آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Maral - 06-11-2011

سوال آخرتون را اول جواب میدهم
Research proposal معمولا به حالت رسمی نوشته میشه و در طی پروسه اپلای به دانشگاه و سفارت ارائه میشه و این با توافق بین شما و استاد توی مصاحبه یا صحبتهاتون از طریق ایمیل و اینها فرق داره. البته در نهایت به نظر من و با توجه به چیزی که من دارم اینجا میبینم حتی پروپوزال رسمی که نوشته و سابمیت میشه هم میتونه تغییر کنه و در نهایت این استاد و دانشجو هستند که تصمیم میگیرند چه پروژه ای باید انجام بشه و این پروپوزال بیشتر حالت فرمالیته داره ولی اگر پروپوزال شما در قالب یک پروژه بزرگ که یک تیم در اون دخیل هستند تعریف میشه باید انتظار داشته باشید که جهت گیری کلی پروژه شما همونی هست که در پروپوزال تعیین میشه و در نهایت جزئیات هستند که تغییر خواهند کرد.
جوابی هم که استاد بهتون داده فرمالیته بودن پروپوزال رو تقویت میکنه. استاد دستتون رو باز گذاشته که فیلدهای مختلف رو برای نوشتن پروپوزال انتخاب کنید و این یعنی آزادی عمل بیشتر. با این شرایط به نظر من قطعا میتوانید بعد از شروع رسمی تحصیلتون در استرالیا تغییرات اساسی در پروژه تون بدهید و حتی موضوع و فیلد دیگه ای رو برای تحقیق انتخاب کنید.
در کل اینجا اینقدر ها روی این موضوع سخت گیر نیستند

در مورد سابمیت کردن پروپوزال به نظر من همه قسمتها رو تا جای امکان پر کنید حتی قسمتهایی رو که برای پر کردن اجباری نیست.
Key references ها شامل نویسنده و تاریخ میشه. به نظر من عنوان رسمی مقاله زیاد مهم نیست فقط اشاره مختصر به کاری که انجام شده کافیه. در نوشتن پروپوزال زیاد روی Literature Review تاکید نکنید . آخرین و جدید ترین کار انجام شده یا مهم ترین کار انجام شده در فیلد پیشنهادیتون رو در چند جمله بسط بدید و از روی بقیه یا فهرست وار بگذرید یا اصلا بهشون اشاره نکنید.
من مفهوم سوال آخر رو متوجه نشدم. شما که هنوز پروژه تون رو شروع نکردید! اگر توضیح بیشتری بدهید شاید بهتر و دقیق تر بشه کمک کرد

RE: نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - soilman - 06-11-2011

ممنون مارال خانم...
فکر کنم زیادی سخت گرفتم
استاد مورد نظر هم در ای میل آخرش گفته که بفرست و با هم درستش می کنیم...

در مورد سوال آخر اینجور باید بگم که آخرین سوالی که در این قسمت اپلیکشن پرسیده اینه که آیا قبلا این پروژه رو جایی انجام دادید؟نمی دونم شاید منظورش اینه که قبلا مشابه این کارو انجام دادید یا نه؟

الان با کمک شما همه ابهامات برطرف شده به جز این سوال آخر...

الان برای تز مسترم بالاخره استادم بعد از یه مدتی به ریسرچ پروپوزال دو صفحه ای فرستاده که در واقع بیشترشو قبلا تو سایت پروژه ی مورد نظر دیده بودم ولی خوب اینا رو اضافه کرده:
time schedule +Methodology +objectives

حالا من برای این استاد دانشگاه Unisa که ریسرچ پروپوزال خواسته و باید تو سایت بیارمش می تونم از ریسرچ پروپوزال مسترم استفاده کنم مثلا در مورد آدلاید؟چون این پروژه ام در مورد یه بندر هست و خوب آدلاید هم یه جور شهر بندری هست..می تونم استفاده کنم ازش؟

فقط آخرش پرسیده که آیا اینو جای دیگه ای شروع کردید؟بلی و خیر باید بزنیم و بعد اسم اون انستیتو و اینا رو وارد باید بکنیم...به نظرتون اگه استفاده
کزدم بزنم آری؟

ولی در واقع این پروژه ی فوق از ماه های بعد شروع میشه و الان بررسی منابع هست و اینها..من حتی اون منطقه نرفتم و با استادم از طریق اسکایپ حرف زدم...

