آکادمیا کافه
پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: کشورهای ارزان... - Shahrouz - 12-02-2013

(12-02-2013, 12:58 AM)sony نوشته: مرسی از راهنماییتون
من خودم هم ربان ترکی استانبولی رو هم بلدم.
آیا این میتونه واسم امتیاز مثبتی باشه در ضمن اینکه انگلیسی و آذری و فارسی بلدم و الان دارم تازه کلاس آلمانی هم میرم.
یعنی میتونم اونجا کار پیدا کنم؟؟؟
با توجه به این که کلا سر زبون دار هم هستم Smile
درود

ترکیه کشوری است که مخارج در اونجا به نسبت درآمد یک مقدار قابل توجه هست. مثلا دو عدد رو بهتون بگم. حقوق متوسط یک مهندس ترک در ترکیه 1000 دلاره و هزینه ها در استانبول حداقل 500-600 دلار. یعنی شما باید به اندازه نیمی از اون مهندس ترکیه ای دارای اقامت و شهروندی درآمد داشته باشید که به نظرم در شرایط فعلی نشدنیه. خیلی بتونید کسب درآمد کنید بین 100-200 دلار در ماهه.

پ.ن. مثلا درآمد متوسط یک مهندس در کشور استرالیا که بازار کار خیلی خوبی هم داره (در صورتی که مقیم باشید) 7-8 هزار دلار در ماه هست ولی یک نفر غیر مقیم خیلی شانس بیاره می تونه 1200-1400 دلار اونم کارهای پاره وقت و بسیار سخت با ویزای دانشجویی کسب درآمد کنه. اینم در نظر داشته باشید که استرالیا کشور توسعه یافته ای هست زبان رسمی انگلیسی هست که یک حسن برای مامحسوب می شه و بازار کار هم خوبه. کسب درآمد در ترکیه رو واقعا من بعید می دونم.

چگونه می توانید در ترکیه کار
کنید؟

مطابق قانون شماره 4817
در مورد اجازه کار برای اتباع بیگانه که از سپتامبر 2003 در جریان است، اتباع بیگانه
قبل از شروع بکار در ترکیه – بصورت مستقل
یا غیر مستقل - باید از وزارت کار و امور
اجتماعی اجازه کار بگیرند.

اتباع خارجی که دارای
اقامت بمدت حداقل شش ماه می باشند، حق درخواست اجازه کار دارند.

مطابق قانون اجازه کار
به سه نوع است: اجازه کار برای مدت معین، اجازه کار برای مدت نامعلوم، و اجازه کار
مستقل.

اجازه کار برای مدت
معین

بعنوان یک فرد خارجی
شما می توانید "برای اجازه کار برای مدت معین" در سمت مشخص در یک محل
کار ویا تشکیلات اقتصادی برای حداکثر یکسال تقاضای اجازه کار نمایید. وزارت
کار برای تصمیم گیری در مورد تقاضای شما موارد زیر را در نظر میگیرد: وضعیت بازار
کار، تغییرات در بخش اقتصادی ویا تغییرات کلی در اقتصاد ویا توسعه در نیروی کاری
موجود، مدت اجازه اقامت و مدت قرارداد خدمت ویا نوع کار.

اجازه کار برای مدت
نامعلوم

اگر بعنوان یک خارجی در
ترکیه حداقل بمدت هشت سال بصورت قانونی و بدون وقفه زندگی کرده اید ویا اگر حداقل
برای شش سال بطور قانونی کار کرده اید، می توانید برای "اجازه کار برای مدت
نامعلوم" اقدام کنید.

اجازه کار مستقل

"اجازه کار
مستقل" به منظور کار کردن مستقل به شما داده می شود. این اجازه کار در صورتی
به شما داده می شود که حداقل به مدت پنج سال بدون وقفه بصورت قانونی در ترکیه
زندگی کرده باشید.

چگونه می توانید اقدام کنید؟

در صورتی که اقامت
معتبر داشته باشید، شما و کارفرما باید بطور کتبی تقاضای خود را به وزارت کار و
امور اجتماعی ارائه نمایید. وزارت کار و امور اجتماعی در طی نود روز به شما پاسخ
خواهد داد.

