آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 13-08-2014

(11-08-2014, 04:27 PM)'recolor' نوشته: سلام
معدل کارشناسی ناپیوسته مکانیک : 16.67
معدل کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه سمنان : 15.08
مدرک زبان میتونم تافل خیلی عالی (110 به بالا) بیارم. GRE هم میخوام امتحان بدم و اونم میتونم نمره بالا بیارم.
یک مقاله انگلیسی ISC در ژورنال ایرانی (به زبان انگلیسی) دارم.
در کدام دانشگاه های استرالیا شانس پذیرش+اسکولارشیپ برای دکتری دارم؟ آیا اصلا شانس دارم؟
اگر ممکنه در رابطه با آمریکا هم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید.
ممنون

سلام بر شما دوست خوب
والا معدلهای شما تقریبا متوسط هست بنابر این نمیشه قطعی گفت فلان دانشگاه شانس خیلی بالایی داری
من فقط بر اساس رزومه شما و معدلهای شما با فرض اینکه استاد پیدا کنی و پروپوزال خوبی هم بنویسی و نمره زبانی هم که گفتید بگیرید پیشنهاد می دهم دانشگاه های تکنولوژی سیدنی و دانشگاه استرالیای غربی در صورتی که حداقل دو مقاله ای اس ای با ایمپکت مناسب داشته باشی - دانشگاه گریفیث استرالیا با داشتن حداقل چند مقاله ای اس ای میشه بگم بیشترین شانس را دارید
نظر شخصی من این هست که دانشگاه های مک کوری و نیو کسل هم بررسی کنید و دانشگاه جیمز کوک که کمتر از شما انتظار معدل و کار پژوهشی دارند
موفق باشی

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 13-08-2014

(13-08-2014, 04:31 PM)'zahrazahrazahra' نوشته: سلام شانس من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه دیکن و استرالیای غربی چقدر هست؟ رشتم مهنسی شیمی نساجی
معدل لیسانس 14.67-دانشگاه گیلان و ارشد امیرکبیر 17.53
2 سال سابقه کاری
1 ای اس ای اکسپت شده IF:2.3 و دو تا سابمیت شده
4 تا کنفرانس خارجی
ایلتس 6.5 رایتینگ و ریدینگ 7-اسپیکینگ و لیسنینگ 6
می خواستم بدونم هنوز تحریمهای بورس دانشجویان ایرنی برقراره؟

سلام بر شما
دوست خوبم از نظر معدل شرایط به نسبه مطلوبی داری
اگر بتونی کلا پروپوزالت را بیشتر به صنعت نساجی نزدیک کنی تا شیمی بنظر من شانست بیشتر میشه هم از نظر بورس شدن و هم ویزا گرفتن
من پیشنهاد می کنم اول اون دو مقاله را چاپ کنید بعد اپلای کنید در این حین دنبال استاد بگردید و روی توسعه پروپوزالتون حسابی کار کنید. نمره ایلتست را چک کن فکر کنم اسپیکینگ 6.5 باید باشد ولی حتما بررسی کنید و از دانشگاه بپرسید اگه لازم باشه دوباره ازمون بدین
در نهایت با توجه به نمره زبان شما بنظرم کشورهای اسکاندیناوی هم میتوانی اپلای کنید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - recolor - 15-08-2014

(13-08-2014, 07:57 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام بر شما دوست خوب
والا معدلهای شما تقریبا متوسط هست بنابر این نمیشه قطعی گفت فلان دانشگاه شانس خیلی بالایی داری
من فقط بر اساس رزومه شما و معدلهای شما با فرض اینکه استاد پیدا کنی و پروپوزال خوبی هم بنویسی و نمره زبانی هم که گفتید بگیرید پیشنهاد می دهم دانشگاه های تکنولوژی سیدنی و دانشگاه استرالیای غربی در صورتی که حداقل دو مقاله ای اس ای با ایمپکت مناسب داشته باشی - دانشگاه گریفیث استرالیا با داشتن حداقل چند مقاله ای اس ای میشه بگم بیشترین شانس را دارید
نظر شخصی من این هست که دانشگاه های مک کوری و نیو کسل هم بررسی کنید و دانشگاه جیمز کوک که کمتر از شما انتظار معدل و کار پژوهشی دارند
موفق باشی

