آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mojtaba.khanian - 06-11-2014

با عرض سلام و حسته نباشید و تشکر از مطالب عالیتون
من لیسانس معماری دانشگاه تبریز با معذل 14/80 دارم و
کارشناسی ارشد شهرساری از دانشگاه آزاد همدان با معدل 17.78 و نمره پایان نامه 19.50
تعداد مقالات ISI بدون ایمپکتم 8تاست و 2 مقاله ISI با ایپمکتای 0.75 و 0.55 تو اسپرینگر دارم که اولیش از پایان نامم هستش و 2 مقاله Scopus و دو تا هم ISC , و یک کنفرانس معتبر تو دانشگاه آکسفورذ دارم و این نکته هم بگم که تو رشته ما مقاله دادن خیلی آسون نیست چون یه بعدش مرتبط با علوم اجتماعی و انسانیه.
4 تا طرح پژوهشی ذرون دانشگاهی هم دارم که یکیش با دانشگاه کلگری کاناداست و همشون همکار اصلی طرخ در کنار یک عضو هیات علمی دانشگاهها بوذم.
آیلتس : 6.5(L:7, R:6, W:7.5, S:6)
از هشت تا دانشگاه QUT, Tamnaisa, Flinders, CQU, Monash, ECU, JCU و UWA از سوپروایزراشون پذیرش گرفتم و پروندم بعد 31 OCT رفنه تو بورس واسه .Semester 1 2015 فکر کنم تا یک ماه دیگه جوابش بیاد. بنظرتون چقدر احتمال که بورس بشم؟
با تشکر از زحماتتون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 06-11-2014

(06-11-2014, 01:38 PM)'mojtaba.khanian' نوشته: با عرض سلام و حسته نباشید و تشکر از مطالب عالیتون
من لیسانس معماری دانشگاه تبریز با معذل 14/80 دارم و
کارشناسی ارشد شهرساری از دانشگاه آزاد همدان با معدل 17.78 و نمره پایان نامه 19.50
تعداد مقالات ISI بدون ایمپکتم 8تاست و 2 مقاله ISI با ایپمکتای 0.75 و 0.55 تو اسپرینگر دارم که اولیش از پایان نامم هستش و 2 مقاله Scopus و دو تا هم ISC , و یک کنفرانس معتبر تو دانشگاه آکسفورذ دارم و این نکته هم بگم که تو رشته ما مقاله دادن خیلی آسون نیست چون یه بعدش مرتبط با علوم اجتماعی و انسانیه.
4 تا طرح پژوهشی ذرون دانشگاهی هم دارم که یکیش با دانشگاه کلگری کاناداست و همشون همکار اصلی طرخ در کنار یک عضو هیات علمی دانشگاهها بوذم.
آیلتس : 6.5(L:7, R:6, W:7.5, S:6)
از هشت تا دانشگاه QUT, Tamnaisa, Flinders, CQU, Monash, ECU, JCU و UWA از سوپروایزراشون پذیرش گرفتم و پروندم بعد 31 OCT رفنه تو بورس واسه .Semester 1 2015 فکر کنم تا یک ماه دیگه جوابش بیاد. بنظرتون چقدر احتمال که بورس بشم؟
با تشکر از زحماتتون

سلام
والا بنظر من از نظر معدل شرایط متوسطی داری و فقط دو مقاله ای اس ای که ایمپکت دارد بنظرم در نظر بگیرند و طرح پژوهشی هم اگه مدارکی فرستاده باشی تاثیر مثبت دارد حدس من دانشگاه های جیمز کوک و موناش شانس بیشتری داری انشاله بورس بشی

گرفتن فاند برای دکتری - farzaneh1392 - 07-11-2014

با سلام و خسته نباشید
خواستم  نظرتون را در رابطه به گرفتن فاند از دانشگاه های نیوزلند و اس1ترالیا برای رشته روانشناسی تربیتی بدونم.
من 30 ساله ، لیسانس آزاد مترجمی با معدل14.53 فوق لیسانس روانشناسی تربیتی از شهید بهشتی تهران با معدل17.67  داری 2 مقاله داخلی .و 2 تا )isi) هستم.آیلس 6.5 دارم. آیا واسه این کشورها GERهم می خواهد