تحت چه شرایطی تقاضای
شما رد می شود؟

مطابق قانون شماره
4817، تحت شرایط زیر تقاضای شما زمانی رد
می شود که:

الف) وضعیت بازار کار و
توسعه در امور کاری، و همچنین تغییرات در اوضاع اقتصادی در رابطه با استخدام برای
دادن اجازه کار مناسب نباشد،

ب) شخصی در این کشور با
همان مهارتهایی که شما دارید در طی چهار هفته پیدا شود که قادر به انجام شغلی باشد که شما تقاضایش را داده اید.

ج) دارای اجازه اقامت
معتبر نباشید.

د) درخواست قبلی شما رد
شده باشد و شما درخواست مجدد برای کار در همان محل کار یا شغل در طی یکسال پس از
رد شدن بدهید.

ه) استخدام شما امنیت
ملی ترکیه، نظم عمومی، امنیت کلی، نفع عمومی، اخلاق و بهداشت عمومی را به خطر
بیندازد.

حق اقدام قانونی

بعنوان شخص ذی نفع که
بدنبال کار میگردد، میتوانید در طی سی روز پس از ابلاغ، اعتراض خود را نسبت به
تصمیم وزارتخانه بیان دارید.

درصورتیکه اعتراض شما
توسط وزارتخانه رد شود، می توانید به دادگاه اداری استیناف نمایید.

نکات مفید

برای کار در ترکیه:

* باید اجازه اقامت
معتبر برای مدت حداقل شش ماه داشته باشید.

* باید کارفرمایی که
تمایل به دادن کار به شما باشد پیدا کنید.

* باید فرم تقاضانامه را
به زبان ترکی پر کرده چهار نسخه از آنرا ارائه دهید.

برای مدارک مورد نیاز
لطفآ به سایت اینترنتی وزارت کار در ذیل مراجعه کنید:

برای سئوالات و کسب
اطلاعات می توانید با دفاتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و موسساتی
که با این سازمان همکاری می کنند مشاوره نمایید.

موسساتی که با این
سازمان همکاری می کنند

ASAM

انجمن همبستگی با
پناهجویان و مهاجران – آسام

ASAM – Ankara

Cinnah Caddesi No. 27/7

Cankaya - Ankara

Telephone & fax: 427 5583

Email: sgdd@sgdd.org.tr, www.sgdd.org.tr

HRDF

موسسه توسعه منابع انسانی – اچ. آر.
دی. اف

HRDF Centre – Istanbul

Yenicarsi Caddesi No.34

Galatasaray/ Istanbul

Tel: (0212) 293 1605

Fax: (0212) 293 1009

E-mail ikgv@ikgv.org

Helsinki
Citizens Assembly

Tomtom Mahallesi

Kumbaraci Yokusu No. 50/3

Beyoglu - Istanbul

Tel: (0212)292 4830

Fax: (0212)292 4833

Email:refugeeaid@hyd.org.tr

Multeci-Der-Izmir

871 Sokak No. 19

PK 96

Hisaronu Konak Izmir

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان
ملل متحد
UNHCR

Ankara

Tiflis Cad. 212. Sok. No: 3

Sancak Mah. 06550 ANKARA

Tel: (0312) 409 7000

Fax: (0312) 441 1738

e-mail:
turan@unhcr.org

Van

Istasyon Mahallesi

Terminal 1. Sokak

Hayirlar Caddesi

No: 40/2

Tel: (0432) 223 4858

Fax: (0432) 223 3244

www.unhcr.org.tr

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 17-02-2013

(11-02-2013, 04:02 PM)Mr-Voltage نوشته: به نظرم دوست عزیز، اگر علاقه به ادامه این پست دارید بهتره از کشورهای باقی مانده ان بخش هایی که به نظر تحصیل و زندگی کمی معقولانه به نظر میایید می تواند مفید باشد و به این مهم را پیگیری نمایید. شاد و ازاد اندیش باشید

