آکادمیا کافه
تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - maryam4312 - 27-10-2012

(27-10-2012, 02:20 PM)Karim نوشته: ...و اینکه بنظرم اشکال نداره که کسانی که خارج در برنامه زندگیشون هست، وقتی می خواند همسر انتخاب کنند شرط زندگی و تحصیل در خارج هم جزو شرایطتشون باشه ...
بهترین حالت همینه که هر دو هم مسیر باشن. ازدواجی که مانعی بشه برای رسیدن به اهدافی که براش مدتها وقت و انرژی هزینه کردیم، با هدف ازدواج(حداقل ازدید من) سازگار نیست.

اینکه بعد از رفتن با کسی از ایران ازدواج کرد، فکر خوبی نیست مگر در حالتیکه از قبل رفتن اشنایی و شناخت کامل شده باشه
البته اقایون خوش به حال ترشونه! احتمالا دخترای فامیل و اشنا سرو دست میشکونن واسه اقا دکتر-مهندس خارج رفته ! اما دختری که رفته خارج... !!

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Karim - 28-10-2012

(27-10-2012, 02:59 PM)maryam4312 نوشته: اینکه بعد از رفتن با کسی از ایران ازدواج کرد، فکر خوبی نیست مگر در حالتیکه از قبل رفتن اشنایی و شناخت کامل شده باشه
البته اقایون خوش به حال ترشونه! احتمالا دخترای فامیل و اشنا سرو دست میشکونن واسه اقا دکتر-مهندس خارج رفته ! اما دختری که رفته خارج... !!
من نمی دونم چرا برخی ها خارج رفتن واسه یک دختر رو یک نکته منفی می دونن! و شانس ازدواج رو واسه اونها کم می دونند. عجبببا

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - ahmadpashaei - 28-10-2012

(28-10-2012, 01:27 AM)Karim نوشته: من نمی دونم چرا برخی ها خارج رفتن واسه یک دختر رو یک نکته منفی می دونن! و شانس ازدواج رو واسه اونها کم می دونند. عجبببا
در مناطق جغرافیایی مختلف ایران این موضوع و تعصب شدت و حدت داره و کلا این بخاطر تعصب مسلمانان در مورد زن هست که خودتون میدونید.اما حداقل دور و بر من که دختری اگر در این سطح (دانشگاههای تراز اول جهان در آمریکا-کانادا) بره برای تحصیل و واقعا هم پیشرفت داشته باشه و منعکس بشه اصلا اینطور فکر نمیکنن که بگن هرکاری خواسته کرده و ... . اما در کل خوب این تفکر در مورد دانشگاه های چند کشور ضعیف که بازم خودتون میدونید وجود داره (چه برای دخترا و چه برای پسرا) و اینم به دلیل اطلاعات کاملیه که از خود دانشجوهای همون جاها درز میکنه وقتی میان ایران با آب و تاب تعریف می کنن که اونجا زندگی دانشجویی چجوریه و چجوری کیف میکنن!! نمیدونم چجوری درس میخونن Big Grin

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Shahrouz - 28-10-2012

درود

کریم جان، این دیدگاه و طرز فکر، خیلی شخصیه. نه چیز بدیه نه چیز خوبی! قبلا یک بار در یک سایت دیگه راجع بهش صحبت شده ولی یک جور سلیقه هست . مثل اینکه آیا الزاما کسی که با حجابه از کسی که بی حجابه مراعات بیشتری در حیا و.. که یک فرد سنتی می خواد داره؟ نه، اصلا! ولی تمایل به حجاب( یا بودن با یک زن محجبه) یک چیز شخصیه. این قضیه هم شبیه همونه.
حجاب یا بی حجابی، تمایل با یک فرد محجبه ، تمایل به بودن با یک دختر نسبتا سنتی، مشروب خوردن و نخوردن، .. همه اینها یک سلیقه هست. بعضی ها کنار میان بعضی ها نمیان.

رفتار، دیدگاه و نگرشی که در چهارچوبهای ذهنی انسانها هست بسیار متفاوت هست و این چیزها همون قدری برای شما عجیبه که برای یک سری افراد دیگه از جامعه ما خلاف اون!

