آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehran28 - 21-12-2014

سلام
من درباره اینکه میگید دانشگاهای آلمان اکثرا رایگان یا نیمه رایگان هستند سوال داشتم.
درباره مستر رشته کامپیوتر چند دانشگاه رو بازید کردم از سایتشون درباره شهریه زیاد مطلب نبود( نسبت به دانشگاه کشورهای دیگه که صراحتا عنوان میکنند).
به طور مثال من از سایت این Universität Freiburg دانشگاه بازدید کردم شهریه زده بود حدود 146یورو برای هر ترم اما عنوان نکرده بود که برای دانشجوهای عضو اتحادیه اروپا هست یا برای همه دانشجوها سوال هم پرسیدم ولی جواب دادن که فعلا در تعطیلات ماه دیسمیر هستیم و تا 20 روز دیگه جوابتون رو میدیم...
خواستم اینجا اگه کسی هست که دقیق بدونه منظور از رایگان برای همه دانشگاها هست یا نه دانشگاهای رنک پایین رایگان هستن.
دانشگاهی هست که با رنک خوب رایگان هم باشه؟ برای رشته ای مثل مهندسی کامپیوتر که رشته خودمه.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 22-12-2014

(21-12-2014, 08:40 PM)'mehran28' نوشته: سلام
من درباره اینکه میگید دانشگاهای آلمان اکثرا رایگان یا نیمه رایگان هستند سوال داشتم.
درباره مستر رشته کامپیوتر چند دانشگاه رو بازید کردم از سایتشون درباره شهریه زیاد مطلب نبود( نسبت به دانشگاه کشورهای دیگه که صراحتا عنوان میکنند).
به طور مثال من از سایت این Universität Freiburg دانشگاه بازدید کردم شهریه زده بود حدود 146یورو برای هر ترم اما عنوان نکرده بود که برای دانشجوهای عضو اتحادیه اروپا هست یا برای همه دانشجوها سوال هم پرسیدم ولی جواب دادن که فعلا در تعطیلات ماه دیسمیر هستیم و تا 20 روز دیگه جوابتون رو میدیم...
خواستم اینجا اگه کسی هست که دقیق بدونه منظور از رایگان برای همه دانشگاها هست یا نه دانشگاهای رنک پایین رایگان هستن.
دانشگاهی هست که با رنک خوب رایگان هم باشه؟ برای رشته ای مثل مهندسی کامپیوتر که رشته خودمه.

دروود
اصولاً برای دانشجویان غیر اروپایی این مقدار اخذ میشه و فکر نکنم این مبالغ خیلی بالا باشه. به هر حال همچنان المان یکی از بهترین های سیستم دانشجویی رو در اروپا داره. برای بازدید از قیمتها باید به سایت. daad.de مراجعه کنید اونجا به راحتی شهریه رشته خودت رو میتونی ببینی. ربطی به رنک بالا و پایین هم نداره. الان دانشگاه صنعتی مونیخ با رنک بالا برای برخی از رشته ها ترمی 400-500 یورو میگیره و برخی از دانشگاههای با رنک ضعیف هم رایگان هستند.

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - mrostami - 24-12-2014

من فوق اقتصاد از دانشگاه پیام نورم با معدل 17.19 بدون پایان نامه و مدرک زبان
تو چه مقطعی اقدام کنم که بیشترین شانس داشته باشم؟
در ضمن در حال خوندن المانی هستم واسه مدرک

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - amooo - 26-12-2014

سلام به شما دوست عزیز...من ترم 5 شهرسازی دانشگاه دولتی میخونم.معدلم هم تا الان 17 هست ولی با تلاشی که دارم میکنم به نظرم تا آخر کارشناسی به نزدیکای 18برسونم...از نظر زبان هم 6/5 رو میتونم بگیرم.....یه گواهی همایش بین المللی و یه مقاله هم در دست اقدام دارم....شرایط من رو برای بورس چطور ارزیابی میکنی؟؟؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Mehdi9723 - 27-12-2014

سلام
با معدل ١٥.١ از دانشگاه علوم و فنون مازندران تو رشته مهندسي كامپيوتر و ٧ سال سابقه كار مرتبط و چندتا نامه تاييد ta و ايلتس 6.5 و چندتا مدرك ريز و درشت شركت در دوره هاي آموزشي مرتبط ( يكيش مربوط به امنيت اطلاعات ميشه كه بين الملليه) اميدي به پذيرش گرفتن از tu-darmstadt توي رشته informatics/distributed software system هست؟

RE: شانس گرفتن پذیرش مقطع فوق لیسانس از دانشگاههای المان - Shihan - 31-12-2014

(27-12-2014, 01:06 AM)'Mehdi9723' نوشته: سلام
با معدل ١٥.١ از دانشگاه علوم و فنون مازندران تو رشته مهندسي كامپيوتر و ٧ سال سابقه كار مرتبط و چندتا نامه تاييد ta و ايلتس 6.5 و چندتا مدرك ريز و درشت شركت در دوره هاي آموزشي مرتبط ( يكيش مربوط به امنيت اطلاعات ميشه كه بين الملليه) اميدي به پذيرش گرفتن از tu-darmstadt توي رشته informatics/distributed software system هست؟

درود بر شماشانست که خوب، با همین رزومه پارسال کسی‌ بود که پذیرش شد. ضمنا رشته شما به انگلیسی‌ ارائه می‌شه. 

