آکادمیا کافه
حذف نمره از کارنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: حذف نمره از کارنامه (/Thread-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو - deadxxxqueen - 23-06-2014

فورا جواب بديد
لينك هايي كه داديد رو نتونستم باز كنم
لطفا متن آيين نامه رو بازم لينك كنيد
در ضم اين شهريه چقد فرق داره با شهريه اي كه بخوايم درس افتاده رو تو تابستان برداريم؟

RE: حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو - pama - 23-06-2014

(23-06-2014, 03:18 PM)'deadxxxqueen' نوشته: فورا جواب بديد
لينك هايي كه داديد رو نتونستم باز كنم
لطفا متن آيين نامه رو بازم لينك كنيد
در ضم اين شهريه چقد فرق داره با شهريه اي كه بخوايم درس افتاده رو تو تابستان برداريم؟

سلام دوست من.
متن آئین نامه رو میتونید از اینجا بخونید.
منظورتون از اینکه میگید "اين شهريه چقد فرق داره با شهريه اي كه بخوايم درس افتاده رو تو تابستان برداريم؟" دقیقا چیه؟
ببینید طبق همون چیزی که تو آئین نامه اومده "دانشجو باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کند."

RE: حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو - deadxxxqueen - 27-06-2014

(23-06-2014, 05:15 PM)'pama' نوشته:
سلام دوست من.
منظورتون از اینکه میگید "اين شهريه چقد فرق داره با شهريه اي كه بخوايم درس افتاده رو تو تابستان برداريم؟" دقیقا چیه؟
ببینید طبق همون چیزی که تو آئین نامه اومده "دانشجو باید در صورت اخذ مجدد درس افتاده شهریه پرداخت کند."

منظورم اينه كه اگه بخوايم اون درس افتاده رو تو تابستون بخونيم ,شهريش فرق داره با وقتي كه بخوايم اون درس افتاده رو تو نيمسال تحصيلي آينده بخونيم؟

RE: حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو - pama - 28-06-2014

(27-06-2014, 12:42 PM)'deadxxxqueen' نوشته:
منظورم اينه كه اگه بخوايم اون درس افتاده رو تو تابستون بخونيم ,شهريش فرق داره با وقتي كه بخوايم اون درس افتاده رو تو نيمسال تحصيلي آينده بخونيم؟

فکر نمیکنم فرقی داشته باشه دوست من، منتها بهترین راه برای اینکه مطمئن بشید اینه که از آموزش دانشگاه سوال کنید.

RE: حذف نمره از کارنامه - parsley - 27-02-2017

(07-10-2011, 11:55 AM)Babak نوشته: راستش من مطمئن نیستم که توضیح دادن چنین چیزی در SoP فکر خوبی باشه، مگر این که دلیل خیلی خوبی در پس موضوع باشه، مثلا بیماری یا مساله‌ی حادی که پیش اومده اما دانشگاه غیبت دانشجو رو نپذیرفته. به نظر من اگر دلایل خیلی خوبی براش ندارید و اگر ازتون بخوان نمی‌تونید مدارکی برای اثبات ادعاتون بیارید، بهتره که اصلا موضوع رو در SoP و مدارک مشابه بزرگ نکنید.

هرچند مدت نسبتا زیادی گذشته اما چون این مساله همچنان مطرح هست تصمیم گرفتم نظرم رو مطرح کنم.
در صورتی که یک استاد به دلیل حب و بغض شخصی به دانشجو نمره داده باشه چی؟ آیا بهتر نیست اشاره بشه که این نمره به ناحق به ما داده شده؟ و آیا بقیه نمرات بالا نشون نمی ده این یک نمره به دلیل خاصی پایین داده شده و غیرطبیعی است؟

RE: حذف نمره از کارنامه - Matinking - 27-02-2017

(27-02-2017, 01:16 AM)parsley نوشته: هرچند مدت نسبتا زیادی گذشته اما چون این مساله همچنان مطرح هست تصمیم گرفتم نظرم رو مطرح کنم.
در صورتی که یک استاد به دلیل حب و بغض شخصی به دانشجو نمره داده باشه چی؟ آیا بهتر نیست اشاره بشه که این نمره به ناحق به ما داده شده؟ و آیا بقیه نمرات بالا نشون نمی ده این یک نمره به دلیل خاصی پایین داده شده و غیرطبیعی است؟

نظر صرف دانشجو نه برای کسی اهمیت داره و نه قابل استناد هست...
با چنین ادعاهایی نه تنها چیزی درست نمیشه بلکه روی خواننده می تونه منفی هم بگذاره... مثل "عدم مسئولیت پذیری فرد در قبال اشتباهات و کم کاری هاش و تلاشش برای منتسب کردن اونها به دیگران..."