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Karim - 28-10-2012

(28-10-2012, 08:12 AM)Shahrouz نوشته: درود

کریم جان، این دیدگاه و طرز فکر، خیلی شخصیه. نه چیز بدیه نه چیز خوبی! قبلا یک بار در یک سایت دیگه راجع بهش صحبت شده ولی یک جور سلیقه هست . مثل اینکه آیا الزاما کسی که با حجابه از کسی که بی حجابه مراعات بیشتری در حیا و.. که یک فرد سنتی می خواد داره؟ نه، اصلا! ولی تمایل به حجاب( یا بودن با یک زن محجبه) یک چیز شخصیه. این قضیه هم شبیه همونه.
حجاب یا بی حجابی، تمایل با یک فرد محجبه ، تمایل به بودن با یک دختر نسبتا سنتی، مشروب خوردن و نخوردن، .. همه اینها یک سلیقه هست. بعضی ها کنار میان بعضی ها نمیان.

رفتار، دیدگاه و نگرشی که در چهارچوبهای ذهنی انسانها هست بسیار متفاوت هست و این چیزها همون قدری برای شما عجیبه که برای یک سری افراد دیگه از جامعه ما خلاف اون!

شهروز جان منم باهات موافقم که طرز تفکرات هرکس به خودش مربوط میشه .ولی خب مشکل اینجاس که در این مملکت اطرافیان میخوان طرز تفکرشون رو به آدم تحمیل کنند و مثلا اگه من فرضی دوست دارم مجرد بمونم این طرز تفکر یک چیز بد تلقی میشه و مدام از اطرافیان فشار میارند( چه با حرف چه با عمل) که مثلا سنت بالارفت وای فلا ن شد وای بهمان شد و مثل خوره ذهن آدمو می خورند..

یا همین موضوع خارج بخصوص درمورد خانم که مثلا خارج بری ازدواجت چی میشه؟ و....
واسه اینکه از عنوان تاپیک هم دور نشیم راه حلی که بنظرم میرسه و گاهی هم انجام میدم در مقابل دخالت ها و فشارهای اطرافیان: برخورد مستقیم و جدی هست! و خیلی رک میگم به شما هیچ ربطی نداره!

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - maryam4312 - 28-10-2012

(28-10-2012, 01:27 AM)Karim نوشته: من نمی دونم چرا برخی ها خارج رفتن واسه یک دختر رو یک نکته منفی می دونن! و شانس ازدواج رو واسه اونها کم می دونند. عجبببا
دختری که میره باید قید ازدواج بعد از اتمام تحصیلات و برگشتن رو بزنه چون سوای مسئله ی سن، نگاهی که به اون میشه بانگاهی که به یه پسر با شرایط دقیقا مشابه میشه خیلی متفاوته

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - spring64 - 28-10-2012

(28-10-2012, 04:41 PM)maryam4312 نوشته: دختری که میره باید قید ازدواج بعد از اتمام تحصیلات و برگشتن رو بزنه چون سوای مسئله ی سن، نگاهی که به اون میشه بانگاهی که به یه پسر با شرایط دقیقا مشابه میشه خیلی متفاوته
مریم هیچ معطل نگاه های شاید اینجور و شاید اونجور اطرافیان کوته فکرمون!نشو.فکر رفتن باش، فکر خودت باش به هیچی هم اهمیت نده.قدرتی که در اراده و عزم تو میبینن اونقدر براشون سنگین هست که با این طرز فکر ها(که شاید مطرح نکنن ولی انزژی منفیش آدم رو متوجه وجودشون میکنه!) تنها در صدد دفاع!از خودشون برمیان و به من و شما بهتره که مربوط نشه.مطمئن باش این پالس های منفی فقط به خاطر ضربه فنی شدن اونهاست.بی خیال،ما که نمیتونیم تفکر پوسیده ی این ملت رو عوض کنیم.بذار تو عالم بی بُعد خودشون خوش باشن.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - maryam4312 - 28-10-2012

(28-10-2012, 05:32 PM)spring64 نوشته: مریم هیچ معطل نگاه های شاید اینجور و شاید اونجور اطرافیان کوته فکرمون!نشو.فکر رفتن باش، فکر خودت باش به هیچی هم اهمیت نده.قدرتی که در اراده و عزم تو میبینن اونقدر براشون سنگین هست که با این طرز فکر ها(که شاید مطرح نکنن ولی انزژی منفیش آدم رو متوجه وجودشون میکنه!) تنها در صدد دفاع!از خودشون برمیان و به من و شما بهتره که مربوط نشه.مطمئن باش این پالس های منفی فقط به خاطر ضربه فنی شدن اونهاست.بی خیال،ما که نمیتونیم تفکر پوسیده ی این ملت رو عوض کنیم.بذار تو عالم بی بُعد خودشون خوش باشن.
اتفاقا برعکس، من رو مصمم تر میکنه
به امید موفقیتمون Smile