دوست عزیزم خیلی لطف کردی بابت راهنمایی.
من حتما به فرمایشات شما توجه میکنم و این دانشگاه ها رو قطعا بررسی میکنم. چیزی که برای من خیلی مهمه گرفتن اسکولارشیپ (مثلا  FIPRS) هست چون از لحاظ مالی نمیتونم هزینه اقامت یک سال اول و شهریه رو تامین کنم. میدونم که دوره ارشد کم کاری کردم، اما به نظر شما از دانشگاه هایی که در خط آخر گفتین، میتونم اسکولارشیپ کامل بگیرم؟ 
و همچنین دانشگاه های تکنولوژی سیدنی و استرالیای غربی (در صورت نوشتن یک ISI)؟
دانشگاه RMIT چطوره؟ این دانشگاه معدل یا مقاله محور نیست؟ اوضاع پذیرشش چجوریه برای رزومه من؟

بسیار ممنونم

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 15-08-2014

(15-08-2014, 12:16 AM)'recolor' نوشته:
دوست عزیزم خیلی لطف کردی بابت راهنمایی.
من حتما به فرمایشات شما توجه میکنم و این دانشگاه ها رو قطعا بررسی میکنم. چیزی که برای من خیلی مهمه گرفتن اسکولارشیپ (مثلا  FIPRS) هست چون از لحاظ مالی نمیتونم هزینه اقامت یک سال اول و شهریه رو تامین کنم. میدونم که دوره ارشد کم کاری کردم، اما به نظر شما از دانشگاه هایی که در خط آخر گفتین، میتونم اسکولارشیپ کامل بگیرم؟ 
و همچنین دانشگاه های تکنولوژی سیدنی و استرالیای غربی (در صورت نوشتن یک ISI)؟
دانشگاه RMIT چطوره؟ این دانشگاه معدل یا مقاله محور نیست؟ اوضاع پذیرشش چجوریه برای رزومه من؟
بسیار ممنونم
سلام دوست خوبم
شما از نظر معدل و رزومه چون شرایط به نسبه مناسبی دارید من عرض کردم چند مقاله ای اس ای اضافه کنید به رزومه تا شانس شما افزایش پیدا کند. بنظر شخصی من دانشگاه هایی که عرض کردم شانس بیشتری برای گرفتن بورس دارید
دانشگاه هایی مثل استرالیای غربی تا حدی معدل محور هستند و شاید شانس شما نسبت به بقیه دانشگاه هایی که عرض کردم تا حدی کمتر باشد دوست خوبم اگه معدلاتون بالای 18 بود میشد به گروه 8 با اعتماد بیشتری نظر + داشت ولی پلنی بریزید که ریسک کمتری داشته باشید و انشاله بورس بگیرید
دانشگاه ار ام ای تی اخیرا با بچه های ایرانی نا مهربان شده پیشنهادم اینه استرالیا حداقل 3 دانشگاه اپلای کنید فقط به یک یا دو دانشگاه اکتفا نکنید.
شاد باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - pooria_googooli - 21-08-2014

سلام دوستان . من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر علامه طباطبایی هستم . معدل لیسانسم خوب نشد 14.6 شدم . اما واسه ارشد دارم نهایت تلاشم را می کنم . تا الان معدلم 19.75 هست . همین طور تا الان تونستم یک مقاله واسه کنفرانس داخلی هم بنویسم . آیا اگر من معدلم را بالای 19 نگه دارم شانس پذیرش به همراه بورس در استرالیا دارم . ممنون میشم راهنمایی کنید چه کار های دیگه ای باید تا پایان دوره ارشد انجام بدم تا شانس بالایی داشته باشم . در ضمن تا الان آیلتس 6.5 دارم می تونم تقویتش کنم .

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ahmadpashaei - 21-08-2014

(21-08-2014, 02:56 PM)'pooria_googooli' نوشته: سلام دوستان . من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر علامه طباطبایی هستم . معدل لیسانسم خوب نشد 14.6 شدم . اما واسه ارشد دارم نهایت تلاشم را می کنم . تا الان معدلم 19.75 هست . همین طور تا الان تونستم یک مقاله واسه کنفرانس داخلی هم بنویسم . آیا اگر من معدلم را بالای 19 نگه دارم شانس پذیرش به همراه بورس در استرالیا دارم . ممنون میشم راهنمایی کنید چه کار های دیگه ای باید تا پایان دوره ارشد انجام بدم تا شانس بالایی داشته باشم . در ضمن تا الان آیلتس 6.5 دارم می تونم تقویتش کنم .

