آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

[جداشده] شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amirhossein.gh - 20-11-2011

دوستان من یه سوالی داشتم: من یه کم دیر جنبیدم و به راند اول استرالیا نرسیدم!
الان میخام ببینم راند دوم باز شده و میتونیم برای گرنت با استادا حرف بزنیم
راستش اگه هم یه کم دو مورد فاند و راند های استرالیا بیشتر توضیح بدیم ممنون میشم

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Zabihi - 20-11-2011

سلام
ممنون که جواب دادین.
من الان با یکی از استادای University of New South Wales در ارتباطم و تقریبا OK داده و گفته apply کن ولی من اصلا نمی دونم الان اصلا وقت مناسبی واسه apply کردن هست؟ددلاین تموم نشده؟ تا کی وقت دارم؟و واسه اپلی کردن در حال حاضر چه مدارکی می خواد؟ با توجه به اینکه هنوز نمره زبان ندارم و قراره امتحان بدم. و نمره IELTS 6 واسه اون دانشگاه کافیه؟
ممنون میشم منو از سر در گمی در بیارین

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 20-11-2011

(20-11-2011, 09:07 PM)amirhossein.gh نوشته: دوستان من یه سوالی داشتم: من یه کم دیر جنبیدم و به راند اول استرالیا نرسیدم!
الان میخام ببینم راند دوم باز شده و میتونیم برای گرنت با استادا حرف بزنیم
راستش اگه هم یه کم دو مورد فاند و راند های استرالیا بیشتر توضیح بدیم ممنون میشم
راند دوم یکی دو تا دانشگاه که نگاه کردم هنوز شروع نشده و فرصت هست...ولی از همین الان هم میتونید با استاد مکاتبه کنید و مشکلی نیست....معروفترین بورس برا خارجی ها IPRS هست ...ولی علاوه بر اون بورسهای داخلی خود دانشگاه و بروس های مختلف دیگری هم هست و همه دانشگاها ندارن و شما باید تک به تک چک کنید...بعضی دانشگاها فقط IPRS دارن...ولی بعضی دانشگاها بورس های متنوعی دارن...معمولا استاد هم راهنمایی میکنه در این مورد

سلام مجدد
من به یکی از استادا توی University of New South Wales ایمیل زدم و رزومه واسش فرستادم. که این جوابو بهم داد. حالا نمی دونم چه جوابی بدم بهتره لطفا اگه میشه راهنمایی کننین
Thank you.
You are most welcome to apply.
Do you have scholarship available from your country ?
Regards- Sri

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 20-11-2011

(20-11-2011, 10:34 PM)Zabihi نوشته: سلام مجدد
من به یکی از استادا توی University of New South Wales ایمیل زدم و رزومه واسش فرستادم. که این جوابو بهم داد. حالا نمی دونم چه جوابی بدم بهتره لطفا اگه میشه راهنمایی کننین
Thank you.
You are most welcome to apply.
Do you have scholarship available from your country ?
Regards- Sri
اولا تشکر کنید از جواب دادن به ایمیل شما...بعدشم پرسیده فاند دارین یانه...که احتمالا ندارید...خیلی راحت بگید که فاند ندارید

ممنون آقا سعید.
شاید من شما رو بشناسم. من ورودی 87 شیمی فیزیک فوق مازندران هستم.
شما در مورد ددلاین University of New South Wales خبر دارین؟ الان اصلا وقت مناسبی واسه اپلی کردن هست؟

