آکادمیا کافه
معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پرکردن فرم‌های درخواست پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- موضوع: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها (/Thread-%D9%85%D8%B9%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%81%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - maryam4312 - 29-11-2012

ممنون
استاد در جواب سوالم راجب به فاند گفتن که:
the competition is hard and I cannot guarantee nothing. However, this year I should have at least one position, probably two for foreign peoples. Moreover, I should have another position from industry Supports letter are important and even more establish the collaboration before the application.

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - Mahdieh.C - 26-10-2013

سلام. چه طور میشه معدلمون رو به سیستم A, B,C که در آمریکا هست تبدیل کنیم؟
برای پر کردن فرم ها باید معدل رو به این سیستم واردکنیم

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - M1KE - 26-10-2013

کافیست معتدل خودتون رو که بر مبنای 20 هست را به 5 تقسیم کنید. در اینصورت معدل شما بر مبنای 4 خواهد شد. برای محدوده های مختلف هم اسم های مختلفی می گذارند به صورت زیر:

A = 4.00
A- = 3.70
B+ = 3.33
B = 3.00
B- = 2.70
C+ = 2.30
C = 2.00
C- = 1.70
D+ = 1.30
D = 1.00
D- = 0.70

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - Mahdieh.C - 26-10-2013

(26-10-2013, 08:12 PM)'M1KE' نوشته: کافیست معتدل خودتون رو که بر مبنای 20 هست را به 5 تقسیم کنید. در اینصورت معدل شما بر مبنای 4 خواهد شد. برای محدوده های مختلف هم اسم های مختلفی می گذارند به صورت زیر:
A = 4.00
A- = 3.70
B+ = 3.33
B = 3.00
B- = 2.70
C+ = 2.30
C = 2.00
C- = 1.70
D+ = 1.30
D = 1.00
D- = 0.70

ممنون از پاسخ تون. با این تفاصیر مثلاً هر عددی بین 3.7 تا 4 میشه A-؟ 
من معدل ارشدم 18.27 هست که میشه 3.654. با 3.7 فقط 0.05 فاصله داره ، یعنی اگر روند بشه 3.7 هست. الان نمیدونم A- میشه یا B+؟ همین طور معدل لیسانسم میشه 3.276 . آیا میشه B+ یا B؟
ممنون

(15-11-2011, 09:08 PM)'Faraz' نوشته: GPA in Major یعنی معدل بدون درس های غیر مرتبط با رشته مثل همون هایی که مثال زدید.یعنی درس های عمومی و درس هایی که هیچ ربطی به رشته شما ندارد رو حذف کنید و معدل بگیرید
یادم بودش خیلی وقت پیش این سوال تو yahoo answers مطرح شده بود و بهترین جواب خیلی واضح بود که اینجا کپی می کنم:
Your overall GPA is just that, the grade point average. Every grade you receive is given a point value, which are averaged to get your GPA.
Your major GPA applies to only courses in your major, or chosen field of study, but is otherwise computed the same way.
If you are majoring in psyc, and have
PSYC100 3.5
PSYC101 4.0
MATH100 1.5
Your major GPA would be the average of your psyc marks, or (3.5 + 4)/2 = 3.75.
Your overall GPA would be the average of all your marks, or (3.5 + 4.0 + 1.5)/3 = 3.0.

سلام، تو فرمی که من باید پر کنم این طوری نوشته شده:
GPA for all courses taken
GPA for all courses taken in major field
GPA for all courses taken in the last two years
مورد اول و دوم با توجه به توضیخات بالا مشخخص هست. در مورد گزینه ی آخری کسی اطلاعاتی داره؟
ممنون

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - Torkan - 26-10-2013

(26-10-2013, 10:41 PM)'Mahdieh.C' نوشته:
من معدل ارشدم 18.27 هست که میشه 3.654. با 3.7 فقط 0.05 فاصله داره ، یعنی اگر روند بشه 3.7 هست. الان نمیدونم A- میشه یا B+؟ همین طور معدل لیسانسم میشه 3.276 . آیا میشه B+ یا B؟
ممنون

دوست عزیز بنده خودم واسه یکی از دانشگاهها هم که اپلای کرده بودم همین رو خواسته بود
معدل ارشد شما A- محسوب میشه و حتی با توجه به لینک زیر میتونه A هم در نظر گرفته بشه و معدل لیسانستون B+
ببینید دوست عزیز این روش هایی که دوستان اعم از خود بنده ذکر میکنیم زیاد مبانای محاسبه خودتون قرار ندید
برای مثال تو خود APPLICATION  FORM شما هر چی هم بنویسید اونا خودشون در جریان کار هستن و اگر بخوان محاسبه هم میکنن...
زیاد جای وسواس نداره دوست عزیز
مثلا لینک زیر رو ببینید که واسه دانشگاه معتبری هستش و به راحتی میشه گفت که معدل های شما چطور میشه
مورد اخر هم خوب منظورشون فقط دروس دو سال اخر و یا 4 ترم اخر هستش دیگه

