آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - mtelec - 16-10-2013

با سلام

1-هردوی لیسانس و ارشد در دانشگاه ارومیه

2-لیسانس با معدل 17.47(نفر سوم بین هم ورودیها) و ارشد با معدل 17.05(نفر اول بین هم ورودیها)

3-رشته برق-الکترونیک

4-نمره زبان تا آذر میگیرم(زبانم خوبه)،GRE هم همینطور

5- تعداد 4 تا مقاله accept شده ی ISI دارم + 1دونه ISI submit + تعداد 5 تا هم کنفرانس accept شده ی خارجی IEEE

6-کل دروس اصلی گروه برق هم TA شدم و هم استاد آزمایشگاه (الکترونیک2و3،مدارهای الکتریکی 1و2، میکروپروسسور،ریزپردازنده،معماری کامپیوتر،فیزیک 2).

برای کدوم ترم میشه apply کرد؟ فاند گرفتن از کجا راحت تره؟
خیلی ممنون....

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 16-10-2013

(16-10-2013, 11:35 AM)'mtelec' نوشته: با سلام
1-هردوی لیسانس و ارشد در دانشگاه ارومیه
2-لیسانس با معدل 17.47(نفر سوم بین هم ورودیها) و ارشد با معدل 17.05(نفر اول بین هم ورودیها)
3-رشته برق-الکترونیک
4-نمره زبان تا آذر میگیرم(زبانم خوبه)،GRE هم همینطور
5- تعداد 4 تا مقاله accept شده ی ISI دارم + 1دونه ISI submit + تعداد 5 تا هم کنفرانس accept شده ی خارجی IEEE
6-کل دروس اصلی گروه برق هم TA شدم و هم استاد آزمایشگاه (الکترونیک2و3،مدارهای الکتریکی 1و2، میکروپروسسور،ریزپردازنده،معماری کامپیوتر،فیزیک 2).
برای کدوم ترم میشه apply کرد؟ فاند گرفتن از کجا راحت تره؟
خیلی ممنون....

دوست خوب بنظر من از نظر معدل و مقاله رزومه خوبی داری اگر ایلتس هم حداقل 6.5 بشی و توصیه نامه و پروپوزال خوب بنویسی می توانی دانشگاه های موناش کرتین استرالیای غربی تاسمانیا جیمز کوک شانس بالا و دانشگاه های تکنولوژی سیدنی دانشگاه نیوساوت ولز و بقیه متوسط و گریفیت بالاترین شانس را بنظر من داشته باشید نیوزلند دانشگاه لینکلن و ویکتوریا هم شانست خوبه

درخواست پذیرش تحصیل دراسترالیا - arwen - 26-10-2013

باسلام میخاستم بدونم من بادیپلم فنی وحرفه ای الکترونیک وکسب تقدیرنامه استانی ازجشنواره خوارزمی 1386درمشهدمینونم در مقطع کارشناسی برادانشگاه ملبورن یا وسترن درخواست پذیرش بدم??در ضمن من افغانی هستم

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 26-10-2013

(26-10-2013, 01:25 PM)'arwen' نوشته: باسلام میخاستم بدونم من بادیپلم فنی وحرفه ای الکترونیک وکسب تقدیرنامه استانی ازجشنواره خوارزمی 1386درمشهدمینونم در مقطع کارشناسی برادانشگاه ملبورن یا وسترن درخواست پذیرش بدم??در ضمن من افغانی هستم

درود
دوست من در رابطه با کارشناسی با دیپلم فنی حرفه ای تصور می کنم مشکل خاصی نداشته باشید. در رشته خودتون منظورتونه؟ اگر زبان خوبی دارید این لینک رو مطالعه کنید. سمت راست در رابطه با ملزومات و هزینه ها صحبت شده است. ملیت شما نیز مشکلی ایجاد نمی کند. لینک ارائه شده در مورد bachelor of science هست.
شاد باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - hosseinit - 31-10-2013

با سلام
دوستان با شرايطي كه من دارم از چه دانشگاههايي و چه كشورهايي مي تونم بورس كامل بگيرم و متاهل هم هستم.
ليسانس مديريت دانشگاه فردوسي مشهد معدل 15
فوق ليسانس مديريت بازرگاني دانشگاه تهران 17.25
نمره ايلتس 7.5
نمره جي مت 720
مقاله 2 تا ISI و 1 ISC
توصيه نامه 2 تا
سابقه كار 5 سال
ممنونم.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 31-10-2013

درود
در مورد استرالیا می تونم راهنماییتون کنم. لطفا از تکرار پستهای یکسان خودداری کنید. شانس خوبی برای اسکالرشیپ دارید. معدل کارشناسی و ارشد متوسط ولی مقالات خوبی دارید. دانشگاههای G8  و بویژه ANU , سیدنی و ملبورن هم شانس اسکالرشیپ دارید. متاهل بودنتون مسئله خاصی رو ایجاد نمی کنه برای اخذ اسکالرشیپ.. ددلاین اسکالرشیپ دانشگاههای استرالیا متفاوت هست و غیر از کوئنزلند معمولا 2 راند اسکالرشیپ دارند.

