آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - میثم - 01-04-2015

با سلام 
نظر شما در مورد اپلای کردن برای مقطع دکتری با فاتد 6 ماه قبل از اینکه آزمون آیلتس بدهم چیست؟

اپلای در کشور انگلستان منظور هست؟ با تشکر...نظرتون در مورد شرکت های اعزام دانشجو که مورد تایید وزارت علوم هستن چیست؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Andre - 02-04-2015

(01-04-2015, 05:22 PM)'میثم' نوشته: با سلام 
نظر شما در مورد اپلای کردن برای مقطع دکتری با فاتد 6 ماه قبل از اینکه آزمون آیلتس بدهم چیست؟
اپلای در کشور انگلستان منظور هست؟ با تشکر...نظرتون در مورد شرکت های اعزام دانشجو که مورد تایید وزارت علوم هستن چیست؟

عرض شود که این موسسات اعزام دانشجو به قول saaaaam عزیز وظایف پستچی رو با هزینه بالا انجام میدن و به نظر من صلاح نیست که به اونا مراجعه کنید. حتی موسسات رسمی ای که از طرف دانشگاه معرفی شده اند و در ایران و در کشورهای همسایه وجود دارند کاری جز جمع آوری مدارک شما و ارسال آنها برای دانشگاه مرتبط انجام نمی دهند.
پیش از این در پست قبلی خدمتون نظرمو عرض کردم و هنوز هم بر همان عقیده هستم. به نظر من ابتدا برای آزمون برنامه ریزی کنید و پس از کسب نمره مناسب اقدام کنید. در انگلستان حداکثر 6 هفته بعد تکمیل اپلیکشن ملزم هستند که به شما پاسخی بدهند (قوانین داخلی انگلستان). همچنان به نظرم بهتره که پس از آماده سازی مدارک به دنبال استاد باشید و حتماً راجع به بورسه ازشون بپرسید و این نکته هم اعلام کنید که از طرف کشور ما هیچ گونه بورسی فراهم نیست.
موفق باشید

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - amirrainyman - 16-08-2015

سلام به همه!

من دانشجوی ارشد مکانیکم . یه استاد تو southampton بهم یه research position سه ماهه دادن که برم یه وسیله ای رو بسازیم و تست بگیریم. ایشون به من گفتند سه ماهه هزینه خوابگاه و پرواز و خوراک دورو بره 2500 پوند میوفته . من چون هنوز ارشدم هدفم اپلای واسه دکتراست به نظرتون میتونم از این موقعیت استفاده کنم اونجا موقعیت دکترا با فاند بگیرم ؟ یعنی میرزه این قدر هزینه کنم؟ در ضمن اینکه اگه بعد سه ماه موقعیت دکترا گرفتم ویزام قابل تغییره یا باید برگردم دوباره اقدام کنم ؟ مرسی از هم

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Shihan - 16-08-2015

(16-08-2015, 03:29 AM)amirrainyman نوشته: سلام به همه!

من دانشجوی ارشد مکانیکم . یه استاد تو southampton بهم یه research position سه ماهه دادن که برم یه وسیله ای رو بسازیم و تست بگیریم. ایشون به من گفتند سه ماهه هزینه خوابگاه و پرواز و خوراک دورو بره 2500 پوند میوفته . من چون هنوز ارشدم هدفم اپلای واسه دکتراست به نظرتون میتونم از این موقعیت استفاده کنم اونجا موقعیت دکترا با فاند بگیرم ؟ یعنی میرزه این قدر هزینه کنم؟ در ضمن اینکه اگه بعد سه ماه موقعیت دکترا گرفتم ویزام قابل تغییره یا باید برگردم دوباره اقدام کنم ؟ مرسی از هم

به نظر بنده سوای اینکه تصمیمت مثبت یا منفی باشه، خودش خیلی میتونه برای اینده تحصیلی ات مناسب باشه، هم اینکه با استادی که داری کار میکنی ممکنه از کار شما و کوششی که انجام میدی خوشش بیاد و حتی برای دکتری هم بهتون پیشنهاد بده، اگر هم نباشه برای مقاطع بالا میتونه بعنوان استادی که ازش توصیه نامه گرفت در نظر داشت. با این شرایط حسن های این موقعیت بیشتر از هزینه های جانبی کنارش هست. البته برای ویزای کوتاه مدت هم باید اقدام کنید. ویزاتون هم برای دانشجویی بلند مدت باید تغییر کنه.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - mcqueen - 01-10-2015