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - M1KE - 26-10-2013

اگر A را معادل 20 بگیریم و B را معادل 15 در واقع دو عبارت میانی برای تقسیم کردن این بازه به 3 قسمت مساوی بوده اند یعنی هر کدام 33.33333 درصد از این بازه را شامل شوند. به همین دلیل در برخی تقسیم بندی ها مثل این دانشگاه اینها خیلی دقیق تر و با عددهایی مثل زیر معادل سازی شده اند:

Letter GradeNumber Equivalent
A4.0
A-3.667
B+3.333
B3.0
B-2.667
C+2.333
C2.0
C-1.667
D+1.333
D1.0
F0.0

و در برخی مثل این دانشگاه و این دانشگاه اینها را رند کرده اند و به جای 3.667 مثلا گذاشته اند 3.7 ، البته معمولا اینها برای تبدیل از حروف به عدد به کار می روند و برعکسش را من دقیق نمی دانم به چه شکلی هست. ولی با توجه به اینکه وقتی در سایت دانشگاه ها می گویند حداقل معدل لیسانس می بایست B باشد منظورشان این است که حداقل 15 باشد این به این معنی است که اگر نمره در هر محدوده ای بیافتد حرف پایینی مدنظر است. به عبارتی به معدل های بین 15 تا 16.666 به نظر من B گفته می شود. به هر حال وقتی معادل عددی اینها را هم بنویسید این ابهام برایشان وجود نخواهد داشت. با این توضیحات به نظر می رسه معدل ارشد شما B+ و معدل کارشناسی شما B باشه. برای اطمینان می تونید در وبسایت خود اون دانشگاه هم جستجو کنید یا از خودشون در این مورد سوال کنید که مطمئن بشین.

گزینه آخر هم مشخص هست که گفته متوسط نمرات دروسی که در 2 سال آخر گذرانده اید (یعنی 4 ترم آخر) فارغ از اینکه تخصصی بوده باشند یا غیر تخصصی.
(26-10-2013, 10:41 PM)'Mahdieh.C' نوشته:
ممنون
سلام، تو فرمی که من باید پر کنم این طوری نوشته شده:
GPA for all courses taken
GPA for all courses taken in major field
GPA for all courses taken in the last two years
مورد اول و دوم با توجه به توضیخات بالا مشخخص هست. در مورد گزینه ی آخری کسی اطلاعاتی داره؟
ممنون

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - mahyarelc - 27-10-2013

(26-10-2013, 07:45 PM)'Mahdieh.C' نوشته: سلام. چه طور میشه معدلمون رو به سیستم A, B,C که در آمریکا هست تبدیل کنیم؟
برای پر کردن فرم ها باید معدل رو به این سیستم واردکنیم

درود
به نظرم بخث داره کمی اشتباه عنوان میشه
شما بطور مستقیم نمیتونید معدلتون رو تبدیل به معدل امریکا بکنید
اول باید معدل مقیاس 4 رو بدست بیارید که ربط به تک تک دروستون داره...بطور مستقیم و با تقسیم بر 5 کردن معدل معدل از 4 بدست نمیاد
بعد که به مقیاس 4 تبدیل کردید معدلتون رو به A, A- و ... تبدیل میکنید
توجه داشته باشید بعضی از دانشگاههای امریکا ممکنه معدل 4 رو معادل A+ بگیرند (اکثر دانشگاهها A رو معادل 4 میگیرندو A+ ندارند، اما دانشگاههایی هم هستند که این مورد رو نقض میکنند)
اگر فرض رو بر این بگیریم که دانشگاه مورد نظر نمره بندی رو بصورت جدولی که Mike در این پست ذکر کرد بیاره (که برای اکثر دانشگاهها همینه، یعنی A- برابر با 3.7 هست...این عدد دقیقه، نه اینکه 3.667 بگیرند)، اونوقت معدل 3.7 به بالا برابر با A میشه (خود 3.7 رو شامل نمیشه)

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - M1KE - 27-10-2013

نظر شخصی من این هست که این تبدیل معدل ها یک معیار جهانشمول که توسط همه دانشگاه ها پذیرفته شود را ندارند و بهتر است ابتدا سایت دانشگاه برای یافتن معیار خاص آن دانشگاه جستجو شود و اگر نداشت از همان سیستم نسبت گیری ساده استفاده شود. همانطور که در بالا اشاره کردم مثلا دانشگاه مینسوتا (لینک) اینها را تا 3 رقم اعشار گرده کرده و از سیستم 4 و 3.667 و 3.333 برای تعیین محدوده ها استفاده کرده و دانشگاهی مثل بوستون (لینک) اینها را تا 2 رقم اعشار گرد کرده و محدوده ها را به صورت 4 و 3.67 و 3.33 در نظر گرفته و برخی دانشگاه ها هم مثل سانفرانسیکو (لینک) آمده اند و فقط تا 1 رقم اعشار گرد کرده اند و محدوده هایشان به صورت 4 و 3.7 و 3.3 در آمده.

