آکادمیا کافه
مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - saaaaam - 03-01-2015

'reza_blue dateline='' نوشته: سلام من ارشد با معدل 17.5از غیر انتفاعی و لیسانسمم غیر انتفاعی با معدل 16 رشتمم برق قدرته نمره تافلم 89
مقاله یه دونه isi
به نظر شما با این شرایط امیدی به فاند میشه داشت من زیاد رنکینگ دانشگاش واسم مهم نیست
اصلا با این شرایط کسی دیدین فاند بگیره
ممنون

سلام بر شما دوست خوبم
ببینید متاسفانه تا این لحظه تعداد کسانی که هر دو مقطع را در دانشگاه غیر انتفاعی تحصیل کرده و برای دکتری اپلای کرده باشند خیلی کم هست که بشود دقیق به شما پاسخ داد ولی من نظر شخصی خودم را عرض می کنم
با توجه به اینکه معدل های شما تقریبا در رشته خودتون مناسب هست و مدرک شما را هم وزارت علوم تایید می کند در گرفتن پذیرش حداقل در اروپا و استرالیا مشکلی بنظر من ندارید نمره تافل شما هم با دانشگاه های رنک متوسط یا بهتره بگم بالای ۱۵۰ تا ۵۰۰ میشه گفت مناسب هست البته اگه بالای ۹۲ بود خیال خود را راحت می کردید
من جای شما باشم دنبال استاد می گردم که با ایشان علاقه مند باشم کار کنم بعد انشاله اگه اوکی گرفتم اقدام می کردم

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - reza_blue - 04-01-2015

پس بنظر شما کارم یه جورایی واسه فاند امکان نداره اره؟
اگه مقالاتمو بیشتر کنم و زبانمم بهتر کنم چی امکانش هست یا چون غیرانتفاعیه مدرکام مقاله و زبانم نمیتونه بهم کمک کنه
من فاند خیلی واسم مهمه چون از نظر مالی وضعیتم خوب نیست
به نظر شما چه چیزای امید به فاند گرفتنمو زیاد میکنه که انجامش بدم مثل نمره زبام چقد باشه یا چندتا مقاله دیگه بدم

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - saaaaam - 04-01-2015

'reza_blue dateline='' نوشته: پس بنظر شما کارم یه جورایی واسه فاند امکان نداره اره؟
اگه مقالاتمو بیشتر کنم و زبانمم بهتر کنم چی امکانش هست یا چون غیرانتفاعیه مدرکام مقاله و زبانم نمیتونه بهم کمک کنه
من فاند خیلی واسم مهمه چون از نظر مالی وضعیتم خوب نیست
به نظر شما چه چیزای امید به فاند گرفتنمو زیاد میکنه که انجامش بدم مثل نمره زبام چقد باشه یا چندتا مقاله دیگه بدم

سلام
ببینید دوست عزیز من عرض نکردم شانسی ندارید بلکه برعکس بنظر من با توجه به اینکه در رشته خودتون معدل تقریبا خوبی دارید شانس خوبی هم دارید فقط نمره زبان شما یکم محدود کننده هست چون بیشتر دانشگاه ها نمره ۹۰ به بالا نیاز دارند و بنظر من مقاله ای اس ای هم خیلی میتونه به شما کمک کند
من پیشنهادم با توجه به اینکه جی ار ای ندارید اپلای برای دانشگاه های اروپا رنک بالای ۲۰۰ هست که بنظر من شانس بیشتری دارید فقط حتما استاد پیدا کنید و نمره زبان دانشگاه را هم چک کنید

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - reza_blue - 05-01-2015

ببخشید اقا سام من وقت دارم به نظرتون بشینم نمره زبانمو افزایش بدم و یه مقاله دیگه بدم بهتر نیست تا الان عجله کنم من فاند خیلی خیلی خیلی واسم مهمه راستشو بگم اگه هارواردم قبول بشم ولی بهم فاند ندن نمیتونم برم
تنها ترسم این مدرکایه که از دانشگاه غیر انتفاعی دارم هستش چیکار کنم که بهم فاند بدن این خیلی واسم مهمه
نمره زبانمو تا جه حدی بالا ببرم یا چند تا مقاله دیگه بدم تا احتمال فاند گرفتنم زیاد بشه
راستی جی ار ایم بدم تاثیری داره واسم
میخوام هر کاری بکنم تا فاند بگیرم
ممنون از جواباتون

