آکادمیا کافه
میراث آلبرتا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: میراث آلبرتا (/Thread-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AB-%D8%A2%D9%84%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

RE: میراث آلبرتا - spt - 16-11-2012

من این فیلم رو از یوتوب دیدم، اون پایین توی کامنت ها یه کامنتی بود که نمیدونم مال کی بود اما بهترین جواب بود که هنوزم کامل یادمه: "این فیلم پس از مدت ها بهم یاد آوری کرد که چرا خاستم از ایران برم، داشت یادم میرفت"
در مورد اساتید در ایران کاملا حرف های جناب مایک رو تایید میکنم، و در مورد خود فیلم باید بگم جایی که خیلی حال کردم و هنوزم یادم میاد کیف میکنم اون سخنرانی رئیس دانشگاه پرینستون بود، واقعا غرور آفرین بود Smile
و در مورد بقیش باید به اون دوست سازندش بگم که برادر من شما این رو باید بدونی که یه دانشجوی آلبرتا اینقدر از بابت چیز هایی که توی ایران تبدیل به کابوس شده براش مثل کار و زندگی و پول و مشکلات جامعه و خیلی چیز های دیگه راحت شده که به فکرش میرسه همچین کلیپی درست کنه، امیدواری به آینده و یک لحظه آرامش باعثش شده.... چیزی که توی ایران نیست،
حالا این رو شما میای تبدیلش میکنی به بی بند و باری و ازین چیزا، ببین برادر، نگرش شما به دانشجو نمیدونم چیه اما یه دانشجو اول یه انسانه با تمام نیاز های نرمال یک انسان، پس اصلا چیز بدی نیست اینکه یه کلیپی اونطوری ساخته بشه، اتفاقا نشون میده دانشجو های آلبرتا چقدر خوشحالن!!! فک کنم اشتباه کردی چون الان بعد از 6 ماه که من اون فیلم رو دیدم چیزی که یادم میاد از ایران گریه و خودکشی و مشکلاته و از خارج از ایران آرامش.... البته این رو به نسبت عرض میکنم و نه مطلق، اما واقعا اگه میخاستی فیلمی سفارشی بسازی که بگی دانشجو ها نرن خارج خیلی بد ساختی انصافا....
ایکاش بهترین سال های زندگی یه جوون در ایران اینقدر دارای دغدغه نبود، از دغدغه ی آینده، تا خانواده، تا کشور، تا کار و پول و ازدواج و .... نمیدونم از این نظر ما بهتریم یا این اروپایی ها که کلا هیچی در مغزشون نمیگزره به جز لذت از زندگی... اما واقعا اون فشار برای یه جوون ایرانی زیاده، انصافا درست نیست.. حالا درسته خیلی ها ستاره میشن توی محدودیت، اما بیشتر از راه منحرف میشن.... یه جور واپس زدگی...

فیلم میراث آلبرتا فیلم بدی نیست خیلی، حداقل به موضوع خیلی مهمی پرداخته که سرمایه ای به این عظیمی داره از کشور خارج میشه، اما ایکاش بهتر ساخته میشد... نه بدون غرض و نه بدون سفارش و نه بدون جبهه گیری...

RE: میراث آلبرتا - pama - 06-05-2013

سلام.
دوستان 20 دقیقه اول از مستند میراث آلبرتا2 رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
http://mirasealberta2.com/box/Mirase_Alberta_2_20min.mp4

پ.ن: با تشکر از کابر گرامی "سید حسین حجازی" در  ECA ،که این لینکو در اختیار قرار دادند.

RE: میراث آلبرتا - armince - 06-05-2013

من تا حالا شبکه ای کتابی فیلمی سریالی مجله ای نظری طرز فکری یا خلاصه هر جور "ابراز" یا "اعلامی" ندیدم که جهت نداشته باشه
همه جا و همه کس هرجوری که هست میخوان نظر خودشون رو عنوان کنن و همین باعث میشه یه عده که میل بیشتری به یه طرف دارن موافقش بشن یه عده هم مخالفش
این فیلم هم از این داستان مستنثی نیست و کاملا مشخصه که جهت داره
متاسفانه سازنده فیلم یه مقدار عجولانه وارد عمل شده. ما در میراث 1 این عجولانه قضاوت کردن رو دیدیم. واقعا دانشجوهای ما میرن کانادا که سوسن خانم رو اجرا کنن؟ البته منکر قضیه نیستم ولی چرا فقط روی اون زوم کردن؟ چرا تلاشهای بچه هامون رو تو Lab های مختلف نشون نداد؟ چرا میاد بچه هایی که موندن رو در قالب راهیان نور نشون میده؟ ما دانشجو نداریم داخل که مواد میفروشه یا هزارتا جنایت دیگه میکنه؟ آیا همه دانشجوهای داخل ما سالم هستن؟
خب اینجور که این داره میگه هرکی مونده با خداست و هرکی رفته سوسن خانم اجرا میکنه
اگه واقعا میخواست نگاه جامعی داشته باشه باید هم معضلات داخل رو نشون میداد هم اونطرف هم نکات مثبت داخل رو نشون میداد هم اونطرف
اینطوری قضاوت به تماشاگر این فیلم واگذار میشد