RE: گرفتن فاند برای دکتری - Andre - 07-11-2014

(07-11-2014, 09:20 PM)'farzaneh1392' نوشته: با سلام و خسته نباشید
خواستم  نظرتون را در رابطه به گرفتن فاند از دانشگاه های نیوزلند و اس1ترالیا برای رشته روانشناسی تربیتی بدونم.
من 30 ساله ، لیسانس آزاد مترجمی با معدل14.53 فوق لیسانس روانشناسی تربیتی از شهید بهشتی تهران با معدل17.67  داری 2 مقاله داخلی .و 2 تا )isi) هستم.آیلس 6.5 دارم. آیا واسه این کشورها GERهم می خواهد

درود. در کشورهای استرالیا و نیوزیلند فاند به شدت رقابتی است و این امر به خصوص در دانشگاهای برتر دیده می‌شود. آزمون GRE واسه رشته شما به نظرم اختیاری است، هر چند اغلب توصیه میشه. به نظرم دنبال Plan های International در دانشگاهها باشید. گاهاً دیده میشه بعضی از دانشگاهها از جایی اعتبار کسب کردند و Plan خاصی رو دنبال می کنند. می تونید سایتهای مختلف مثل Open Postion و از این سایتها رو برای آگاهی از این Plan ها ببیند. در کل همانطور که گفتم بسیار رقابتی است، اما شما شانص خودتون رو دارید.

RE: گرفتن فاند برای دکتری - saaaaam - 08-11-2014

'farzaneh1392 dateline='' نوشته: با سلام و خسته نباشید

سلام دوست عزیز 
در این حوزه اقیانوسیه دانشگاه ها بر خلاف امریکا و کانادا به لیسانس شما خیلی بیشتر توجه دارند و متاسفانه لیسانس شما اصلا ارتباطی به فوق شما ندارد پیشنهاد می کنم برای دانشگاه های این حوزه سرمایه گذاری نکنید بجاش با گرفتن جی ار ای به حوزه امریکا و کانادا فکر کنید البته اگر استادی پیدا کردید در یکی از دانشگاه های استرالیا بنظرم چون اپلای انلاین هست ریسکی ندارد
فقط در دانشگاه های سیدنی نیوساوت ولز و دانشگاه اکلند من دیدم برخی از رشته ها جی ار ای لازم بود ولی کلا استرالیا پژوهش محور هست و به رزومه پژوهشی بیشتر نگاه می کند تا نمره جی ار ای

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - n_yousefian - 08-11-2014

(06-11-2014, 01:06 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوب 
بنظر من از نظر معدل شانس خیلی خوبی داری فقط گواهی در مورد شاگرد اول بودن را فراموش نفرمایید و نکته های مهم این هست که اگر دنبال بورس از دانشگاههای گروه 8 استرالیا هستی مثل سیدنی - نیوساوت ولز و .. باید نمره ایلتس 7 به بالا داشته باشی البته بنظر من شما باید حداقل یک یا دو مقاله ای اس ای داشته باشید
استرالیا دکتری پژوهش محور هست و اساتید دنبال کسی هستند که برایشان کار پژوهشی انجام دهد و داشتن مقاله ای اس ای نشانگر توانمندی شما هست

خیلی ممنون از توجهتون
فقط میخواستم بدونم منظور شما اینه که اگه نمره آیلتس ام 7 بشه، بدونم داشتن مقاله احتمال پذیرش وجود داره ولی برای فاند حتما باید مقاله ISI داشته باشم؟
البته یه سوال دیگه ام دارم که دقیقا نمیدونم تو کدوم قسمت باید مطرح کنم، ارزش پذیرش از یه دانشگاه G8 بیشتره یا فاند از یه دانشگه معمولی تر؟ هم از نظر کاری؟ هم از نظر مدرک؟ بطور کلی از همه لحاظ؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 08-11-2014

