آکادمیا کافه
تحصیل به انگلیسی در دانشگاههای آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: تحصیل به انگلیسی در دانشگاههای آلمان (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی - abadanastro - 26-03-2015

(26-03-2015, 07:08 PM)'Dynamic' نوشته: سلام به تمامی دوستان و اساتید عزیز
این شرایط من هست:
کارشناسی 13.62 مهندسی کامپیوتر-نرم افزار پیام نور
دانشجوی ارشد هوش مصنوعی سراسری سنندج
الان TA هستم و یه گروه آزمایشگاه مدرس بچه های کارشناسیم
یک اختراع ثبت شده (مرتبط با رشته) در ایران، یکی دیگه هم در حال ثبته
یک مقاله (ایمپکت ژورنال 2.6) ارسال شده، ولی هنوز اکسپت نشده
آیلتس 14 آپریل میدم، احتمال زیاد 7 میشم
آلمانی اصلا بلد نیستم
1- با این شرایط به نظرتون واسه مستر تو آلمان شانسی دارم؟ البته توانایی پرداخت شهریه رو ندارم.
2- با توجه به این که دانشگاه فعلیم فقط 3نفر دکتر داره و یکیشون هم رئیس دانشگاهه و اصلا وقت نداره (!) به نظرتون صلاح هست بگم دانشجوی ارشدم و دلیل اقدام کردنم واسه مستر نبود هیئت علمیه؟
ممنون

برای پذیرش مستر نمرات کارشناسی شما ملاک هست و اگه بخواین توی همون رشته و گرایش دوباره مستر بخونید اعلامش به سفارت کاملا اشتباهه و اعلامش به دانشگاه خیلی اثرات مثبتی همراه نداره . ولی خب رزومه تون خوب هست.
برای کورس های انگلیسی زبان نیاز به دانستن زبان آلمانی نیست

RE: تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی - Dynamic - 27-03-2015

(26-03-2015, 11:45 PM)'abadanastro' نوشته:
برای پذیرش مستر نمرات کارشناسی شما ملاک هست و اگه بخواین توی همون رشته و گرایش دوباره مستر بخونید اعلامش به سفارت کاملا اشتباهه و اعلامش به دانشگاه خیلی اثرات مثبتی همراه نداره . ولی خب رزومه تون خوب هست.
برای کورس های انگلیسی زبان نیاز به دانستن زبان آلمانی نیست

ممنونم
یعنی به نظر شما حتی با شرایطی که گفتم (نبود استاد) بازم صلاح نیست که بگم دانشجوی ارشدم؟
خوب این که فرمودید نمرات کارشناسی ملاک هست، ولی رزومم خوبه یعنی چی؟ من اکثر درس های تخصصی رو با نمره های قابل قبول پاس کردم. درس های پایه و عمومی معدلمو آورده پایین. مثلا یه بار ریاضی 2 رو با 2.25 افتادم. اگه معدل تخصصیامو در نظر بگیریم (که تو ترجمه رسمیم هست) شرایط خیلی فرق می کنه.
یه سوال دیگه: من الان یه ترجمه رسمی از مدارکم به انگلیسی دارم. ولی توش ECTS نداره. باید بدم دوباره ترجمه کنند؟ به آلمانی یا انگلیسی؟

RE: تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی - abadanastro - 27-03-2015

(27-03-2015, 12:04 AM)'Dynamic' نوشته:
ممنونم
یعنی به نظر شما حتی با شرایطی که گفتم (نبود استاد) بازم صلاح نیست که بگم دانشجوی ارشدم؟
خوب این که فرمودید نمرات کارشناسی ملاک هست، ولی رزومم خوبه یعنی چی؟ من اکثر درس های تخصصی رو با نمره های قابل قبول پاس کردم. درس های پایه و عمومی معدلمو آورده پایین. مثلا یه بار ریاضی 2 رو با 2.25 افتادم. اگه معدل تخصصیامو در نظر بگیریم (که تو ترجمه رسمیم هست) شرایط خیلی فرق می کنه.
یه سوال دیگه: من الان یه ترجمه رسمی از مدارکم به انگلیسی دارم. ولی توش ECTS نداره. باید بدم دوباره ترجمه کنند؟ به آلمانی یا انگلیسی؟

ترجمه انگلیسی کافی هست که البته برای آلمان (90% دانشگاه ها) باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه و تایید سفارت آلمان برسه. البته 5 سری کپی رو هم رایگان میتونید تایید سفارت کنید .
تا اونجایی که میدونم ترجمه های رسمی توی ریز نمرات توضیح میدن که واحدها بر چه اساس هست و کمترین و بالاترین نمره و قبولی و ... چطوریه. مال شما رو دقیقا نمیدونم چطوریه. ولی اگر به همون شکل معمول باشه کافیه.
در رابطه با رزومه  ... ، خب معدل چیزیه که توی ترجمه مدرک ذکر میشه و آلمان ( جاهای خوب ) معمول شرط معدل دارن که به ایران حدود 14 میشه و ممکنه بعضی جاها سخت گیری کنن و ریجکتتون کنند. درسته که درسهای تخصصی بیشترین اهمیت رو دارند ولی درسهایی مثل ریاضی و ... نیز بی اهمیت نیستند و بسته به رشته انتخابیتون ممکنه خیلی مهم باشن. نه قطعی به کسی که معدلش کمه گفت ریجکت میشی و نه به کسی که معدلش بالاست میشه قطعی گفت پذیرش میگیری . باید شانست رو امتحان کنی. و اون چند انتخابتون رو منطقی از جاهایی سلکت کنید که شانستون بیشتر باشه . رزومه منظورم بیشتر مقاله و ثبت اختراع و سابقه تدریس و ... است.

