آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - saaaaam - 08-09-2014

(08-09-2014, 09:50 PM)'everlast228' نوشته: با سلام خدمت دوستان گرامی.
میخواستم ببینم با داشتن کارشناسی مهندسی صنایع با معدل 15.64 و کارشناسی ارشد مهندسی مالی (مهندسی صنایع گرایش مالی) با معدل 16 توی چه رشته هایی واسه PHD انگلیس میشه اپلای کرد؟؟ همچنین در صورت پذیرش بدون فاند هزینه اولیه برای ثبت نام دانشگاه و ورود به انگلستان با در نظر گرفتن تمام جوانب حدودا چقدر است؟

سلام دوست خوبم
بنظر من با فرض داشتن ایلتس 6.5 شما می توانی از دانشگاه هایی مثل اسکس - میدلکس و ساسکس پذیرش بگیری من فکر می کنم رشته مدیریت مالی و یا اقتصاد شانس خوبی داری 
در مورد بورس شدن بنظر من اگه چند تا مقاله ای اس ای داشته باشی شانس داری حداقل 20% از شهریه را ویو بشی چون معدل لیسانست بد نیست
اما هزینه تحصیل شما بنظر من سالی 20 تا 25 هزار دلار خواهد بود و هزینه زندگی هم بنظر من می تونی با کار خدماتی اونجا بدست بیاری البته این نظر من هست !
اپشن دیگه هم تحصیل در مستر دوم در یک کشور رایگان مثل نروژ - استونی یا فنلاند هست البته پیشنهاد می کنم رشته مهندسی بخونی و مسترت را ارائه ندی چون برای مستر فاینسس شانست خیلی کمه

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - everlast228 - 09-09-2014

(08-09-2014, 11:27 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوبم
بنظر من با فرض داشتن ایلتس 6.5 شما می توانی از دانشگاه هایی مثل اسکس - میدلکس و ساسکس پذیرش بگیری من فکر می کنم رشته مدیریت مالی و یا اقتصاد شانس خوبی داری 
در مورد بورس شدن بنظر من اگه چند تا مقاله ای اس ای داشته باشی شانس داری حداقل 20% از شهریه را ویو بشی چون معدل لیسانست بد نیست
اما هزینه تحصیل شما بنظر من سالی 20 تا 25 هزار دلار خواهد بود و هزینه زندگی هم بنظر من می تونی با کار خدماتی اونجا بدست بیاری البته این نظر من هست !
اپشن دیگه هم تحصیل در مستر دوم در یک کشور رایگان مثل نروژ - استونی یا فنلاند هست البته پیشنهاد می کنم رشته مهندسی بخونی و مسترت را ارائه ندی چون برای مستر فاینسس شانست خیلی کمه

ممنون از پاسخ شما
بنظر شما آیا با این وضعیت معدل و همچنین اینکه دانشگاهام جز دانشگاه های تراز اول نیستند آیا شانسی واسه فاند کامل در مقطع دکترا اگر نخوام به مستر دوم فکر کنم واسه کشورهای دیگه میتونم داشته باشم؟؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - saaaaam - 09-09-2014

(09-09-2014, 08:54 PM)'everlast228' نوشته:
ممنون از پاسخ شما
بنظر شما آیا با این وضعیت معدل و همچنین اینکه دانشگاهام جز دانشگاه های تراز اول نیستند آیا شانسی واسه فاند کامل در مقطع دکترا اگر نخوام به مستر دوم فکر کنم واسه کشورهای دیگه میتونم داشته باشم؟؟
والا صادقانه بگم بنظر من چون رشته های شما متفاوت هست و معدل بالایی نداری شانست زیاد نیست مگر جی ار ای یا جیمت بدی با نمره بالا بگیری و امریکا اپلای کنی 