RE: حذف نمره از کارنامه - parsley - 28-02-2017

(27-02-2017, 01:38 AM)Matinking نوشته: نظر صرف دانشجو نه برای کسی اهمیت داره و نه قابل استناد هست...
با چنین ادعاهایی نه تنها چیزی درست نمیشه بلکه روی خواننده می تونه منفی هم بگذاره... مثل "عدم مسئولیت پذیری فرد در قبال اشتباهات و کم کاری هاش و تلاشش برای منتسب کردن اونها به دیگران..."

پس اونور هم مثل اینجا دانشجو ارزشی نداره؟ وقتی اعتمادی بین دانشجو و استاد نباشه چطور چند سال می خوان با هم همکاری نزدیک داشته باشن؟
من مثال زدم که بقیه نمراتمون بالا باشه و فقط یک نمره مردودی داشته باشیم. اگر دانشجو کم کار و... بود که بقیه نمراتش بالا نمی شد پس منطق حکم می کنه که در این یکمورد مساله خاصی به وجود اومده خصوصا که باردوم هم دانشجو با نمره بالا درس رو پاس کرده.
بنابراین با فرض اینکه چیزایی که از اون ها مبنی بر صداقت و برخوردشون شنیدیم درست باشه باید حرف دانشجو رو که اتفاقا مستند به نمراتش هم هست قبول کنن وگرنه اونها هم می شن شبیه اساتید خودمون که نگاه بالا به پایین به دانشجوها دارن و تحت هر شرایطی خودشون رو در مقابل دانشجو محق می دونن! (مگر اینکه خلافش ثابت بشه).

RE: حذف نمره از کارنامه - Matinking - 28-02-2017

(28-02-2017, 02:26 AM)parsley نوشته: پس اونور هم مثل اینجا دانشجو ارزشی نداره؟ وقتی اعتمادی بین دانشجو و استاد نباشه چطور چند سال می خوان با هم همکاری نزدیک داشته باشن؟
من مثال زدم که بقیه نمراتمون بالا باشه و فقط یک نمره مردودی داشته باشیم. اگر دانشجو کم کار و... بود که بقیه نمراتش بالا نمی شد پس منطق حکم می کنه که در این یکمورد مساله خاصی به وجود اومده خصوصا که باردوم هم دانشجو با نمره بالا درس رو پاس کرده.
بنابراین با فرض اینکه چیزایی که از اون ها مبنی بر صداقت و برخوردشون شنیدیم درست باشه باید حرف دانشجو رو که اتفاقا مستند به نمراتش هم هست قبول کنن وگرنه اونها هم می شن شبیه اساتید خودمون که نگاه بالا به پایین به دانشجوها دارن و تحت هر شرایطی خودشون رو در مقابل دانشجو محق می دونن! (مگر اینکه خلافش ثابت بشه).

- اگر فقط یک نمره ناجور داشته باشید کسی خیلی درنظرش نخواهد گرفت که نیاز به دلیل باشه...
bold کردن چنین مسئله ای نه تنها کمکی نمی کنه بلکه حساسیت هم ممکنه درست کنه...

- دوست عزیز!... اعتماد یک رابطه هست که به مرور و با شناخت شکل میگیره نه ندیده و نشناخته... در رقابت برای یک position وقتی استادی با n نفر روبرو هست که هیچکدوم رو نمیشناسه، اصلا اعتماد کردن به ادعای یه سری آدم گمنام تعریف شده نیست... اینکه انتظار داشته باشید استاد کسی رو با merit بالاتری از شمای نوعی پیدا کنه و صرف ادعاتون بیاد و شما رو ترجیح بده، به شما اعتماد نکرده، نوعا حماقت کرده... چرا که apply یک جنگ هست... استاد قرار هست برای دانشجو خرج کنه و بهش پول بده... و هرگز نمیاد براساس چیزی که شما بهش میگید اعتماد، ندیده و نشناخته ریسک کنه و فرد بهتر رو ترجیح نده...

RE: حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو - parsley - 01-03-2017

(23-06-2014, 05:15 PM)pama نوشته:
سلام دوست من.
این آیین نامه تا چه حد جدیه و عمل می شه؟
اینکه نوشته فقط برای مقاطع کاردانی و کارشناسی جریانش چیه؟
کلا کسی از دوستان بوده که طبق این آیین نامه نمراتش تغییر کرده باشه؟

RE: حذف نمرات تک از کارنامه دانشجو - Torkan - 01-03-2017

(01-03-2017, 01:25 AM)parsley نوشته: این آیین نامه تا چه حد جدیه و عمل می شه؟
اینکه نوشته فقط برای مقاطع کاردانی و کارشناسی جریانش چیه؟
کلا کسی از دوستان بوده که طبق این آیین نامه نمراتش تغییر کرده باشه؟

از دوستان بودهاند که نمره شون رو تونستن حذف کنن. کارشناسی رو مطمینم. ارشد رو نمیدونم.