'n_yousefian dateline='' نوشته:
خیلی ممنون از توجهتون
فقط میخواستم بدونم منظور شما اینه که اگه نمره آیلتس ام 7 بشه، بدونم داشتن مقاله احتمال پذیرش وجود داره ولی برای فاند حتما باید مقاله ISI داشته باشم؟
البته یه سوال دیگه ام دارم که دقیقا نمیدونم تو کدوم قسمت باید مطرح کنم، ارزش پذیرش از یه دانشگاه G8 بیشتره یا فاند از یه دانشگه معمولی تر؟ هم از نظر کاری؟ هم از نظر مدرک؟ بطور کلی از همه لحاظ؟
سلام در مورد مقاله من ندیدم در چند سال اخیر کسی بدون مقاله از این دانشگاه ها فاند گرفته باشه و در مورد سوال دوم انقدر هزینه ها بالاست در استرالیا که بدون فاند کسی نمی رود من شخصا از چند دانشگاه استرالیا پذیرش دکتری داشتم ولی چون از پس هزینه ها بر نمی امدم رفتم فنلاند
طبعا دانشگاه های گروه ۸ ایده ال بسیاری از دانشجویان هست و در سطح بین المللی بسیار شناخته شده هستند

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - hosseinn - 15-11-2014

مهندسی مکانیک...دانشگاه فردوسی مشهد...معدل کارشناسی 17.125
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 TOEFL IBT 95
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 GRE 315
یک مقاله ISI ... اسم دوم
 برام فاندی مهمه که فقط شهریه دانشگاه رو پوشش بده
میخواستم بدونم با این شرایط برای چه دانشگاه هایی در استرالیا شانس دارم؟؟؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 15-11-2014

(15-11-2014, 02:05 PM)'hosseinn' نوشته: مهندسی مکانیک...دانشگاه فردوسی مشهد...معدل کارشناسی 17.125
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 TOEFL IBT 95
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 GRE 315
یک مقاله ISI ... اسم دوم
 برام فاندی مهمه که فقط شهریه دانشگاه رو پوشش بده
میخواستم بدونم با این شرایط برای چه دانشگاه هایی در استرالیا شانس دارم؟؟؟

سلام دوست عزیز
بنظر من خیلی خیلی شانست کمه برای فاند مستر شدن چون در استرالیا اولا فاند مستر بسیار کم هست و ثانیا برای این موضوع به کسانی فاند مستر می دهند که معدلی معادل فرست هانر استرالیا داشته باشند و چیزی حدود 19 به بالای ما من فقط دیدم تا الان فاند گرفتند 
فقط پیشنهاد می کنم با دانشگاه های ولونگونگ و یو تی اس مکاتبه و سوال کنید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ms.p - 16-11-2014

با سلام و ممنون از مطالب خوبتون
لیسانس تغذیه و رژیم درمانی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با معدل 16.98 و فوق بیوشیمی از دانشگاه پیام نورتهران با معدل 17.
3 تا مقاله ISI با ایمپکت حدودا 2 که در حوزه کار بیوتکنولوزی هستند اما به رشته ای که قصد ادامه تحصیلشو دارم چندان مرتبط نیستند و 2 سال سابقه کار مرتبط با رشته لیسانس.درحال نوشتن مقاله از پایان نامه که ISI باشه.درحال حاضز نمره زبان ندارم اما میتونم  حداکثر تا سال آینده نمره آیلتس قابل قبولیو کسب کنم.میخوام واسه رشته ایمونولوژی یا بیوشیمی بالینی در مقطع دکترا اقدام کنم و گزینه اخر همون رشته بیوتکنولوژی هست.نیازمند گرفتن فاند هستم.به نظر شما با این شرایط امکان گرفتن فاندو دارم؟