آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - automotive - 09-06-2017

(09-06-2017, 02:15 PM)Sara112 نوشته: دوستان با معدل ۱۴ از دانشگاه های با چه رنکی اقدام کنیم واسه پذیرش بهتره؟

به تاپیک زیر مراجعه کنید، تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Babak - 12-06-2017

(12-06-2017, 12:42 AM)Sara112 نوشته: ممنون میشم راهنمایی کنید. یکی از دوستام معدلش نزدیک ۱۶ هست رشته فیزیک و دانشگاه تهران مقطع لیسانس.
امسالدرسش تموم میشه و کنکور داد رتبه اش ۳۰۰ شد وخوب هیچ جا تو تهران قبول نمیشه.
هدفش اینه اپلای کنه واسه ارشد.
حالا مونده انتخاب رشته کنه و شهرستان قبول شه یا اینکه انتخاب رشته نکنه و چهار ماه بخونه واسه زبان و اپلای کنه واسه سال بعد. بنظرتون همین کار بهتر نیست؟

لطفا سوال خودتون رو در موضوع تاثیر معدل پایین یا مشروطی بر گرفتن پذیرش پیگیری کنید. این موضوع صرفا برای اطلاع از محل درست پرسیدن سوال هست و نه برای گرفتن جواب سوال. در مواردی که موضوعی در فروم برای سوال وجود نداشته باشه و هیچ انجمنی برای ایجاد موضوع جدید مناسب نباشه، دوستان در همین موضوع پاسخ می‌دهند، اما در سایر موارد لطفا از موضوعات مناسب استفاده کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - ayaz elsis - 27-11-2017

سلام..خسته نباشین..بنده یه کاردانی روزانه خوندم ..دوباره روزانه پرستاری قبول شدم نرفتم انصراف دادم...حالا سوال...آیا من محرومم همیشگی ازکنکور سراسری!؟؟؟ میتونم کنکور بدم واسه دندنپزشکی؟!! لطفا راهنماییم کنید

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - automotive - 28-11-2017

(27-11-2017, 08:33 PM)ayaz elsis نوشته: سلام..خسته نباشین..بنده یه کاردانی روزانه خوندم ..دوباره روزانه پرستاری قبول شدم نرفتم انصراف دادم...حالا سوال...آیا من محرومم همیشگی ازکنکور سراسری!؟؟؟ میتونم کنکور بدم واسه دندنپزشکی؟!! لطفا راهنماییم کنید

سلام
سوال خود را در تاپیک زیر مطرح کنید.
امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - AmirKing - 10-12-2017

سلام دوستان من برای ترم اسپرینگ 2018 آمریکا و وینتر 2018 کانادا مستر مکانیک پذیرش داشتم دو دانشگاه در یک سطح هستند تقریبا از نظر رنک ولی من رنک برام زیاد مهم نیست چون کلا کریرم رو توی صنعت میبینم نه تو دانشگاه و آدکادمیا.
ویزای هر دو رو داشتم که سر انجام بخاطر امتیازات بیشتر کاناد که شامل اقامت راحت تر و امکان دیدار با خانواده بود تصمیم گرفتم بیام کانادا. این چند روزی که اینجا هستم در مورد شغل ها توی رشته خودم سرچ کردم و به این نتیجه رسیدم که توی رشته من مخصوصا زمینه کاری من شغل ها خیلی محدود هست و شرایط استخدام سخت به طوری که باید حداقل PEng  داشت مخصوصا انتاریو که باید PEO داشت و در استانی که الان هستم (کبک) هم شغل خیلی کم هست برای مکانیک بر خلاف امریکا. از طرفی اقامت گرفتن هم به سادگی فکر میکردم و تو ایران تبلیغ میکردن نیست و اینجور که متوجه شدم اگر از کبک خارج بشم تنها راه اقامت گرفتن اقدام از طریق اسکیل ورکر هست که به اندازه ی گرفتن گرین کارت امریکا دردسر داره و زمانبره. حالا با توجه به اینکه ویزای امریکام تا 10 روز دیگه باطل میشه باید زود تصمیم بگیرم که برم امریکا ولی قبلش باید از چند تا سوال مطمئن بشم تا بتونم درست تصمیم بگیم ممنون میشم سوالاتم رو هر کدوم رو اطلاعی دارید جواب بدید.

