آکادمیا کافه
روادید (ویزا) دانشجویی ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: روادید ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: روادید (ویزا) دانشجویی ایتالیا (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: مدارک لازم برای ویزای ایتالیا - Shihan - 21-07-2012

(20-07-2012, 12:59 PM)الکساندرا نوشته: سلام .
من برای شرکت در یک کنفرانس در رم ایتالیا دعوت شدم. این کنفرانس اواخر سپتامبر برگزار میشه. برای ویزا چط.ر باید اقدام کنم؟

دروود.

دوست گرامی شما برای شرکت در کنفرانس باید از ویزای توریستی اقدام کنید. که باید به کنسولگری در خیابان سهروردی چهار راه کیهان مراجعه نمایید. برای در یافت ویزای توریستی مدارک را در بخش مدارک لازم در زیر قرار دادم.

RE: مدارک لازم برای ویزای ایتالیا - Shihan - 21-07-2012

مدارک لازم برای ویزای توریستی:

1.دعوت نامه
طبق نمونه ی موجود در قسمت ویزا و فقط از طریق فاکس به شماره ی 009821/22204962 ارسال گردد

الف:اگر دعوت کننده یک شهروند ایتالیایی باشد ,کپی گذرنامه ,یا شناسنامه ایتالیایی معتبر نیز می بایست همراه دعوتنامه به این اداره فاکس شود.

ب:اگر دعوت کننده یک شهروند خارجی مقیم ایتالیا می باشد ,کپی اجازه اقامت همراه دعوت نامه به این اداره فاکس شود.دقت شود اجازه اقامت دعوت کننده می بایست تا یک ماه پس از خاتمه ویزای شخص متقاضی ,همچنان معتبر باشد.

2.مدرک شغلی
الف:برای مدیر و اعضای هیئت مدیره شرکت ها

روزنامه رسمی اخرین تغییرات شرکت که از تاریخ صدور ان بیش از سه سال نگذشته باشد.روزنامه می بایست حاوی اطلاعات در زمینه تاسیس و ثبت شرکت بوده و نام متقاضی در ان نوشته شده باشد.در صورتیکه از تاریخ صدور روزنامه تاسیس بیش از سه سال گذشته باشد.لطفا روزنامه رسمی جدید شرکت مربوط به اخرین تصمیمات گرفته شده را ارائه دهید(دقت کنید که از تاریخ صدور ان نباید بیش از سه سال گذشته باشد)در غیر این صورت گواهی سازمان ثبت شرکتها دال بر فعال بودن شرکت (حتی اگر تغییرات به ثبت نرسیده اند)نیز مورد قبول این اداره می باشد.

ب:مشاغل ازاد
*پروانه کسب معتبر صادره از شهرداری محل سکونت ,به همراه اخرین مفاصا حساب دارایی , و یا

*کارت بازرگانی معتبر ,همراه با اخرین مفاصا حساب دارایی.

ج:کارمندان بخش خصوصی /دوایر دولتی
*لیست پرداخت حق بیمه مربوط به شش ماه گذشته, ویا

*کارت پرسنلی وزارتخانه مربوطه یا سازمان وابسته به ارگان دولت(بدون ترجمه)

3.اصل و کپی مدارک مربوط به ضمانت مالی

*کارکرد حساب جاری بانکی مربوط به سه ماه گذشته,همراه داشته باشید(توسط بانک مهر و امضا شده باشد). و یا

*کارت اعتباری بین المللی(VISA,MASTERCARD,AMERICAN EXPRESS) ویا

*ضمانت بانکی(FIDEJUSSIONE BANCARIA)جهت تقاضی که می بایست از طرف دعوت کننده نزد یکی از بانکهای ایتالیایی انجام شود و مبلغ ان نباید از انچه در جدول مربوطه در تابلو اعلانات بخش ویزا موجودمی باشد,کمتر باشد.