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - saaaaam - 05-01-2015

'reza_blue dateline='' نوشته: ببخشید اقا سام من وقت دارم به نظرتون بشینم نمره زبانمو افزایش بدم و یه مقاله دیگه بدم بهتر نیست تا الان عجله کنم من فاند خیلی خیلی خیلی واسم مهمه راستشو بگم اگه هارواردم قبول بشم ولی بهم فاند ندن نمیتونم برم
تنها ترسم این مدرکایه که از دانشگاه غیر انتفاعی دارم هستش چیکار کنم که بهم فاند بدن این خیلی واسم مهمه
نمره زبانمو تا جه حدی بالا ببرم یا چند تا مقاله دیگه بدم تا احتمال فاند گرفتنم زیاد بشه
راستی جی ار ایم بدم تاثیری داره واسم
میخوام هر کاری بکنم تا فاند بگیرم
ممنون از جواباتون

سلام
دوست خوبم بنظر شخصی من شما اگه زمان داری حتما برای ازمون مجدد زبان و ازمون جی ار ای برنامه ریزی کنید و همه تلاشتون را برای کسب نمره تافل بالای ۹۲ یا حتی ۱۰۰ بگذارید و جی ار ای هم با تمام قوا برای کسب نمره بالای ۳۲۰ اماده شوید
و اگر بتونی در این مدت یک مقاله ای اس ای در مورد موضوعی به قول معروف به روز و تاپ در رشته خودتان در یک مجله معتبر چاپ کنید بنظر من توان بالای علمی شما را می رساند و به یاری خدا شانس شما هم افزایش خواهد یافت

ایا با مدرک کارشناسی ارشد پیام نور امکان فاند گرفتن وجود دارد ؟ - liloo - 05-01-2015

با سلام و تشکر از سایت
من در حال گذراندن زبان جهت گرفتن مدرک آیلس می باشم رشته کارشناسی نرم افزار دانشگاه غیرانتفاعی فارغ التحصیل شدم ، قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور دارم به شرطی که برا فاند گرفتن معتبر باشه . آیا معتبره ؟ شرکت کنم ؟

RE: ایا با مدرک کارشناسی ارشد پیام نور امکان فاند گرفتن وجود دارد ؟ - Mehran28 - 05-01-2015

(05-01-2015, 02:14 PM)'liloo' نوشته: با سلام و تشکر از سایت
من در حال گذراندن زبان جهت گرفتن مدرک آیلس می باشم رشته کارشناسی نرم افزار دانشگاه غیرانتفاعی فارغ التحصیل شدم ، قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور دارم به شرطی که برا فاند گرفتن معتبر باشه . آیا معتبره ؟ شرکت کنم ؟

سلام
بله امکانش هست که پذیرش بگیرید ولی شانس و احتمال پایین میاد! حالا تصمیم با خودتونه

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Andre - 05-01-2015

(05-01-2015, 02:29 PM)'liloo' نوشته: آیا مدرک کارشناسی ارشد پیام نور اعتباری دارد برای پذیرش ؟

مدرک دانشگاه پیام نور همانطوری که بارها در فروم نوشته شده تفاوتی با سایر مدارک نمی کنه. از این جهت مشکلی برای پذیرش از لحاظ مدرک وجود ندارد. تنها مسأله ای که مد نظر است، بر خلاف دوره کارشناسی که هدف کسب نمرات مناسب از دانشگاه سطح بالاست، در ارشد وضعیت به نحوی انجام کارهای پژوهشی و داشتن پایان نامه قوی و حتی چاپ مقالات است. هر دانشگاهی که دارای اعتبار لازمه و بتونه این وضیت رو براتون فراهم کنه، دانشگاهی مناسب برای ادامه تحصیله. پیشنهاد من اینه از آنجایی که دوره ارشد دوره رشده، در انتخاب دانشگاه‌تون دقت کنید.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - thanks give - 12-01-2015