1- آیا بعد از گرفتن اقامت یا شهروندی کانادا میشه به راحتی برای کار های داخل امریکا اپلای کرد؟
2- آیا گرفتن اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر برای کسی که مسترش رو در کانادا گرفته یک پروسه شانسی و طولانیست؟ یا به محض رسیدن به امتیاز مورد نظر اقامت رو میدن. کلا اگر مراحلش رو میدونید بگید چون اینجا هر کس یه چیی میگه. (منظورم استان خاصی نیست مثل ساسکاچون که شراط ویژه ای داره و...)
3- اینها اولویت های من هستند به ترتیب اهمیت(1-کار 2-اقامت3-امکان خروج از کشور برای مسافرت یا دیدن خانواده 4-نداشتن استرس در دوره تحصیل 5- سطح زندگی 6-درامد 7-پذیرفته شدن در جامعه 8-هزینه 9-آب و هوا)

لطفا از دوستانی که در هر دو کشور بودن با توجه به این اولویت ها توصیه ای دارن به من بکنند. (البته متوجهم کسی نمیتونه برای کسی دیگه تصمیم بگیره)

متشکرم
@AitUniversity
@M1KE
@Babak

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 11-12-2017

شما برای اینکه در آمریکا هم به صورت حرفه ای کار کنید می بایست PE باشین (معادل همون P.Eng). ولی از اونجاییکه هدف نهایی تون کار کردن در آمریکاست بهتره از نظر فیزیکی هم در همون کشور باشین هر چند کمی دیرتر اقامت بگیرین. اگر با اقامت کانادا وارد شده بودین شاید ارزشش رو داشت سه سالی بمونید و بعد برای کار به آمریکا برین ولی الان که هر دو رو دانشجویی هستین تفاوت چندانی نداره پس بهتره از ابتدا روی همون کشوری که شرایط کاری اش براتون مناسب تره سرمایه گذاری کنید. کبک تنها خوبیش در مقایسه با شهرهای معروف دیگه در آمریکای شمالی، هزینه بسیار پایین تر تحصیل و زندگی هست (حدود نصف).

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - AmirKing - 11-12-2017

(11-12-2017, 01:29 AM)M1KE نوشته: شما برای اینکه در آمریکا هم به صورت حرفه ای کار کنید می بایست PE باشین (معادل همون P.Eng). ولی از اونجاییکه هدف نهایی تون کار کردن در آمریکاست بهتره از نظر فیزیکی هم در همون کشور باشین هر چند کمی دیرتر اقامت بگیرین. اگر با اقامت کانادا وارد شده بودین شاید ارزشش رو داشت سه سالی بمونید و بعد برای کار به آمریکا برین ولی الان که هر دو رو دانشجویی هستین تفاوت چندانی نداره پس بهتره از ابتدا روی همون کشوری که شرایط کاری اش براتون مناسب تره سرمایه گذاری کنید. کبک تنها خوبیش در مقایسه با شهرهای معروف دیگه در آمریکای شمالی، هزینه بسیار پایین تر تحصیل و زندگی هست (حدود نصف).

ممنون حرف شما منطقیه ولی یک تفاوت عمده دیگه اش دوری از خانواده ام هست با اینکه از نظر ایندیپندنت بودن مشکلی ندارم بخاطر شرایط مادرم ترجیح میدم جایی باشم که امکان رفت و امد به ایران رو داشته باشم درواقع به این دلیل میخوام لقمه رو بچرخونم دور دهنم.
اگر امکان رفت و آمد به ایران و حتی اومدن مادرم برای مدت کوتاهی در کانادا هم در پروسه اخذ اقامت(چون میدونم موقع تحصیل در کانادا کاملا ممکنه بخاطر همین تاکیدم روی زمانی هست که برای اقامت تلاش میکنم) شرایطش مثل آمریکا خواهد بود پس آب پاکی رو بریزید رو دستم چون همه جوره عقل حکم میکنه که برم امریکا.
اگر جواب منفیه و در کانادا شرایط بهتره لطفا این سوال رو جواب بدید: 1- آیا بعد از گرفتن اقامت یا شهروندی کانادا میشه به راحتی برای کار های داخل امریکا اپلای کرد؟

پیشاپیش از اینکه جواب میدید ممنونم ممکنه از نظر شما و بقیه یک راه مشخص باشه ولی من بخاطر شرایط خاص خانواده ام کمی تو انتخابم باید دقت بیشتری کنم.

در مورد کبک خدمتتون عرض کنم که با روش PEQ بلافاصله بعد از پایان تحصیل اقامت کبک رو میدن و حدود یک سال بعد PR ولی شرطش اینه که تو این یک سال داخل کبک باشی. بخاطر همین برای خیلیها جذابه البته اینها تئوری کاره ولی در عمل نمیدونم میشه سه ساله pr گرفت یا نه.
در مورد PEng کانادا باید حداقل 4 سال تو موسسه کانادایی خونده باشین که خب یعنی با مستر نمیشه در مورد امریکا نمیدونم شرایطش همینه یا نه.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - AitUniversity - 11-12-2017

