آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 15-03-2015

لطفاً برای ادیتور پست ها (همین جایی که من الان دارم مینویسم) امکان dictation check رو برای اینگلیسی اضافه کنید

متشکرم

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 15-03-2015

اگر متن رو در حالت «سورس» قرار بدین دیکته واژگان رو چک می کنه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 27-03-2015

سلام

در قسمت گذرنامه و خروج از کشور دو تا تاپیک مشابه هست:

مراحل لازم جهت خروج از کشور پس از اخذ ویزا  30پست

مراحل لازم جهت خروج از کشور جهت اخذ ویزا 17 پست

لطفا این دو تا رو merge کنید! خیلی شبیه به هم هستند

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 28-03-2015

لطفاً ساعت سایت رو تنظیم کنید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 28-03-2015

ادغام تاپیک ها در حالت کلی جزو موضوعاتی هست که طرفداران و مخالفان و مزایا و معایب خاص خودش رو داره. به طور خلاصه تاپیک های مستقل امکان پیگیری موضوعات رو به صورت تخصصی تر و خاص تر فراهم می کنند که احتمال طرح سوال های تکراری رو در مقایسه با یک تاپیک کلی تر کاهش میده. منتهی عنوان های زیاد برای تاپیک ها گاهی باعث سردرگمی کاربران در پیدا کردن مرتبط ترین عنوان و همین طور طرح تکراری یک سری مباحث در تاپیک های مختلف میشه. حقیقتش در مورد این موضوع شاید بیشتر از ۲۰ صفحه در تاپیک های مدیریتی دوستان مدیر نظر دادن و در حال حاضر نظر افرادی که طرفدار جدا بودن تاپیک ها هستن به طرفداران ادغام تاپیک ها بیشتر بوده یا دست کم برداشت شخصی من اینطور بوده! Smile پیشنهاد خود من اینه که مدیر انجمن موردنظر هم سابقه این تاپیک ها رو در گذشته و همین طور در آینده بررسی کنند و اگر مباحثشون مشابه هم شده که ادغام بشن ولی اگر همچنان مباحثشون به تفکیک قبل و بعد از اخذ ویزا مطرح میشه شاید بهتر باشه جدا بمونند. نکته در اینجاست که ادغام تاپیک ها چند ثانیه بیشتر وقت نمی بره ولی جدا کردن اونها از هم ممکنه ساعت ها وقت ببره. 

پینوشت: در مورد طرز کار ساعت فروم من اطلاع خاصی ندارم ولی تا جایی که به خاطر داشته باشم میشه از قسمت تنظیمات پروفایل، ساعت رو با انتخاب شهرهای مختلف عقب و جلو برد. 

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 29-03-2015

(28-03-2015, 06:16 PM)'M1KE' نوشته: ادغام تاپیک ها در حالت کلی جزو موضوعاتی هست که طرفداران و مخالفان و مزایا و معایب خاص خودش رو داره. به طور خلاصه تاپیک های مستقل امکان پیگیری موضوعات رو به صورت تخصصی تر و خاص تر فراهم می کنند که احتمال طرح سوال های تکراری رو در مقایسه با یک تاپیک کلی تر کاهش میده. منتهی عنوان های زیاد برای تاپیک ها گاهی باعث سردرگمی کاربران در پیدا کردن مرتبط ترین عنوان و همین طور طرح تکراری یک سری مباحث در تاپیک های مختلف میشه. حقیقتش در مورد این موضوع شاید بیشتر از ۲۰ صفحه در تاپیک های مدیریتی دوستان مدیر نظر دادن و در حال حاضر نظر افرادی که طرفدار جدا بودن تاپیک ها هستن به طرفداران ادغام تاپیک ها بیشتر بوده یا دست کم برداشت شخصی من اینطور بوده! Smile پیشنهاد خود من اینه که مدیر انجمن موردنظر هم سابقه این تاپیک ها رو در گذشته و همین طور در آینده بررسی کنند و اگر مباحثشون مشابه هم شده که ادغام بشن ولی اگر همچنان مباحثشون به تفکیک قبل و بعد از اخذ ویزا مطرح میشه شاید بهتر باشه جدا بمونند. نکته در اینجاست که ادغام تاپیک ها چند ثانیه بیشتر وقت نمی بره ولی جدا کردن اونها از هم ممکنه ساعت ها وقت ببره. 
پینوشت: در مورد طرز کار ساعت فروم من اطلاع خاصی ندارم ولی تا جایی که به خاطر داشته باشم میشه از قسمت تنظیمات پروفایل، ساعت رو با انتخاب شهرهای مختلف عقب و جلو برد. 

