آکادمیا کافه
راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: نرم‌افزارها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: راهنمای نرم‌افزارهای تخصصی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- موضوع: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-SPSS)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - dali - 16-01-2013

با سلام دوستان و استادان گرامی اگر مقدور میباشد روش انجام ریگرسیون گام به گام را توضیح دهید با تشکر از شما

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - MaMi - 16-01-2013

(16-01-2013, 01:58 AM)dali نوشته: با سلام دوستان و استادان گرامی اگر مقدور میباشد روش انجام ریگرسیون گام به گام را توضیح دهید با تشکر از شما
درود دوست من و خوشامد جهت پیوستن به فروم Smile
بهتون پیشنهاد میکنم که ابتدا تمامی ارسال های همین تاپیک را ملاحظه کرده و دقیقا مشخص کنید که کدامیک از مراحل محاسبه رگرسیون مدنظر شما است؟ میتونید مراحل انجام رگرسیون خطی را در این ارسال، رگرسیون لجستیک رو در این ارسال و رگرسیون غیرخطی را در این ارسال، مشاهد کنید.

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - dali - 17-01-2013

(16-01-2013, 10:36 AM)MaMi نوشته:
درود دوست من و خوشامد جهت پیوستن به فروم Smile
بهتون پیشنهاد میکنم که ابتدا تمامی ارسال های همین تاپیک را ملاحظه کرده و دقیقا مشخص کنید که کدامیک از مراحل محاسبه رگرسیون مدنظر شما است؟ میتونید مراحل انجام رگرسیون خطی را در این ارسال، رگرسیون لجستیک رو در این ارسال و رگرسیون غیرخطی را در این ارسال، مشاهد کنید.
با سلام یک درخواست داشتم از تون من یک طرح اماری میخوام که با اون بتونم چندین متغییر را باهم بررسی کنه مثلا فرسایش خاک که حجم فرسایش در یک دوره مشخصه چندین متغییر مثل EC , PH , ESP , املاح ، نفوذ پذیری و .... نیز متغییر های ما هستن با چه ریگرسیونی اینارو میشه بهم ربط داد با تشکر

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - azarpira - 22-07-2013

سلام
رگرسیون غیرخطی چند متغیره رو چه جوری میشه تو SPSS گرفت؟ هدفم اینه که رابطه توانی باشه و R2 هم بزرگتر از 0.8 باشه
ممنون میشم راهنمایی کنین

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - spt - 31-07-2013

(22-07-2013, 01:58 AM)'azarpira' نوشته: سلام
رگرسیون غیرخطی چند متغیره رو چه جوری میشه تو SPSS گرفت؟ هدفم اینه که رابطه توانی باشه و R2 هم بزرگتر از 0.8 باشه
ممنون میشم راهنمایی کنین

سوالتون واقعا سخته و اگه راه بهتری پیدا کردید لطفا همینجا به اشتراک بزارید...
توی اس پی اس اس نمیشه توی قسمت رگرسیون غیر خطی چند متغیر رو وارد کرد..  و این کار رو سخت میکنه... 
کاری که من بلدم اینه که ستون های جدیدی از متغیر های موجود خودم به صورت دستی ایجاد میکنم با اون ضابطه ای که مد نظرم هست...  (اینجا برای شما رابطه ی توانی) و بعد از اینکه ستون های مورد نظرم ایجاد شد بین متغیر مستقل و ستون های جدید رگرسیون خطی چند متغیره میگیرم...   این کار نتیجش درسته اما یکم زحمت داره...   مقدار آر هم که بستگی به داده هاتون داره..
امیدوارم کمک کرده باشم...    اگه چیزی دستگیرتون نشد شرمنده   Smile
اگه در آینده هم متوجه شدم همینجا اطلاع میدم..
موفق باشید  Smile

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - mahnaz103 - 07-08-2013

با سلام
من یه سوال داشتم.ممنون میشم اگر کسی بلد باشه راهنماییم کنه
در رگرسیون خطی اگر میزان Adjusted R square  بالا باشه مثلا0.92 که عدد واقعا عالی هستش برای این اماره اما مقدارsig  رو 0 داده باشه نرم افزار برای عدد ثابت مدل .بنابراین میشه نتیجه گرفت که مدل درست نیست؟؟؟
در واقع میخوام بدونم در رگرسیون خطی اگر عدد درصد اهمیت عدد ثابت بالا باشه (1) هرچند هم مقدار (r2) بالا باشه بازم نمیشه گفت مدل خوبه؟؟؟ باید همزمان هم مقدرا r2  بالا باشه و درصد اهمیت عدد ثابت مدل کم باشه تا بشه گفت مدل خوبی بدست آووردیم؟؟؟
من تو هیچ کتابی این چنین توضیحاتی ندیدم
ممنون میشم کمکم کنید

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - mahnaz103 - 18-08-2013

فایل پیوست شامل آموزش رگرسیون غیرخطی هستش که در پست های قبلی همین مطالب رو مدیر محترم MaMi  ی عزیز گذاشته بودن.من فقط یکم جمع وجورش کردم و تو یه فایل پی دی اف گذاشتم تا دوستان راحت بتونن دانلود کنن و سریع استفاده کنن .
بازم از مدیر محترم سایت (MaMi)جا داره تشکر کنیم که قبلا این مطالب رو قرار داده بودن Smile

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - mahnaz103 - 18-08-2013

فایل پیوست ،ویدئوی اموزشی رگرسیون خطی هستش.قابل دانلودنبود و من با یه ترفندی تونستم تهیه ش کنم  Big Grin
یکم کیفیت صداش پائینه اما اگه با اسپیکر بهش گوش بدین خوبه.صداشم زیادمهم نیست.همون تصاویر نشون دهنده ی نحوه ی انجام کاره
امیدوارم خوشتو ن بیاد 
موفق باشید Smile

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - mahnaz103 - 25-08-2013

فایل پیوست حاوی ویدئوی آموزش رگرسیون لگاریتمی هستش.مثل فایل پیوست در پست قبلیه اما از نوع لگاریتمیش Smile
امیدوارم که به دردتون بخوره 

RE: راهنمای نرم افزار SPSS - mona - 04-09-2013

دوستان ، کسی میدونه که این نرم افزار چقدر برای رشته ی اقتصاد مفیده یا نه ؟ آخه در اقتصاد ما بیشتر با اقتصاد سنجی کار میکنیم که کمی با آمار متفاوته از لحاظ برآورد ...
لطفا اگر کسی اطلاعی دارد راهنمایی کند
با تشکر