چانچه متقاضی ویزا دارای اموال غیر منقول باشد,اسناد مالکیت نیز علاوه بر مدارک بالا ,قابل ارائه و بررسی می باشد.

کلیه مدارک (بجز مدارکی که از ابتدا به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تنظیم شده اند)خواهشمند است اصل و کپی مدارک به زبان فارسی را حتما همراه داشته باشید.

در صورت نشان هر یک از مدارک بالا ,باجه روادید از پذیرقتن درخواست شما معذور می باشد.

در جلسه یاد اور می شود بخش ویزا این حق را برای خود محفوظ نگه داشته باشد تا بنا به تشخیص خود و به منظور بررسی کامل تر پرونده در پاره ای مواقع مدارک را از شما در خواست نماید.

1.ترجمه لازم نیست-اصل و کپی مدارک اورده شود.
2.بیمه درمانی بین اللمللی همراه با فتوکپی.
3.هزینه ویزا همراه داشته باشید.

RE: مدارک لازم برای ویزای ایتالیا - Mahmoudb - 23-07-2012

سلام دوستان
برای دکترای دانشگاه پلی تکنیک میلان (+اسکالرشیپ) ایا نمره تافل کاغذی 527+رایتینگ 4 شرط زبان را برای سفارت احراز میکند؟
منظور از سطح زبان B2 چیه؟
ممنون

RE: مدارک لازم برای ویزای ایتالیا - Shihan - 23-07-2012

(23-07-2012, 01:35 PM)Mahmoudb نوشته: سلام دوستان
برای دکترای دانشگاه پلی تکنیک میلان (+اسکالرشیپ) ایا نمره تافل کاغذی 527+رایتینگ 4 شرط زبان را برای سفارت احراز میکند؟
منظور از سطح زبان B2 چیه؟
ممنون
دروود.
در ابتدا بهتر بود سوال خود را در تاپیک تحصیل در مقطع دکتری پلی تکنیک میلان مطرح می کردید. ببنید از نظر دانشگاه این نمره برای بخش paper module مناسب است اما سفارت ایتالیا در تهران حداقل نمره 550 و 90 ibt و 6 ielts را برای صدور ویزا دانشجویی ملزم می داند. از طرفی سطح B2 در واقع یک سطح متوسط اما باز هم خاطر نشان میکنم شما باید برای دوره دکتری و فوق نمراتی که ذکر کردم داشته باشید.

RE: مدارک لازم برای ویزای ایتالیا - Mahmoudb - 24-07-2012

(23-07-2012, 09:39 PM)Mr-Voltage نوشته: دروود.
در ابتدا بهتر بود سوال خود را در تاپیک تحصیل در مقطع دکتری پلی تکنیک میلان مطرح می کردید. ببنید از نظر دانشگاه این نمره برای بخش paper module مناسب است اما سفارت ایتالیا در تهران حداقل نمره 550 و 90 ibt و 6 ielts را برای صدور ویزا دانشجویی ملزم می داند. از طرفی سطح B2 در واقع یک سطح متوسط اما باز هم خاطر نشان میکنم شما باید برای دوره دکتری و فوق نمراتی که ذکر کردم داشته باشید.
سلام
اقا هرکسی یه چیزی میگه. یکی میگه دکترا با ارشد فرق میکنه همون چیزی که دانشگاه میخواد کافیه. یکی میگه سفارت 450 میخواد!! منبع دارید برای 550؟

RE: مدارک لازم برای ویزای ایتالیا - Shihan - 24-07-2012

(24-07-2012, 12:10 AM)Mahmoudb نوشته: سلام
اقا هرکسی یه چیزی میگه. یکی میگه دکترا با ارشد فرق میکنه همون چیزی که دانشگاه میخواد کافیه. یکی میگه سفارت 450 میخواد!! منبع دارید برای 550؟
دوست عزیز بنده برای همین مینیمم نمره زبان امسال برای ایتالیا اقدام کرده بودم، که بسیار سخت گیری می کنند. در ضمن این بخشی که در زیر گذاشتم از خود دانشگاه برداشته شده است و به همه مقاطع تحصیلی قرار داده شده است. منبع هم خودم رفتم و از نزدیک دیدم Smile
[b]- اصل و کپی مدرک زبان
IELTS 6
MCHE 60
TOLIMO 560
TOEFLE/PBT 451
TOEFLE/IBT 80
[/b]
سفارت به هیچ عنوان نمره کمتر از این را نخواهد پذیرفت و تقاضای ویزا رد خواهد شد.

