آکادمیا کافه
میراث آلبرتا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: میراث آلبرتا (/Thread-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AB-%D8%A2%D9%84%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

RE: میراث آلبرتا - Saeid - 28-05-2012

(28-05-2012, 06:29 PM)mohamad0014 نوشته: دکتر مشایخی که در فیلم با گریه می گفت جوانان نمی فهمند این رو. پسر خودشو فرستاده آمریکا و چند سالی است آنجا تحصیل می کنه...
اسم پسرش رو اگر دارید بنویسید. ممنون

RE: میراث آلبرتا - mohamad0014 - 28-05-2012

نه متاسفانه اسمشونو ندارم ولی بیش از یکی از بچهه هاشم آمریکا هستند.بچه های شریف در جریاند حتما

RE: میراث آلبرتا - MaMi - 29-05-2012

دوستان عزیز، فقط جهت یادآوری عرض میکنم، از بحث اصلی دور نشویم...
فعلا دکتر رو به حال خود بگذارید Wink با اجازه علی جان البته...
----
اینجور که در پایان این نمایش مشخصه، باید منتظر دنباله اش باشیم، احتمالا با دوستانی مصاحبه خواهد شد که از مهاجرت تحصیلی به امریکا/کانادا ناراضی بوده و قصد برگشت به وطن، پس از پایان تحصیلات را خواهند داشت...ولی یک سوالی که برای من پیش آمده اینه که، واقعا و واقعا چند درصد یا بهتره بگم چند نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه ها در ایران میتونند فردی مثل دکتر "نائینی" (اگر اسمش درست به خاطرم مونده باشه) بشوند که اون هم چون پروژه های خاصی (از نوعی که همه میدونیم چی است) انجام میده از درآمد بالایی برخوردار است؟! منظورم اینه که به نظر من اصلا درست نبود که بین این همه استاد، سراغ ایشون رفت یا حتی به خودش زحمت نداد که سراغ استادی با نظری غیر از نظر دکتر نائینی بره (چه موافق / چه مخالف)! خلاصه همین روزها است که خبر تقدیر کنگره "..." رو از این مستندساز (!!!) بشنویم.

RE: میراث آلبرتا - PAR!SA - 29-05-2012

(28-05-2012, 06:29 PM)mohamad0014 نوشته: دکتر مشایخی که در فیلم با گریه می گفت جوانان نمی فهمند این رو. پسر خودشو فرستاده آمریکا و چند سالی است آنجا تحصیل می کنه...
چه ربطی داره که حتما باید باباش فرستاده باشه پسرش رو آمریکا!!!
تو خیلی خونواده ها دید فرزند و والدین یکی نیست
این تاپیک دیگه از بحث واقعا داره دور میشه

RE: میراث آلبرتا - MaMi - 29-05-2012

(29-05-2012, 11:23 AM)PAR!SA نوشته: چه ربطی داره که حتما باید باباش فرستاده باشه پسرش رو آمریکا!!!
تو خیلی خونواده ها دید فرزند و والدین یکی نیست
این تاپیک دیگه از بحث واقعا داره دور میشه
به نظر من، فرض خیلی از دوستان (از جمله خودم) بر این است که در راه مهاجرت تحصیلی، خیلی از دوستان نتونند بدون کمک خانواده (مالی و ...) قدم در این راه بگذارند (حتی اگر خیلی کوچیک باشه). البته کمک خانواده به معنی نیست که همه دوستان با پشتیبانی (مالی و ...) 100% خانواده از کشور خارج می شوند، بلکه حداقل بخشی از این بار به دوش خانواده ها هم خواهد بود (چه مالی، چه معنوی). به همین دلیل این بحث پیش اومد که "دکتر مشایخی" که از سایر جوانان دلخوره (یا هر کلمه ای که میشه گفت) و برای اون ها یک جورایی نسخه می پیچه، چرا حداقل فرزند/فرزندان خودش رو نتونست قانع کنه به موندن و ساختن...
با بخش دوم صحبت شما هم موافقم، که خیلی از والدین و فرزندان در بخشی/بسیاری از موارد، دید یکسانی به موضوعات یکسان ندارند...