من تاپیک موردنظر (این تاپیک) را نگاه کردم آنجا هم صرفا به دو منبع یکی دانشگاه مک گیل و یکی هم وبسایت WES برای طبقه بندی ها استناد شده. طبقه بندی دانشگاه مک گیل کانادا به نسبت محدود بوده (یعنی فقط A و B و C است و A- و B- و B+ و مانند اینها را شامل نشده) و خیلی منطبق بر سیستم دانشگاه های آمریکایی که در بالا مثال هایشان را آوردم نیست. سیستم WES هم طبقه بندی هایش تا حد زیادی شبیه به سیستم دانشگاه مک گیل هست. البته در همین منابع هم اشاره نشده که هر درس به صورت جداگانه به مقیاس 4 برده شود و سپس معدل گرفته شود چون این کار دقت نمراتی که بر مبنای 20 بوده اند را پایین می آورد و مثلا بین نمره 20 و 18.5 هیچ تفاوتی قائل نمی شود. بلکه منظورشان به نظر من همین بوده که معدلتان از 20 به صورت نسبت گیری ساده روی 4 برده شود (یعنی تقسیم بر 5 شود) و بعد از روی جدول موردنظر ببینند اسم آن چیست (A و B و غیره). در مورد عددی ها هم که همان نسبت به دست آمده که حاصل تقسیم بر 5 کردن بوده را گزارش کنند.

در هر حال، هر دانشگاهی، چه آمریکایی و چه کانادایی، معیارهای خاص خودش را برای این معادل سازی ها دارد و این هم محدود به نمرات درسی نمی شود و مثلا معادل سازی های نمرات آیلتس و تافل و مواردی از این دست از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر قدری متفاوت است. به نظرم در این شرایط روال منطقی این هست که به وبسایت دانشگاه مورنظر مراجعه شود و اگر سیستم مشخصی برای این تبدیل ها داده که از همان ها استفاده شود و اگر نداده بود از همان نسبت گیری ساده استفاده شود. در رزومه ها که بهتر است بر مبنای همان 20 نوشته شود (به صورت 16.17/20) و در فرم های آنلاین هم اگر دانشگاه موردنظر معیار خاصی نداده بود و مجبور به گزارش بر حسب 4 بودند تقسیم بر 5 شود. به هر حال شما ریزنمرات را هم می فرستید و آنها خودشان اینها را در مرحله ارزیابی مدارک با دقت بیشتری کنترل می کنند.

البته اینها همه صرفا یک پیشنهاد بر اساس برداشت ها و تجربه های شخصی بود و دوستان می توانند هر کدام را که مناسب تر می دانند برای محاسبه انتخاب کنند.

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - mahyarelc - 28-10-2013

فقط برای روشن تر شدن موضوع بگم که دقیقا در امریکا به هر نمره یک بازه اختصاص داده میشه، بطور مثال بطور فرضی در یک کلاس ممکنه بصورت زیر عمل بشه
95-100% نمره : A
90-95% نمره : A-
...
یعنی بین کسی که 95 درصد کل نمره رو گرفته با کسی که 100درصد گرفته تفاوتی نیست (برخلاف ایران که در یک درس، 20 با 19.75 تفاوت داره)
هر دو منبعی که ذکر شد (مک گیل و WES) برای معدل، تبدیلات تک تک دروس رو در نظر میگیرند

کلا این بحثها به کنار، بنا بر تجربه تحصیلی خودم، معدل امریکا از تبدیل تک تک دروس به مقیاس 4، و گرفتن معدل حاصل میشه. بعد از اون عدد مربوطه رو به حرف (A, B , ...) تبدیل کنید
به نظرم از تقسیم ساده معدل به 5 برای این مورد پرهیز کنید

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - ahmadpashaei - 28-12-2013

در دانشگاهی در آمریکا برای پذیرش ارشد نوشته: 
  • An official bachelor's degree transcript and professional academic transcript evaluation is required. یعنی چی؟ مهر دادگستری و امور خارجه می خواد؟!!یا فقط مهر دانشگاه و تایید وزارت علوم +ترجمه رسمی مترجم کافیه؟