آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - 1900 - 28-02-2015

(28-02-2015, 10:44 AM)Mr-Voltage نوشته: سلامشانست واسه دانشگاههای انگلیسی‌ زبان خوب. اما خیلی‌ هم بالا نیست! دانشگاههای هامبورگ، ویمار، اشتوتگرت می‌دونم که رشته عمران رو به انگلیسی‌ دارن. بهتره مکاتبه کنید.  اما شانست رو واسه پذیرش افزایش میده.
ممنونم دوست من
دانشگاهای معتبری هستن؟ رنکشون تو چه حدودیه؟
یه سوال دیگه اینکه هزینه تحصیلشون چطوره در جریانید؟
خیلی ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Andre - 28-02-2015

(28-02-2015, 03:51 PM)'1900' نوشته: ممنونم دوست من
دانشگاهای معتبری هستن؟ رنکشون تو چه حدودیه؟
یه سوال دیگه اینکه هزینه تحصیلشون چطوره در جریانید؟
خیلی ممنون

دوست گلم. ابتدا انرژی و اشتیاق شما را برای راه یابی به مراحل بالاتر رو تحسین میکنم. راجع به رتبه بندی دانشگاهها این تاپیک رو ببینید. راجع به شهریه هم بهترین منبع همان سایت دانشگاهها هستند. شهریه ها و مطالب مرتبط با آنها سالانه آپدیت میشن و هیچ منبعی بهتر از سایت رسمی نیست.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - mahdy_m - 12-03-2015

با سلام و تشکر به خاطر وب سایت مفیدتان
دو تا سوال داشتم.
بنده معدل کاردانی ام 14 و کارشناسی 16.5 می باشد. کدام معدل ملاک برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد قرار خواهد گرفت؟
رشته کامپیوتر هستم و تمایل دارم که در همین رشته به زبان انگلیسی در آلمان ادامه تحصیل بدهم، فکر می کنید شانسی داشته باشم؟
آیلتس 6.5 هم دارم. 2 سال سابقه کاری مرتبط و خوبی دارم.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Emir - 12-03-2015

(12-03-2015, 12:01 PM)'mahdy_m' نوشته: با سلام و تشکر به خاطر وب سایت مفیدتان
دو تا سوال داشتم.
بنده معدل کاردانی ام 14 و کارشناسی 16.5 می باشد. کدام معدل ملاک برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد قرار خواهد گرفت؟
رشته کامپیوتر هستم و تمایل دارم که در همین رشته به زبان انگلیسی در آلمان ادامه تحصیل بدهم، فکر می کنید شانسی داشته باشم؟
آیلتس 6.5 هم دارم. 2 سال سابقه کاری مرتبط و خوبی دارم.

با سلام . خوش امدین به اکادمیا 

طول مدت 4 سال تحصیل شما ملاک پذیرش قرار میگیرد . یعنی هم ریز نمرات کاردانی و هم ریز نمرات کارشناسی را نگاه میکنند .
نمره زبان شما خوب هست و معدلاتون هم متوسط هست . 
ولی نگفتین سراسرری خوندین یا ازاد و.....
چون اگه دولتی خونده باشین شانس شما بیشتر خواهد شد .
با تشکر 

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - mahdy_m - 12-03-2015

ببخشید فراموش کردم، کاردانی را روزانه ( فنی حرفه ای) و کارشناسی را غیر انتفاعی

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - strider - 16-03-2015

سلام به همگی

می خواستم بدون با کارشناسی مکانیک دانشگاه تهران با معدل 15  شانس پذیرش (به زبان المانی ) در دانشگاه های المان مثل مونیخ ,اشتوتگارت یا اخن چقدر هست 

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 17-03-2015

(16-03-2015, 11:52 PM)'strider' نوشته: سلام به همگی
می خواستم بدون با کارشناسی مکانیک دانشگاه تهران با معدل 15  شانس پذیرش (به زبان المانی ) در دانشگاه های المان مثل مونیخ ,اشتوتگارت یا اخن چقدر هست 