در قسمت دوم هم همینطور. کل دانشجوهای ما میرن فرانسه که بزنن و برقصن
فیلم بردارشون رفته اونجا 3 روز استندبای مونده که یه جشن آف کمپ برگذار بشه که توش چندتا خانم با لباس راحت بودن اینم سریع سوژه کرده و فیلم گرفته بیاد به بچه های داخل نشون بده ببینید اونجا چه خبره
خب این یعنی افراط. این یعنی گزینشی نشون دادن . این  دیگه مستند نیست! مستند یه جامعه آماری وسیع داره و فیلم بردارش فقط فیلمبرداره!

به هرحال هرکس از دیدگاه خودش برداشت میکنه ولی برای من نوعی این جور فیلمها بیشتر یه کاتالیزور مثبته واسم و بهم یادآوری میکنه که چرا میخواستم برم

RE: میراث آلبرتا - pama - 08-10-2013

سلام.
دوستان میتونید قسمت دوم مستند میراث آلبرتا رو که در واقع تو اروپا ساخته شده، از لینک زیر دریافت کنید. (البته اگه تا الان ندیدید[img]images/smilies/smile.gif[/img])
www.mirasealberta2.ir
شاد باشید.

ویرایش کننده: amin_mb دلیل ویرایش: اصلاح لینک به درخواست خود ارسال کننده

RE: میراث آلبرتا - automotive - 04-12-2014

مستند بدی نیست اما یک مشکل بزرگ داره
اینکه میخواد نه سیخ بسوزه نه کباب
هم هوای اونایی رو داشته باشه که رفتن هم هوای اونایی رو داشته باشه که هستند.

فقط یک جاش خیلی تاثیر گذار بود
[font]فلانی صحبت با فلانی از دانشگاه پرینستون
من هنوز نتونستم باهاش کنار بیام.
خدایا... پرینستون...
یعنی میشه؟!
[/font]

RE: میراث آلبرتا - automotive - 27-05-2017

مستند میراث آلبرتا ۳ در چهار اپیزود ارائه شده است.
قسمت سوم مستند میراث آلبرتا که قرار بود در ایالات متحده ضبط شود، به دلیل عدم دریافت ویزای این گروه مستند ساز، به اروپا تغییر مسیر داد و همانند میراث آلبرتا ۲، این قسمت نیز در اروپا ضبط شده است.
در این مستند با افرادی که در قسمت‌های قبلی این مستند حضور داشتند نیز دوباره مصاحبه شده و از آنها سوال می‌شود که آیا نظرشان نسبت به چند سال پیش تغییر کرده است؟ یا خیر.

مستند میراث آلبرتا ۱ و ۲ از دیدگاه افراد بسیاری غیر قابل قبول دانسته شده و برای این موضوع دلایل بسیار زیادی را می‌توان بیان کرد. اما در این قسمت سعی شده تا کمی و کاستی قسمت‌های قبل جبران شود.

این مستند را از طریق وب‌سایت رسمی آن به نشانی mirasealberta3.ir می‌توانید با قیمت ۶۰۰۰ تومان خریداری کنید و با کیفیت 1080p یا Full HD این مستند را دریافت کنید.
[عکس: mirase-45.jpg]

نکات مهم:
۱. از قرار دادن لینک دانلود رایگان این مستند به دلیل مسائل کپی رایت اکیدا خودداری کنید.
۲. از دانلود و آپلود این مستند بر روی سرورهای فروم جدا خودداری کنید.

RE: میراث آلبرتا - Torkan - 30-06-2017

این مستندها جنبه سیاسی دارند و به شخصه اگر برنامه ای به صورت اختصاصی ساخته نشه و از یک کانال خصوصی قوی نشون داده نشه نگاه نمیکنم.
پستهای قبلی رو خوندم تقریلا دوستان حرفها رو زدن. مادامیکه از قشرهای متفاوت نیان بحث و چالش کنن و دلایل رفتن و ماندن رو به صورت عمیق بررسی نکنن پشیزی ارزش نداره.