آکادمیا کافه
پوستر و سوالات مرتبط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: کنفرانس‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: پوستر و سوالات مرتبط (/Thread-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4

RE: پوستر و سوالات مرتبط - Matinking - 23-04-2016

(23-04-2016, 02:41 PM)parsley نوشته: با این اوصاف شما می گید ارسال پوستر به کنفرانس، حتما شامل هزینه می شه؟ این در مورد همه کنفرانس ها (بین المللی) صدق می کنه؟

سلام اساسا برای شرکت در کنفرانس نیاز به registration هست و این در مورد همه کنفرانس ها صادق هست...
این participation می تونه oral presentation، poster presentation یا حتی حضور بدون مقاله باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پوستر و سوالات مرتبط - parsley - 23-06-2016

دوستان، لطفا اگر کتاب یا کتابچه ای (ترجیحا مختصر و مفید) درباره طراحی پوستر علمی دارید یا می شناسید خودش یا لینکشو معرفی کنید. ممنون می شم.

RE: پوستر و سوالات مرتبط - Milados - 23-06-2016

(23-06-2016, 01:27 PM)parsley نوشته: دوستان، لطفا اگر کتاب یا کتابچه ای (ترجیحا مختصر و مفید) درباره طراحی پوستر علمی دارید یا می شناسید خودش یا لینکشو معرفی کنید. ممنون می شم.

سلام،

تو گوگل سرچ کنید کلی سایت با سمپل های متنوع برای طراحی پوستر هست.

پیشنهاد: اگه مقاله اتون داخلی اِ بی خودی وقت براش نذارید. همینجوری کپی پیست کنید بره پی کارش. هیشکی نگاه نمی کنه.

موفق باشید

RE: پوستر و سوالات مرتبط - szeinalilathori - 23-06-2016

(23-06-2016, 01:27 PM)parsley نوشته: دوستان، لطفا اگر کتاب یا کتابچه ای (ترجیحا مختصر و مفید) درباره طراحی پوستر علمی دارید یا می شناسید خودش یا لینکشو معرفی کنید. ممنون می شم.

سلام

من تجربه خودم رو در اختیارتون میزارم: عنوانی که قراره براش پوستر طراحی کنید رو به همراه واژه پوستر به صورت انگلیسی گوگل کنید کلی پوسترهای متفاوت میاره که میتونه بهتون ایده بده و کمکتون کنه یه بک گراند اولیه راجه به طراحی پوستر خودتون داشته باشید. با یکم خلاقیت میتونین یه چیز تر و تمیز آماده کنید. من با گفته اون دوستمون که میگن اگه پوستر داخلی هست وقت نذارید و کسی نگاه نمیکنه موافق نیستم. به نظر من هر کاری که به اسم ما ثبت بشه و هر جایی ارائه بشه جز سوابق ماست و چه بهتر که این سوابق جز بهترین ها باشه که اگه روزی هر جا دیده شد خاطره ی خوبی رو زنده کنه.
ریا نباشه من با همین نگرش دو پوستر داخلی طراحی کردم یکی برای اولین کنفرانس بیوشیمی فیزیک اردبیل که اونجا کارم به عنوان پوستر برتر معرفی شد و یک ربع سکه هدیه گرفتم، یکی هم برای کنفرانس ژنتیک دانشگاه شهید بهشتی که اونجا هم کارم به عنوان پوستر دوم انتخاب شد و یک نیم سکه هدیه گرفتم.  به این ترتیب بعد هر کنفرانس حسابی خستگی یک روزه طراحی پوسترم هم در اومد.
موفق باشید

ارداتمند
الهام

(23-06-2016, 01:47 PM)Milados نوشته: سلام،

تو گوگل سرچ کنید کلی سایت با سمپل های متنوع برای طراحی پوستر هست.

پیشنهاد: اگه مقاله اتون داخلی اِ بی خودی وقت براش نذارید. همینجوری کپی پیست کنید بره پی کارش. هیشکی نگاه نمی کنه.

موفق باشید

میشه لطفا نمونه ای معرفی کنید؟

من سرچ کردم اما چیز خاصی بدست نیاوردم. اکثر تمپلیت ها برای پاورپوینت یا مربوط به پوسترهای تجاری هست!

RE: پوستر و سوالات مرتبط - Ebish - 23-06-2016

(23-06-2016, 08:46 PM)parsley نوشته: میشه لطفا نمونه ای معرفی کنید؟

من سرچ کردم اما چیز خاصی بدست نیاوردم. اکثر تمپلیت ها برای پاورپوینت یا مربوط به پوسترهای تجاری هست!