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - h25 - 31-10-2013

مدرک تحصيلي رشته تحصيلي محل تحصيل سال اخذ مدرک معدل
کارشناسي آبياري دانشگاه گیلان 1386 15/03
کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی دانشگاه زنجان 92 16.40
کارشناس دفتر فنی به مدت 4 سال
مطالعات شبکه آبیاری و زهکشی سد
مطالعات پهنه بندی و ساماندهی رودخانه
مطالعات هواشناسی و هیدرولوژی سد خاکی مراش تأیید شده توسط کمیته ویژه تخصصی وزارت نیرو
مطالعات هواشناسی و هیدرولوژی سد قره درق تأیید شده توسط کمیته ویژه تخصصی وزارت نیرو
مطالعات هواشناسی و هیدرولوژی و طراحی فنی

مهارتهاي نرم افزاري

1- AutoCAD 2007
2- Microsoft Office
3- Arc View
4- SMADA
5- HEC-RAS
6- HEC-HMS
7- CropWat & NetWat
8- Surfer
9- Spss & hyfa
10- Arc GIS
11- CorelDraw
12- Coreldraw
13- Watercad
14- Rootcanal
15- ICSS
16-WRPLOT view

ه- فعالیت تحقیقاتی
-بررسی نحوه به کارگیری توزیع بارش در استفاده از روش تجربی (SCS) جهت برآورد سیلاب (مطالعه موردی: حوضه آبریز رودخانه خوئین از سرشاخه‌های رودخانه قزل‌اوزن) (دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران)
-ارزیابی کارایی مدل هیدرودینامیک ICSS در شبیه‌سازی جریان در شبکه‌های آبیاری و زهکشی (مطالعه موردی: شبکه آبیاری قوریچای) (مجله فناوری های نوین کشاورزی، دانشگاه زنجان)
-کالیبراسیون ضریب دبی سازه‌ آبگیر ورودی به کانال در شبکه‌های آبیاری بمنظور کنترل تلفات آب (مطالعه موردی کانال LC2 از شبکه‌ قوریچای) (اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در بخشهای کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست)
-بررسي نقش توزيع زماني بارندگي و ميزان برداشت آب در برآورد آبدهي متوسط سالانه حوضه ها و ارائه مدل رگرسيوني در بخشي از حوضه آبريز رودخانه قزل اوزن (دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران)
و- مدارک تخصصی و علمی
دوره آموزشی GIS مقدماتی (جهاد دانشگاهی زنجان)
دوره آموزشی GIS پیشرفته (جهاد دانشگاهی زنجان)
کارگاه آموزشی ISO (مهندسین مشاور ارکان رهاب)
دوره کامل آموزشی طراحی شبکه های آبیاری و زهکشی (120 ساعت) (نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ایران)
کارگاه مدیریت کیفی رودخانه در مقیاس حوضه ای (دومین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی منابع آب ایران)
کارگاه منابع آب کارست و مشکلات بهره برداری از آن در ایران (دومین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی منابع آب ایران)
کارگاه آموزشی الگوریتم ژنتیک (دانشگاه زنجان)

ز- زبان انگلیسی
سطح advanced کانون زبان ایران

در ضمن برای آیلتس قراره امتحان بدم رو یه مقاله برای isi کار می کنم.
می خوام فاند بگیرم کدوم کشور و کدوم دانشگاه پیشنهاد می کنید.
با تشکر