(28-10-2012, 05:32 PM)spring64 نوشته: مریم هیچ معطل نگاه های شاید اینجور و شاید اونجور اطرافیان کوته فکرمون!نشو.فکر رفتن باش، فکر خودت باش به هیچی هم اهمیت نده.قدرتی که در اراده و عزم تو میبینن اونقدر براشون سنگین هست که با این طرز فکر ها(که شاید مطرح نکنن ولی انزژی منفیش آدم رو متوجه وجودشون میکنه!) تنها در صدد دفاع!از خودشون برمیان و به من و شما بهتره که مربوط نشه.مطمئن باش این پالس های منفی فقط به خاطر ضربه فنی شدن اونهاست.بی خیال،ما که نمیتونیم تفکر پوسیده ی این ملت رو عوض کنیم.بذار تو عالم بی بُعد خودشون خوش باشن.
هرچند بهتره از موضوع تاپیک دور نشیم ولی از پست شما هویداست که انرژی منفی از سمت چه کسی ساطع می شود. بسیاری از پسران بنا بر سلایق خود نمی توانند یا نمی خواهند با دختری که تنها در خارج از کشور زندگی کرده زندگی کنند. همان گونه که بسیاری از خانومها با گروه خاصی از پسرها ممکن است ازدواج نکنند. عمده دلایلشون هم ربطی به قدرت اراده و عزم و... دختر خانوم نداره! این طرز فکر پوسیده نیست. اصلا طرز فکر پوسیده بی معنیست. اصلا ازدواج کردن از دید بسیاری در خارج از ایران کاری عبث هست. آنها نمی توانند طرز فکر من و شما را به ازدواج پوسیده و بی بعد بدونند. نگرشهای هر انسانی به جهان پیرامون خود شایسته احترام هست تا زمانی که به توهین آغشته نشده باشد.

ضمن اینکه بقدری واژه هاتون سنگین بود که نیاز به هرمنوتیک " عالم بی بعد، طرز فکر پوسیده، ضربه فنی شدن!!" و امثالهم هست.
انسانها هر تصمیمی داشته باشند، صدالبته هر دلیلی برای تصمیمشان داشته باشند، سزاوار توهین نیستند.

(28-10-2012, 02:59 PM)Karim نوشته: شهروز جان منم باهات موافقم که طرز تفکرات هرکس به خودش مربوط میشه .ولی خب مشکل اینجاس که در این مملکت اطرافیان میخوان طرز تفکرشون رو به آدم تحمیل کنند و مثلا اگه من فرضی دوست دارم مجرد بمونم این طرز تفکر یک چیز بد تلقی میشه و مدام از اطرافیان فشار میارند( چه با حرف چه با عمل) که مثلا سنت بالارفت وای فلا ن شد وای بهمان شد و مثل خوره ذهن آدمو می خورند..

یا همین موضوع خارج بخصوص درمورد خانم که مثلا خارج بری ازدواجت چی میشه؟ و....
واسه اینکه از عنوان تاپیک هم دور نشیم راه حلی که بنظرم میرسه و گاهی هم انجام میدم در مقابل دخالت ها و فشارهای اطرافیان: برخورد مستقیم و جدی هست! و خیلی رک میگم به شما هیچ ربطی نداره!
کریم عزیز، انسانی که چهارچوب برای زندگیش داشته باشد با حرف دیگران تغییر نمی کند. حرف دیگران یک چاقوی دولبه هست. بسیاری از دوستان و آشنایان من هم اصرار عجیبی به ازدواج نکردن و .. دارند. دلایلی دارند که به زعم آنها منطقی است مثل " محدود شدن ازادی در خارج از کشور و عدم پیش بینی از اینکه آینده به چه شکل پیش می رود ..."
برای شخص من و روحیه من، ازدواج حتی یک زندگی معمولی و نه آنقدرها رمانتیک ، بسیار مسئله مهم و غیر قابل چشم پوشی است. کسی بهتر از من روحیه من را می شناسد؟