سلام.
من با یکی از استادهای دانشگاه Edinburgh انگلیس مصاحبه اسکایپی داشتم. اول مصاحبه بهم گفت که تو جزو کاندیداهای خوب هستی و شانس بالایی داری و من ازت خوشم میاد. بعد کمی حرف زدیم در مورد اینکه کار تئوری دوست داری یا عملی و بعد گفت خیلی خوبه منم همینطوری که گفتی رو دوست دارم. و بعد در مورد تزم حرف زدیم که اونم همه سوالاتش رو پاسخ دادم. در آخر 5 تا سوال فنی خیلی ساده کرد که متاسفانه به خاطر سادگی بیش از حد من نتونستم 2 تا از سوالاتی که ازم پرسید رو پاسخ بدم. بهشون گفتم که من رتبه تک رقمی داشتم توی کنکور ارشد و این سوالات رو بلد بودم ولی چون تزم در موردش نبوده و 2 سال گذشته یادم نمیاد. اونم گفت Ok I see.
در آخر به من گفت آزمون زبان دادی؟ گفتم نه. گفت هر موقع زبان دادی بهم خبر بده To continue your application process. بعد من خیلی تشکر کردم اینا. گفت خوشحال نشو هنوز که بهت اوکی ندادم! حالا زبانت رو بده ببینم نمره میاری اصلا! چون نمیخوام الکی وقت بزارم.

بعد از مصاحبه بهش ایمیل زدم و تشکر کردم. و بهم گفت:
Hi Amir,

Likewise, it was good to speak with you. Let me know when you ready.

Thanks,

این چقدر قابل اتکاست؟ چون من واقعا همین استااد و همین دانشگاه رو میخوام و نمیخوام وقتمو جای دیگه صرف کنم.

و یک سوال دیگه اینکه اوضاع کار بعد از دکتری چطور هست توی انگلیس؟

لیسانس آزاد: معدل 17.2
ارشد شریف: معدل 18.4
چند مدرک رسمی شبکه از مایکروسافت
یک مقاله ISI در IEEE Systems Journal
یک مقاله ISI Submitted در IEEE Transactions on Cloud Computing

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Andre - 01-10-2015

(01-10-2015, 07:39 PM)mcqueen نوشته: سلام.
من با یکی از استادهای دانشگاه Edinburgh انگلیس مصاحبه اسکایپی داشتم. اول مصاحبه بهم گفت که تو جزو کاندیداهای خوب هستی و شانس بالایی داری و من ازت خوشم میاد. بعد کمی حرف زدیم در مورد اینکه کار تئوری دوست داری یا عملی و بعد گفت خیلی خوبه منم همینطوری که گفتی رو دوست دارم. و بعد در مورد تزم حرف زدیم که اونم همه سوالاتش رو پاسخ دادم. در آخر 5 تا سوال فنی خیلی ساده کرد که متاسفانه به خاطر سادگی بیش از حد من نتونستم 2 تا از سوالاتی که ازم پرسید رو پاسخ بدم. بهشون گفتم که من رتبه تک رقمی داشتم توی کنکور ارشد و این سوالات رو بلد بودم ولی چون تزم در موردش نبوده و 2 سال گذشته یادم نمیاد. اونم گفت Ok I see.
در آخر به من گفت آزمون زبان دادی؟ گفتم نه. گفت هر موقع زبان دادی بهم خبر بده To continue your application process. بعد من خیلی تشکر کردم اینا. گفت خوشحال نشو هنوز که بهت اوکی ندادم! حالا زبانت رو بده ببینم نمره میاری اصلا! چون نمیخوام الکی وقت بزارم.

بعد از مصاحبه بهش ایمیل زدم و تشکر کردم. و بهم گفت:
Hi Amir,

Likewise, it was good to speak with you. Let me know when you ready.

Thanks,

این چقدر قابل اتکاست؟ چون من واقعا همین استااد و همین دانشگاه رو میخوام و نمیخوام وقتمو جای دیگه صرف کنم.

و یک سوال دیگه اینکه اوضاع کار بعد از دکتری چطور هست توی انگلیس؟

لیسانس آزاد: معدل 17.2
ارشد شریف: معدل 18.4
چند مدرک رسمی شبکه از مایکروسافت
یک مقاله ISI در IEEE Systems Journal
یک مقاله ISI Submitted در IEEE Transactions on Cloud Computing

والا من خودم همین مراحل رو از همین دانشگاه پیگیری کردم. پس از مصاحبه، اکی هم دادن. با اینکه در اپلیکشن نوشته بودم که به حمایت مالی نیاز دارم و با یک ایمیلی از من پرسیدن که آیا میتونم خودم رو ساپورت مالی کنم و آیا دولت شما بورسی برای دانشجوهاش داره (مثل دولت چین) و این حرفا. پیشنهاد من اینه که به صورت رک و کاملاً واضح بگید که من هیچ گونه هزینه شخصی و یا حمایت مالی ندارم (به همین واضحی بنویسید و یا در مکالمتون بگید) و حتماً به بورسیه و یا حمایت مالی دانشگاه نیاز دارم.