(10-12-2017, 11:05 PM)AmirKing نوشته: سلام دوستان من برای ترم اسپرینگ 2018 آمریکا و وینتر 2018 کانادا مستر مکانیک پذیرش داشتم دو دانشگاه در یک سطح هستند تقریبا از نظر رنک ولی من رنک برام زیاد مهم نیست چون کلا کریرم رو توی صنعت میبینم نه تو دانشگاه و آدکادمیا.
ویزای هر دو رو داشتم که سر انجام بخاطر امتیازات بیشتر کاناد که شامل اقامت راحت تر و امکان دیدار با خانواده بود تصمیم گرفتم بیام کانادا. این چند روزی که اینجا هستم در مورد شغل ها توی رشته خودم سرچ کردم و به این نتیجه رسیدم که توی رشته من مخصوصا زمینه کاری من شغل ها خیلی محدود هست و شرایط استخدام سخت به طوری که باید حداقل PEng  داشت مخصوصا انتاریو که باید PEO داشت و در استانی که الان هستم (کبک) هم شغل خیلی کم هست برای مکانیک بر خلاف امریکا. از طرفی اقامت گرفتن هم به سادگی فکر میکردم و تو ایران تبلیغ میکردن نیست و اینجور که متوجه شدم اگر از کبک خارج بشم تنها راه اقامت گرفتن اقدام از طریق اسکیل ورکر هست که به اندازه ی گرفتن گرین کارت امریکا دردسر داره و زمانبره. حالا با توجه به اینکه ویزای امریکام تا 10 روز دیگه باطل میشه باید زود تصمیم بگیرم که برم امریکا ولی قبلش باید از چند تا سوال مطمئن بشم تا بتونم درست تصمیم بگیم ممنون میشم سوالاتم رو هر کدوم رو اطلاعی دارید جواب بدید.

1- آیا بعد از گرفتن اقامت یا شهروندی کانادا میشه به راحتی برای کار های داخل امریکا اپلای کرد؟
2- آیا گرفتن اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر برای کسی که مسترش رو در کانادا گرفته یک پروسه شانسی و طولانیست؟ یا به محض رسیدن به امتیاز مورد نظر اقامت رو میدن. کلا اگر مراحلش رو میدونید بگید چون اینجا هر کس یه چیی میگه. (منظورم استان خاصی نیست مثل ساسکاچون که شراط ویژه ای داره و...)
3- اینها اولویت های من هستند به ترتیب اهمیت(1-کار 2-اقامت3-امکان خروج از کشور برای مسافرت یا دیدن خانواده 4-نداشتن استرس در دوره تحصیل 5- سطح زندگی 6-درامد 7-پذیرفته شدن در جامعه 8-هزینه 9-آب و هوا)

لطفا از دوستانی که در هر دو کشور بودن با توجه به این اولویت ها توصیه ای دارن به من بکنند. (البته متوجهم کسی نمیتونه برای کسی دیگه تصمیم بگیره)

متشکرم
@AitUniversity
@M1KE
@Babak

1- بله، خیلی راحت (من تو پروسه اش هستم)
2-شما اگر در ایران مستر داشتید و سابقه کار حداقل یکساله، که همین الان هم میتونید روی آیلتسون فوکوس کنید و برای اقامت اقدام کنید، پروسه اصلا خاص نیست، اگر اینارو ندارید استانی که هستید یکی از راحتترین روش های اقامت رو داره
3- پیشنهادم کاناداست - شما مطمئنا نیاز خواهید داشت در آینده Peng بگیرید اما وقتی مشغول به کار شدید نه الان - استان انتاریو و شهرهای London- windsor و... بازار کار خیلی خوبی برای رشته شما داره و دوستان من الان تو خط فورد - بی ام و و پلت فرم Toyota Rav 4 دارن کار میکنند اینجا
بهرحال تصمیم با خودتون

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 11-12-2017

از اونجاییکه اشاره کردین اولویت اولتون کار کردن در آمریکاست برای همین گفتم از این منظر و با توجه به اینکه وضعیت اقامتی تون در هر دو طرف در حال حاضر یکسان هست بهتره در آمریکا شروع کنید ولی اگر مسایلی مثل رفت و آمد هم براتون مهم باشه گزینه کانادا هم میتونه مطرح بشه. برای رفت و آمد کانادا دردسر کمتری داره به خصوص با دولت جدیدی که در آمریکا روی کار اومده. در کانادا هم خودتون محدودیت خاصی در دوران دانشجویی یا اقامت برای رفت و آمد ندارین و هم مقیمان می تونند ویزای توریستی چندساله برای والدین بگیرند.

در مورد کار بعد از شهروندی، شهروندان کانادا به دلیل روابط گسترده و دوجانبه ای که با آمریکا دارند برای اموری مثل تحصیل و کار دردسر زیادی ندارند و در صورتی که شرکتی به شما پیشنهاد کار بده می تونید بدون اینکه دردسرهای ویزا و سفارت رو داشته باشین در اونجا کار کنید (فقط بار اول مدارک رو در گذرگاه ورودی زمینی یا هوایی موردنظر نشون میدین و ثبت می کنند و وارد میشین، نیازی به سفارت رفتن نداره).