(11-02-2013, 06:53 PM)sony نوشته: سلام دوستان
نظرتون راجع به ژاپن و چین جیه؟ اونا هم ارزان هم از نظر رنکینگ دانشگاه و هم تز نظر امکانات خوبن
مگه نه؟؟
دوستان من نمیخوام نظرمو تحمیل کنم و به نظر مدیران انتقاد پذیر سایت هم احترام میگذارم، اما چون انتقاد پذیرن میخوام دوباره ازشون انتقادی بکنم:
بنظر من، اینکه مدیر گرامی فرمودن کشورهای منتخب از لیست رو فقط بنویسم چندان صحیح یا حداقل دقیق نیست چون اینطوری سلیقه شخصی من اعمال شده. حال اینکه یکی از اهداف ایجاد این تاپیک این بود که انتخابهای مختلفی به دوستان داده بشه و بعد خودشون بتونن با تحقیق و بررسی به گزینه مناسب برسن. نکته بعدی اینکه ارزیابی همه جانبه یک کشور هم شاید چندان دقیق نباشه، مثلا یک کشور شهریه های پایینی داره اما هزینه های زندگی نسبتا بالاست و یا بالعکس. نمونه مورد اول رو میشه قبرس مثال زد که خودم از نزدیک در جریان شرایطش بودم. در اینمورد هم هرکسی با توجه به شرایطش میتونه تصمیم بگیره که کیس مناسب براش کدومه. بنابراین من کلا این گزینه رو مناسب نمی دونم و با اجازه مدیران، ترجیح میدم این لیست ادامه پیدا نکنه تا اینکه ناقص بشه و سلیقه ای...
پست بعدی رو هم از دوستمون نقل قول کردم تا بگم اگر ما ملاکی -مثل همون لیست بحث برانگیز!- برای کشورهای ارزان نداشته باشیم، ممکنه اینطوری بشه که دوستانی که اطلاع چندانی از هزینه ها ندارن بیان و ژاپن رو که یکی از گرانترین کشورهای دنیاس، در این تاپیک بهش اشاره کنن. خب، وظیفه این تاپیک هم معرفی این کشورهای ارزان بود تا این کشورها شناخته بشن و نه اشاره کلی تا "هرکسی از ظن خود شد یار من" اتفاق بیفته. بهرحال امیدوارم اونچه صلاحه این سایته اتفاق بیفته چرا که من علاقمند موفقیت این سایت هستم و دلیل انتقادات بعضا تندم هم همینه که دوست ندارم این سایت که تابحال انتقاد پذیر و آزاد اندیش بوده به وضعیت و دامهایی مثل سایت همسایه برسه...

RE: کشورهای ارزان... - sam300 - 05-03-2013

دوستان من هم دنبال یک کشور ارزون هستم و تو این مدت که گشتم دیدم فقط لهستان میتونه ارزون باشه البته اونم با این وضع ارز گرونه ولی بصورت کلی از خیلی جهات مثل اینکه ارزونتره لیست دانشگاها و هزینه و شرایط رو یک سایت زده که متناسب با رشته و شهر میاره حداقل لهستان از مالزی و فیلیپین و ... خیلی بهتره و اروپایی هم هست کار هم میشه کرد ولی کار سیاه اصولا مگر اینکه مدرک بین المللی مثل مدرک های ادوب و سیسکو یا همچین چیزی داشته باشید 20 ساعت در هفته که خرج در میاد البته خرج زندگی خیلی ساده دیگه خودتون برید بگردید تو اپشن ها 
 ولی چند دانشگاه داره به
[font]زلوتی شهریه میگیرن که خیلی به صرفه هست دقیقا نمیدونم ولی انگار هر [/font][font]زلوتی حدودا 400 تومان هست "[/font][font] اگر شما هم جایی بهتر میشناسید بگید سپاس " [/font][font].[/font]

