقدام بفرمایید. 

[برش] بررسی دانشگاههای استرالیا و آشنایی دانشجویان پذیرفته شده - selda - 17-02-2015

سلام با این شرایط احتمال گرفتن پذیرش با فاند هست:معدل کارشناسی 14.93 دانشگاه زنجان مقاله ندارم زبانم بد نیست