سلام
در اکثر موارد ( به جرات میشه گفت در 99% موارد) سایت کنفرانس یک نمونه اولیه برای طراحی پوستر به شما معرفی میکنه، که در اون نمونه اولیه سایز  پوستر و چیدمان کاملا رعایت شده و شما میتونید بر اساس همون پوستر خودتون رو تهیه کنید ( این کار به دلیل یکسان سازی کلیه پوسترهای ارائه شده در کنفرانس هست)

در صورتی که در سایت کنفرانس چنین نمونه ای قرار داده نشده باشه؛ این امکان برای شما وجود داره که با هر سبک و سایزی پوسترتون رو تهیه کنید.
من یک فایل پاورپوینت قرار میدم که چند نمونه پوستر در اون آورده شده که میتونید از نوع چیدمانشون استفاده کنید و پوستر خودتون رو بسازید.

(23-06-2016, 04:31 PM)szeinalilathori نوشته: سلام

من تجربه خودم رو در اختیارتون میزارم: عنوانی که قراره براش پوستر طراحی کنید رو به همراه واژه پوستر به صورت انگلیسی گوگل کنید کلی پوسترهای متفاوت میاره که میتونه بهتون ایده بده و کمکتون کنه یه بک گراند اولیه راجه به طراحی پوستر خودتون داشته باشید. با یکم خلاقیت میتونین یه چیز تر و تمیز آماده کنید. من با گفته اون دوستمون که میگن اگه پوستر داخلی هست وقت نذارید و کسی نگاه نمیکنه موافق نیستم. به نظر من هر کاری که به اسم ما ثبت بشه و هر جایی ارائه بشه جز سوابق ماست و چه بهتر که این سوابق جز بهترین ها باشه که اگه روزی هر جا دیده شد خاطره ی خوبی رو زنده کنه.
ریا نباشه من با همین نگرش دو پوستر داخلی طراحی کردم یکی برای اولین کنفرانس بیوشیمی فیزیک اردبیل که اونجا کارم به عنوان پوستر برتر معرفی شد و یک ربع سکه هدیه گرفتم، یکی هم برای کنفرانس ژنتیک دانشگاه شهید بهشتی که اونجا هم کارم به عنوان پوستر دوم انتخاب شد و یک نیم سکه هدیه گرفتم.  به این ترتیب بعد هر کنفرانس حسابی خستگی یک روزه طراحی پوسترم هم در اومد.
موفق باشید

ارداتمند
الهام

ممنون. اینبار هم چیز خاصی پیدا نکردم!
میشه بگید شما پوسترهاتونو با چه نرم افزاری تهیه می کنید؟

RE: پوستر و سوالات مرتبط - Matinking - 23-06-2016

(23-06-2016, 11:51 PM)parsley نوشته: ممنون. میشه بگید شما پوسترهاتونو با چه نرم افزاری تهیه می کنید؟

سلام

- بسته Beamer در LaTeX

- Powerpoint

- Inkscape

- Adobe Illustrator

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پوستر و سوالات مرتبط - szeinalilathori - 24-06-2016

(23-06-2016, 11:51 PM)parsley نوشته: ممنون. اینبار هم چیز خاصی پیدا نکردم!

@parsley

نرم افزار خاصی نبود: پاورپوینت . به نظر من نکته مهم در ط راحی پوستر استفاده به جا از رنگهای جذاب که در جذب مخاطب به شما کمک میکند، کادر بندی مطالب به صورت یکپارچه و مدون، بیشترین استفاده از عکس ها و داده های به دست آمده ی اطلاعاتی و تا حد امکان کمترین استفاده از متن است که در عین حال که شیواست و مطلب را به صورت کلی به مخاطب منتقل میکند، نیازی نیست جزئیات را داشته باشد. در صورت نیاز از اون جزئیات از شما سوال خواهد شد.

ارادتمند 
الهام

RE: پوستر و سوالات مرتبط - Faezeh_M - 24-06-2016

(23-06-2016, 11:51 PM)parsley نوشته: ممنون. اینبار هم چیز خاصی پیدا نکردم!

سلام

من خودم پوسترهامو با نرم افزار Microsoft Publisher  تهیه میکنم خیلی هم راحته و برای طراحی های مختلف دستتون بازه

موفق باشید