آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - flutt - 28-04-2015

سلام.

من خلاصه ای از رزومه ام رو در پایین آوردم. میخوام از FAU Erlangen Nurnberg در رشته Computational Engineering (گرایش Thermo-and Fluid Dynamics) دز مقطع ارشد پذیرش بگیرم. ممنون میشم اگر شانس گرفتن پذیرش من رو ارزیابی کنید.

لیسانس مکانیک- علم و صنعت- معدل 15.50 
تافل 100
سابقه کار: دو سال Lab Assistant در دانشگاه علم وصنعت
مسلط به زبانهای C, C++, Fortran 90
مسلط به ANSYS, CATIA, Mehcanical Desktop, Fluid-- Gambit

با تشکر.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehran28 - 28-04-2015

(28-04-2015, 04:18 PM)'flutt' نوشته: سلام.
من خلاصه ای از رزومه ام رو در پایین آوردم. میخوام از FAU Erlangen Nurnberg در رشته Computational Engineering (گرایش Thermo-and Fluid Dynamics) دز مقطع ارشد پذیرش بگیرم. ممنون میشم اگر شانس گرفتن پذیرش من رو ارزیابی کنید.
لیسانس مکانیک- علم و صنعت- معدل 15.50 
تافل 100
سابقه کار: دو سال Lab Assistant در دانشگاه علم وصنعت
مسلط به زبانهای C, C++, Fortran 90
مسلط به ANSYS, CATIA, Mehcanical Desktop, Fluid-- Gambit
با تشکر.

سلام
اگر برای دوره های آلمانی اقدام می کردید می تونستم بگم که شانس خیلی خوبی داشتی ولی برای دور های انگلیسی زبان شانس متوسطی دارید، به نظرم احتمال اینکه پذیرش بگیری هست ولی بهتره چندتا دانشگاه دیگه در سطح FAU Erlangen Nurnberg رو هم انتخاب کنی و برای اونها هم اقدام کنی، فقط به امید یک دانشگاه نباش.
موفق باشی/

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - hoomansaadat - 12-05-2015

با سلام.بنده ترم آخر کارشناسی مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد قزوین هستم.معدلم در حال حاضر 17.30 هستش و 4ترم هم معدل الف( 3 معدل برتر در آن ترم) شدم... هنوز اقدام به یادگیری زبان آلمانی نکردم..خواستم بدونم در صورتی که حداقل مدرک مورد نیاز زبان آلمانی رو دریافت کنم چقدر شانس پذیرش دارم؟(برای رشته های الکترونیک یا ابزار دقیق یا انرژی های نو و ..)

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehran28 - 12-05-2015

(12-05-2015, 02:26 PM)'hoomansaadat' نوشته: با سلام.بنده ترم آخر کارشناسی مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد قزوین هستم.معدلم در حال حاضر 17.30 هستش و 4ترم هم معدل الف( 3 معدل برتر در آن ترم) شدم... هنوز اقدام به یادگیری زبان آلمانی نکردم..خواستم بدونم در صورتی که حداقل مدرک مورد نیاز زبان آلمانی رو دریافت کنم چقدر شانس پذیرش دارم؟(برای رشته های الکترونیک یا ابزار دقیق یا انرژی های نو و ..)

سلام
رشته و معدل خوبی داری، اگر برای دورهای تحصیلی با زبان آلمانی اقدام کنی شانس خیلی بالایی داری، ولی برای زبان انگلیسی هم می تونید اقدام کنید که نیاز به مدرک زبان انگلیسی تافل یا ایلتس هست که اگر نمره خوبی در زبان داشته باشید شانستون خوب هست و می تونید امیدوار به پذیرش باشید. 
برای ازمون زبان آلمانی هم باید حداقل سطح B1 یا B2 داشته باشی.
موفق باشی/

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 12-05-2015

(12-05-2015, 02:26 PM)'hoomansaadat' نوشته: با سلام.بنده ترم آخر کارشناسی مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد قزوین هستم.معدلم در حال حاضر 17.30 هستش و 4ترم هم معدل الف( 3 معدل برتر در آن ترم) شدم... هنوز اقدام به یادگیری زبان آلمانی نکردم..خواستم بدونم در صورتی که حداقل مدرک مورد نیاز زبان آلمانی رو دریافت کنم چقدر شانس پذیرش دارم؟(برای رشته های الکترونیک یا ابزار دقیق یا انرژی های نو و ..)