RE: کشورهای ارزان... - Shihan - 05-03-2013

(05-03-2013, 07:51 PM)'sam300' نوشته: دوستان من هم دنبال یک کشور ارزون هستم و تو این مدت که گشتم دیدم فقط لهستان میتونه ارزون باشه البته اونم با این وضع ارز گرونه ولی بصورت کلی از خیلی جهات مثل اینکه ارزونتره لیست دانشگاها و هزینه و شرایط رو یک سایت زده که متناسب با رشته و شهر میاره حداقل لهستان از مالزی و فیلیپین و ... خیلی بهتره و اروپایی هم هست کار هم میشه کرد ولی کار سیاه اصولا مگر اینکه مدرک بین المللی مثل مدرک های ادوب و سیسکو یا همچین چیزی داشته باشید 20 ساعت در هفته که خرج در میاد البته خرج زندگی خیلی ساده دیگه خودتون برید بگردید تو اپشن ها http://www.polanduniversities.pl ولی چند دانشگاه داره بهزلوتی شهریه میگیرن که خیلی به صرفه هست دقیقا نمیدونم ولی انگار هر زلوتی حدودا 400 تومان هست " اگر شما هم جایی بهتر میشناسید بگید سپاس " .

دروود.
کلاً لهستان کشور رو به رشدی در اروپای شرقیه، اما بجز ورشو تو باقی شهرهاش هنوز اون سردی جنگ و اقتصاد ضعیف دیده میشه. اما 2 شهر ورتسلاوو  و ورشو از شهرهای دانشجویی و فعال لهستانه. متاسفانه شهریه دانشگاههای لهستان کمی بالاست والا هزینه زندگی کمی مقرون به صرفه است. ز
مانی که شما به دنبال کار میگردید، با ید این را در نظر بگیرید که دستمزد شما بستگی به شهر محل سکونت شما و سمت شما دارد، معمولا دستمزدها در شهرهای بزرگ بیشتر میباشد. حداقل دستمزد طبق قانون کار در لهستان 317 یورو در ماه میباشد . یک دانشجو میتواند 10 تا 15 زلوتی (2.5 تا3.75)یورودر ساعت درآمد کسب کند.   

RE: کشورهای ارزان... - PAR!SA - 06-03-2013

(05-03-2013, 07:51 PM)'sam300' نوشته: دوستان من هم دنبال یک کشور ارزون هستم و تو این مدت که گشتم دیدم فقط لهستان میتونه ارزون باشه البته اونم با این وضع ارز گرونه ولی بصورت کلی از خیلی جهات مثل اینکه ارزونتره لیست دانشگاها و هزینه و شرایط رو یک سایت زده که متناسب با رشته و شهر میاره حداقل لهستان از مالزی و فیلیپین و ... خیلی بهتره و اروپایی هم هست کار هم میشه کرد ولی کار سیاه اصولا مگر اینکه مدرک بین المللی مثل مدرک های ادوب و سیسکو یا همچین چیزی داشته باشید 20 ساعت در هفته که خرج در میاد البته خرج زندگی خیلی ساده دیگه خودتون برید بگردید تو اپشن ها http://www.polanduniversities.pl ولی چند دانشگاه داره بهزلوتی شهریه میگیرن که خیلی به صرفه هست دقیقا نمیدونم ولی انگار هر زلوتی حدودا 400 تومان هست " اگر شما هم جایی بهتر میشناسید بگید سپاس " .

شما این رو هم در نظر بگیرید که تو لهستان شاید هزینه زندگی نسبت به بقیه کشورهای اروپایی پایین تر باشه ولی هزینه دانشگاه خیلی بالاتره
هزینه تحصیل برای فوق تقریبا 3500 یورو برای یک سال هست ولی هزینه تحصیل مثلا تو آلمان برای فوق فکر میکنن صفر هست و برای دانشگاه های اتریش تقریبا 1000یورو. شما اگه همین هزینه ای که میخواید برای تحصیل بکنید رو به هزینه زندگیتون تو کشورهای دیگه اروپا اضافه کنید به نظرم ارزش بیشتری داره
لهستان کشور بدی برای درس خوندن نیست ولی خیلی جا داره تا لهستان رو بشه با کشورهایی مثل آلمان ، اتریش و ...مقایسه کرد
قیمت هر زئوتی که شما گفتید 400 تومان ، مربوط میشه به دو سال پیش که هر زئوتی 420تومان بود، ولی الان خیلی بیشتر شده..

