آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 20-04-2014

(14-04-2014, 09:40 PM)'saba 73' نوشته: سلام.من ترم4مهندسی صنایعم.در دانشگاه تبریز مشغول تحصیلم.میخوام برای ارشد حتما برم دانشگاههای استرالیا و ترجیحا سیدنی.معدل کلم فعلا17س ولی به18میرسونمش.هنوز مقاله ننوشتم و مشغول تقویت زبانم هستم.چجوری میتونم به هدفم برسم؟؟؟؟؟؟

درود
تصور می کنم برای ارشد استرالیا شانسی برای اسکالرشیپ نداشته باشید. اگر به فکر آمدن به استرالیا و دانشگاه سیدنی هستید ارشد خود را در جای دیگری مانند ایران یا کشورهای اروپایی بگذرانید و با معدل بالا و حداقل یک مقاله معتبر آی اس آی اقدام کنید. 
شاد باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amirinezhad - 26-04-2014

با سلام
ممنون از مشاورتون
ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم، فارغ التحصیل دانشگاه سراسری با معدل 17، 2 تا مقاله پژوهشی دارم، آیا میتونم از دانشگاه های استرالیا بورس بگیرم؟
چطوری؟ چه مدارکی نیاز هست؟
ممنون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 27-04-2014

(26-04-2014, 02:42 AM)'amirinezhad' نوشته: با سلام
ممنون از مشاورتون
ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم، فارغ التحصیل دانشگاه سراسری با معدل 17، 2 تا مقاله پژوهشی دارم، آیا میتونم از دانشگاه های استرالیا بورس بگیرم؟
چطوری؟ چه مدارکی نیاز هست؟
ممنون

درود
معدل کارشناسی شما و دانشگاههای کارشناسی و ارشد شما مهم هستند. مدارک مورد نیاز شما هم آیلتس حداقل 7 به صورت مجموع و 6.5 در هر مهارت هست.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mahnaz103 - 27-04-2014

با سلام 

میخواستم بپرسم که تاثیر معدل لیسانس تا چه حد است؟ درست است که همه ی فاکتورها باهم ودرکنار هم بررسی میشوند اما آیا معدل  خوب و امتیاز هایی که در دروه ی ارشد کسب کرده ایم + داشتن مقالات علمی-پژوهشی داخلی و حداقل یک مقاله ISI میتواند فاکتور تاثیرگذاری در روند گرفتن اسکالرشیپ باشد به نحوی که تاثیرمعدل لیسانس کمتر شود ؟؟

چنانچه فاکتوری هست که بیش از همه بر روند دریافت اسکالرشیپ تاثیر مثبت دارد ، لطفا آنرا شرح دهید .ممنون از راهنمایی های خوبتون 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amirinezhad - 27-04-2014

(27-04-2014, 04:56 PM)'Shahrouz' نوشته:
درود
معدل کارشناسی شما و دانشگاههای کارشناسی و ارشد شما مهم هستند. مدارک مورد نیاز شما هم آیلتس حداقل 7 به صورت مجموع و 6.5 در هر مهارت هست.
ممنون از پاسخ شما
دانشگاه یزد و زابل بوده ام، 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - rezaarya - 28-04-2014

(11-03-2014, 04:06 PM)'rezaarya' نوشته:
سلام دوستان عزیز
رشته: مهندسی برق سیستم های قدرت
کارشناسی با معدل 14/84 دانشگاه سمنان
 ارشد معدل 17/84 دانشگاه سمنان و شاگرد اول
یک مقاله کنفرانسی داخلی
2 تا مقاله ISI در یکی از بهترین ژورنال های برق دنیا
یک ثبت اختراع در ایران
مشاور یک طرح پژوهشی برای وزارت نیرو
 IELTS 7 
رنک دانشگاه مهم نیست اما حتما فاند داشته باشه که کل هزینه ها رو پوشش بده.
به نظر شما چقدر شانس دارم و برای کدوم دانشگاها؟؟؟
مرسی از همتون

دوستان کسی جواب سوال منو نمیده؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 30-04-2014

(27-04-2014, 05:09 PM)'mahnaz103' نوشته: با سلام 
میخواستم بپرسم که تاثیر معدل لیسانس تا چه حد است؟ درست است که همه ی فاکتورها باهم ودرکنار هم بررسی میشوند اما آیا معدل  خوب و امتیاز هایی که در دروه ی ارشد کسب کرده ایم + داشتن مقالات علمی-پژوهشی داخلی و حداقل یک مقاله ISI میتواند فاکتور تاثیرگذاری در روند گرفتن اسکالرشیپ باشد به نحوی که تاثیرمعدل لیسانس کمتر شود ؟؟
چنانچه فاکتوری هست که بیش از همه بر روند دریافت اسکالرشیپ تاثیر مثبت دارد ، لطفا آنرا شرح دهید .ممنون از راهنمایی های خوبتون 

درود
پیشتر عرض کردم که تمام این موارد به دانشگاهی مرتبط می شود که شما قصد اپلای دارید. در دانشگاههایی مثل UNSW و ANU در صورتی که معدل کارشناسی پایینی داشته باشید عملا هیچ شانسی برای گرفتن اسکالرشیپ ندارید. این متن آفیشالی بود که برای من ارسال شد. در برخی دانشگاهها روند به گونه ای است که شما می توانید با داشتن مقالات معتبر و معدل ارشد بالا شانس پذیرش خود را افزایش دهید. به نظر می رسه دانشگاههای برتر ایران در استرالیا شناخته شده هستند و در صورت داشتن ارشد با معدل بالا و مقالات معتبر در کنار دانشگاههای شناخته شده ایران (تهران- شریف- امیرکبیر- علم و صنعت و صنعتی اصفهان و..) شانس افزایش پیدا می کنه.
در مجموع غیر از دانشگاههای سیدنی و دانشگاه ملی استرالیا، در سایر دانشگاهها مهمترین فاکتورها به ترتیب معدل کارشناسی / مقاله و معدل ارشد و دانشگاه محل تحصیل ارشد شماست. سابقه کار تقریبا در اخذ اسکالرشیپ اهمیتی ندارد.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - yousi - 30-04-2014

(30-04-2014, 09:36 AM)'Shahrouz' نوشته:
درود
پیشتر عرض کردم که تمام این موارد به دانشگاهی مرتبط می شود که شما قصد اپلای دارید. در دانشگاههایی مثل UNSW و ANU در صورتی که معدل کارشناسی پایینی داشته باشید عملا هیچ شانسی برای گرفتن اسکالرشیپ ندارید. این متن آفیشالی بود که برای من ارسال شد. در برخی دانشگاهها روند به گونه ای است که شما می توانید با داشتن مقالات معتبر و معدل ارشد بالا شانس پذیرش خود را افزایش دهید. به نظر می رسه دانشگاههای برتر ایران در استرالیا شناخته شده هستند و در صورت داشتن ارشد با معدل بالا و مقالات معتبر در کنار دانشگاههای شناخته شده ایران (تهران- شریف- امیرکبیر- علم و صنعت و صنعتی اصفهان و..) شانس افزایش پیدا می کنه.
در مجموع غیر از دانشگاههای سیدنی و دانشگاه ملی استرالیا، در سایر دانشگاهها مهمترین فاکتورها به ترتیب معدل کارشناسی / مقاله و معدل ارشد و دانشگاه محل تحصیل ارشد شماست. سابقه کار تقریبا در اخذ اسکالرشیپ اهمیتی ندارد.

سلام شهروز جان
من دیدم شما خیلی روی معدل کارشناسی تاکید داری و این هم درسته. اما اگر بعنوان مثال معدل یک دپارتمان دانشگاهی 13 باشه ( یعنی همه معدل ها اونجا پایینه و 1 یا چن تا استاد بد نمره داره که نمیشه ازشون بالاتر از 13 یا 14 گرفت) و معدل طرف حول و حوش 14.6 باشه و یکی در  Recommendation letter هایی هم که از اساتید میگیره گفته بشه که این دانشجوی خوبی است و علت اینی که معدلش به این صورت است این است که بازه معدلی در دانشگاه ما پایین است. بازم برای دانشگاه ها هیچ فرقی نداره؟!!
آخه این  بی عدالتیه که. دانشگاه به دانشگاه ، استاد به استاد سیستم نمره دهیشون یکی نیست که.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 30-04-2014

(30-04-2014, 10:10 AM)'yousi' نوشته:
سلام شهروز جان
من دیدم شما خیلی روی معدل کارشناسی تاکید داری و این هم درسته. اما اگر بعنوان مثال معدل یک دپارتمان دانشگاهی 13 باشه ( یعنی همه معدل ها اونجا پایینه و 1 یا چن تا استاد بد نمره داره که نمیشه ازشون بالاتر از 13 یا 14 گرفت) و معدل طرف حول و حوش 14.6 باشه و یکی در  Recommendation letter هایی هم که از اساتید میگیره گفته بشه که این دانشجوی خوبی است و علت اینی که معدلش به این صورت است این است که بازه معدلی در دانشگاه ما پایین است. بازم برای دانشگاه ها هیچ فرقی نداره؟!!
آخه این  بی عدالتیه که. دانشگاه به دانشگاه ، استاد به استاد سیستم نمره دهیشون یکی نیست که.

درود
والله تاثیر داره ولی واقعیت اینه که لااقل در مورد استرالیا تاثیرش زیاد نیست. ببینید این یک وضعیت شوم ولی واقعی است. با شما هم عقیده هستم بسیاری از اساتید ایران، افرادی بسیار بی لیاقت هستند که به هر حال به دلایلی که قابل بیان نیستند مسند استادی را دارند. در ذهن گروه و دپارتمان هم جا گرفته که معدل پایین بایستی وجود داشته باشد. (عطف به سخن رئیس فعلی دانشگاه امیرکبیر که مفتخر به معدل متوسط نزدیک به مشروط دانشگاه بودند!) . علی رغم این موارد این ریکامندیشن برای آمریکا تصور می کنم اثر بسیار بیشتری داشته باشه تا استرالیا. ریکامندیشن در آمریکا کلا مهمتر از استرالیاست. ولی در هر صورت معدل A از دانشگاههای معتبرتر قابل ملاحظه تر از همین معدل از دانشگاههاهی دیگر است. 

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - MojtabaOmid - 01-05-2014

سلام 
من دانشجوی ترم 4 مهندسی IT دانشگاه تبریز هستم 
می خواستم بعد از گرفتن لیسانسم از ایران مجدداً  برای دوره ی لیسانس UNSW اقدام به گرفتن پذیرش کنم 
سوال اولم اینه که دقیقاً چه مدرک هایی نیاز دارم و دقیقاً چیکار باید بکنم
سوال دومم هم اینه که آیا داشتن مدرک های بین المللی در زمینه IT مثل network+ و LPIC1 و .... می تونه در شانس گرفتن پذیرش موثر باشه ؟
متشکر از راهنمایی هاتون