شما با همین رزومه هم با زبان انگلیسی شانس داری. اما خب با داشتن زبان المانی هم شانست خیلی بالا خواهد رفت. 

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - hoomansaadat - 12-05-2015

(12-05-2015, 06:49 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
شما با همین رزومه هم با زبان انگلیسی شانس داری. اما خب با داشتن زبان المانی هم شانست خیلی بالا خواهد رفت. 

باتشکر از پاسختون... اگر  موفق به اخذ مدرک B1 و یا B2 شدم برای کدام دانشگاه ها(برای مثال) شانس اخذ پذیرش دارم؟

(12-05-2015, 06:28 PM)'mehran28' نوشته:
سلام
رشته و معدل خوبی داری، اگر برای دورهای تحصیلی با زبان آلمانی اقدام کنی شانس خیلی بالایی داری، ولی برای زبان انگلیسی هم می تونید اقدام کنید که نیاز به مدرک زبان انگلیسی تافل یا ایلتس هست که اگر نمره خوبی در زبان داشته باشید شانستون خوب هست و می تونید امیدوار به پذیرش باشید. 
برای ازمون زبان آلمانی هم باید حداقل سطح B1 یا B2 داشته باشی.
موفق باشی/

باتشکر از پاسختون... اگر  موفق به اخذ مدرک B1 و یا B2 شدم برای کدام دانشگاه ها(برای مثال) شانس اخذ پذیرش دارم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehran28 - 12-05-2015

(12-05-2015, 10:07 PM)'hoomansaadat' نوشته:

اگر دانشگاه روزانه بودید می گفتم تو دانشگاهای با رنک 100-200 شانس دارید، اگر دانشجو ممتاز بوده باشید(شاگرد اول - سوم) دانشگاه، که با شناختی که دانشگاه آزاد قزوین دارم می تونم بگم احتمالش زیاد هست شاگرد ممتاز باشید در زمان فارغ التحصیلی. که بازهم اگر ممتاز بودید می تونم بگم رنگ 100-200 می تونید شانس داشته باشید، اگر شاگرد ممتاز نباشید باز هم برای دانشگاهای خوب و متوسط شانس خوبی دارید، من برای شما یه لیست از دانشگاهای که رشته برق و الکترونیک رو دارند همراه با رنکشون ارسال می کنم.
موفق باشی/

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - hoomansaadat - 14-05-2015

(12-05-2015, 11:09 PM)'mehran28' نوشته:
اگر دانشگاه روزانه بودید می گفتم تو دانشگاهای با رنک 100-200 شانس دارید، اگر دانشجو ممتاز بوده باشید(شاگرد اول - سوم) دانشگاه، که با شناختی که دانشگاه آزاد قزوین دارم می تونم بگم احتمالش زیاد هست شاگرد ممتاز باشید در زمان فارغ التحصیلی. که بازهم اگر ممتاز بودید می تونم بگم رنگ 100-200 می تونید شانس داشته باشید، اگر شاگرد ممتاز نباشید باز هم برای دانشگاهای خوب و متوسط شانس خوبی دارید، من برای شما یه لیست از دانشگاهای که رشته برق و الکترونیک رو دارند همراه با رنکشون ارسال می کنم.
موفق باشی/

ممنون...با شرایطی که ذکر کردم خدمتتون با زبان انگلیسی مثلا ielts 6-6.5 واسه دانشگاههای زیر 300 باز شانس خوبی دارم؟ واسه کسی که با زبان انگلیسی میره کار دانشجویی پیدا میشه؟

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehran28 - 14-05-2015

(14-05-2015, 04:54 PM)'hoomansaadat' نوشته:
ممنون...با شرایطی که ذکر کردم خدمتتون با زبان انگلیسی مثلا ielts 6-6.5 واسه دانشگاههای زیر 300 باز شانس خوبی دارم؟ واسه کسی که با زبان انگلیسی میره کار دانشجویی پیدا میشه؟

با ایلتس 6.5 شانس داری ولی با نمره 6 انتخابات خیلی محدود میشه، تا 1 سال اول نمیشه انتظار پیدا کردن کار رو داشت، ولی بسته به شانس طرف مقابل هم داره، ولی برای کار در کل زبان آلمانی باید بتونی صحبت کنی، که ظرف یکسال میشه تا حدودی زبان رو یاد گرفت.