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - fatimab - 09-10-2014

سلام دوستان
من با شرایط زیر چقدر شانس پذیرش و گرفتن فاند دارم تو کم کمبریج
مهندسی منابع طبیعی 
لیسانس تهران 15
ارشد زاهدان 18.89
ورودی دکترا با استعداد درخشان ترم 3  -میخام انصراف بدم
5 ئا مقاله ای اس سی با امتیاز بالا41 ای اس ای
4 تا پزوهشی
5 تا کنفرانس بین المللی
6تا کنفرانس داخلی
3 تا پزوهشی که یکی مجری و تا همکار هستم
3 ترم تدرسی در علمی کاربردی
1 ای اس ای در حال داوری
2تا علمی پزوهشی در حال داوری
ولی مدرک ایلتس دارم  ولی برای ام اس آر تی امتحان دادم 50 شدم این برای دکترای داخل بود
حالا با این شرایط می تونم تو کمبرج یا 
. Sheffield Hallam University پذیرش بگیرم با فاند

ببخشید یک ای اس ای دارم اشتباه نوشتم 41.

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Shihan - 09-10-2014

(09-10-2014, 12:31 AM)'fatimab' نوشته: سلام دوستان
من با شرایط زیر چقدر شانس پذیرش و گرفتن فاند دارم تو کم کمبریج
مهندسی منابع طبیعی 
لیسانس تهران 15
ارشد زاهدان 18.89
ورودی دکترا با استعداد درخشان ترم 3  -میخام انصراف بدم
5 ئا مقاله ای اس سی با امتیاز بالا41 ای اس ای
4 تا پزوهشی
5 تا کنفرانس بین المللی
6تا کنفرانس داخلی
3 تا پزوهشی که یکی مجری و تا همکار هستم
3 ترم تدرسی در علمی کاربردی
1 ای اس ای در حال داوری
2تا علمی پزوهشی در حال داوری
ولی مدرک ایلتس دارم  ولی برای ام اس آر تی امتحان دادم 50 شدم این برای دکترای داخل بود
حالا با این شرایط می تونم تو کمبرج یا 
. Sheffield Hallam University پذیرش بگیرم با فاند

ببخشید یک ای اس ای دارم اشتباه نوشتم 41.

Dear Applicant,

In my opinion your chance is pretty high to get position for this university. as far as I know this university is not high rank university in world which you can't get any respose from them, also if you can able to pass your IELTS exam in near future and get high score for that after that you will ensure yourself to be as member in that school in advance. These are important suggestion to you that firstly, take a new english exam, secondly, Make a contact with supervisor and choice best one and many try for other schools in UK

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - fatimab - 09-10-2014

ممنون
من الان فرصت شرکت در ازمون ایلتس رو ندارم مجبورم ازمون جامع دانشگاه رو شرکت کنم اذر ماه هست و ایا بدون مدرک زبان امکان پذیرش هست قصد دارم اسفندماه ازمون ایلتس رو شرکت کنم .

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - saaaaam - 09-10-2014

(09-10-2014, 11:32 AM)'fatimab' نوشته: ممنون
من الان فرصت شرکت در ازمون ایلتس رو ندارم مجبورم ازمون جامع دانشگاه رو شرکت کنم اذر ماه هست و ایا بدون مدرک زبان امکان پذیرش هست قصد دارم اسفندماه ازمون ایلتس رو شرکت کنم .

متاسفانه مدرک زبان الزامی هست مثل گذرنامه که نداشتنش مانع گرفتن ویزا می شود

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - M1KE - 09-10-2014

برخی دانشگاه ها ممکنه به شما پذیرش مشروط بدهند و بعدا در خود دانشگاه یک سری دوره های زبان رو بگذرونید. مشکل اینجاست که معمولا به چنین دانشجویانی کمک هزینه داده نمیشه و ممکنه یه مقدار سخت تر ویزا بگیرند. در مورد دومی، سخت گیری کشور انگلیس کمتر از جاهایی مثل آمریکا و کاناداست. از دو دانشگاه های که نام بردین بعید می دونم کمبریج چنین امکانی رو براتون فراهم کنه ولی 
Sheffield Hallam University فکر می کنم براش مشکلی نداشته باشه. از مسوول پذیرش شون بپرسید که آیا می تونند بهتون Conditional Acceptance بدهند و بعدا در دانشگاه در کورس های زبان شرکت کنید یا خیر.
(09-10-2014, 11:32 AM)'fatimab' نوشته: ممنون