[برش] مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - ronin1987 - 05-01-2015

دوستان یک سوال فنی کسی هست اینجا بخواد هم برای فنلاند و المان اقدام کنه؟ببینید یکی از رشته های انتخابی فلاند به من گفته جواب قبولی 30 اپریل میاد و گفته تا 31 جولای تایید کنید که ما می یام اونجا.حالا المان دانشگاه بوخوم ددلاینش 15 جولای هست معمولا 1.5 تا 2 ماه هم طول میکشه بگن قبولی یا نه حالا من بدبخت المانرو چی کار کنم؟اصلا تایید چه جوریاست؟ میشه پیچوند و منتظر جواب المان شد؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 06-01-2015

(05-01-2015, 11:35 PM)'ronin1987' نوشته: دوستان یک سوال فنی کسی هست اینجا بخواد هم برای فنلاند و المان اقدام کنه؟ببینید یکی از رشته های انتخابی فلاند به من گفته جواب قبولی 30 اپریل میاد و گفته تا 31 جولای تایید کنید که ما می یام اونجا.حالا المان دانشگاه بوخوم ددلاینش 15 جولای هست معمولا 1.5 تا 2 ماه هم طول میکشه بگن قبولی یا نه حالا من بدبخت المانرو چی کار کنم؟اصلا تایید چه جوریاست؟ میشه پیچوند و منتظر جواب المان شد؟

الان مورد اینه که شما باید مطمئن بشی برای دانشگاه بوخوم هم 99% پذیرش میشی یا خیر!!! دوماً ایا کشور المان رو بیشتر از همه لحاظ می پسندی یا خیر؟!!! به هر حال شما باید از هر دو جنبه مطمئن باشی بعد انتخاب کنی. به نظرم اگر فنلاند مناسبت هست حتماً برو. اما در کل اگر برای ویزا اقدام نکنی کلاً مشکلی ایجاد نمیشه اما عرف اکادمیک اینه که به دانشگاه ایمیل بزنی و بهشون اطلاع بدی که قرار نیست بیای.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - ronin1987 - 06-01-2015

(06-01-2015, 09:09 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
الان مورد اینه که شما باید مطمئن بشی برای دانشگاه بوخوم هم 99% پذیرش میشی یا خیر!!! دوماً ایا کشور المان رو بیشتر از همه لحاظ می پسندی یا خیر؟!!! به هر حال شما باید از هر دو جنبه مطمئن باشی بعد انتخاب کنی. به نظرم اگر فنلاند مناسبت هست حتماً برو. اما در کل اگر برای ویزا اقدام نکنی کلاً مشکلی ایجاد نمیشه اما عرف اکادمیک اینه که به دانشگاه ایمیل بزنی و بهشون اطلاع بدی که قرار نیست بیای.

ممنون دوست عزیز .پس تایید اینکه من می یام = ایمیل زدن و اطلاع دادن ایمیلی درسته؟ببینید هر دو کشور کلاسهای سپتامبر شروع میشه یعنی از این نظر مشکلی نیست.ولی اینهمه ملت برای فنلاند و المان  تو یکسال پذیرش می گیرن پس سر فنلاند و کلاه میزارن؟! چون زودتر باید تایید کنیم که ما میاییم و در نتیجه ممکنه کلاساشون با ظرفیت ناقص برگذاز بشه؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان - Shihan - 06-01-2015

(06-01-2015, 09:51 PM)'ronin1987' نوشته:
ممنون دوست عزیز .پس تایید اینکه من می یام = ایمیل زدن و اطلاع دادن ایمیلی درسته؟ببینید هر دو کشور کلاسهای سپتامبر شروع میشه یعنی از این نظر مشکلی نیست.ولی اینهمه ملت برای فنلاند و المان  تو یکسال پذیرش می گیرن پس سر فنلاند و کلاه میزارن؟! چون زودتر باید تایید کنیم که ما میاییم و در نتیجه ممکنه کلاساشون با ظرفیت ناقص برگذاز بشه؟

تایید من میام؟!! متوجه نمیشم!! اگر پذیرش داری و به دانشگاه اطلاعی ندی که خب قراره که به اون دانشگاه تشریف ببری و مشکلی نیست و نیازی به ایمیل زدن نیست!! اون فردی هم که بین چند جا یک جا رو میره حق انتخاب داره که بهترین رو انتخاب کنه حالا یکی هست که به دانشگاه اطلاع میده نمیام یکی هم هست بیخیال و اطلاعی هم نمیده در کل مشکلی نداره.