سپاسگزارم

در مورد ادغام. اون دو تا تاپیک عنوانشون کاملاً یکسان بود. فکر کنم دوستان زحمتش رو کشیدن

در مورد ساعت باید بگم که مال من تیک تنظیمات اتوماتیکش خورده برای همین باید الان درست باشه که یک ساعت عقبه!

احتمالا مربوط به اینه که یک مدت ایران تنظیمات برای light saving رو به دستور احمدی نژاد متوقف کرد ولی بعد فهمیدن چه هزینه گزافی داشت دوباره از سر گرفتند. من احتمال میدم که نرم افزار این سایت مربوط به اون دوره بوده و دوباره فعال شدن light saving رو در خودش قرار نداده. حالا یا نرم افزار شما قدیمیه، یا این که دوستانی که در حال develop کردنش هستند فراموش کردن این رو بهش اضافه کنند.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - ForeverBlue - 29-03-2015

در مورد ساعت فروم، موضوعی که هست تفاوت day light saving در تقویم های میلادی و خورشیدی است.
مثلا در ایالات متحده امسال از 8 مارس این موضوع فعال میشود و در اتحادیه اروپا در آخرین یکشنبه ماه مارس (برای امسال در 29 مارس یعنی 8 روز بعد از اول فروردین). جالب است بدانید در اتحادیه اروپا ساعت 2 صبح این تغییر انجام میشود و نه 12 شب!

برای همین تاریخ ها دقیقا با تاریخ ایران یکسان نیستند و معمولا یک بازه دو یا سه هفته ناهماهنگی وجود دارد.
حال من مطمئن نیستم که این مشکل ناشی از این مغایرت باشد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 29-03-2015

(29-03-2015, 12:47 AM)'ForeverBlue' نوشته: در مورد ساعت فروم، موضوعی که هست تفاوت day light saving در تقویم های میلادی و خورشیدی است.
مثلا در ایالات متحده امسال از 8 مارس این موضوع فعال میشود و در اتحادیه اروپا در آخرین یکشنبه ماه مارس (برای امسال در 29 مارس یعنی 8 روز بعد از اول فروردین). جالب است بدانید در اتحادیه اروپا ساعت 2 صبح این تغییر انجام میشود و نه 12 شب!
برای همین تاریخ ها دقیقا با تاریخ ایران یکسان نیستند و معمولا یک بازه دو یا سه هفته ناهماهنگی وجود دارد.
حال من مطمئن نیستم که این مشکل ناشی از این مغایرت باشد.

بسیار نکته خوبی بود. شاید بشه طوری تنظیمش کرد که برای کسایی که gmt رو روی 3:30+ تنظیم کرده اند همون سر موقع مخصوص به ایرانش جابجا شه

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 08-04-2015

پیشنهاد اول من اینه که این تاپیک پیشنهادات sitcky بشه. [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

پیشنهاد دوم من اینه که این تاپیک آزمایش های پزشکی برای صدور ویزا اسمش به "آزمایش مدیکال برای صدور ویزای کانادا" تغییر پیدا کنه.
این طوری تو سرچ ها بهتر میاد. چون کسی نمیگه آزمایش های پزشکی. همه میگن آزمایش مدیکال. همچنین کانادا هم سرچ رو relevant تر می کنه.[img]images/smilies/shy.gif[/img]

پیشنهاد سوم هم اینه که ساعت سایت رو تو کتاب رکوردهای گینس به عنوان دقیق ترین نوع atomic clock موجود در 2015 ثبت کنید. [img]images/smilies/tongue.gif[/img]

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 09-04-2015

سپاس از پیشنهادهای شما. مورد اول و دوم انجام شد. مورد سوم مورد قبول گینس قرار نگرفت.