نمره زبان خیلی ملاک نیست. همین که IELTS با نمره 6.5 و تمام اسکیل ها بالای 6 کافیه. توجه کنید که از 6 آپریل 2015، انگلستان موسسات IELTS ایران رو دیگه نمیپذیره (لینک). بهتره که حتماً وضعیت فعلی رو چک کنید اگر میخواهید برای این دانشگاه اقدام کنید. دیگر اینکه صفحه استاد رو هم چک کنید. ممکنه خود ایشون فاند داشته باشن که در این صورت خیلی مناسب خواهد بود.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - mcqueen - 02-10-2015

(01-10-2015, 08:25 PM)Andre نوشته:
والا من خودم همین مراحل رو از همین دانشگاه پیگیری کردم. پس از مصاحبه، اکی هم دادن. با اینکه در اپلیکشن نوشته بودم که به حمایت مالی نیاز دارم و با یک ایمیلی از من پرسیدن که آیا میتونم خودم رو ساپورت مالی کنم و آیا دولت شما بورسی برای دانشجوهاش داره (مثل دولت چین) و این حرفا. پیشنهاد من اینه که به صورت رک و کاملاً واضح بگید که من هیچ گونه هزینه شخصی و یا حمایت مالی ندارم (به همین واضحی بنویسید و یا در مکالمتون بگید) و حتماً به بورسیه و یا حمایت مالی دانشگاه نیاز دارم.

نمره زبان خیلی ملاک نیست. همین که IELTS با نمره 6.5 و تمام اسکیل ها بالای 6 کافیه. توجه کنید که از 6 آپریل 2015، انگلستان موسسات IELTS ایران رو دیگه نمیپذیره (لینک). بهتره که حتماً وضعیت فعلی رو چک کنید اگر میخواهید برای این دانشگاه اقدام کنید. دیگر اینکه صفحه استاد رو هم چک کنید. ممکنه خود ایشون فاند داشته باشن که در این صورت خیلی مناسب خواهد بود.

سلام و ممنون.
بله در مورد آیلتس من اینو میدونم. ولی سایت خود دانشگاه زده که شامل این چیزی که گفتین نمیشه و مثل همیشه هر جا میشه آیلتس داد.
[عکس: rr1_capture.jpg]
لینک:
http://www.ed.ac.uk/studying/international/english/postgraduate

درست میگم یا نه؟

و سوالم همچنان باقیه. الان پاسخ استاد مثبته یا خنثی یا چی؟

متشکرم.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Andre - 02-10-2015

(02-10-2015, 02:38 AM)mcqueen نوشته: سلام و ممنون.
بله در مورد آیلتس من اینو میدونم. ولی سایت خود دانشگاه زده که شامل این چیزی که گفتین نمیشه و مثل همیشه هر جا میشه آیلتس داد.
[عکس: rr1_capture.jpg]
لینک:
http://www.ed.ac.uk/studying/international/english/postgraduate

درست میگم یا نه؟

و سوالم همچنان باقیه. الان پاسخ استاد مثبته یا خنثی یا چی؟

متشکرم.

به نظر میاد که مشکلی نخواهد بود. یعنی دانشگاه نمره همه مراکز رو قبول میکنه. حالا در مراحل بعدی و صدور ویزا باید صفحات مربوطه رو مطالعه کرد تا جواب صریحی هم از آن فرآیند گرفت (در این مرحله نیاز به اینکار نیست). دیگر اینکه ایشون جواب خاصی نداده و شما رو به عنوان یک کاندیدا در نظر گرفته. باید فرآیند رو تکمیل کنید و بعد دوباره مراجعه کنید. عوامل زیادی در این مسیر موثرند و اساتید تا دانشجویی به طور رسمی اپلای نکنه و پرونده نره زیر دستشون به طور جدی در نظر نمیگیرند. ایشون هم میخان شما فرآیند رو تکمیل کنید که بتونند وقتی که صرف می کنند بهینه باشه.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - مهمان - 21-11-2015

با سلام من کارشناس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد هستم با معدل 18 و کارشناسی ارشد روانسنجی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 17/50، به نظرتون من شانس دریافت پذیرش از دانشگاههای انگلیس رو دارم؟
ممنون

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Shihan - 25-11-2015

(21-11-2015, 01:53 AM)مهمان نوشته: با سلام من کارشناس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد هستم با معدل 18 و کارشناسی ارشد روانسنجی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 17/50، به نظرتون من شانس دریافت پذیرش از دانشگاههای انگلیس رو دارم؟
ممنون

با داشتن ایلتس 7 شانس پذیرش وجود داره اما متاسفانه برای بورس شانس شاید پایین باشه ولی سعی خودت رو انجام بده کشورهای دیگری هم مد نظر بگیری.