RE: میراث آلبرتا - amin_mb - 29-05-2012

سلام دوستان خوبم

نظرات همه شماها، متین هست. اما همونطور که پریسا عزیز هم گفتند، مطالب تاپیک داره از عنوانش دور میشه،
تاپیک مربوط به تحلیل ها، نظرات و انتقادهای مربوط به مستند هست نه شخص یا اشخاص.

ممنون میشم، در راستای عنوان تاپیک به ادامه بحث بپردازید.

با تشکر از حسن توجه شما

RE: میراث آلبرتا - Mike - 29-05-2012

در ایران خیلی‌ رسم که ۱ بتی از ۱ نفر یا از ۱ دانشگاه میسازند و بعدشم ۱ سری سریع شروع به پرستش و تمجید میکنند! بهترین استادای دانشگاههای ایران حتا نصف استاد من اینجا مقاله ندارند! ۱ جوری برای شماها قیافه میگیرند انگاری اصلا کی‌ هستند! بابا جم کنید این بساط بت پرستیو! حالا کلند ۵ نفرم تو شریف درسته حسابی‌! بیا این دپارتمان ما ۱۵ تا استاد داره ۱۴ تاش از اونا بهترند!

چیزی که سازنده اون فیلم بهش اشاره نکرد همینه! بگذریم!

بعضی‌ وقتا از خودم می‌پرسم که واسه چی‌ دارم اینجا پست مینویسم! این ۱ کی‌ از همون وقتاست!

RE: میراث آلبرتا - QUPHAS - 03-06-2012

یک واقعیت که بیان شد بحث باور تاثیر گذاری بود. و البته گقت که اگر کسی فکر میکنه میتونه تاثیر گذار باشه نباید بره (که البته جای بحث داره!!!). بنظر من یکی از دلایلی که اکثر جوان ها میخوان برن اینه که این باور درونشون کشته شده! وقتی خود من می بینم که نمی تونم چیزی رو عوض کنم پس مهاجرت میکنم و لااقل خودم رو پیشرفت میدم.

RE: میراث آلبرتا - blur - 03-06-2012

(03-06-2012, 09:05 PM)QUPHAS نوشته: یک واقعیت که بیان شد بحث باور تاثیر گذاری بود. و البته گقت که اگر کسی فکر میکنه میتونه تاثیر گذار باشه نباید بره (که البته جای بحث داره!!!). بنظر من یکی از دلایلی که اکثر جوان ها میخوان برن اینه که این باور درونشون کشته شده! وقتی خود من می بینم که نمی تونم چیزی رو عوض کنم پس مهاجرت میکنم و لااقل خودم رو پیشرفت بدم.
من موافقم....اکثرا ما کاملا از اینکه بتونیم چیزی رو تغییر بدیم یا بتونیم تاثیرگذاری ارزشمندی داشته باشیم ناامیدیم در نتیجه میخوایم لااقل خودمون نجات پیدا کنیم....یعنی به نظر من سیستم حاکم خوب کارشو انجام داده!

RE: میراث آلبرتا - Sooks - 16-11-2012

(22-05-2012, 08:53 PM)amirhossein.gh نوشته: برنامه اکران مستند در دانشگاه ها :
http://mirasealberta.ir/archive/schedule/

نکته در مورد سازنده: اون بنده خدایی که همش تو مستند هست به اسم سازنده در واقع همسایه ماست! لیسانس متالورژی شریف میخوند ، بچه خوبی هست ! همیشه سرش تو کارش بود و زیاد نه افراط میکرد و نه تفریط
حالا ببینمش حتما باهاش درباره این مستند صحبت میکنم !
دوستان نظری بود بهم بگین بهش بگم Tongue
حتما سلام بهش برسونید بگید از لیسانس متالورژی که بخواد مستند بسازه بیشتر از این هم انتظار نمیره. فقط قسمتای آخرشو حذف کنه و بجاش مطالب مفید که به اپلای کردن کمک میکنه بذاره هم فروشش رو من تضمین میکنم و هم طرفداراش رو... Wink