مسیر کانادا از نظر اقامتی کاملا تضمین شده و سرراست هست ولی در آمریکا در اواخر تحصیل و بعد از اون استرس این رو خواهید داشت که شرکتی رو پیدا کنید که شما رو برای گرین کارت اسپانسر بشه. ولی خب جمعیت آمریکا هم 10 برابر بیشتر از کاناداست و طبیعتا فرصت های شغلی بیشتره (هر چند رقابت هم بیشتره). در نتیجه به توانایی های شخصی شما هم بستگی داره.

در کبک شما بعد از تحصیل از روش استانی که  اقدام کنید حتما یک ساله بهتون اقامت میدن و در همون ابتدای کار هم ویزای کار میدن که اگر خواستین در اون یک سال کار کنید. در حال حاضر هم بعد از سه سال می تونید برای شهروندی اقدام کنید که 8-7 ماهی هم بررسی اش زمان میبره. یعنی اگر فوق رو 2 ساله بخونید در مجموع 3 ساله اقامت و 7-6 ساله شهروندی می گیرین. آمریکا بعد از 5 سال اقامت می تونید برای شهروندی اقدام کنید و کمی پروسه اش طولانی تره.

در مورد شرایط نظام مهندسی، در هر دو کشور می بایست حدود 4 سال سابقه کار مهندسی داشته باشید تا بتونید مدرک P.Eng بگیرید. از این 4 سال یک سالش حتما می بایست در خود اون کشور باشه ولی مابقی رو میتونید با سوابق کاری که در خارج از اون کشور داشتین هم پر کنید (در صورتی که تایید بشه). تا یک سالش رو معمولا میشه با تحصیلات تکمیلی پر کرد. تاپیگ زیر رو بخونید:

https://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%B9%D8%B6%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

(11-12-2017, 07:06 AM)AmirKing نوشته: ممنون حرف شما منطقیه ولی یک تفاوت عمده دیگه اش دوری از خانواده ام هست با اینکه از نظر ایندیپندنت بودن مشکلی ندارم بخاطر شرایط مادرم ترجیح میدم جایی باشم که امکان رفت و امد به ایران رو داشته باشم درواقع به این دلیل میخوام لقمه رو بچرخونم دور دهنم.
اگر امکان رفت و آمد به ایران و حتی اومدن مادرم برای مدت کوتاهی در کانادا هم در پروسه اخذ اقامت(چون میدونم موقع تحصیل در کانادا کاملا ممکنه بخاطر همین تاکیدم روی زمانی هست که برای اقامت تلاش میکنم) شرایطش مثل آمریکا خواهد بود پس آب پاکی رو بریزید رو دستم چون همه جوره عقل حکم میکنه که برم امریکا.
اگر جواب منفیه و در کانادا شرایط بهتره لطفا این سوال رو جواب بدید: 1- آیا بعد از گرفتن اقامت یا شهروندی کانادا میشه به راحتی برای کار های داخل امریکا اپلای کرد؟

پیشاپیش از اینکه جواب میدید ممنونم ممکنه از نظر شما و بقیه یک راه مشخص باشه ولی من بخاطر شرایط خاص خانواده ام کمی تو انتخابم باید دقت بیشتری کنم.

در مورد کبک خدمتتون عرض کنم که با روش PEQ بلافاصله بعد از پایان تحصیل اقامت کبک رو میدن و حدود یک سال بعد PR ولی شرطش اینه که تو این یک سال داخل کبک باشی. بخاطر همین برای خیلیها جذابه البته اینها تئوری کاره ولی در عمل نمیدونم میشه سه ساله pr گرفت یا نه.
در مورد PEng کانادا باید حداقل 4 سال تو موسسه کانادایی خونده باشین که خب یعنی با مستر نمیشه در مورد امریکا نمیدونم شرایطش همینه یا نه.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M.heyatzadeh - 17-12-2017

با عرض سلام و خسته نباشید. من تقریبا 29 سالمه. لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه قم دارم با معدل 18.60 و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران دارم با معدل 18. متاسفانه فعلا مقاله ندارم. زبانم عالی هست و میتونم راحت آیالتس بگیرم. بنده هدفم اینه که بعد از تحصیل تو اروپا اقامت دایم بگیرم. میدونم که شانسم بدون داشتن مقاله پایینه برای همین الان دارم روش کار میکن. میخوام بدونم کودوم یک از کشورهای اروپاییبه غیر از آلمان بعد از تحصیل فرصت گرفتن اقامت دایم میدن. به نظر شما کودوم کشور اروپایی برای رشته من مناسبتره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر