آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 05-03-2014

(05-03-2014, 11:21 AM)'nsvahid' نوشته:
دوستان خوب سلام.
من به دانشگاه ملبورن ایمیل زدم که آیا با توجه به اینکه اعتبار مدرک آیتسم تمام شده و 3 ماه دیگه مجدد امتحان دارم آیا می تونم در شرایط موجود برای این دانشگاه اپلای کنم و در اسکولارشیپها پرونده ام مورد بررسی قرار بگبره و بعد بصوت مشروط نمره زبان رو ارائه بدم. اونها این جواب رو بهم دادن. میشه کمکم کنید بفهمم بالاخره منظورشو چی  بوده ؟ یه کم گیج شدم دو پهلو نوشته ؟ بالاخره باید مدارک کامل ارسال بشه یا اینطوری هم بررسی می کنند.(با توجه به این که رزومه تحصیلی ام خوبه و معدل لیسانس و ارشدم هر دو 17.5 به بالاست و شاگرد اول بودم آیا ممکنه توی اسکولارشیپها پرونده ام مورد بررسی قرار بگیره.با توجه به اینکه رزومه ام رو براشون فرستادم این جواب رو دادند )لطفا کمکم کنید.ممنون.
You may apply for admission without having met the minimum English Language requirements, and any offer for admission will then be conditional on you meeting this requirement. You will also still be considered for scholarships.
Since your supervisor has agreed that you may nominate them in your application, you may proceed with submission.
You will find more detailed information about application procedures at this webpage:
http://www.eng.unimelb.edu.au/study/graduate/research-applications.html
 Please be aware that only applications that are submitted with all required documentation can be assessed. Information that is submitted after the full application risks not being taken into consideration.
Please ensure you contact your referees well  of submitting your application, as your referee reports are a key requirement. Your application will not be considered complete, and cannot be assessed, without these being received by the University.
I have also attached a document that offers information about deadlines for Engineering & IT’s five rounds of scholarship allocations for 2014, along with information about how we assess applications for candidature and scholarship.
Full information about scholarships can be found here:
http://services.unimelb.edu.au/scholarships/research
 If you have any further questions, please feel free to contact me.

دوست خوب

دانشگاه های استرالیا برای بررسی مدارک شما برای پذیرش به شما فرجه می دهند و پذیرش مشروط البته نه همه دانشگاه ها ولی در مورد بررسی برای بورس بدون نمره ایلتس اصلا مدارک شما بررسی نخواهد شد. خصوصا دانشگاه ملبورن که به سختگیری معروف هست

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - rezaarya - 11-03-2014

سلام دوستان عزیز
رشته: مهندسی برق سیستم های قدرت
کارشناسی با معدل 14/84 دانشگاه سمنان
 ارشد معدل 17/84 دانشگاه سمنان و شاگرد اول
یک مقاله کنفرانسی داخلی
2 تا مقاله ISI در یکی از بهترین ژورنال های برق دنیا
یک ثبت اختراع در ایران
مشاور یک طرح پژوهشی برای وزارت نیرو
آزمون IELTS ندادم اما فکر کنم حدود 7 بتونم بگیرم.
رنک دانشگاه مهم نیست اما حتما فاند داشته باشه که کل هزینه ها رو پوشش بده.
به نظر شما چقدر شانس دارم و برای کدوم دانشگاها؟؟؟
مرسی از همتون

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - hamed_k - 27-03-2014

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
رشته: محیط زیست
کارشناسی: معدل 14 
کارشناسی ارشد: معدل 16/20 
6 کنفرانس داخلی
4 مجلات علمی پژوهشی داخلی
همکاری در چند طرح ملی
3 مقاله لاتین چاپ شده (2 مقاله در دست داوری) با ایمپکت فکتور 0.7، 0.7 در انتشارات Taylor and Francis و 1.8 در Springer
نمره آیلتس 6.5
اینکه دانشگاه عضو G8 باشه یا نه زیاد مهم نیست ولی هزینه زندگی و تحصیل پوشش بده
با نظر شما چقدر و برای کدوم دانشگاه شانس دارم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - soilman - 27-03-2014

شما که شانس دارید تا حدودی ولی بهتره دنبال استاد باشید چون محیط زیست هم رشته ای گسترده هست
در ضمن مقالات چاپ شده بیشتر اهمیت داره تا در حال بررسی و داوری
(27-03-2014, 12:29 PM)'hamed_k' نوشته: با سلام خدمت شما دوستان عزیز
رشته: محیط زیست
کارشناسی: معدل 14 
کارشناسی ارشد: معدل 16/20 
6 کنفرانس داخلی
4 مجلات علمی پژوهشی داخلی
همکاری در چند طرح ملی
3 مقاله لاتین چاپ شده (2 مقاله در دست داوری) با ایمپکت فکتور 0.7، 0.7 در انتشارات Taylor and Francis و 1.8 در Springer
نمره آیلتس 6.5
اینکه دانشگاه عضو G8 باشه یا نه زیاد مهم نیست ولی هزینه زندگی و تحصیل پوشش بده
با نظر شما چقدر و برای کدوم دانشگاه شانس دارم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

تحصیل در استرالیا - الاهه - 03-04-2014

سلام من ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهرانم.میخام دکتری رو استرالیا پذیرش بگیرم.بدون پرداخت شهریه امکانش هست بتونم بورس بگیرم؟؟ چه شرایطی لازمه؟؟ اصلا علوم سیاسی رو قبول میکنند.لطفا راهنماییم کنید

RE: تحصیل در استرالیا - saaaaam - 03-04-2014

(03-04-2014, 11:36 AM)'الاهه' نوشته: سلام من ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهرانم.میخام دکتری رو استرالیا پذیرش بگیرم.بدون پرداخت شهریه امکانش هست بتونم بورس بگیرم؟؟ چه شرایطی لازمه؟؟ اصلا علوم سیاسی رو قبول میکنند.لطفا راهنماییم کنید

دوست خوب
اولا رشته علوم سیاسی در استرالیا چندان بورس نیست و خیلی بها نمی دهند و بهترین کشور برای شما امریکا و کانادا هست 
بهر حال برای گرفتن بورس شما باید:
1- معدل بالای لیسانس و فوق حداقل 16 از دانشگاه معتبر مثل تهران داشته باشی
2- نمره ایلتس 7 هیچ اسکیلی کمتر از 6 نباشد 
3- داشتن چند مقاله ای اس ای چاپ و یا پذیرش شده در مجلات معتبر
4- داشتن پروپوزال قوی
5- پیدا کردن استاد راهنما 
6- شانس بالا و سایر موارد مثل توصیه نامه عالی و ...

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - vorojak - 07-04-2014

سلام 
من میخوام واسه phd رشته بیوشیمی در یکی از دانشگاههای استرالیا اپلای کنم
ارشد دانشگاه تهران معدل16.77
لیسانس سراسری معدل 14!!!!!
5 تا isi  و 6 تا مقاله در کنفرانس های بین اللمللی
نمره زبان 7
بنظرتون کدوم دانشگاه شانسم بیشتر؟ ایا بورس میتونم بگیرم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - soilman - 07-04-2014

به نظرم شانس خوبی دارید
می تونید از دانشگاه های گروه g8 شروع کنید
مکاتبه با اساتید رو شروع کنید
در استرالیا همانطور که می دانید بیشتر بورس ها در سطح ملی هستند و خود اساتید زیاد فاند ندارن ولی از نظر ریسرچ پروپوزال باید با اساتید هماهنگ باشید
(07-04-2014, 02:10 PM)'vorojak' نوشته: سلام 
من میخوام واسه phd رشته بیوشیمی در یکی از دانشگاههای استرالیا اپلای کنم
ارشد دانشگاه تهران معدل16.77
لیسانس سراسری معدل 14!!!!!
5 تا isi  و 6 تا مقاله در کنفرانس های بین اللمللی
نمره زبان 7
بنظرتون کدوم دانشگاه شانسم بیشتر؟ ایا بورس میتونم بگیرم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mahnaz103 - 07-04-2014

(07-04-2014, 02:43 PM)'soilman' نوشته: در استرالیا همانطور که می دانید بیشتر بورس ها در سطح ملی هستند و خود اساتید زیاد فاند ندارن ولی از نظر ریسرچ پروپوزال باید با اساتید هماهنگ باشید

سلام 
ببخشید من متوجه این پاسختون نشدم متاسفانه! Sad منظور شما این بود که بیشتر فاند ها به دانشجویان خود استرالیا تعلق میگیره؟؟  
وقتی دانشجو با استاد مکاتبه میکنه و استاد از دانشجو خوشش میاد، بعد از این باید اسکولارشیپ اعلام بشه تا استاد بتونه دانشجو رو قطعی برداره؟ منظورتون اینه؟

ممنون بابت راهنمایی ها Smile

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 09-04-2014

(07-04-2014, 03:54 PM)'mahnaz103' نوشته:
سلام 
ببخشید من متوجه این پاسختون نشدم متاسفانه! Sad منظور شما این بود که بیشتر فاند ها به دانشجویان خود استرالیا تعلق میگیره؟؟  
وقتی دانشجو با استاد مکاتبه میکنه و استاد از دانشجو خوشش میاد، بعد از این باید اسکولارشیپ اعلام بشه تا استاد بتونه دانشجو رو قطعی برداره؟ منظورتون اینه؟
ممنون بابت راهنمایی ها Smile

درود 
با اجازه از همایون، اکثر بورسها در استرالیا از سمت دانشگاه و یا دولت اختصاص می یابند و بنابراین نقش استاد در اعطای بورس قابل مقایسه با نقش بسیار بالاتر در کانادا یا کشورهای مشابه نیست. 
نوع و نام اسکالرشیپهایی که به دانشجویان با ملیت استرالیایی تعلق می گیرد کاملا متفاوت است و شما تنها با دانشجویان اینترنشنال مقایسه می شوید و به شما در این ارزیابی در صورت قرار گیری در رنکهای بالاتر (امتیاز بالاتر) بورس اعطا می شود.
در مجموع وضعیت اعطای بورس یا اسکالرشیپ در استرالیا عمدتا مستقل از صنعت و فاند اختصاصی استاد است.