ممنون

بذارید ببنیم درست متوجه شدم یا نه
شما دانشجوی مستر هستید و تازه الان شروع کردید که پروپوزال خودتون رو تصویب کنید و کارتون رو شروع کنید. درسته؟
و برای پذیرش دکترا از دانشگاه Unisa هم اپلای کردید یا تصمیم دارید که اپلای کنید.

در مورد استفاده کردن پروپوزال مستر برای نوشتن طرح پروپوزال دکترا هم به نظر من اگر همسو هستند ایرادی نداره که استفاده بشه. ذکر این مطلب هم که طرح پیشنهادی شما در ادامه کاری هست که در پروژه مستر انجام میدهید نه تنها مشکلی ایجاد نمیکنه بلکه پیوستگی کارتون رو نشون میده. به نظر من که ذکر کنید و در کل با استادهای خارجی روراست باشید.
امیدوارم مشکل رو درست متوجه شده باشم.
موفق باشید

RE: نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - soilman - 06-11-2011

درود
بله...شما درست متوجه شدید...
مستر که با توجه به گفته ی استاد مسترم باید تا پایان می تموم شده باشه و مقاله و اینا منتشر شده باشه!(طبق ریسرچ پروپوزالی که دارم)

در مورد شروع زمان بندی دانشگاه استرالیایی در متن ای میل به استاد نوشته بودم برای پائیز 2012 - در اپلیکیشن انلاین دانشگاه هم دو تا گزینه داشته
Study Period 2 - 2012 یه پریود هم داشت و به استاده ای میل زدم گفتم کدوم رو باید انتخاب کنم گفت فقط مخفف رشته رو بزن - Just say LPHD
منم بهش میل زدم نمیشه و همشو باید انتخاب کنم...
منم به شک افتادم چون نمی دونم این دو و پنج منظورش ماه های سال هستش یا یه جور سیستمشونه؟البته تو سایتش لینک زیر نوشته که 7 تا دارن و 1 تا 3 نصف سال آکادمیک هست
http://www.unisa.edu.au/sas/studyperiods.asp

کلا من با ددلاین ها و سیستم آکادمیک استرالیا آشنایی ندارم و این کارو در ابتدا سخت کرده Smile

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Zabihi - 19-11-2011

سلام
من می خوام واسه دکتری شیمی (پلیمر) اپلی کنم.
معدل:16.25 کارشناسی ارشد و 12.70 کارشناسی!!!!
مقاله ISI معتبر:7 تا
نمره زبان هم الان ندارم ولی تا IELTS 6 رو میارم
ممنون میشم کسی بهم بگه شانس پذیرش و فاندم چه قدره؟
و اصولا کدوم دانشگاه از استرالیا رو واسه کاره من بهتر می دونین؟
و اینکه کلا از کجا باید شروع کنم. یه کم سر در گم هستم. مخصوصا در مورد شانس گرفتن فاند با توجه به معدل پایین لیسانسم

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 19-11-2011

شانس من برا دانشگاه ( QUT (QUEENSLAND UNIVERSITY OF TECHNOLOGY با شرایط زیر چطوره؟؟
معدل لیسانس 14.23 دانشگاه تبریز
معدل ارشد 16.4 دانشگاه مازندران
3 سال سابقه تدریس
تافل IBT 90
2 تا ISI یکیش با ایمکت 2.1 یکیش 0.4 و یه مقاله ژورنال OPEN ACCESS
برا PHD
با تشکر

