آکادمیا کافه
مشورت در مورد Writing iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشورت در مورد Writing iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-Writing-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: مشورت در مورد Writing iBT - deadxxxqueen - 25-03-2014

تو رايتينگ مثلا كامپيوتر مشخص نميكنه كه چند كلمه تون باقي مونده تا 150 كلمه بشه؟
آخر سر بايد تعداد كلمه هارو بشماريم يا كامپيوتر اين كارو انجام ميده؟

RE: مشورت در مورد Writing iBT - butterfly - 25-03-2014

چرا کانتر داره دقیقا مشخص می شه شما چند تا کلمه نوشتید. همین طور تایمر مشخص می کنه چقدر زمان باقی مونده. اگه نرم افزار تی پی او نصب کرده باشید آزمون TOEFL iBT هم دقیقا مثل همونه. بخش رایتیتنگش ببینید. 
(25-03-2014, 09:51 PM)'deadxxxqueen' نوشته: تو رايتينگ مثلا كامپيوتر مشخص نميكنه كه چند كلمه تون باقي مونده تا 150 كلمه بشه؟
آخر سر بايد تعداد كلمه هارو بشماريم يا كامپيوتر اين كارو انجام ميده؟

RE: مشورت در مورد Writing iBT - elahe - 12-06-2014

سلام
برای بخش Introduction    سوال 2 رایتینگ چند کلمه مطلوب است؟

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Torkan - 12-06-2014

(12-06-2014, 08:27 PM)'elahe' نوشته: سلام
برای بخش Introduction    سوال 2 رایتینگ چند کلمه مطلوب است؟

درود.
دوست عزیز چند کلمه رو اصلا نمیشه گفت! کسی هست با 50 تا تونسته نمره کامل بیاره کسی هم با 200 تا فرضا البته. intro رو میگم. شما اون قاعده کلی tpo رو فراموش نکنین نمره رو میگیرین کامل. اینترو یعنی مقدمه و مقدمه هم نباید بیشتر از هر پاراگراف متن باشه به جز قسمت conclusion. مثلا بعضی ها مینویسن:
بعض از مردم فلان جور فکر میکنن راجع به این موضوع به دلایل a , b , c. از طرف دیگر بعضی از مردم به دلایل فلان با قسمت اول مخالفن. در حالت کلی به نظر من (شروع میکنید به جبهه گیری و اینکه مثلا جزو دومی ها هستم و خلاصه وار دلایل خودتون)
کلا بیشتر از تعداد جمله به شیوایی متن اهمیت میدن و تسلسل sequence.
ولی اگر حساس هستید کتاب ets رو ببینید.

بااحترام

RE: مشورت در مورد Writing iBT - neo1992 - 24-09-2014

سلام به همه دوستان
من بعد سه چهار ماه خوندن رفتم امیر بهادر امتحان دادم تافل آزمایشی  و با کمال تاسف شدم 92 و حتی ازین قضیه بدتر اینه که رایتینگ شدم زیر 20 و نمره 17 گرفتم الان نمیدونم چی کار کنم در مورد رایتینگ
از کجا بدونم دارم پیشرفت میکنم ؟ اصول رایتینگ درست و از کجا یاد بگیرم
عید امسال میخوام تافل بدم Sad Sad

RE: مشورت در مورد Writing iBT - لاله11 - 28-10-2015

سلام 
rarely do people are intrigued by amazing advertisement 
این جمله غلط نیست؟ نباید do حذف شه و جاش are بیاد ؟

ممنون

RE: مشورت در مورد Writing iBT - لاله11 - 04-12-2015

سلام دوستان
من یه تمپلیت از یکی از دوستام که کلاس رفته بود گرفتم که حدود 200 تا لغته که استادشون بهشون داده بود ایا اگه ازش استفاده کنم تقلب محسوب میشه چون مطمئنم این فرد در اون اموزشگاه معروف خیلی زبان اموز داره که ازش استفاده می کنن.

ممنون

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Emir - 04-12-2015

(28-10-2015, 09:50 PM)لاله11 نوشته: سلام 
rarely do people are intrigued by amazing advertisement 
این جمله غلط نیست؟ نباید do حذف شه و جاش are بیاد ؟

ممنون

سلام

بله دوست من باید حذف بشه . جمله  مجهول هستش .

RE: مشورت در مورد Writing iBT - فرید - 04-12-2015

(04-12-2015, 07:36 PM)لاله11 نوشته: سلام دوستان
من یه تمپلیت از یکی از دوستام که کلاس رفته بود گرفتم که حدود 200 تا لغته که استادشون بهشون داده بود ایا اگه ازش استفاده کنم تقلب محسوب میشه چون مطمئنم این فرد در اون اموزشگاه معروف خیلی زبان اموز داره که ازش استفاده می کنن.