سلام 
ببخشید من یه سوال دارم
من لیسانس برق قدرتم از غیر انتفاعی و متاسفانه بخاطر مشکلات خانوادگیم تا حدود 3 سالی نمیتونم برم یه شهر دیگه مجبورم برم دانشگاه ازاد شهر خودمون  معدل لیسانسم 16 و خورده ی هستش حالا میخواستم بدونم اگه برم دانشگاه ازاد بعدا بخوام اپلای کنم مشکلی پیش نمیاد
من مطالب بالارو خوندم میدونم واسه پذیرش مشکلی پیش نمیاد من منظورم گرفتن فاند هستش میگم شاید بگن دانشجوهای ازاد و غیرانتفاعی از نظر علمی پایین هستن و فاند بهم ندن
حدود یه ساله کلاس فشرده زبان میرم  زبانم بد نیست
اگه نظرتون رک بگین ممنون میشم
یه سوال دیگه دانشگاه ازاد مدرکش بهتره یا غیرانتفاعی(میدونم هر دوتاشون داغونن )
 اخه یه غیر انتفاعیم نزدیکمونه شاید به هر سختی باشه بتونم برم اونجا ارشد بخونم

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - فرید - 12-01-2015

(12-01-2015, 05:13 PM)'thanks give' نوشته: سلام 
ببخشید من یه سوال دارم
من لیسانس برق قدرتم از غیر انتفاعی و متاسفانه بخاطر مشکلات خانوادگیم تا حدود 3 سالی نمیتونم برم یه شهر دیگه مجبورم برم دانشگاه ازاد شهر خودمون  معدل لیسانسم 16 و خورده ی هستش حالا میخواستم بدونم اگه برم دانشگاه ازاد بعدا بخوام اپلای کنم مشکلی پیش نمیاد
من مطالب بالارو خوندم میدونم واسه پذیرش مشکلی پیش نمیاد من منظورم گرفتن فاند هستش میگم شاید بگن دانشجوهای ازاد و غیرانتفاعی از نظر علمی پایین هستن و فاند بهم ندن
حدود یه ساله کلاس فشرده زبان میرم  زبانم بد نیست
اگه نظرتون رک بگین ممنون میشم
یه سوال دیگه دانشگاه ازاد مدرکش بهتره یا غیرانتفاعی(میدونم هر دوتاشون داغونن )
 اخه یه غیر انتفاعیم نزدیکمونه شاید به هر سختی باشه بتونم برم اونجا ارشد بخونم

سلام
پاسخ به این مدل سوال ها معمولا برداشت شخصی افراد و لزوما جواب مطلقی نمی شه گرفت. هم این تاپیک هم در تاپیک هایی که مشابه این بحث شده شما می توانید نظرات مختلف ببینید. منم نظر شخصیم می گویم. برای رشته مهندسی برق اگر امریکا در نظر بگیریم سالی تقریبا 10000 نفر اپلای می کنند که اکثرا هندی و چینی هستند. از این تعداد حدود 300 الی 400 نفر ایرانی هستند. از این جمع بخشی دانشجویان شریف هستند که خیلی سریع جذب دانشگاه مطرح امریکا می شوند و دانشجویان تهران و امیرکبیر هم معمولا دانشگاه هایی که ایرانی ها را می شناسند شانس های بیشتری دارند و برای همون دانشگاه ها اپلای می کنند. شاید تعداد ایرانی هایی که در این رشته مدارکشون می فرستاند یکی دو درصد کل اپلیکنت ها هم در خیلی از دانشگاه ها نباشه. دانشگاه ها نهایت دو سه تا دانشگاه مطرح ایران بشناسند. ممکن استثنا هم باشه و دانشگاه های دیگه دولتی را هم بشناسند ولی اینکه بین دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی فرق بگذارند خیلی بعید. البته برای یکسری از کشورها مثل المان، بر اساس دانشگاه رنک بندی کرده اند که اگر کشور خاصی مدنظر شما است می توانید الان ان رنکینک ها بررسی بکنید و بعد تصمیم بگیرید.