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Maral - 19-11-2011

در استرالیا به اندازه مثلا کانادا روی معدل حساس نیستند اما با توجه به اینکه معدل لیسانس شما خیلی پایینه و معدل فوق هم خیلی بالا نیست و حتی در مقایسه با سایر دانشگاههای ایران پایین محسوب میشه برای همینم این کار رو سخت تر میکنه.
البته قبول دارم که بعضی دانشگاهها در مقطع فوق لیسانس سختگیرند و نمره پایین نشان دهنده سطح علمی پایین نیست چنان چه مقالات آی اس آی شما گویای این مطلبه.
اما به نظر من مشکل اصلی شما مشکل معدل هست.
از طرفی نمره تافل فوق العاده بالایی هم ندارید. شاید اگر تافل بالای 100 داشتید خیلی شانستون بیشتر میشد.
ولی مقالات آی اس آی قطعا کمک میکنند و به نظر من این جایی هست که در زمان اپلای باید بیشترین تاکید رو روش بکنید.
البته این دانشگاهی که اشاره کردید جز گروه 8 معروف استرالیا نیست و برای همینم قطعا شرایط پذیرشش نسبت به دانشگاههای عضو GO 8 آسان تر خواهد بود.
پیشنهاد من اینه که در زمان اپلای در مراحل اولیه تماس با استاد اگر استاد مستقیما از شما درخواست ریز نمرات یا معدل رو نکنه اشاره ای به معدل لیسانس نکنید و سعی کنید مقالاتتون رو خیلی پررنگ نشون بدید. اگر در این مرحله نظر استاد جلب شد کم بودن معدل تاثیر کمتری خواهد داشت.
در کل صادقانه بگم شانس متوسط به بالا برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه دارید.
البته این نظر منه. ممنون میشم دوستان با تجربه تر هم نظرشون رو بگن

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 19-11-2011

من این دانشگاه اپلای کردم و حدود 20 روز دیگه جوابش میاد...استاد از مقالات من خوشش اومده بود و اتفافا خودشم تاکیدش رو مقاله بود و از من ریزنمرات نخاست ..در کل استاد نظر استاد جلب شده..ولی کمیته تصمیم گیرندس و من نگران این مسله ام....با تشکر از خانم مارال

RE: شانس پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Maral - 20-11-2011

نقل قول: سلام
من می خوام واسه دکتری شیمی (پلیمر) اپلی کنم.
معدل:16.25 کارشناسی ارشد و 12.70 کارشناسی!!!!
مقاله ISI معتبر:7 تا
نمره زبان هم الان ندارم ولی تا IELTS 6 رو میارم
ممنون میشم کسی بهم بگه شانس پذیرش و فاندم چه قدره؟
و اصولا کدوم دانشگاه از استرالیا رو واسه کاره من بهتر می دونین؟
و اینکه کلا از کجا باید شروع کنم. یه کم سر در گم هستم. مخصوصا در مورد شانس گرفتن فاند با توجه به معدل پایین لیسانسم
شما هم مثل دوست قبلیمون مشکل معدل دارید ولی 7 مقاله آی اس آی واقعا نقطه قوتی هست که کمتر استادی ازش میگذره! برای همینم شانس خوبی برای گرفتن پذیرش در اکثر دانشگاههای استرالیا دارید.
من دقیقا از رشته شیمی اطلاع ندارم. اما میدونم که یکی از دوستان که رشته اش شیمی هست و پذیرش از دانشگاه سیدنی و کوئینزلد رو با هم داشت در نهایت به خاطر سطح علمی بالاتر دانشگاه کوئینزلند در رشته کاری اون دانشگاه کوئینزلند را انتخاب کرد . البته من از گرایش این دوست عزیزمون زیاد اطلاع ندارم...
بهترین جا برای شروع کردن پروسه پذیرش در استرالیا مکاتبه با استاده و با توجه به مقالات زیادی که دارید قطعا کار راحتی پیش روی شماست. اگر استاد قانع بشه بقیه کارها تا حد زیادی راحت پیش میره. در کل بهتره سعی کنید اساتید با تیمهای تحقیقی خوب و قوی را برای مکاتبه انتخاب کنید چون هرچه استاد قوی تر و با تجربه تر باشه نفوذش بر شورای دانشگاه برای پذیرش نهایی بیشتر خواهد بود و این میتونه باعث بشه که معدل لیسانس شما عملا نادیده گرفته بشه. این اتفاقی هست که قبلا افتاده و برای شما هم قطعا امکان پذیره.