سلام و خوش آمدین
راستش معدل لیسانستون اثرشو میذاره ولی اگر معدل ارشدتون رو اینجوری استثنایی(با توجه به دانشگاه خوبتون) نگهدارید حداقل در مورد استرالیا خیلی میتونه اثر منفیشو کمرنگ کنه -تا نسبت به مثلا کانادا- اما به شرطی که در سایر قسمتها جز معدل هم اوضاع رو بهتر کنید مثلا اگر الان آیلتس 6.5 دارید خیلی خوبه ولی باید 7 یا 7.5 بگیرید که نسبت به بقیه اصلا کم نیارید و مهمتر از اینا برای استرالیا تعداد و اعتبار مقالات هست. مقاله داخلی از نبودنش بهتره ولی اعتباری نداره واقعا. بهتره تا فارغ التحصیلیتون حتما یکی دو تا ISI بدین چون در استرالیا خیلی خیلی به مقاله اهمیت میدن. اگر اینکارارو بکنید شانستون برای استاد پیدا کردن و بورسیه گرفتن خیلی بالا میره اونم از دانشگاه های خیلی خوب استرالیا.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - s_abolhassani - 23-08-2014

با سلام و عرض ادب ، 
من کارشناس ارشد ژئوفیزیک - اکتشاف نفت و گاز هستم
از دانشگاه تهران با معدل ارشد 18.11
تافل 100 دارم
رتبه 3 کنکور ارشد هستم
یک مقاله ISI و دو کنفرانس خارجی دارم
توصیه نامه از 3 استاد
لیسانس مهندسی معدن - اکتشاف از دانشگاه تهران جنوب با معدل دو سال آخر 18.32
آیا شانس پذیرش در مقطع دکتری بصورت فول فاند از دانشگاه های خوب استرالیا را  دارم ؟ 
( با توجه به تحریم ایران و فیلد تحصیلی ام = نفت و گاز )

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 23-08-2014

(23-08-2014, 06:53 PM)'s_abolhassani' نوشته:
با سلام و عرض ادب ، 
تافل 100 دارم
رتبه 3 کنکور ارشد هستم
توصیه نامه از 3 استاد
آیا شانس پذیرش در مقطع دکتری بصورت فول فاند از دانشگاه های خوب استرالیا را  دارم ؟ 
سلام دوست خوبم
والا اگه شرایط عادی بود بنظر من شما با توجه به معدل عالی که داری در دانشگاه های گروه 8 بورس کامل می گرفتی ولی همانطور که می دانی به علت تحریم ها شانس گرفتن ویزای شما کمتر از 1% هست بنظر من ویزای کاری برای استرالیا و نروژ اقدام کنید و یا گرین کارت دانمارک بعد که از اینجا خارج شدین برای دکتری اپلای کنید شاید مثلا با گرین کارت دانمارک راحت تر به شما ویزای تحصیلی استرالیا را بدهند
موفق باشی

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ahmadpashaei - 23-08-2014

(23-08-2014, 06:53 PM)'s_abolhassani' نوشته:
با سلام و عرض ادب ، 
تافل 100 دارم
رتبه 3 کنکور ارشد هستم
توصیه نامه از 3 استاد
من در تاپیک دیگه ای جواب شما رو داده بوده ولی برای استرالیا همونطور که Saaaaam عزیز هم گفتن با وجود رزومه در حد G8 شانس کمی دارید چرا که متاسفانه در چند سال اخیر به کرات دیدیم حتی بچه های همین سایت از خود دانشگاه های استرالیا ریجکت شدن نه از وزارت امور خارجه!!! حتی چند مورد طرف پذیرش و بورسیه رو گرفته بوده ولی ایمیل زدن به خاطر تحریم کنسل کردن. متاسفانه استرالیا خیلی آتیشش برای ایرانیا تندتر از خود آمریکا و کانادا و انگلستان هست. پس بهتره به فکر اروپا و آمریکا باشید ولی برای استرالیام اپلای کنید.هیچ جیزی قطعیت نداره. فقط برای این این چیزارو میگیم که یک وقت غافلگیر نشین با اپلای برای یکی دو کشور

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - panizmostowfi - 29-08-2014

سلام بچه ها،
یه ایمیل به دستم رسید، گفتم شاید گفتنش خالی از لطف نباشه.نمیدونستم دقیق کجا بذارمش. ببخشید اکه جاش اشتباهه.  Marketing and admissions officer دانشگاه UOW داره دو روز میاد تهران، من لینکش رو اینجا میذارم، باید مدارک ترجمه شدتون رو بیارین، وقت هم نمیخواد بگیرین. 
http://www.uow.edu.au/future/international/events/index.html