RE: کشورهای ارزان... - Shahrouz - 06-03-2013

درود
با توجه به تجربه چند تن از دوستانم
قبرس رو من به عنوان کشوری نسبتا ارزان و با دانشگاههای متوسط تا نسبتا خوب و بسیار آرام و امن می تونم پیشنهاد کنم. 

RE: کشورهای ارزان... - sam300 - 06-03-2013

درود
دوست من تو المان و اتریش انگار باید هم زبان بلد باشی هم پیش دانشگاهی داشته باشی و هم 2 ترم تو ایران درس خونده باشی اینا واسه خود من مناسب نیست زبان رو میشه همون جا خوند 1 سال ولی دانشگاه بخوام برم 1 سال تو ایران درس بخونم بجز 1 ساله پیش دانشگاهی هم در نظر بگیریم خیلی طول میکشه

RE: کشورهای ارزان... - PAR!SA - 06-03-2013

(06-03-2013, 04:36 AM)'sam300' نوشته: درود
دوست من تو المان و اتریش انگار باید هم زبان بلد باشی هم پیش دانشگاهی داشته باشی و هم 2 ترم تو ایران درس خونده باشی اینا واسه خود من مناسب نیست زبان رو میشه همون جا خوند 1 سال ولی دانشگاه بخوام برم 1 سال تو ایران درس بخونم بجز 1 ساله پیش دانشگاهی هم در نظر بگیریم خیلی طول میکشه

تا اونجا که من میدونم دانشگاههای لهستان هم مدرک پیش دانشگاهی رو لازم دارن، یعنی بدون اون نمیتونید اقدام بکنید، یادم هست که یکی از بچه ها با یه نفر تو لهستان مکاتبه کرده بود و ایشون بهش گفته بود که من مشاور دانشگاه هستم و مطمئنم بدون پیش دانشگاهی میتونید پذیرش بگیرید که متاسفانه نتونست پذیرش بگیره ( البته اون زمان ایشون مشاور دانشگاه بود ولی از این چیزا سر در نمی آورد!)
شما میتونید رشته ای رو انتخاب بکنید که به انگلیسی باشه تو آلمان یا اتریش. شما تو لهستان هم بخواید درس بخونید دانشگاه بهتون کورس زبان لهستانی رو میده و یکی از واحدهای درسیتون حساب میشه
من فقط نظر خودم رو گفتم و اگه اسم از اتریش یا آلمان بردم گزینه و... رو هم گذاشتم که شامل بقیه کشورهای اروپا میشه از جمله ایتالیا. 

RE: کشورهای ارزان... - PAR!SA - 14-03-2013

این رو هم در نظر بگیرید، لهستان جدیدا به دانشجوهای ایرانی خیلی فشار میاره
مثلا یک نمونه اش به بانک هاشون اعلام کرده که ایرانی های ساکن لهستان نمیتونن حساب بانکی داشته باشند و بهشون دو ماه وقت داده که حساب بانکی هاشون رو ببندند. خیلی ها فکر میکردند شاید این قانون شامل دانشجوها نشه ولی گفتند که اتحادیه اروپا اعلام کرده ایرانی های ساکن لهستان!!!!
در صورتی که من شنیدم تو اتریش بچه ها تو بعضی از بانک ها برای بازکردن حساب جدید با مشکل مواجه شدند نه با حساب بانکی قبلیشون
حالا بین همه کشورهای اروپایی لهستان قضیه رو خیلی جدی گرفته!!!! 

RE: کشورهای ارزان... - nicefun - 24-11-2014

سلام  دوستان کسی هست که تو کشور دیگه تحصیلات کرده باشه ؟
به نظرتون کدام کشور برای تحصیلات عالی خوب هست و واقعا از همه لحاظ بهترین باشه ممنون میشم راهنمایی کنید