(24-07-2012, 12:24 AM)Mr-Voltage نوشته: دوست عزیز بنده برای همین مینیمم نمره زبان امسال برای ایتالیا اقدام کرده بودم، که بسیار سخت گیری می کنند. در ضمن این بخشی که در زیر گذاشتم از خود دانشگاه برداشته شده است و به همه مقاطع تحصیلی قرار داده شده است. منبع هم خودم رفتم و از نزدیک دیدم Smile
[b]- اصل و کپی مدرک زبان
IELTS 6
MCHE 60
TOLIMO 560
TOEFLE/PBT 451
TOEFLE/IBT 80
[/b]
سفارت به هیچ عنوان نمره کمتر از این را نخواهد پذیرفت و تقاضای ویزا رد خواهد شد.

خوب طبق این حرف خودتون، مینیمم اینا واسه تافل pbt 451 هست درسته؟

(24-07-2012, 12:30 AM)Mahmoudb نوشته: خوب طبق این حرف خودتون، مینیمم اینا واسه تافل pbt 451 هست درسته؟
بله.
این چیزیه که خود سفارت روی تابلو اعلانات قرار داده و به نظرم بهتره این نمره را داشته باشید چون ایتالیا در همه موارد با دانشجو راه میاد بجز نمره زبان. البته بنده هم میدونم یکم عجیبه.

(24-07-2012, 12:32 AM)Mr-Voltage نوشته: بله.
این چیزیه که خود سفارت روی تابلو اعلانات قرار داده و به نظرم بهتره این نمره را داشته باشید چون ایتالیا در همه موارد با دانشجو راه میاد بجز نمره زبان. البته بنده هم میدونم یکم عجیبه.
جناب ولتاژ
نمره پی بی تی من 527 هست. گفته تا 19 سپتامبر لول b2 باید ارائه بدم. الان این نمره، b2 را شامل میشه یا نه؟ تو پست اول گفتید نه، این اخریه گفتید اره. Idea
ایا برای سفارت، لازمه ازمون جدید بدم یا همین کافیه؟

(24-07-2012, 12:46 AM)Mahmoudb نوشته: جناب ولتاژ
نمره پی بی تی من 527 هست. گفته تا 19 سپتامبر لول b2 باید ارائه بدم. الان این نمره، b2 را شامل میشه یا نه؟ تو پست اول گفتید نه، این اخریه گفتید اره. Idea
ایا برای سفارت، لازمه ازمون جدید بدم یا همین کافیه؟
دوست گرامی محمود بزرگوار.
بنده منظورم از پاسخ مثبت و منفی به بخشی از سوال شما بوده است. در خصوص نمره زبان همان نمره ای که سفارت بیان نموده باید کفایت کند بنابراین یا باید در نزدیکترین ازمون ثبت نام کنید یا با سفارت مکاتبه نمایید ببنید میشه اونها را قانع کرد یا خیر Dodgy
در ضمن اگر سطح مورد نظر B2 باشد (بنده برای دانشگاه بولونیا که شرط 5.5 را داشت این نمره را اورده بودم اما سفارت گفت دانشگاه چه 5 بخواهد چه 6.5 ما نمره 6 مورد نظرمون است). اگر در تهران تشریف دارید حتماً مراجعه کنید خاطرم هست دوستان پذیرش دکتری باید روزهای یکشنبه یا سه شنبه مراجعه می کردند.