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - soilman - 01-11-2013

دوست عزیز به نظرم رزومه تون در قسمت فنی پربار هست ولی خوب وقتی بحث دکترا پیش میاد و شما در استرالیا مطرح کردید زبان و مقاله داشتن بسیار مهم هست پس یه جورایی بدون اینها نمیشه گفت نظر داد ولی با این حال به نظرم اگر زبانتان آیلتس 7 به بالا بشه و مقاله isi  خوب داشته باشید می تونید شانس بالایی برای گرفتن پذیرش و فاند داشته باشید
(31-10-2013, 07:06 PM)'h25' نوشته: مدرک تحصيلي رشته تحصيلي محل تحصيل سال اخذ مدرک معدل
کارشناسي آبياري دانشگاه گیلان 1386 15/03
کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی دانشگاه زنجان 92 16.40
کارشناس دفتر فنی به مدت 4 سال
مطالعات شبکه آبیاری و زهکشی سد
مطالعات پهنه بندی و ساماندهی رودخانه
مطالعات هواشناسی و هیدرولوژی سد خاکی مراش تأیید شده توسط کمیته ویژه تخصصی وزارت نیرو
مطالعات هواشناسی و هیدرولوژی سد قره درق تأیید شده توسط کمیته ویژه تخصصی وزارت نیرو
مطالعات هواشناسی و هیدرولوژی و طراحی فنی
مهارتهاي نرم افزاري
1- AutoCAD 2007
2- Microsoft Office
3- Arc View
4- SMADA
5- HEC-RAS
6- HEC-HMS
7- CropWat & NetWat
8- Surfer
9- Spss & hyfa
10- Arc GIS
11- CorelDraw
12- Coreldraw
13- Watercad
14- Rootcanal
15- ICSS
16-WRPLOT view
ه- فعالیت تحقیقاتی
-بررسی نحوه به کارگیری توزیع بارش در استفاده از روش تجربی (SCS) جهت برآورد سیلاب (مطالعه موردی: حوضه آبریز رودخانه خوئین از سرشاخه‌های رودخانه قزل‌اوزن) (دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران)
-ارزیابی کارایی مدل هیدرودینامیک ICSS در شبیه‌سازی جریان در شبکه‌های آبیاری و زهکشی (مطالعه موردی: شبکه آبیاری قوریچای) (مجله فناوری های نوین کشاورزی، دانشگاه زنجان)
-کالیبراسیون ضریب دبی سازه‌ آبگیر ورودی به کانال در شبکه‌های آبیاری بمنظور کنترل تلفات آب (مطالعه موردی کانال LC2 از شبکه‌ قوریچای) (اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در بخشهای کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست)
-بررسي نقش توزيع زماني بارندگي و ميزان برداشت آب در برآورد آبدهي متوسط سالانه حوضه ها و ارائه مدل رگرسيوني در بخشي از حوضه آبريز رودخانه قزل اوزن (دومین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی منابع آب ایران)
و- مدارک تخصصی و علمی
دوره آموزشی GIS مقدماتی (جهاد دانشگاهی زنجان)
دوره آموزشی GIS پیشرفته (جهاد دانشگاهی زنجان)
کارگاه آموزشی ISO (مهندسین مشاور ارکان رهاب)
دوره کامل آموزشی طراحی شبکه های آبیاری و زهکشی (120 ساعت) (نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ایران)
کارگاه مدیریت کیفی رودخانه در مقیاس حوضه ای (دومین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی منابع آب ایران)
کارگاه منابع آب کارست و مشکلات بهره برداری از آن در ایران (دومین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی منابع آب ایران)
کارگاه آموزشی الگوریتم ژنتیک (دانشگاه زنجان)
ز- زبان انگلیسی
سطح advanced کانون زبان ایران
در ضمن برای آیلتس قراره امتحان بدم رو یه مقاله برای isi کار می کنم.
می خوام فاند بگیرم کدوم کشور و کدوم دانشگاه پیشنهاد می کنید.
با تشکر

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Ebrahim1988 - 03-11-2013

با سلام و احترام
سوالی در خصوص گرفتن اسکلارشیپ داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. من برای آزاد کردن اصل مدرک ارشد از طریق عدم کاریابی اقدام میخواک کنم که تا آذر سال اینده این پروسه طول میکشه و از طرفی چون ددلاین خیلی از دانشگاههای استرالیا حدودا شهریور ماه هستش میخواستم که سال آینده در این زمان اپلای کنم ولی همین طور که عرض کردم اصل مدرک ارشد رو حداقل تا 3 ماه بعد اون میتونم اماده کنم. آیا راهی هست که بدون اصل مدرک بتونم برای اسکلارشیپ اقدام کنم و مدرک رو بعد 3 ماه براشون بفرستم؟ توی این شرایط بهترین راه چی میتونه باشه؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - saaaaam - 03-11-2013

(03-11-2013, 10:02 PM)'Ebrahim1988' نوشته: با سلام و احترام
سوالی در خصوص گرفتن اسکلارشیپ داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. من برای آزاد کردن اصل مدرک ارشد از طریق عدم کاریابی اقدام میخواک کنم که تا آذر سال اینده این پروسه طول میکشه و از طرفی چون ددلاین خیلی از دانشگاههای استرالیا حدودا شهریور ماه هستش میخواستم که سال آینده در این زمان اپلای کنم ولی همین طور که عرض کردم اصل مدرک ارشد رو حداقل تا 3 ماه بعد اون میتونم اماده کنم. آیا راهی هست که بدون اصل مدرک بتونم برای اسکلارشیپ اقدام کنم و مدرک رو بعد 3 ماه براشون بفرستم؟ توی این شرایط بهترین راه چی میتونه باشه؟

دوست گرامی شما برای اپلای کردن نیاز به ترجمه رسمی دانشنامه و ریز نمرات دارید و یا باید مدارک را مترجم رسمی ترجمه و دادگستری تایید و نهایت وزارت خارجه تایید کند و یا پیش مترجم ناتی ببرید ترجمه و کپی فارسی پیوست را نیز نزد دفتر اسناد رسمی کپی برابر اصل کنید
اخرین راه حل کمک گرفتن از ایجیتهای دانشگاه ها در ایران هست