اگر بخواهی با این معدل و با داشتن مدرک زبان المانی اقدام کنی خب مشکلی نداره اما برای دانشگاهی چون صنعتی مونیخ و اخن چون رشته مکانیک تعداد متقاضی فراوان داره ممکنه یکم سخت باشه اما با بهبود رزومه شانس دارید. به نظرم با داشتن قبولی در ازمون گوته و حداقل مدرک B2 شانست رو داشته باشی. شانست برای باقی دانشگاهها مناسبتره.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - kimyagar - 17-03-2015

سلام

من کارشناسی رو از دانشگاه آزاد قزوین گرفتم، عمران با معدل ۱۵.۵۸
تافل ۷۵ دارم. دانشگاه میگه حداقل نمره تافل باید ۶۰ باشه
یک سال سابقه کار بدون بیمه دارم
مدرک MS Project از موسسه آریانا دارم
می‌خوام برای رشته مدیریت ساخت دانشگاه Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin اقدام کنم. به نظرتون شانسی برای قبولی دارم؟ چه توصیه‌هایی برای بالا بردن شانس پذیرش می‌کنید؟ مثلا آیا مدارک فنی‌حرفه‌ای تاثیری دارن؟

با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehran28 - 17-03-2015

(17-03-2015, 09:28 PM)'kimyagar' نوشته: سلام
من کارشناسی رو از دانشگاه آزاد قزوین گرفتم، عمران با معدل ۱۵.۵۸
تافل ۷۵ دارم. دانشگاه میگه حداقل نمره تافل باید ۶۰ باشه
یک سال سابقه کار بدون بیمه دارم
مدرک MS Project از موسسه آریانا دارم
می‌خوام برای رشته مدیریت ساخت دانشگاه Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin اقدام کنم. به نظرتون شانسی برای قبولی دارم؟ چه توصیه‌هایی برای بالا بردن شانس پذیرش می‌کنید؟ مثلا آیا مدارک فنی‌حرفه‌ای تاثیری دارن؟
با تشکر

سلام
راستش من دانشگاهی رو ندیدیم که تافل 60 بخواد حداقل!!!!!!!!!! این دانشگاهی که شما لینکش رو دادید هم نمره حداقل 96 می خواد! اینجا می تونید چک کنید، با این نمره زبان هیچ شانسی برای این دانشگاه ندارید و برای خیلی از دانشگاهای دیگه هم ندارید، توصیه من به شما اینه که نمره زبانتون رو بالا ببرید(حداقل 90 باشه که واسه دانشگاهای دیگه که حداقل هاشون 80-90 هست بتونید اپلای کنید) توصیه بعدی من برای شما که دانشگاه آزادی هستی اینه که امتحان GRE هم برداری و نمره بالای 310 داشته باشید این نمراتی که گفتم شانس شما رو افزایش میده ولی الان با این نمره زبان من شانسی نمی بینم.
موفق باشید/

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - kimyagar - 18-03-2015

(17-03-2015, 11:18 PM)'mehran28' نوشته:
سلام
راستش من دانشگاهی رو ندیدیم که تافل 60 بخواد حداقل!!!!!!!!!! این دانشگاهی که شما لینکش رو دادید هم نمره حداقل 96 می خواد! اینجا می تونید چک کنید، با این نمره زبان هیچ شانسی برای این دانشگاه ندارید و برای خیلی از دانشگاهای دیگه هم ندارید، توصیه من به شما اینه که نمره زبانتون رو بالا ببرید(حداقل 90 باشه که واسه دانشگاهای دیگه که حداقل هاشون 80-90 هست بتونید اپلای کنید) توصیه بعدی من برای شما که دانشگاه آزادی هستی اینه که امتحان GRE هم برداری و نمره بالای 310 داشته باشید این نمراتی که گفتم شانس شما رو افزایش میده ولی الان با این نمره زبان من شانسی نمی بینم.
موفق باشید/

والا اولش برای خودمم عجیب بود ولی این لینک رو یه نگاه بندازید:
http://conrem.htw-berlin.de/the-application-procedure/#c20773
تو قسمت زبان نوشته که نمره تافل ibt برای این رشته رو ۶۰ به بالا می‌خوان و این یه مورد در بین رشته‌های دانشگاه استثناست. احتمالا دلیلش می‌تونه این باشه که تو همون ترم اول زبان انگلیسی هم یاد می‌دن.