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - میثم - 14-03-2015

با سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی آبیاری دانشگاه شهرکرد با معدل 16 و فارغ التحصیل ارشد سازه آبی با معدل 18.55 از همان دانشگاه هستم.2 مقاله سابمیت آی اس آی و یکی در مجله اینترنشنال چاپ کردم 4 مقاله کنفرانسی نیز دارم. شاگرد اول کلاس و ئانشکده هم هستم.کلاس فشرده آیلتس میرم تا 6 ماه آینده امتحان میدم میخواستم بپرسم در کدوم دانشگاه انگلستان می تونم دکتری عمران یا محیط زیست با فاند پذیرش بگیرم...ممنون

RE: پذیرش در مقطع PhD در انگلستان - Andre - 14-03-2015

(14-03-2015, 12:09 AM)'میثم' نوشته: با سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی آبیاری دانشگاه شهرکرد با معدل 16 و فارغ التحصیل ارشد سازه آبی با معدل 18.55 از همان دانشگاه هستم.2 مقاله سابمیت آی اس آی و یکی در مجله اینترنشنال چاپ کردم 4 مقاله کنفرانسی نیز دارم. شاگرد اول کلاس و ئانشکده هم هستم.کلاس فشرده آیلتس میرم تا 6 ماه آینده امتحان میدم میخواستم بپرسم در کدوم دانشگاه انگلستان می تونم دکتری عمران یا محیط زیست با فاند پذیرش بگیرم...ممنون

متأسفانه بیشتر دانشگاههای UK برای دانشجویان ایرانی بورسیه‌ای ندارن و یکسری بورس برای کشورهای چین، هند، بنگلادش و امسال اینها موجوده (بهتره که صفحه بورس دانشگاه رو قبل از هر گونه اقدام ملاضه بفرمایید) و مابقی هم به کشورهای محروم مثل پاکستان و یا کشورهای آفریقایی اختصاص پیدا میکنه. در واقع گرفتن بورسیه از انگلستان بسیار مشکل است، اما نشدنی نیست. چه بسیار دوستانی بودند که از این دانشگاهها بورسیه دریافت کردند. پیشنهاد من اینه که وقتی با استادی ارتباط برقرار میکنید، بهشون عرض کنید که هیچ گونه بورسی دولتی و یا شخصی از جانب شما وجود نداره و مایل به استفاده از شرایط دانشگاه هستید.  در غیر اینصورت این دانشگاهها برای اینکه آمار متقاضی خودشون رو بالا ببرن در مرحله اون ممکنه شما رو تشویق به اپلای کنن که این قضیه به نفع دانشگاه هست تا به نفع شما و نهایتاً نامه ای ارسال میکنند که بورس برای کشور ما موجود نیست.

با ذکر این مقدمات، پیشنهاد میشه قبل از هرگونه اقدام نمره زبان خود ر تهیه کنید و بعد به مکاتبه بپردازید. در مرحله بعد، از سایت findaphd.com پروژهای در حال اجرای UK رو پیدا کنید و با اساتید ارتباط برقرار کنید. سعی کنید تمام این حرفا رو بزنید و بعد اپلای کنید. ضمن اینکه اکثر دانشگاههای UK برای رشته شما به حداقل نمره  آیلتس 6.5 و در هر مهارت به 6.0 نیاز دارند. معدل های خوبی هم  دارید.

موفق و موید باشید.