این تصویر آخرین صفحه ی ترجمه ی مدارکم هست. توش ECTS نداره. باید چی کنم؟

مال من اینو داره (کادر قرمز) فکر کنم باید قید بشه ! شاید هم من اشتباه کنم !!

توی اصل مدرکی که دادید واسه ترجمه اینارو نوشته یا مترجم خودش اضافه کرده؟

توی اصل فارسی ریز نمرات من این مطالب هست.

RE: تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی - Shihan - 27-03-2015

(26-03-2015, 07:08 PM)'Dynamic' نوشته: سلام به تمامی دوستان و اساتید عزیز
این شرایط من هست:
کارشناسی 13.62 مهندسی کامپیوتر-نرم افزار پیام نور
دانشجوی ارشد هوش مصنوعی سراسری سنندج
الان TA هستم و یه گروه آزمایشگاه مدرس بچه های کارشناسیم
یک اختراع ثبت شده (مرتبط با رشته) در ایران، یکی دیگه هم در حال ثبته
یک مقاله (ایمپکت ژورنال 2.6) ارسال شده، ولی هنوز اکسپت نشده
آیلتس 14 آپریل میدم، احتمال زیاد 7 میشم
آلمانی اصلا بلد نیستم
1- با این شرایط به نظرتون واسه مستر تو آلمان شانسی دارم؟ البته توانایی پرداخت شهریه رو ندارم.
2- با توجه به این که دانشگاه فعلیم فقط 3نفر دکتر داره و یکیشون هم رئیس دانشگاهه و اصلا وقت نداره (!) به نظرتون صلاح هست بگم دانشجوی ارشدم و دلیل اقدام کردنم واسه مستر نبود هیئت علمیه؟
ممنون

دروود بر شما. ببخشید با تاخیر به این پست پاسخ داده شد.

شما مقالاتت احتمال قوی در حین تحصیل ارشدت بوده پس اون رو نمیتونی به حساب بیاری. از اونجایی که دانشگاههای المان برای رشته های انگلیسی معدل براشون مهمه با این معدل خیلی کارت سخت خواهد شد، بهتره دنبال زبان المانی بری اگر بخوای برای ارشد اقدام کنی. ضمناً  ذکر اینکه شما دانشجوی ارشد هستی و مجدداً برای ارشد می خوای بیای نکته منفی محسوب میشه. شما 2 راه پیش روت هست البته از نظر بنده، یکی اینکه از الان زود بدنبال دوره فشرده زبان المانی بری، مسیر دوم: ارشد ایران بخونی رزومه رو تقویت کنی نمره زبان و جی ار ای مناسبی داشته باشی برای دکتری اقدام کنی.

(27-03-2015, 05:38 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما. ببخشید با تاخیر به این پست پاسخ داده شد.
شما مقالاتت احتمال قوی در حین تحصیل ارشدت بوده پس اون رو نمیتونی به حساب بیاری. از اونجایی که دانشگاههای المان برای رشته های انگلیسی معدل براشون مهمه با این معدل خیلی کارت سخت خواهد شد، بهتره دنبال زبان المانی بری اگر بخوای برای ارشد اقدام کنی. ضمناً  ذکر اینکه شما دانشجوی ارشد هستی و مجدداً برای ارشد می خوای بیای نکته منفی محسوب میشه. شما 2 راه پیش روت هست البته از نظر بنده، یکی اینکه از الان زود بدنبال دوره فشرده زبان المانی بری، مسیر دوم: ارشد ایران بخونی رزومه رو تقویت کنی نمره زبان و جی ار ای مناسبی داشته باشی برای دکتری اقدام کنی.

ممنونم از راهنماییتون
چون مقاله هنوز اکسپت نشده به راحتی می تونم افلیشن رو تغییر بدم و با عنوان BSc براش اقدام کنم. پس میشه روش حساب کرد.
تو سایت بعضی دانشگاه های آلمان دیدم هیچ چیزی در مورد معدل ننوشته بود. فقط گفته بود کارشناسی داشته باشی. در این مورد چی؟ با توجه به رقابتی بودن قضیه، دوتا اختراع و یه مقاله و 8سال سابقه تدریس نمیتونه معدل رو کاور کنه؟
و یه سوال مهم دیگه: تو سایت دانشگاه ها چیزی به عنوان اپلیکیشن فی ندیدم. یعنی اپلای کردن به جز هزینه ی ترجمه و پست و اینا واسه خود دانشگاه هزینه ای لازم نیست؟

RE: تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی - محمد-85 - 20-06-2015

سلام دوست عزیز
راستش من ارشد سراسری با معدل 17.70 در رشته مکانیک و لیسانس آزاد با معدل 17.10 هستم.
تا به حال دو مقاله آی اس آی داده ام.
مدرک زبانم رو هم به زودی خواهم گرفت.
قبلا بهم گفته بودید واسه دکتری المان شانس دارم.
حالا این سوال برام پیش آمد که اگه نتونم دکتری پذیرش بگیرم و بخوام ارشد مجدد به زبان انگلیسی در یک گرایش نزدیک به گرایش ارشدم بخونم آیا می تونم یا بهم میگن over qualified هستی واسه ارشد؟
این طوری بگم، شانس من برای گرفتن پذیرش ارشد بیشتره یا کسی که لیسانس داره و می خواد ارشد بگیره؟؟
سپاس