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Maral - 23-11-2011

آقا یا خانم ذبیحی عزیز
مطالبی که saeed_oroomy عزیز در مورد بورس وددلاین نوشته اند کاملا درسته. اما اگر شما میخواهید برای اولین intake اقدام کنید خوش شانس هستید چون ددلاین دانشگاه UNSW برای ترم اول تا آخر ژانویه هست.از این لینک میتوانید جزئیات را چک کنید:
http://research.unsw.edu.au/step-3-application
در مورد مدارک توصیه میکنم صفحه مدارک مورد نیاز رو به دقت بخونید. برای اپلای کردن باید همه مدارک را با هم داشته باشید و معمولا امکان اینکه یک مدرک خاص دیرتر از سایر مدارک فرستاده بشه به طور رسمی وجود نداره هرچند که شاید این مورد با صحبت شخصی شما با مسئول پذیرش و یا استادتون کمی قابل اغماض باشه. این لینک صفحه مربوط به مدارک هست:
http://research.unsw.edu.au/document-submission-guidelines
در مورد مدرک زبان هم این صفحه رو چک کنید. همونطور که خودتان هم متوجه میشوید مینیمم نمره آیلتس 6.5 با نمره کمینه 6 در همه مهارتها هستش.
http://www.unsw.edu.au/english-requirements-policy
جوابی که استاد بهتون داده نشون میده که احتمالا فعلا فاندی دستش نداره و شما اگر میخواهید که اسکالرشیپ بگیرید باید برای IPRS اقدام کنید که ددلاین ترم اول برای اون تا جایی که من میدونم گذشته و باید تا ترم دو صبر کنید.
توصیه ام به شما اینه که در مورد فاند و هزینه ها خیلی شفاف با سوپروایزرتون صحبت کنید تا تکلیف کار خودتون رو بهتر بدونید. پرسیدن از فاند هیچ اشکالی نداره برای همینم در رودر بایستی گیر نکنید. اینجا همه درک میکنند که احتمال اینکه دانشجوی دکترا بدون فاند به استرالیا بیاد چیزی در حد زیر صفره!!

RE: نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Maral - 23-11-2011

Soilman عزیز باور کنید منم بار اول هست چنین سیستمی را میبینم!! در بیشتر از شاید 95 درصد مواقع آلترناتیو شما فقط سمستر 1 و یا سمستر 2 یک سال تحصیلی هست.
از این لینک شما میشه اینطوری استنباط کرد که First Half و Second half منطبق بر First Semester و Second Semester هستند و شما قاعدتا باید برای First Half و Study Period 1 اقدام کنید مگر اینکه با استاد به توافق دیگه ای رسیده باشید.

RE: نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - soilman - 24-11-2011

(23-11-2011, 06:39 PM)Maral نوشته: Soilman عزیز باور کنید منم بار اول هست چنین سیستمی را میبینم!! در بیشتر از شاید 95 درصد مواقع آلترناتیو شما فقط سمستر 1 و یا سمستر 2 یک سال تحصیلی هست.
از این لینک شما میشه اینطوری استنباط کرد که First Half و Second half منطبق بر First Semester و Second Semester هستند و شما قاعدتا باید برای First Half و Study Period 1 اقدام کنید مگر اینکه با استاد به توافق دیگه ای رسیده باشید.
والا مارال جان من هم سر در نیاوردم... Confused .
مشکل اینه که در اپلیکیشن انلاینش یه جور دیگه هست....و دو تا گزینه داره...
استاده هم کلا خبری نیست بعد از دریافت ریسرچ پروپوزال.....اگه سر در آوردم حتما اینجا میام به دوستان میگم نتیجه چی شد...

روز خوش

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Zabihi - 27-11-2011

سلام
پیروی کامنت های قبلی، اگه می شه در مورد این ایمیل منو راهنمایی کنید. که منظور این استاده چیه؟

With your track record, MSc and publications you will have no trouble being accepted for PhD. The main problem with non-Australia residents undertaking degree programs in Australia is that the fees are expensive and living costs are high. Australia Postgraduate Award (scholarship) are about $22, 000 for Australia citizens and reflect the cost of living, while fees are paid by the Australian Government for Australian Citizens. There are some PhD scholarships available only for international students (International Postgraduate Research Scholarship, IPRS) however there are few compared with a huge number of applicants and often they are awarded to students already started on PhD programs.