ممنون

سلام
من یک نفر شنیدم که می گفت برای رایتینگ مستقل از یک تمپلت سطح بالا استفاده کرده بود و نمره ای که به اون دادن 1 بود از 5. اگر اون فرد با توجه به تمپلتی که من دیدم که خیلی خوب مچ شده بود با موضوع راست گفته باشه، استفاده از تمپلتی که تغییر نداده باشید خطرناک. چون تمام رایتینگ ها با کامپیوتر هم بررسی میشه و احتمال زیاد چک می کنند که ببینند تکراری نباشه یا از اینترنت کسی ننوشته باشه. سعی کنید یک مقداری تغییرش بدهید که دقیقا یکسان نباشه.

RE: مشورت در مورد Writing iBT - Agirl - 02-01-2016

(24-09-2014, 11:42 AM)neo1992 نوشته: سلام به همه دوستان
من بعد سه چهار ماه خوندن رفتم امیر بهادر امتحان دادم تافل آزمایشی  و با کمال تاسف شدم 92 و حتی ازین قضیه بدتر اینه که رایتینگ شدم زیر 20 و نمره 17 گرفتم الان نمیدونم چی کار کنم در مورد رایتینگ
از کجا بدونم دارم پیشرفت میکنم ؟ اصول رایتینگ درست و از کجا یاد بگیرم
عید امسال میخوام تافل بدم Sad Sad

به هر حال ازین دوستمون که گذشت! ولی برای کسانی که امتحان تافل آی بی تی دارن یه پیشنهاد دارم (برای رایتینگ):
ببینید دوستان، نه لازمه شما تمپلیت حفظ باشید، نه لازمه حتی تمپلیت آماده کنید!
اول اینکه شما میخواین از انگلیسی تو زندگی و تحصیل استفاده کنید، پس تمپلیت به درد نمیخوره و اگه هم سر جلسه احیانا به درد خورد، شما نمیتونید مثلا وقتی میخواین برین پیش استادتون یه ایده رو به صورت نوشتاری تحویل بدین، قبلش تو فروم ها دنبال تمپلیت ها باشین!
پس این قضیه رو به کلی به کلی بندازین دور (با احترام!)
رایتینگ آی بی تی دو قسمت داره:
Integrated
Independent
شما برای اولی، اول بشینین از روی کتاب دلتا، فقط تمرینهای این بخشو حل کنین، که یه سری الگو دستتون بیاد، چون معمولا تو این بخش شما میخواین بگین متن اینو میگه، اما استاد تو لکچر این قضیه توی متنو کلا نقض میکنه. همینو شما باید اول ده تا تمرینحل کنین تا دستتون بیاد چهخبره.
بعدش ویدئو نوت فول جوزف رو ببینین. که اون دانسته قبلی رو تکمیل کنین.
بعد ازون شروع کنین از کتاب دلتا، بعد کاپلان، بعد بارونز، بعد آکسفورد، بعد تی پی او و تمرینات واقعی رو با استفاده از اینایی که از این دو منبع اولیه یاد گرفتین حل کنین. 
برای دومین قسمت، شما باید دو تا کتاب رایتینگ بارونز و Answers to all Toefl essay qustions رو تهیه کنین. 
هر موضوع رو بخونین، بعد essay هاش رو از رو این دو کتاب پیدا کنین.
بعد هر جمله یا عبارتی که سخت به نظر میرسه، یا قشنگ هست رو یادداشت کنین، بعدش، بعد از خوندن اینا، بشینین درباره همون موضوع یه انشا بنویسین.
اوایل ممکنه ناامید بشین، یا خجالت بکشین! اما بعد حدود ده پونزده تا رایتینگ نوشتن، دست شما عادت میکنه، واقعا رایتنگتون سبکش عوض میشه.
به مرور بعداز حدود صد رایتینگ انقدر دستتون قوی میشه که خودتونم تعجب میکنین.
سعی کنین از قوائد کلی هم پیروی کنین، مثلا بهتره Independent رو پنج پاراگرافه بنویسین.
یه سری کلمات جدید هم باید بلد باشین. و یه سری phrase ها، که من پیشنهادم اینه که تو گوگل smart words رو سرچ کنین، یه وب سایتی میاد که کلی عبارت برای شروع پاراگراف، پایان اون، مترادف و.. داره که به مرور وقتی تو انشاهاتون استفاده کنین، دیگه بهشون مسلط میشین.
رایتینگ مثل هر مهارت دیگه ای تمرین میخواد.
اگه درست تمرین کنین، خیالتون راحت خواهد بود که تا چندین سال اینایی که خوندین خیلی کامل تو ذهنتون نقش بسته.
این تکنیکایی که گفتم تجربه خودم و چندین نفره.
ما همه به نتیجه رسیدیم.
شما هم میرسین. 
چون ادما فرق میکنن با هم، ممکنه یکمی تو نحوه عملکردتون تغییر ایجاد کنین تا نتیجه بهتری بگیرین.
اما، روش یکیه: "تمرین"، "تمرین"، و در نهایت: "تمرین"!
برای همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت دارم Smile